Credeti in vraji, farmece, vrajitori si fermecatori?

Options Credeti in vraji, farmece, vrajitori si fermecatori?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andi&Mariuca
Postat: Wednesday, July 26, 2006 1:59 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
???
leut
Postat: Wednesday, July 26, 2006 2:03 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...
Parerea mea, si sper sa nu supar pe cineva, e ca toate cele de mai sus sunt pentru oameni slabi de inger. Se spune ca toate se "lipesc" de spiritele slabe...uff
g_nicoleta2000
Postat: Wednesday, July 26, 2006 2:08 PM

Nivel: Avansat

Postari: 3898
Locatia: Bacau
leut wrote:
Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...
Parerea mea, si sper sa nu supar pe cineva, e ca toate cele de mai sus sunt pentru oameni slabi de inger. Se spune ca toate se "lipesc" de spiritele slabe...uff

Cam asa gandesc si eu. Si apoi este o pierdere de energie inutila sa ma tot gandesc ca Alex plange ca s-a uitat cineva urat la ea.
Mi-am amintit ceva amuzant, tatal meu este convins ca bea din cauza ca cineva ii face vraji hohot Nu--si poate asuma esecul abtinerii ci trebuie sa dea vina pe CEVA tot timpul.
Andi&Mariuca
Postat: Wednesday, July 26, 2006 2:19 PM

Postari: 5089
si eu sunt de acord cu voi ca este o chestie energetica, spirituala, un soi de autostimulare...
stele_pe_cer
Postat: Wednesday, July 26, 2006 2:38 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
leut wrote:
Se spune ca toate se "lipesc" de spiritele slabe...uff

Si eu sunt de aceeasi parere.Cu cat crezi mai mult intr-un lucru, cu atat oferi lucrului respectiv din energia ta, iar lucrul respectiv va avea o influenta puternica asupra ta.

Nu cred in vraji, descantece, farmece si stiu ca nus e lipesc decat de cei ce cred sau se tem de ele...Mai nasol e faptul ca cel ce apeleaza la astfel de lucruri pt.a face rau unor oameni, va plati scump aceasta incalcare a unei legi supreme in Univers (aceea de a-ti rami aproapele cu buna stiinta).
georgy_adinutza
Postat: Wednesday, July 26, 2006 3:08 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 3065
Locatia: Bucuresti
nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, E O PROSTIE !!nu nu nu
Alina
Postat: Wednesday, July 26, 2006 3:53 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Nu, nu cred de fel.
kali
Postat: Wednesday, July 26, 2006 5:36 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14340
Nici eu nu cred. E o prostie. Chiar ma amuza oamenii care dau vina pe asa ceva pentru toate relele din viata lor.
Kiki
Postat: Wednesday, July 26, 2006 10:31 PM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Nici eu nu cred in chestii d-astea. Am cunostinte care cred, dar ce sa zic? Nu sunt zdravene nu
mihaela75
Postat: Thursday, July 27, 2006 6:44 PM

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Ma credeti ca acum vreo 6 ani m-am dus la o ghicitoare si mi-a spus de Kaze?Mi-a insirat niste aberatii( eu le credeam aberatii) de am injurat-o o luna pt banii pierduti si acum cand privesc inapoi vad ca tot ce a spus se implineste.Imi spusese printre altele ca o sa-mi cunosc soarta in avion sau in preajma unui avion( pe Kaze l-am vazut prima data in aeroport) si de atunci cumnatele mele radeau de mine :"Miha,n-a aparut nici un avion, nici o aripa, nimic-nimic?" Faceam si noi haz ca sa nu ne mai gandim ca ce proaste suntem de ne ducem la ghicitori si dam bani degeabaras Imi spusese ca o sa trec o apa sa ajung la el si o sa-mi fie frica.Singura apa care o treceam in fiecare zi era Trotusul cand ma duceam la servici.Aveam un coleg cu care ma impacam f. bine si ma rugam la D-zeu da doamne sa nu fie el ca e insurat, are copii si eu nu sunt distrugatoare de casehohota murit saracu' in iarna, om tanar... uffIn sfarsit, nu mai enumar aici toate alea dar eu sunt convinsa ca ghicitoarea aia il avea pe necuratul de mi-a prezis absolut tot .
mihaela.elisabeta
Postat: Monday, June 9, 2008 9:19 PM

Nivel: Membru

Intrat: 11/27/2007
Postari: 60
Locatia: langa voi
Eu nu cred ca exista vrajitorii , fenomene pe care noi nu le intelegem... sunt sigura ca exista .Cum exista extraterestrii ,cum sunt oamenii care prevad anumite lucruri ... asa exista si ghicitoarele ,ca vin de la Dumnezeu sau de la necuratu.. nu stiu dar in mod sigur cred ca cineva ne-a creeat si ca acel cineva ne lasa sa, ne distrugem singuri pt ca la ora actuala asta facem... si daca o sa ne distrugem ceva o sa ramana pentru ca ne vom adapta si se vor creea specii noi. Deci adevarul este ca exista lucruri care noi nu le putem intelege pt ca inca nu avem capacitatea de a ne folosi creierul atat de mult:*:*:*:*:*

Si fiecare dintre noi am auzit povestiri chiar si eu nu are rost sa le zic ,precum bine stiti proverbu "Nu iese fum fara foc" asa ca undeva in aceste povestiri trebuia sa existe o radacina de adevar
ingerash
Postat: Monday, June 9, 2008 9:21 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Nu crednono nono nono
shirel
Postat: Monday, June 9, 2008 9:37 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11794
Locatia: israel
Nici eu ,dar in schimb cred ca sint oameni foarte slabi care cauta de
obicei un raspuns la problemele lor si cred ca asa au aparut si vrajile.
cine vrea sa vina la mine ca-l vrajesc eu !ras
kykysor
Postat: Monday, June 9, 2008 10:32 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/17/2008
Postari: 187
Locatia: bucuresti
eu cred ca se pot face vraji........dar vraji in rau nu in bine; adica cred ca o vrajitoare iti poate face doar rau ; bine nuuuuuuuuuuu cum cred altii.........vrajitoare=diavol; asta e parerea mea.
petro
Postat: Monday, June 9, 2008 10:42 PM

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
Astea au existat de cand lumea. Samanii, mai apoi oracolele, vrajitoarele si ghicitorile... si cum s-or mai fi numit ele de-a lungul timpului. Intotdeauna au existat oameni care cred sau nu in ei/ele. Depinde de caracterul, educatia, religia, mostenirea genetica s.a.m.d a fiecaruia. Personal sunt neutra (mai bine spus nu ma intereseaza), daca cineva crede si altcineva nu este problema lor. Nu cred ca sunt eu in masura sa-i judec si sa le dau sfaturi ce sa faca.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed