Cosmaruri de ce...ce se intampla in mintea ei?

Options Cosmaruri de ce...ce se intampla in mintea ei?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Rody
Postat: Monday, July 9, 2007 1:29 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Fetelor, sunt din ce in ce mai ingrijorata. Elo de cateva zile are cosmaruri. Se lasa cu tipepe si zice intr-una "NUUUUUUU" apoi se trezeste si scoate limba ca un caine de parca cineva ar fi incercat s-o stringa de gat si se da jos din pat o secunda, doua si apoi se pune inapoi in pat. Mie frica de mor. Am trezit-o fiindca facea crize si am intrebat-o ce e, a zis ca e cineva rau. Asta a fost raspunsul ei. Ce fac fetelor ca simt ca inebunesc, mai ales cum sunt superstitioasa ma gandesc la ce-i mai rau. Ajutati-ma va rog cu ceva sfaturi cu orice ,numai sa-mi ziceti va rogplans plans plans plans plans plans plans !
MNiko
Postat: Monday, July 9, 2007 4:31 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Imi pare rau ca Elo trece prin asemenea clipe. Nu stiu ce sa zic Rody. Incearca sa te gandesti daca s-a schimbat ceva in rutina ei de zi cu zi, daca s-a speriat de ceva, sau daca doar a amenintat-o cineva chiar cu "bau-bau".

Uite, poate mai gasesti ceva sfaturi AICI

Succes sa descoperi cauza si sa o inlaturi cat mai repede.pupici
Lilly of the valley
Postat: Monday, July 9, 2007 6:04 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
E posibil ca schimbarea locuintei, a mediului de joaca, a orasului sa o fi afectat. Copiii sunt foarte sensibili la astfel de lucruri.
pupici lui ELo angel si mult succes
Fluturas
Postat: Monday, July 9, 2007 10:11 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
sau s-a uitat la ceva desene cu batai,sau v-ati uitat voi la vreun film si a tras si ea cu ochiul acolo??sau chiar sa fi fost prezenta la ceva certuri??
sper sa descoperiti care e problema si sa treceti peste asta cu bine
Rody
Postat: Monday, July 9, 2007 10:34 AM

Fetelor ,vca mutumesc ca sunteti alturi de mine.Va multumesc.Al TV nu ne-am mai uitat nici noi.Elo a vazut doar Desene animate Barbie si Tom si Jery.Nu stiu ce ar fi putut s-o sperie in halul astaplans plans plans Nu am vazut-o in viata mea asa. E prima data cand patesc asa ceva cu ea si sunt moarta de fricaplans plans plans Aseara a tipat rau de tot ca ma apuse plansulplans parac cineva o strandea de gatplans plans plans Mie frica,tare frica.plans
Rody
Postat: Monday, July 9, 2007 10:37 AM

scuze,cre ca am trimis acelasi mesaj de 2 oriras
Cris-DL
Postat: Monday, July 9, 2007 11:10 AM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
Elo, imi pare rau ca ai somnicul asa de agitat, eu sunt sigura ca va trece carand pupici

Rody, asa am patit eu cu Deea dupa impactul ca gradi`, se trezea tzipand si avea fetisoara ingrozita, nici nu vorbea cu noi, statea treaza 2-3 ore/noapte. Asta a durat 1-2 saptamani, am adus preotul acasa, iar sub perna ei i-am pus o icoana sfintita (si acum o are) si seara la culcare spunem rugaciunea si ii dam un pup lui Doamne ca sa doarma si el bine (asa spune Deea) .... eu cred ca si pe Elo, ceva a speriat-o, a deranjat-o de reactioneaza asa si stiu ca e groanic, dar va trece o sa vezi, vorbiti mult cu ea si nu nu mai plange in fata ei, e greu, dar fi tare chiar daca te sperie pupici pupici pupici
Rody
Postat: Monday, July 9, 2007 11:33 AM

cris22tyna wrote:
Elo, imi pare rau ca ai somnicul asa de agitat, eu sunt sigura ca va trece carand pupici

Rody, asa am patit eu cu Deea dupa impactul ca gradi`, se trezea tzipand si avea fetisoara ingrozita, nici nu vorbea cu noi, statea treaza 2-3 ore/noapte. Asta a durat 1-2 saptamani, am adus preotul acasa, iar sub perna ei i-am pus o icoana sfintita (si acum o are) si seara la culcare spunem rugaciunea si ii dam un pup lui Doamne ca sa doarma si el bine (asa spune Deea) .... eu cred ca si pe Elo, ceva a speriat-o, a deranjat-o de reactioneaza asa si stiu ca e groanic, dar va trece o sa vezi, vorbiti mult cu ea si nu nu mai plange in fata ei, e greu, dar fi tare chiar daca te sperie pupici pupici pupici

Moaaaaaaaaaa..merg sa aduc si eu preotul acasa ca nu a bineplans plans plans plans Da de unde sa iau biserica ortodoxa aiciplans plans plans
MNiko
Postat: Monday, July 9, 2007 11:36 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Rody wrote:

Moaaaaaaaaaa..merg sa aduc si eu preotul acasa ca nu a bineplans plans plans plans Da de unde sa iau biserica ortodoxa aiciplans plans plans

Rody, daca nu gasesti biserica ortodoxa, mergi si la una catolica. Sunt diferente e adevarat, dar sunt tot crestini.
Rody
Postat: Monday, July 9, 2007 11:38 AM

MNiko wrote:

Rody, daca nu gasesti biserica ortodoxa, mergi si la una catolica. Sunt diferente e adevarat, dar sunt tot crestini.

Ok...sa sti ca merg sa vaorbesc cu un preot.Chiar azi...va tin la curent!
Roxanel
Postat: Monday, July 9, 2007 11:45 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Rody, cosmarul sigur vine de la ceva ce s-a intamplat in viata ei de zi cu zi. Poate un film, poate o carte, poate ca a simtit tensiunea intre tine si sotul tau, poate ceva la gradinita sau cu un coleg de joaca, poate fi orice. Sau poate s-a speriat de la ceva.

Incearca sa vorbesti cu ea …. Dar ia-o pe ocolite. Adica ce ai facut la joaca, ce filme a vazut, daca s-a suparat cu cineva si asa mai departe. Daca cosmarele continua eu as duce-o la un doctor specializat.

Incerca cu preotul, da cu niste aghiasma prin casa. Vezi ca la bisericile grecesti sau rusesti gasesti. Si ei sunt ortodocsi ca noi.

Pupici si nopti linistite.
Rody
Postat: Monday, July 9, 2007 11:57 AM

Roxanel wrote:
Rody, cosmarul sigur vine de la ceva ce s-a intamplat in viata ei de zi cu zi. Poate un film, poate o carte, poate ca a simtit tensiunea intre tine si sotul tau, poate ceva la gradinita sau cu un coleg de joaca, poate fi orice. Sau poate s-a speriat de la ceva.

Incearca sa vorbesti cu ea …. Dar ia-o pe ocolite. Adica ce ai facut la joaca, ce filme a vazut, daca s-a suparat cu cineva si asa mai departe. Daca cosmarele continua eu as duce-o la un doctor specializat.

Incerca cu preotul, da cu niste aghiasma prin casa. Vezi ca la bisericile grecesti sau rusesti gasesti. Si ei sunt ortodocsi ca noi.

Pupici si nopti linistite.

singura problema care ar fi putut sa fie,este intre mine si sotul.Ne-am cam ciondanit intre noi.Ea nea simtit,finca ieri ne-a luat pe amndoi in brate si ne-a pupat.noi ia-m explicat ca mami si tati se iubesc mult,si nu are de ce sa-i fie teama.Totusi de ce continua.Asta a fost acum 3 saptamani.Sa fie oare de la desene animate?Nu stiu????uff
Roxanel
Postat: Monday, July 9, 2007 1:08 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Rody wrote:

singura problema care ar fi putut sa fie,este intre mine si sotul.Ne-am cam ciondanit intre noi.Ea nea simtit,finca ieri ne-a luat pe amndoi in brate si ne-a pupat.noi ia-m explicat ca mami si tati se iubesc mult,si nu are de ce sa-i fie teama.Totusi de ce continua.Asta a fost acum 3 saptamani.Sa fie oare de la desene animate?Nu stiu????uff

Cred ca numai vorbind cu ea poti afla cate ceva. pupici
Alina
Postat: Monday, July 9, 2007 1:30 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Sunt de acord cu Roxanel, numai vorbind cu ea poti afla ce a suparat-o atat de rau. Cu siguranta va trece, rabdare si multa putere.
Rody
Postat: Monday, July 9, 2007 2:19 PM

Alina wrote:
Sunt de acord cu Roxanel, numai vorbind cu ea poti afla ce a suparat-o atat de rau. Cu siguranta va trece, rabdare si multa putere.

Mersi,insa nu cred ca scot nimic de la ea.To ce mia zis."Sunt bolnava"cry Astai tot ce mi-a zis dupa o lunga conversatie cu eauff Sunt in ceatabanghead
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed