creme antirid

Options creme antirid
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lilly of the valley
Postat: Thursday, November 29, 2007 10:26 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
delfinasa wrote:
A folosit cineva creme Roc, Olay total effect sau regenerist, Hydroderm, Neutrogena healthy skin? ...

O ... Neutrogena! Am avut o crema de maini adusa de sot de pe la voi. Super!!!! Am incercat si cea aparuta la noi, e buna, dar totusi exista diferente.
Daca ti se potriveste... GO FOR IT!
oanalaurisa
Postat: Thursday, November 29, 2007 10:27 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
delfinasa wrote:
A folosit cineva creme Roc, Olay total effect sau regenerist, Hydroderm, Neutrogena healthy skin? De Eucerin, ca tot l-ati pomenit, ce stiti? Are creme pentru toate tipurile de ten? Am vazut si aici prin toate farmaciile, dar nu am folosit si nu am auzit pe cineva sa foloseasca. Zona ochilor imi e atacata de cateva lines si trebuie sa iau masuri. Care-i diferenta dintre crema si ser anti-rid? Care-i mai indicata la aparitia primelor riduri?

Da, in tara exista in farmacii si Roc si Eucerin si am sa deschid topic si despre aceste game daca te intereseaza.

Eucerin are creme pentru toate tipurile de ten,eu am folosit crema hidratanta si crema de zi si de noapte cu coenzima Q10.
Diferenta dintre crema si ser este faptul ca serul e mult mai concentrat,ti-as recomanda sa incepi cu o crema,dar cu una mai soft asa,pentru ca serul e deja tratament si merge pe riduri mai profunde,esti prea tanara pentru ser . pupici pupici pupici pupici
oanalaurisa
Postat: Thursday, November 29, 2007 10:28 PM

mariuta wrote:

O ... Neutrogena! Am avut o crema de maini adusa de sot de pe la voi. Super!!!! Am incercat si cea aparuta la noi, e buna, dar totusi exista diferente.
Daca ti se potriveste... GO FOR IT!

Si eu mi-am luat NEUTROGENA de maini,de aici de la noi,dar totusi cele mai bune creme de maini pentru mine au ramas VICHY LIPIDIOSE de maini si EUCERIN crema de maini.
Asta am folosit si a mers!
delfinasa
Postat: Friday, November 30, 2007 6:12 AM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Oanalaurisa, multumesc pentru raspuns pupici. O sa ma axez pe crema. Aici fac reclama la greu acestor seruri antirid si am zis ca poate sunt mai bune decat cremele...da, dupa o anumita varsta si conditie a pielii, asa cum ai spus tu! Au innebunit si cu reclame la Botoxul asta injectabil, au aparut zeci de firme cu produse asemanatoare care se lauda ca-s cei mai tari, rafturile de cosmetice au 100 de tipuri de produse, fiecare firma isi lauda eficacitatea produselor sale, incat nu stii efectiv ce sa alegi, pierzi timp sa te documentezi si in final tot una scumpa si de renume iei, ca "e mai buna" sau ramai pe ce stii ca-ti priieste.
Eu am folosit mai demult Neutrogena oil free, dar nu am incercat gama asta noua "healthy skin"...de-aia va intrebam...gama oil free mi-a placut, nu mai am decat lotiunea pentru puncte negre...de vreo 2-3 ani m-am axat pe Clinique si nu am decat cuvinte de lauda...imi iau trio-ul basic: sapun de fata mentolat, clarifying lotion si gel hidratant si ma impac de minune cu ele. M-as duce sa vad si ce produse antirid au fetele de la Clinique, sa incerc ceva, desi imi fac cu ochiul si cremele de care v-am pomenit. Roc o s-o exclud, pentru ca ce-am vazut eu e un set cu ser antirid si, dupa cum spune Oanalaurisa, nu se foloseste la primele riduri aparute. Banuiesc ca au si creme, insa nu le-am vazut eu sau nu s-or gasi asa usor pe-aici.
Mi-am amintit si de Clarins! Am vazut ca sunt destul de scumpe, dar sunt mai eficiente decat alte marci? Mi-am luat o lotiune de soare de la ei prin primavara, peste 20$ un flacon, m-a prostit o gagica sa-mi iau si, de atunci, imi tot trimit acasa invitatii sa merg la o sedinta complimentara sa ma prosteasca iar. Nu mi s-a parut c-ar fi extraordinara sa merite atatia bani. De aceea ma intreb si daca cremele lor in general sunt deosebite, cum am remarcat la Clinique de ex.
oanalaurisa
Postat: Friday, November 30, 2007 11:14 AM

delfinasa wrote:
Oanalaurisa, multumesc pentru raspuns pupici. O sa ma axez pe crema. Aici fac reclama la greu acestor seruri antirid si am zis ca poate sunt mai bune decat cremele...da, dupa o anumita varsta si conditie a pielii, asa cum ai spus tu! Au innebunit si cu reclame la Botoxul asta injectabil, au aparut zeci de firme cu produse asemanatoare care se lauda ca-s cei mai tari, rafturile de cosmetice au 100 de tipuri de produse, fiecare firma isi lauda eficacitatea produselor sale, incat nu stii efectiv ce sa alegi, pierzi timp sa te documentezi si in final tot una scumpa si de renume iei, ca "e mai buna" sau ramai pe ce stii ca-ti priieste.
Eu am folosit mai demult Neutrogena oil free, dar nu am incercat gama asta noua "healthy skin"...de-aia va intrebam...gama oil free mi-a placut, nu mai am decat lotiunea pentru puncte negre...de vreo 2-3 ani m-am axat pe Clinique si nu am decat cuvinte de lauda...imi iau trio-ul basic: sapun de fata mentolat, clarifying lotion si gel hidratant si ma impac de minune cu ele. M-as duce sa vad si ce produse antirid au fetele de la Clinique, sa incerc ceva, desi imi fac cu ochiul si cremele de care v-am pomenit. Roc o s-o exclud, pentru ca ce-am vazut eu e un set cu ser antirid si, dupa cum spune Oanalaurisa, nu se foloseste la primele riduri aparute. Banuiesc ca au si creme, insa nu le-am vazut eu sau nu s-or gasi asa usor pe-aici.
Mi-am amintit si de Clarins! Am vazut ca sunt destul de scumpe, dar sunt mai eficiente decat alte marci? Mi-am luat o lotiune de soare de la ei prin primavara, peste 20$ un flacon, m-a prostit o gagica sa-mi iau si, de atunci, imi tot trimit acasa invitatii sa merg la o sedinta complimentara sa ma prosteasca iar. Nu mi s-a parut c-ar fi extraordinara sa merite atatia bani. De aceea ma intreb si daca cremele lor in general sunt deosebite, cum am remarcat la Clinique de ex.

Clinique sunt ok zic eu,daca te duci sa iti cauti o crema din aceasta gama,cere ceva decontractant,ca asta ar merge pe primele riduri.
Roxanel
Postat: Friday, November 30, 2007 12:11 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Eu folosesc ASLAVITAL - Crema antirid cu argila si No.7 Protect and Perfect Beauty Serum de la Boots.

As incerca si eu ceva pe baza de acid hyaluronic.
ira_tgr
Postat: Friday, November 30, 2007 12:18 PM

Intrat: 11/2/2007
Postari: 2320
Locatia: RO
eu nu folosesc nimic sic
nici o crema de zi, sau de noapte, de riduri sau de mai stiu eu ce
ma demachiez cu sapun dove si de cand ma cunosc nu am avut nici o problema cu tenul dance
oanalaurisa
Postat: Friday, November 30, 2007 12:23 PM

Roxanel wrote:
Eu folosesc ASLAVITAL - Crema antirid cu argila si No.7 Protect and Perfect Beauty Serum de la Boots.

As incerca si eu ceva pe baza de acid hyaluronic.
'

Sa stii ca sunt incantata de gama cu argila de la Aslavital,am sa deschid un topic si cu gama asta,iar de la Boots am incercat game pentru corp.

Pe baza de acid hyaluronic incearca de la EUCERIN, crema Filler cu acid hyaluronic,gasesti si de zi si de noapte.
oanalaurisa
Postat: Friday, November 30, 2007 12:24 PM

ira_tgr wrote:
eu nu folosesc nimic sic
nici o crema de zi, sau de noapte, de riduri sau de mai stiu eu ce
ma demachiez cu sapun dove si de cand ma cunosc nu am avut nici o problema cu tenul dance

Daca nu ai nici o problema cu tenul,atunci foarte bine faci,singura chestie care conteaza e demachierea corecta si sa mai aplici o crema hidratanta din cand in cand,ca acum vine iarna si pielea reactioneaza la frig.
Roxanel
Postat: Friday, November 30, 2007 12:27 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
oanalaurisa wrote:
Pe baza de acid hyaluronic incearca de la EUCERIN, crema Filler cu acid hyaluronic,gasesti si de zi si de noapte.

Saru-mana.pupici
ira_tgr
Postat: Friday, November 30, 2007 12:27 PM

oanalaurisa wrote:

Daca nu ai nici o problema cu tenul,atunci foarte bine faci,singura chestie care conteaza e demachierea corecta si sa mai aplici o crema hidratanta din cand in cand,ca acum vine iarna si pielea reactioneaza la frig.

aha oare

si ce crema hidratanta mi-ai recomanda?

dar sa nu fie grasa k nu suport uff nervi
taki
Postat: Friday, November 30, 2007 12:39 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Am inceput sa folosesc si eu crema hidratanta de zi si de noapte de la Roc.firstprize Am un ten foarte uscat si ma hidrateaza foarte bine.
oanalaurisa
Postat: Friday, November 30, 2007 1:10 PM

ira_tgr wrote:

aha oare

si ce crema hidratanta mi-ai recomanda?

dar sa nu fie grasa k nu suport uff nervi

Ce tip de ten ai? Normal,normal spre mixt sau cu tendinta spre uscat?
oanalaurisa
Postat: Friday, November 30, 2007 1:11 PM

taki wrote:
Am inceput sa folosesc si eu crema hidratanta de zi si de noapte de la Roc.firstprize Am un ten foarte uscat si ma hidrateaza foarte bine.

Deci iti e suficienta crema hidratanta? Pentru ca pe tenul uscat poti merge si cu creme cu mai multe lipide.
ira_tgr
Postat: Friday, November 30, 2007 1:17 PM

oanalaurisa wrote:

Ce tip de ten ai? Normal,normal spre mixt sau cu tendinta spre uscat?

cred k normal... spre normal alcool
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed