Costuri de instalare a unui sterilet

Options Costuri de instalare a unui sterilet
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lilly of the valley
Postat: Tuesday, June 12, 2007 11:30 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
ei vezi ca te-ai speriat inutil. lup moralist ce sunt, eu numai pt consultatie si tremur de nu mai pot.
oricum bine ca s-a terminat si sanatate maxima!pupici
MNiko
Postat: Tuesday, June 12, 2007 12:23 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Anca, vezi ce usor a fost?

Acum urmeaza indicatiile medicului si sunt sigura ca o sa vina si bebe 2 cat de curand.pupici pupici
Miri
Postat: Tuesday, June 12, 2007 1:41 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Anca, ma bucur ca ai trecut cu bine peste aceasta experientza!pupici
delfinasa
Postat: Tuesday, June 12, 2007 2:06 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Anca, bravo curajoaso! Ma bucur c-ai "scapat" cu bine de paznicul neplacut...multa sanatate si sa auzim vesti despre 2 liniute in curand angel.
Andi&Mariuca
Postat: Tuesday, June 12, 2007 3:52 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
multumesc mult mamicile mele dragi!pupici pupici angel

ehe, cu bebe, mai e ceva de asteptat... m-a cam dezarmat dr meu cand mi-a zis ca tre sa stau pe "tusa" 2-3 luni, adica 2-3 cicluri si abia apoi sa facem analize si sa iau acid folic si dupa...peste 2 luni sa raman..daca oi ramane...ca nu stiu dc oi ramane la "comanda"!cyclops cyclops alcool alcool

acum am niste dureri cam naspa de ovare si de sale, ba chiar mi=au coborat si pe picioare uff banghead de fapt, ca sa fiu sincera, ma doara de imi vine sa urlu dar este normal dupa extragere sa ma doare zona cu pricina... sper sa ma lase repede durerile ca ma apuca iar nervii!fool

eu una, acum zic ferm convinsa, ca nu imi mai pun sterilet niciodata. sau, macar, sper sa nu imi mai vina niciodata idei din astea!scratch
S.ELENA
Postat: Sunday, July 1, 2007 10:26 PM

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
Si eu am avut sterilet(normal) dupa prima nasere; nu m-a durut nici cand l-a pus, nici la scoatere, nici dupa scoatere.Doar am sangerat putin cateva zile.

Referitor la cat de repede ramai insarcinata dupa scoaterea lui, depinde de la caz la caz: eu am ramas dupa 11 luni, cumnata mea dupa 1,5 ani, iar fina meafool dupa 3 luni.
Mariana20
Postat: Thursday, December 6, 2007 9:17 PM

buna, ma numesc mariana si am 20 de ani. am o mare nedumerire...ce ar fi mai bn sa folosesc...pastilele anticonceptionale sau steriletul? daca il cumpar eu cat m-ar costa? dar daca nu-l cumpar eu este bun cel de la doctor? cat m-ar costa unul?
MNiko
Postat: Thursday, December 6, 2007 9:33 PM

Mariana20 wrote:
buna, ma numesc mariana si am 20 de ani. am o mare nedumerire...ce ar fi mai bn sa folosesc...pastilele anticonceptionale sau steriletul? daca il cumpar eu cat m-ar costa? dar daca nu-l cumpar eu este bun cel de la doctor? cat m-ar costa unul?

Mariana steriletul este recomandat sa se foloseasca abia dupa cel putin o nastere. Folosirea unui sterilet inainte de a aduce pe lume un copil poate creea destul de multe probleme, duce chiar si la sterilitate, desi sunt doctori care monteaza sterilet fara a se asigura ca pacienta a nascut macar un copil. De altfel mie mi s-a spus de catre un medic ca pana la o prima nastere metodele contraceptive de lunga durata(sterilet, injectie - nu stiu de care, etc) nu sunt recomandate.
Eu personal te sfatuiesc sa mergi la un ginecolog cu care sa discuti si sa gasesti metota contraceptiva cea mai potrivita pentru tine.
S.ELENA
Postat: Friday, December 7, 2007 10:47 PM

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
MNiko wrote:

Mariana steriletul este recomandat sa se foloseasca abia dupa cel putin o nastere. Folosirea unui sterilet inainte de a aduce pe lume un copil poate creea destul de multe probleme, duce chiar si la sterilitate, desi sunt doctori care monteaza sterilet fara a se asigura ca pacienta a nascut macar un copil. De altfel mie mi s-a spus de catre un medic ca pana la o prima nastere metodele contraceptive de lunga durata(sterilet, injectie - nu stiu de care, etc) nu sunt recomandate.
Eu personal te sfatuiesc sa mergi la un ginecolog cu care sa discuti si sa gasesti metota contraceptiva cea mai potrivita pentru tine.

SUBSCRIU!!!!!!!pupici
oanalaurisa
Postat: Friday, December 7, 2007 10:53 PM

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597

Perfect de acord cu ce ati spus fetelor!
Maria & Mario
Postat: Friday, October 30, 2009 4:00 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Apropo , cum se simt ( s-au simtit ) , mamicile , pe perioada cat au avut instalat steriletul ?
Efecte secundare ?
Andi&Mariuca
Postat: Friday, October 30, 2009 6:43 PM

mie nu mi-a priit si nu mi-as mai pune... eu nu reactionez bine la corpuri straine in organism... nu suport nimic ce nu isi are locul acolo. ca efecte secundare, pentru ca al meu a fost cu eliberare de hormoni...o minune de dereglare hormonala cum nu doresc nimanui!uff

Oana, ai ceva ganduri?
Maria & Mario
Postat: Friday, October 30, 2009 7:07 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Da , ma tot bate un gand .... Si si ma documentez , poate il desfiintez .... Oricum ... astept si alternative ! alcool
carla
Postat: Friday, October 30, 2009 7:09 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Eu ca efecte secundare am CM mai lung si mai dureros,in rest nimic.
Andi&Mariuca
Postat: Friday, October 30, 2009 7:39 PM

Maria & Mario wrote:
Da , ma tot bate un gand .... Si si ma documentez , poate il desfiintez .... Oricum ... astept si alternative ! alcool

ca sfat: nu iti pune unul cu hormoni! cel normal, simplu, poate ca nu este atat de rau. oricum, depinde de reactia corpului fiecareia.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed