Costuri de instalare a unui sterilet

Options Costuri de instalare a unui sterilet
Subiectul anterior · Subiectul urmator
misha
Postat: Sunday, June 3, 2007 3:58 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Fetelor, nu e cazul sa va suparati! Se stie (sau nu) ca si pilula si steriletul dar si alte metode contraceptive sunt abortive si daca imi permiteti voi posta un link unde puteti citi mai multe daca aveti timp sau rabdare!pupici

http://www.avort.ro/doc/cursuri/conceptia_si_nidatia.doc

http://www.avort.ro/doc/cursuri/metode_contraceptive_si_abortive.doc
Andi&Mariuca
Postat: Sunday, June 3, 2007 4:05 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
misha wrote:
Fetelor, nu e cazul sa va suparati! Se stie (sau nu) ca si pilula si steriletul dar si alte metode contraceptive sunt abortive si daca imi permiteti voi posta un link unde puteti citi mai multe daca aveti timp sau rabdare!pupici

http://www.avort.ro/doc/cursuri/conceptia_si_nidatia.doc

thumright bravo multumesc! eu chiar cautam asa info.

haideti mai fetelor, nu va mai certati! fiecare are o parere personala si atat. pupici
Andi&Mariuca
Postat: Sunday, June 3, 2007 4:06 PM

stele_pe_cer wrote:

Iti voi raspunde pe privat...

ok, e bine asa. pupici
Andi&Mariuca
Postat: Sunday, June 3, 2007 4:12 PM

aoleo, ce-am citit acolo!plans plans plans of, Doamne!uff banghead

nu ma pot gandi decat la asta: si atunci ce facem? 20 de copii ca pe vremuri? eu stiu ca Biserica vede avortul ca pe un pacat capital, stiu si ca tot Biserica zice sa nu folosim contraceptie pt ca devenim "criminale" dar... ma intorc la prima intrebare: cati copii facem? ideea contraceptivelor era ca ne putem planifica viata de cuplu, nu? scratch

misha
Postat: Sunday, June 3, 2007 4:17 PM

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Sunt multe articole, carti care demonstreaza efectul metodelor contraceptive, iar daca e sa mergem si pe principiul religios nici macar prezervativul nu e admis (dar aici intram deja in alte discutii) asa ca ramane la latitudinea fiecareia dintre noi sa alegem...
Andi&Mariuca
Postat: Sunday, June 3, 2007 4:25 PM

misha wrote:
Sunt multe articole, carti care demonstreaza efectul metodelor contraceptive, iar daca e sa mergem si pe principiul religios nici macar prezervativul nu e admis (dar aici intram deja in alte discutii) asa ca ramane la latitudinea fiecareia dintre noi sa alegem...

da, asa este, ai mare dreptate. am mai citit si eu pe ici pe colo si crede-ma ca nu imi place nimic din ce citesc. este ceva groaznic, fie ca e "avort hormonal" (cum zice in art postat de tine), fie ca e "chirurgical" si facut la cerere.uff
Miri
Postat: Sunday, June 3, 2007 9:24 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Eu cred ca ramane optiunea fiecaruia ce fel de metode contraceptive foloseste si sunt de parere ca alegerile personale sunt motivate sau fundamentate de o anumita teorie! Cu care nu e obligatoriu ca toata lumea sa fie de acord!

Intrucat in acest topic se discuta despre "costuri de instalare a unui sterilet", va rog sa nu va abateti de la tema discutiei.
Multumesc!pupici
Andi&Mariuca
Postat: Monday, June 4, 2007 9:14 AM

Miri wrote:
Eu cred ca ramane optiunea fiecaruia ce fel de metode contraceptive foloseste si sunt de parere ca alegerile personale sunt motivate sau fundamentate de o anumita teorie! Cu care nu e obligatoriu ca toata lumea sa fie de acord!

Intrucat in acest topic se discuta despre "costuri de instalare a unui sterilet", va rog sa nu va abateti de la tema discutiei.
Multumesc!pupici

de acord cu tine!

am mai citit una pe net si acum chiar ca sunt terifiata: cica, in unele cazuri de extragere a steriletului, se face chiureta uterin! plans plans

voi ce stiti despre asta? mi-e o fricaaaaaaaaaaaaaaa de nu mai pot!nervi banghead plans ca sa nu mai zic ca oricum am inteles ca extragerea lui doare!!!plans
MNiko
Postat: Monday, June 4, 2007 9:44 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Andismom wrote:

de acord cu tine!

am mai citit una pe net si acum chiar ca sunt terifiata: cica, in unele cazuri de extragere a steriletului, se face chiureta uterin! plans plans

voi ce stiti despre asta? mi-e o fricaaaaaaaaaaaaaaa de nu mai pot!nervi banghead plans ca sa nu mai zic ca oricum am inteles ca extragerea lui doare!!!plans

Nu e obligatoriu. Nasa mea si-a pus si ea sterilet si pt ca nu l-a putut suporta(avea durei mari si a durut-o rau si la montare) s-a dus sa si-l scoata. Ea astepta acolo sa inceapa cine stie ce chinuri si doctorita i-a zis ca gata, a terminat si i-a arata steriletul. Pur si simplu n-a mai simtit nimic.
Bafta sa fie si la tine asa.
Andi&Mariuca
Postat: Monday, June 4, 2007 10:08 AM

MNiko wrote:

Nu e obligatoriu. Nasa mea si-a pus si ea sterilet si pt ca nu l-a putut suporta(avea durei mari si a durut-o rau si la montare) s-a dus sa si-l scoata. Ea astepta acolo sa inceapa cine stie ce chinuri si doctorita i-a zis ca gata, a terminat si i-a arata steriletul. Pur si simplu n-a mai simtit nimic.
Bafta sa fie si la tine asa.

f fain de ea. dar vezi si tu cate diferente sunt de la o femeie la alta, nu? unele nu simt nimic, altele se craponeaza de nu stiu ce dureri.

ei, oricum, eu sper sa fie bine si sa se termine repede ca deja ma ia cu tremurici. of, of, of, ce crizata sunt si eu!banghead
MNiko
Postat: Monday, June 4, 2007 11:28 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Andismom wrote:

f fain de ea. dar vezi si tu cate diferente sunt de la o femeie la alta, nu? unele nu simt nimic, altele se craponeaza de nu stiu ce dureri.

ei, oricum, eu sper sa fie bine si sa se termine repede ca deja ma ia cu tremurici. of, of, of, ce crizata sunt si eu!banghead

Bafta mami, sa iti fie cat mai usor.pupici
Miri
Postat: Monday, June 4, 2007 1:05 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Mult succes, Anca!pupici
Sa ne spui cum ai trecut peste asta...
g_nicoleta2000
Postat: Monday, June 4, 2007 1:30 PM

Postari: 3898
Locatia: Bacau
Anca, roaga sa ti se faca anestezie, mi se pare uman sa nu suferi atat mai ales ca esti asa de stesata. Iti tinem pumnii!pupici
Andi&Mariuca
Postat: Monday, June 4, 2007 3:02 PM

Miha, Miri, Nicoleta, mltumesc! pupici

Nico, sigur ca o sa vb cu dr si ii voi cere anestezie dc imi zice ca e "posibil" sa doara, asa cum mi-a zis si la montare si atunci m-a duruuuuuuuuut rau!bataus

ziceam mai sus ca am auzit ca in unele cazuri se face chiar chiuretaj uterin la extragere. ati auzit de asa ceva? oare de ce?scratch
Andi&Mariuca
Postat: Tuesday, June 12, 2007 8:58 AM

l-am scos aseara! cyclops cyclops yes yes yes si a fost bestial dr... n-a durat nici 10 sec!what cool cool bravo bravo nu m-a durut, nu a fost rau deloc, chiar ma uitam la el what what si el radea la mine (ii zisesem cand am intrat in cabinet ca imi tremura si mainile si picioarele de frica fool ) si zicea "gata...ia uitati-l!"ras .

fara anestezie, fara nimic anume...scurt, la "obiect", rapid si usor...bravo bravo
acum am indicatie sa astept cateva cicluri normale... ce-o mai fi si aia chiar nu stiu?! in fine, abia apoi se poate pune problema, dupa vreo cateva analize si investigatii sa raman gravida.

intrebare intrebatoare: este cineva pe aici sau stiti pe cineva care sa fi ramas repede gravi dupa ce si-a scos steriletul?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed