creme antirid

Options creme antirid
Subiectul anterior · Subiectul urmator
codruta
Postat: Tuesday, November 20, 2007 8:32 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 2034
Locatia: la loc cu verdeata...
oana poti face niste recomandari de creme antirid pe grupe de varsta?
am stat zilele trecute aproape o ora intr-o farmacie si ma tentau tot felul de creme la care am vazut reclama la tv.Cand in sfarsit m-am hotarat asupra uneia si am vrut s-o cumpar (era ceva de la loreal cu colagen si nu mai stiu ce...) vanzatoarea mi-a spus ca crema e recomandata tenului imbatranit, trecut de 50 de ani, ca remodeleaza forma fetei etc, deci degeaba il iau ca la mine nu va da rezultate.si foarte amabil mi-a recomandat sa vin dupa-masa, cand de serviciu e o cosmeticiana si care m-ar ajuta mai mult.Din nefericire nu am mai avut timp sa merg si am ramas fara crema....
iti cer ajutorul pt ca pe cremele astea, oricat m-am uitat nu scrie gupa de varsta recomandata, iar eu eram tentata sa iau cea mai cea desi vreau sa lupt doar cu niste riduri de expresie, destul de proaspete...
oanalaurisa
Postat: Tuesday, November 20, 2007 10:34 AM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
codruta wrote:
oana poti face niste recomandari de creme antirid pe grupe de varsta?
am stat zilele trecute aproape o ora intr-o farmacie si ma tentau tot felul de creme la care am vazut reclama la tv.Cand in sfarsit m-am hotarat asupra uneia si am vrut s-o cumpar (era ceva de la loreal cu colagen si nu mai stiu ce...) vanzatoarea mi-a spus ca crema e recomandata tenului imbatranit, trecut de 50 de ani, ca remodeleaza forma fetei etc, deci degeaba il iau ca la mine nu va da rezultate.si foarte amabil mi-a recomandat sa vin dupa-masa, cand de serviciu e o cosmeticiana si care m-ar ajuta mai mult.Din nefericire nu am mai avut timp sa merg si am ramas fara crema....
iti cer ajutorul pt ca pe cremele astea, oricat m-am uitat nu scrie gupa de varsta recomandata, iar eu eram tentata sa iau cea mai cea desi vreau sa lupt doar cu niste riduri de expresie, destul de proaspete...

In primul rand, sa te intreb: vrei sa mergi pe cosmetice obisnuite, cum sunt L'oreal sau Garnier?
Sau vrei dermatocosmetice care sunt mai grozave?

Uite,o crema buna pentru varsta peste 25 de ani,este de la VICHY ,crema MYOKINE de fata si este si de ochi.
Asta zic eu ca ar fi cea mai buna alegere.

ras
codruta
Postat: Tuesday, November 20, 2007 11:09 AM

oanalaurisa wrote:

In primul rand, sa te intreb: vrei sa mergi pe cosmetice obisnuite, cum sunt L'oreal sau Garnier?
Sau vrei dermatocosmetice care sunt mai grozave?

Uite,o crema buna pentru varsta peste 25 de ani,este de la VICHY ,crema MYOKINE de fata si este si de ochi.
Asta zic eu ca ar fi cea mai buna alegere.

ras

oana, mersipupici
de la myokine am incercat o mostra antirid, mi-a placut mirosul si textura dar de la a doua-treia aplicare mi-au aparut cosulete micute si inestetice. S-ar putea sa nu-mi priasca asa cum ma asteptam.
m-ar incanta dermato-cosmeticele daca sunt asa grozave, poate -mi recomanzi ceva bun pt varsta de 30 ani si ceva...
Ely
Postat: Tuesday, November 20, 2007 12:03 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Am sters ce am scris pe urma am realizat ca este vorba de crema de fata anti-rid si nu de ochifool
codruta
Postat: Tuesday, November 20, 2007 12:20 PM

Ely wrote:
Am sters ce am scris pe urma am realizat ca este vorba de crema de fata anti-rid si nu de ochifool

ely, mai scrie odata ca si ochii-s tot prin fatzahohot

glumesc, na, fiecare cu ce-l doareras
oanalaurisa
Postat: Tuesday, November 20, 2007 6:22 PM

codruta wrote:

oana, mersipupici
de la myokine am incercat o mostra antirid, mi-a placut mirosul si textura dar de la a doua-treia aplicare mi-au aparut cosulete micute si inestetice. S-ar putea sa nu-mi priasca asa cum ma asteptam.
m-ar incanta dermato-cosmeticele daca sunt asa grozave, poate -mi recomanzi ceva bun pt varsta de 30 ani si ceva...

Gama Vichy e gama de dermatocosmetice,deci e super ok,dar sa te intreb ceva,ce tip de ten ai? Normal spre mixt? Pentru ca,in general,cremele antirid au o consistenta mai grasa,tocmai ca sa umple ridurile,posibil din cauza asta sa iti fi aparut cosulete sau pur si simplu nu se potrivea cu tenul tau sau nu aveau nici o legatura cu crema, ca vezi ca pe fata pot apare cosulete din diverse motive,pe care uneori nu le identificam corect.

Daca vrei ceva mai usor,poti lua de la L'oreal din gama Decontract Rides , crema Combleur Colagene,a aparut inaintea acesteia la care i se face reclama acuma cu colagen.
Arata ca o pasta de dinti,dar e pentru varsta tanara,se poate aplica pe ridurile de expresie ale fetei , inclusiv in jurul ochilor. Asta nu e pentru peste 50 ani,stai linistita si eu am folosit.
Dar ca dermatocosmetic poti sa mai incerci o gama in care eu am mare incredere: gama EUCERIN.

De la EUCERIN exista crema cu Coenzima Q10 si de zi si de noapte si de ochi,si mai este una cu HYALURON FILLER,adica o crema de umplere a ridurilor cu acid hialuronic,foarte eficienta,desi ti-as recomanda pentru aceasta din urma sa soliciti o mostra pe care sa o testezi.

Mult succes si sa ma tii la curent!
codruta
Postat: Tuesday, November 20, 2007 7:20 PM

oana mersi

tenul meu e normal spre uscat
din fericire inca nu am riduri in zona ochilor ci doar in zona comisurilor bucale, si asta cred ca din cauza ca-s ranjita (sau gura casca)uff
zgrabuntele alea mi-au aparut exact in zona unde dadeam cu crema deci cred ca au legatura cu asta.
Ma tenta si asta de la eucerin (ca sa nu zic ca am pus botul la reclamabounce ) cu HYALURON FILLER. Denumirea comerciala care e , ca sa nu stau iar sa citesc etichete si prospecte?
daca nu intervine altceva, maine imi fac program de shopping, ca tot e sarbatoare, si va tin la curent.
oanalaurisa
Postat: Tuesday, November 20, 2007 7:27 PM

codruta wrote:
oana mersi

tenul meu e normal spre uscat
din fericire inca nu am riduri in zona ochilor ci doar in zona comisurilor bucale, si asta cred ca din cauza ca-s ranjita (sau gura casca)uff
zgrabuntele alea mi-au aparut exact in zona unde dadeam cu crema deci cred ca au legatura cu asta.
Ma tenta si asta de la eucerin (ca sa nu zic ca am pus botul la reclamabounce ) cu HYALURON FILLER. Denumirea comerciala care e , ca sa nu stau iar sa citesc etichete si prospecte?
daca nu intervine altceva, maine imi fac program de shopping, ca tot e sarbatoare, si va tin la curent.

Exact asta scrie pe ea,Hyaluron Filler,dar chestia cu ridurile in zona comisurilor bucale e chestie de riduri de expresie ,fara de care am arata ca niste statuete impietrite.
Adica,frumusetea sta in ridurile de expresie pana la urma ras ras ,insa le poti atenua ce-i drept.
Daca ai tenul normal spre uscat inseamna ca ai facut o reactie alergica la Myokine,dar sa stii ca si eu am patit asa la prima utilizare a unei creme,ca apoi,sa incerc din nou si sa nu mai am nimic de la ea.
Interesant , nu?
tris
Postat: Thursday, November 29, 2007 4:00 PM

Nivel: Membru

Intrat: 10/17/2007
Postari: 77
Locatia: pe ici pe colo prin FS
Am un organism sa imi dau palme. Nimic nu functioneaza ca la ceilalti.
Cand eram adolescenta eram plina de bube pe fata. Sora mea venita dintr-un spital in care a fost invatata sa foloseasca "flocinolon" pentru fata m-a invatat si pe mine sa fac asta si chiar a functionat, caci am facut un ten de bebelus. Acum am inceput sa am probleme cu riduri chiar si cu cusulete. Sunt trecuta cu putin de 30 de ani si am incercat ca si creme speciale pt riduri si ingrijire de noapte de la Nivea, L'oreal, Zepter-swissological, Amway-artistry, Herbalife-dermajetics si nu a mers nici una, caci mma umplu de bubite la toate. Flocinolon parca nu as mai vrea sa folosesc nu stiu daca e indicat. Si ca sa vedeti cum functioneaza pielea mea uscata va pot spune ca la sapun Dove ma umplu de bube, Am avut o lotiune de corp de la Vichy la care de asemeni ma umplu de bube. Pentru corp am gasit ce sa folosesc fara sa ma umplu de bube, ulei solid de masaj de la Luch parca, dar pentru fata.... nici macar demanchiant pentru a-mi curata fata nu pot sa folosesc, caci ma umplu si de la el de bube. Voi ce idee imi dati?
Lilly of the valley
Postat: Thursday, November 29, 2007 7:43 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Pentru tenul uscat parca Avene are ceva cremutze de fata.
Oana??
Din gama Semamed ai incercat ceva. Toate astea sunt dermatocosmetice si se gasesc numai in farmacii, costa ceva dar merita.thumright
oanalaurisa
Postat: Thursday, November 29, 2007 8:06 PM

tris wrote:
Am un organism sa imi dau palme. Nimic nu functioneaza ca la ceilalti.
Cand eram adolescenta eram plina de bube pe fata. Sora mea venita dintr-un spital in care a fost invatata sa foloseasca "flocinolon" pentru fata m-a invatat si pe mine sa fac asta si chiar a functionat, caci am facut un ten de bebelus. Acum am inceput sa am probleme cu riduri chiar si cu cusulete. Sunt trecuta cu putin de 30 de ani si am incercat ca si creme speciale pt riduri si ingrijire de noapte de la Nivea, L'oreal, Zepter-swissological, Amway-artistry, Herbalife-dermajetics si nu a mers nici una, caci mma umplu de bubite la toate. Flocinolon parca nu as mai vrea sa folosesc nu stiu daca e indicat. Si ca sa vedeti cum functioneaza pielea mea uscata va pot spune ca la sapun Dove ma umplu de bube, Am avut o lotiune de corp de la Vichy la care de asemeni ma umplu de bube. Pentru corp am gasit ce sa folosesc fara sa ma umplu de bube, ulei solid de masaj de la Luch parca, dar pentru fata.... nici macar demanchiant pentru a-mi curata fata nu pot sa folosesc, caci ma umplu si de la el de bube. Voi ce idee imi dati?

Singura idee este sa consulti un dermatolog.
oanalaurisa
Postat: Thursday, November 29, 2007 8:09 PM

mariuta wrote:
Pentru tenul uscat parca Avene are ceva cremutze de fata.
Oana??
Din gama Semamed ai incercat ceva. Toate astea sunt dermatocosmetice si se gasesc numai in farmacii, costa ceva dar merita.thumright

Sebamed e foarte ok si au si produse pentru copii.

Gama Avene are pentru tenul uscat spre atopic mai multe produse,inclusiv pentru corp.
Exemple: Cold Cream - sapun si gel de dus
- crema de fata si emulsie de corp
- stick de buze si crema de maini
Lilly of the valley
Postat: Thursday, November 29, 2007 8:14 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Multumesc Oana!pupici Noi deja folosim ceva produse Sebamed si Avene. Sugestiile erau pt tris. Evident dermatologul e cea mai buna solutieangel
oanalaurisa
Postat: Thursday, November 29, 2007 9:23 PM

mariuta wrote:
Multumesc Oana!pupici Noi deja folosim ceva produse Sebamed si Avene. Sugestiile erau pt tris. Evident dermatologul e cea mai buna solutieangel

Pupici! Am deschis un topic despre AVENE, am sa deschid si un topic despre VICHY si despre alte game.
delfinasa
Postat: Thursday, November 29, 2007 9:59 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
A folosit cineva creme Roc, Olay total effect sau regenerist, Hydroderm, Neutrogena healthy skin? De Eucerin, ca tot l-ati pomenit, ce stiti? Are creme pentru toate tipurile de ten? Am vazut si aici prin toate farmaciile, dar nu am folosit si nu am auzit pe cineva sa foloseasca. Zona ochilor imi e atacata de cateva lines si trebuie sa iau masuri. Care-i diferenta dintre crema si ser anti-rid? Care-i mai indicata la aparitia primelor riduri?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed