Credeti ca ar putea fi sarcina?

Options Credeti ca ar putea fi sarcina?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Came
Postat: Thursday, April 14, 2016 11:53 AM

Nivel: Membru

Intrat: 4/14/2016
Postari: 50
Buna dragi mamici si viitoare mamici.pupici Sunt noua pe aici si as dorii sa va pun cateva intrebari ,deoarece sunt foarte nelinistita.Luna trecuta(martie) cm a inceput pe data de 1 si a durat pana pe 7(atat dureaza mereu).Imediat dupa terminarea menstrei am fost nevoita sa fac o ecografie abdominala din care a reesit ca am un chist ovararian.Ceea ce m-a indus in eroare si m-a pus pe ganduri a fost ca pe data de 24(cu o saptamana mai devreme de data urmatorului ciclu ce trebuia sa vina in mod normal)a aparut tot o asa zisa menstruatie.Ziua 1:Mucus cervical de culoare roz apoi sangerare putin cantitativa.Dureri ca in restul menstruatiilor..pauza.Ziua doi si 3 sangerari normale Ziua 4 si 5 Foarte putin cantitativa,ziua 6 o singura picatura.O puteam considera o dereglare,dar greata,oboseala,durerile de spate,dureri usoare abdominale,foame continua,ameteli ,burta e putin umflata si rotunjita in zona ovarelor,ma fac sa cred ca ar putea fi vorba despre bebita.coeur Calendarul imi spune ca pe data de 20 luna aceasta ar trebuii sa imi vina uratii.Ieri (cu o sapt inainte de menstra) am facut un test de sarcina ,care a iesit negativ,dar starile precizate mai sus sunt inca prezente.Sunt sigura ca trebuie sa astept venirea uratilor ca sa stiu sigur,dar ce parere aveti? Ar putea fi vorba de sarcina?computerlove
Eileen
Postat: Thursday, April 14, 2016 12:09 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/16/2013
Postari: 3201
Deci sa inteleg ca ai avut pe 01.03 apoi pe 24.03 din nou, adica un cm de 23 zile, iar acum ai fi in z 24 ...cum sunt cm-urile tale, ai menstruatie regulata, adica pe ce baza iti zice calendarul ca mai ai o saptamana pana sa-ti vina?
Nu ai idee pe cand ai ovulat, ca sa stii daca e ok sa testezi sau nu ? Simptomele sunt bune, dar mi se pare devreme facut testul, mai da-ne detalii.
Sper sa fie asa cum iti doresti majoreta majoreta
Came
Postat: Thursday, April 14, 2016 2:11 PM

Ovulatia avuta dupa ciclul de pe intai a durat de pe 7 pana pe 11,ziua ovularii cea mai mare fiind pe 10. Ciclul ciudat de pe 24 a ovulat de pe 1 pana pe 7,ziua cea mai mare a ovularii fiind 6. Eu imi notez fiecare menstruatie in "Calendar Menstrual" o aplicatie care din punctul meu de vedere imi arata zilele exacte.Ultima ovulatie avuta,adica aceea de pe 1 pana pe 7 ,am incercat sa o observ mai indeaproape si a fost exact in perioada spusa pe calendar.Mi-as dorii sa fie bebita,pentru ca altfel nu imi pot explica toate simtomele ..greturile,urinarile frecvente si balonarea nu imi dau pace uff hearts
Referitor la perioadele de timp in care apare menstruatia..m-am uitat acum si am numarat zilele care din cate am vazut variaza,dar de obicei 27-30.Multumesc din suflet ,sper sa fie la toate cum ne dorim 👑💜
Eileen
Postat: Thursday, April 14, 2016 4:11 PM

Daca ai ovulat pe 6aprilie, ai avea 8zile dpo,corect? adica mult prea devreme pt un test, ar trebui sa astepti macar 12~13 zile dupa ovulatie pt test, ca sa nu zic 14ras ras Sper sa fie bebe,stai linistita si vezi ce se intampla... Da stiu... E greu sa astepti, dar nu ai ce faceuff mult succes si poti bea ceai de cretisoara sa ajuti o eventuala sarcinamajoreta majoreta
Came
Postat: Thursday, April 14, 2016 4:21 PM

Multumesc din suflet draga mea! Imi doresc sa fie bine pentru toate mamicile,viitoarele mamici si le urez mult noroc aspirantelor.Citesc foarte mult pe aceste forumuri,dar nu m-am regasit in cazurile altor mamici.Sunt micuta,dar cu toate astea nu vad venirea unui copil ceva ce m-ar face sa imi inchid viata,asa cum spun multe persoane.Nu inteleg fetele de varsta mea care au sarcini nedorite si aleg sa renunte.Cu ce sunt vinovati mititeii pentru a-i ucide? In fine..multumesc mult de tot Eileen,esti o scumpa computerlove iloveyou .
Eileen
Postat: Thursday, April 14, 2016 4:27 PM

Came, asa e,si mai ales un copil este un dar de la Dumnezeu, nu stiu cat de "mica" esti ras dar ai speranta si Dumnezeu iti va rasplati rabdarea,chiar daca uneori nu se intampla cand batem noi din piciorras ras

Uite aici e topicul de aspirante la titlul de mamica iar pana afli rezultatul acestei luni aici vei gasi multe fete dornice sa obtina binecuvantarea unui bebe :
http://forum.7p.ro/clubul-aspirantelor---46.aspx?g=posts&m=948014#m948014
Came
Postat: Thursday, April 14, 2016 4:30 PM

Auzi...crezi ca acel "ciclu" de pe 24 a fost de nidatie? Este posibil? Imi pun foarte multe semne de intrebare si ma bucur enorm ca ma poate ajuta cineva..SimplyLove
Eileen
Postat: Thursday, April 14, 2016 4:35 PM

Nidatia inseamna cateva pete,parca am inteles ca ai avut ceva mai mult. Daca suspectezi ca ai avut ciclu peste sarcina si totusi ai test neg, ca se mai intampla,fa beta hcg,costa maxim 50lei, la mine e 39 la bioclinica ?i 40 la sinevo, si vezi negru pe alb...dar niciun fel de test nu iti poate zice acum daca dupa ovulatia de pe 6 aprilie s a prins ceva, e prea devreme. Doar daca vrei sa vezi daca nu cumva atunci ai avut un cm peste sarcina.

Sper sa fi inteles ce am vrut sa explic...
Came
Postat: Thursday, April 14, 2016 4:41 PM

Inteleg perfect ce vrei sa spui,doar ca sunt foarte suspicioasa..nu stiu ce se intampla cu corpul meu.Adevarul este ca am antecedente in familie (bunica) care a avut ciclu peste sarcina pana in luna a 5a. Cred ca ceea ce am de facut momentan este sa astept sa vad daca vin uratii luna aceasta,dupa care voi merege la doctor indiferent de situatie.Trebuie sa existe o explicatie pentru tot ceea ce simt nu? Off..cate nelamuriri ,si parca trece atat de greu timpul..
Eileen
Postat: Thursday, April 14, 2016 4:52 PM

Eu ti-as zice sa faci beta daca poti, sa te lamuresti daca ai avut ciclu peste sarcina, beta nu minte,testele mai dau rateu ...iar în caz ca iese neguff sa astepti sa vezi ce se intampla. Trece greu timpul,crede ma ca stiu cum e...
Came
Postat: Thursday, April 14, 2016 5:00 PM

Astept sa vad daca vine si abea dupa voi stii ce am de facut.Sunt multe semne de intrebare si multe simtome pe care ti le poti induce,dar pe cea a burtii usor umflate si tari nu o pot lamurii.
Eileen
Postat: Thursday, April 14, 2016 5:06 PM

Nu stiu ce sa zic de simptome...din pacate nu iti pot spune da, e bebe! Ar fi f frumos daca ar fi asa...dar probabil asta e si farmecul vietii...emotii suisuri coborasuri...
Sa ne mai zici ce ai facut DistanceKiss
Came
Postat: Thursday, April 14, 2016 5:16 PM

Cu siguranta voi posta.Multumesc din suflet si imi pare foarte rau ca nu ma poate lamurii nimeni de aceste simtome pale Daca nu este bebita,atunci ce este? Off..off uff Mai am de asteptat cam 6 zile sa vad daca vine menstruatia..????
Came
Postat: Thursday, April 14, 2016 5:18 PM

Cu siguranta voi posta.Multumesc din suflet si imi pare foarte rau ca nu ma poate lamurii nimeni de aceste simtome pale Daca nu este bebita,atunci ce este? Off..off uff Mai am de asteptat cam 6 zile sa vad daca vine menstruatia..Hands
Eileen
Postat: Thursday, April 14, 2016 5:43 PM

Came nu fi trista, doar cineva specializat te poate lamuri, cu un control, asa virtual iti dai seama ca ne dam doar cu parerea. Chiar sa intri la aspirante pe linkul care l am pus, si ai sa fii uimita cata sustinere poti avea,hai capul sus, ca daca e un bebe mic acolo nu trebuie sa l stresezi ras ras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed