Copilul speranta

Options Copilul speranta
Subiectul anterior · Subiectul urmator
stele_pe_cer
Postat: Tuesday, April 25, 2006 4:51 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Mã numesc Copilul Sperantã
si arãt ca un bebelus de 12 sãptãmâni.

Dumnezeu si mami lucreaza impreuna pentru a ma crea. El are un plan special pentru mine. Chiar daca am doar 2,50 cm. lungime si 30 grame, arat ca o fiinta umana in devenire. Inima imi bate, creierul si intregul meu organism functioneaza.

Traiesc intr-o ''mare piscina'' pe care oamenii o numesc sac amniotic. Pot chiar si sa respir in apa si nu am nevoie de un aparat care sa ma ajute sa fac acest lucru. Mami imi da oxigenul necesar prin cordonul ombilical. Pot sa dau din picioare, sa sar si chiar sa fac tumbe. Cand obosesc, trag un pui de somn sau imi sug degetul cel mare. Dupa ce m-am odihnit, ma intorc iar la joaca mea.

Stii ca am toate degetele, de la miini si de la picioare? Uneori imi place sa prind cu miinile cordonul ombilical si sa ma joc cu el. Sar si lovesc cu usurinta. Ii dau mamei citeva lovituri cu picioarele, dar pentru ca sint inca prea mic, ea nu ma simte. Sunt bucuros ca sunt langa inima mamei. Vocea ei e placuta si ma face sa ma simt bine.

Sunt nerabdator sa vad lumea dar stiu ca trebuie sa astept pina ce voi creste mare si voi putea respira singur. Numai atunci voi deveni acea persoana unica pe care o doreste Dumnezeu. Iata de ce ma numesc Copilul Speranta.
Scrisa de Shari Richard, creator al filmului de televiziune ''Fereastra spre uter''.

Acesta spunea: ''Prin intermediul ultrasunetelor am posibilitatea sa comunic cu bebelusul. Ii cunosc personalitatea, trasaturile si gesturile. Cind am tinut in maini, pentru prima data Copilul Speranta am simtit ca si cum as fi tinut in miini unul din acesti micuti din uter. Societatea noastra are un fel de a respinge tot ceea nu poate vedea, auzi sau simti. Cred ca numai tinind in mina acest ''copilas'', lumea va putea recunoaste umanitatea nenascutilor. Astfel, vom putea schimba inimile si vom putea salva vietile copiilor nenascuti....''

stele_pe_cer attached the following image(s):
12week.jpg

leut
Postat: Tuesday, April 25, 2006 9:55 PM

Intrat: 2/15/2006
Locatia: Galati
Mai Stelute , eu iar aflu ultimaplans .
Felicitari pentru bb...si sa fii sanatoasa sa duci sarcina pana la capat! Stii, mai intai trebuie sa gandesti pozitiv, foarte pozitiv si sa CREZI in ce-ti da DUmnezeu!
Te pup!flowers
stele_pe_cer
Postat: Tuesday, April 25, 2006 11:01 PM

Intrat: 2/13/2006
leut wrote:
Mai Stelute , eu iar aflu ultimaplans .
Felicitari pentru bb...si sa fii sanatoasa sa duci sarcina pana la capat! Stii, mai intai trebuie sa gandesti pozitiv, foarte pozitiv si sa CREZI in ce-ti da DUmnezeu!
Te pup!flowers

Incerc din rasputerisic

stele_pe_cer attached the following image(s):
multumesc3.jpg

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed