Costuri de instalare a unui sterilet

Options Costuri de instalare a unui sterilet
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ema
Postat: Tuesday, November 21, 2006 10:38 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Nu m-am interesat, dar vrei sa vezi ca aici e gratis?
Daca nu steriletul, macar "manopera"!
Eu iau pilula de 10 ani si e gratis ras yes
Andi&Mariuca
Postat: Tuesday, November 21, 2006 12:48 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
delfinasa wrote:
Steriletul Mirena este foarte raspandit si aici si doctorii il recomanda, iar pretul este...triplu decat a dat Anca...uff...si nu stiu daca include montajul...oricum, fata de puterea de cumparare din tara costul de 5 mil este fabulos, zau...dar un sterilet normal cat costa? Auzisem ceva de pana-ntr-un milion oare...doctorul meu nu e asa impresionat de acest ultim racnet de sterilet si, dupa nastere, cand m-a informat si de cost, mi-a recomandat sa-mi iau unul din tara si sa mi-l puna el aici...am optat sa nu-mi pun, nu suport ideea de amplasare a unui obiect strain in corpul meu decat in situatii de nevoie si de-asta nici inainte sa raman insarcinata nu mi-am pus...Anca, eu te felicit pt curaj si sa il accepte foarte bine corpul tau, sa n-ai nici o problema cat il vei purta...sa ne spui cum te simti cu el.

Fetelor mi l-am pus... a fost dureros si acum, la 2 ore de la instalare, am niste dureri de abia stau in scaun sa va scriu... acum inteleg abia de ce iti trebuie curaj pentru a-ti pune asa ceva... chiar este nasol si sper sa ma aocmodez cu el pt ca pretul este intr-adevar fabulos... este foarte scump si sper sa mi-l accepte organismul pt ca altfel am dat banii degeaba! am niste dureri nasoale si sper sa imi treaca ca altfel il sun pe dr si nu stiu ce voi face.
Taty, eu sunt din Brasov si ma bucur sa aud ca mai sunt si in Bucuresti dr asa de buni si amabili.
Mihaela, "deranjul" si "manopera" sunt ceea ce ii dau eu dr. poti sa ii zici spaga. dar eu nu consider ca este spaga atata vreme cat daca m-as duce la cabinet tot l-as plati. pentru mine conteaza actul medical in sine si calitatea lui, nu ma intereseaza ca ma consulta pe biroul lui din spital, pe o masa ginecologica oarecare sau pe masa de la cabinet. eu tin cu dintii de dr asta pt ca este cel mai bun pe care l-am intalnit (si credeti-ma ca am fost la multi) si este intotdeauna disponibil, ceea ce face diferenta intre el si majoritatea colegilor lui fitzosi din Bv.
revenind la "manopera", eu nu am platit nimic in spital cu chitanta. si asta pt ca am fost cu dr meu si atat. cam asa merg lucrurile.
sper sa fac parte din categoria fericitelor care se impaca bine cu noul "locatar" al uterului.
Kiki
Postat: Tuesday, November 21, 2006 1:13 PM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Anca, mama, ce sa-ti zic?
Sa iti treaca durerile repede-repede! pupici pupici pupici
kali
Postat: Tuesday, November 21, 2006 1:17 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14327
Imi inchipuiam eu ca-i dureros, dar... chiar asa?! Inseamna ca eu zic "pas" ...
Ai fost curajoasa, felicitari! Ce a fost mai greu a trecut! Multa sanatate si sa scapi rapid de dureri!pupici
Andi&Mariuca
Postat: Tuesday, November 21, 2006 1:36 PM

multumesc de incurajari.
Kali, cred ca depinde si de organism si de rezistenta ta la durere. stiu o tipa care mi-a zis ca nu a simtit absolut nimic. dr a fost foarte rapid insa de ce sa mint? a durut. iar dupa doare si mai rau. poate ca sunt eu mai sensibila... sper sa treaca cu bine si sa ma acomodez.
oricum mi se pare o alternativa contraceptiva mai buna decat orice altceva. vom vedea pe viitor cum va fi.
peste o luna trebuie sa merg la control, sa vedem cum sta si cum ma simt.
kali
Postat: Tuesday, November 21, 2006 1:50 PM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14327
Iti doresc sa fie bine si sa-l accepte organsmul.
Eu mai vreau un bebe peste un an- un an jumatate si ma gandeam ca nu are rost sa-mi pun pentru o perioada asa de scurta... de fapt sa ma supun unei asemenea proceduri. Dupa aceea, voi vedea ce si cum, dar e bine de stiut ce ma asteapta.uff
g_nicoleta2000
Postat: Tuesday, November 21, 2006 2:12 PM

Nivel: Avansat

Postari: 3898
Locatia: Bacau
Andismom wrote:

Fetelor mi l-am pus... a fost dureros si acum, la 2 ore de la instalare, am niste dureri de abia stau in scaun sa va scriu... acum inteleg abia de ce iti trebuie curaj pentru a-ti pune asa ceva... chiar este nasol si sper sa ma aocmodez cu el pt ca pretul este intr-adevar fabulos... este foarte scump si sper sa mi-l accepte organismul pt ca altfel am dat banii degeaba! am niste dureri nasoale si sper sa imi treaca ca altfel il sun pe dr si nu stiu ce voi face.
.

Sincer am strans picioarele bine de tot. Brrr, mi-a pierit tot curajul. Sper sa te simti mai bine...
Andi&Mariuca
Postat: Tuesday, November 21, 2006 4:01 PM

g_nicoleta2000 wrote:

Sincer am strans picioarele bine de tot. Brrr, mi-a pierit tot curajul. Sper sa te simti mai bine...

hohot hohot hohot ca de obicei Nico: la obiect si cu umor maxim!!!! desi iar ma apucasera niste crampe cand m-am asezat la calc, vazand ce-ai scris mi-au pierit lacrimile si m-a umflat rasul!!!!
strange bine piciorusele iubita ca e nasol tare! vrei sa iti spun ceva? si eu le tot strangeam pe masa si dr mi le departa si imi tot zicea sa nu le mai apropii... stiti si voi senzatia aia bestiala in care iti vine sa strangi in loc sa stai relaxata...Thumb down
haideti acuma, nu va mai speriati! stiu persoane care au zis ca nu au simtit nimic sau, cel putin, nu durere. na, ca se poate si asa! eu sunt fricoasa si poate ca ma montez psihic...
TatyKS
Postat: Tuesday, November 21, 2006 4:14 PM

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Pai si eu asa auzisem de la cineva , ca nu doare delocuff ...dar se pare ca nu e chiar asa. Mi s-a facut pielea gainii cand am citit...sper sa iti treaca cat mai repede durerile si sa ti se potriveasca steriletulpupici
dya
Postat: Tuesday, November 21, 2006 6:03 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Andismom nu a spus cumva doctorul ca nu ai voie sa stai in sezut o perioada de timp , pentru ca eu asa stiu ca se recomanda pentru reusita " montajului " si evitarea durerilor ?
Cris Rusu
Postat: Tuesday, November 21, 2006 6:23 PM

Intrat: 10/14/2006
Postari: 1445
Locatia: Micul Paris romanesc, de cosmar...
Wow, m-am ingrozit! what what what
Nu-mi pun asa ceva, desi ma batea si pe mine gandul!nono nono
Andi&Mariuca
Postat: Tuesday, November 21, 2006 6:50 PM

Dya, sa stii ca nu mi-a zis in mod expres sa nu stau in sezut insa mi-a recomandat calduros sa stau in pat astazi. ai am stat... vreo 2 ore...maseluta cam atat ca nu am ce face...
Taty, depinde de organism... nu cred ca toate femeile sunt asa de sensibiloase... eu mi-a mai speciala!banghead
sper ca durerile mari au trecut pt ca acum sunt chiar ok... si traiesc cu speranta in suflet ca vom face "pereche" buna eu si "hormonelul" meu... angel
poate ca in cele din urma tot raul spre bine.
va pup pe toate si ma bucur ca imi sunteti alaturi! suntem o super gasca!pupici flowers
papusa
Postat: Tuesday, November 21, 2006 7:45 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 7/13/2006
Postari: 422
Locatia: iasi
Andismom,in vara asta mi-am pus si eu sterilet si pot sa-ti spun ca in prima zi nu am avut nimic,chiar ma simteam bine,insa a doua zi m-am simtit foarte rau,aveam o durere ca atunci cand te dor ovarele,daca ai avut vreodata aceasta durere,am sunat dr.si mi-a zis ca e normal si mi-a recomandat flamexin si supozitoare indometacin.Imediat mi-am revenit si m-am simtit bine,ca de altfel si acum ma simt super,parca nici nu l-as avea.
Eu zic ca cel mai bine ar fi sa suni dr si sa-i spui ca te doare si poate iti spune el ce sa faci.
Iti doresc multa sanatate.
afrodita mama de elena
Postat: Tuesday, November 21, 2006 8:04 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/2/2006
Postari: 306
Locatia: BUCURESTI
Si noi suntem alaturi de tine..dar m-am cam speriat..un pic..un pic mai tare..de ce sa nu recunosc....
Ai grija de tine! si sa auzim vesti bune de la tine!

mihaela75
Postat: Tuesday, November 21, 2006 8:34 PM

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Adismom, acum m-am lamurit cum e cu plata.Cat despre dureri ,sper ca trec si sunt doar asa la inceput pana te obisnuiesti cu dumnealui.Eu nu m-am speriat ...am trecut noi prin dureri mai mari la nastere.sa ne tii la curent cand trec durerile ca sa stie si alte doritoare, adica euras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed