Copilul s-a incuiat in baie

Options Copilul s-a incuiat in baie
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Miri
Postat: Thursday, March 5, 2009 9:20 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Miri wrote:
Of, mai mami!Bine ca nu s-a incuiat usa, sa ramana printesa singura in casa iar tu pe balcon!pale

He, he ,he..unde-s vremurile unde puteam sa spun asta, linistita?
Asta-primavara, intinzand rufele pe balcon, am inchis usa de la balcon, ca Sara sa nu iasa dupa mine, gandindu-ma ca e cam rece pentru ea.... doar ca Sara a venit si a apasat manerul usii si m-am trezit eu pe balcon, iar ea in bucatarie...m-au trecut toate transpiratiile, ma gandeam pe unde sa intru in casa, cum sa deschid usa....pana la urma am reusit sa o fac pe printesa sa "colaboreze" cu mine si sa ridice de maner.pale

Si mi-am amintit de patania asta deoarece, intr-una din serile trecute, jucandu-se cu verisoarele ei,Sara s-a incuiat in bucatarie, dar se pare ca i-au folosit "indicatiile" de dincolo de usa, ca a reusit sa descuie singura!sic

Asa ca aveti grija la usile cu chei si la usile de termopan, care se inchid de la maner.
t-mihaela
Postat: Friday, March 6, 2009 2:34 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5132
Ai mei se baga in cada si topaie acolo ,trag usile de dus si fac party cu jucarii in cada goalasarbatoare Curand or sa invete si cum se da drumu' la apa si gata linistea mea bath
vladutu
Postat: Friday, March 6, 2009 8:30 AM

Nivel: Membru

Intrat: 7/18/2007
Postari: 34
Locatia: Bucuresti
vai ce grozavii am citit... noi la mare era sa ne incuie in camera noroc ca l-am vazut la timp fiind camera mica... la baie nu avem incuietoate la balcon sunt foarte sus... dar in schimb a invatat sa deschida frigiderul si tre sa stau cu ochii pe el sa nu-i vina ideea lui mami cand era mica s-a incuiat intr-un frigider de nu mai reusea sa iasa de acolo noroc ca a venit bunica sa o scoata banghead
Kiki
Postat: Friday, March 6, 2009 8:51 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Ce de peripetii. Noi n-am trecut prin niciuna. Nicio usa nu se incuie in casa decat cea de la intrare. Pe care Dav a invatat sa o descuie. Daca las cheia in usa, o zbugheste pe scara blocului si de acolo afara, ca stam la parter si stie cum sa deschida usa de la bloc.
Fluturas
Postat: Friday, March 6, 2009 11:38 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
si noi am fost scosi afara din casa acum intr-o seara.a venit sora mea la noi cu familia,si cand sa plece,noi,ospitalieri i-am condus pana pe scara.darius a rama in casa,si karina a venit cu noi,doar ca a fost mai rapida la intoarcere si ne-a incuiat usa in fata,de am ramas afara si eu si sotul.norocul nostru ca nu am fost dincolo in celalalt apartament ca acolo nu puteau deschide usa.tot ea ne-a si deschis usa razand ca ne-a lasat afara
Roxanel
Postat: Friday, March 6, 2009 6:26 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Si noi ne-am incuiat in baie!!! Urla fii-mea de ziceai ca nu stiu ce e. A iesit singura, pana sa sparga barbatu-meu usa, invartind de cheie spre stanga dupa spusele mele.

Norocul fiica-mii a fost ca stia sa roteasca de cheie stanga, dreapta. Asa s-a si incuiat. Oricum a tras o sperietura pe cinste.
noemi80
Postat: Friday, May 1, 2009 2:28 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Pe mine Mario ma inchuiat afara intro zi
mam dus pana jos(stau la casa cu etaj) si cand ma intorc observ ca a inchuiat usa
Vai ce m-am speriat,dar l-am sunat rpd pe sot sa vina aacasa ,si a urcat el prin balcon
Mama cat a urlat bietul copil
tiramisu
Postat: Thursday, August 19, 2010 6:40 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 8/4/2009
Postari: 488
Locatia: Ardeal
Ce de peripetiiras Pana acum nu am mai intrat la topicul asta dar cred ca daca intam eu n-o mai pateam. Acum o luna am mers la tara cu al meu nazdrazan. Si ce credeti ca a facut? S-a jucat cu zavorul de la usa unei bucatarii si s-a inchis inauntru. Eu m-am speriat tare, mai ales ca e micut si nu coopereaza cu mine doar cand are chef.Dar s-a deschis singur fara probleme si de atunci sunt mult mai atenta.
larra
Postat: Monday, November 22, 2010 11:37 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Si pe mine m-au incuiat copiii pe terasa, ca avem usa termopan. Noroc ca cel mare a colaborat cu mine si a reusit sa ridice manerul.
petronela_gav
Postat: Tuesday, November 23, 2010 6:29 PM

Intrat: 11/5/2009
Postari: 1537
Locatia: Piatra Neamt
si eu am ramas incuiata pe hol, Darius in camera. se intampla in urma cu vreo 3 ani. si nu mai reusea sa descuie, tot invartea cheia dar nu o oprea pe pozitia in care poate fi scoasa, m-au trecut toate caldurile pana am reusit. mai aveam varianta sa il pun sa deschida geamul si sa intru eu pe acolo, stam la parter. de atunci nu mai am chei in usa hainoroc
o data m-a inchis pe balcon, avem usa de termopan si m-a inchis de la maner, dar era mai mare si a facut asta ca sa rada de mine.
si pe mamaia a inchis-o pe balcon si nu i-a deschis pana cand nu i-a promis ca nu il culca la amiaza. hohot
sousourel
Postat: Wednesday, November 24, 2010 8:14 AM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
petronela_gav wrote:

si pe mamaia a inchis-o pe balcon si nu i-a deschis pana cand nu i-a promis ca nu il culca la amiaza. hohot

Si? S-a tinut mamaia de promisiune?ras Pupici micului nazdravanpupici
mikaela
Postat: Wednesday, November 24, 2010 4:31 PM

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
Dar de plastilina bagata la incuietorile de la usi ce ziceti? ras A mea asa a facut, noroc ca este o usa pe care nu o incuiemalcool
petronela_gav
Postat: Wednesday, November 24, 2010 6:17 PM

Intrat: 11/5/2009
Postari: 1537
Locatia: Piatra Neamt
sousourel wrote:

Si? S-a tinut mamaia de promisiune?ras Pupici micului nazdravanpupici

normal ca s-a tinut, si el se tine de promisiuni sic
sousourel
Postat: Sunday, November 28, 2010 10:31 AM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
mikaela wrote:
Dar de plastilina bagata la incuietorile de la usi ce ziceti? ras A mea asa a facut, noroc ca este o usa pe care nu o incuiemalcool
Sau aschii de lemn in iala de la intrarealcool
roxanik
Postat: Thursday, December 2, 2010 8:10 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 8/11/2010
Postari: 229
Locatia: in my heart ...
Am patit-o, si inca de doua ori cu fiecare 'capra' de-a meaalcool . Prima oara s-a intamplat cu Sara, eu si Andra eram in bucatarie, iar ea a plecat de la noi cu contextul ca "se duce sa isi ia papusa". Numa' aud ca inchide usa. Ma gandesc ca s-o fi dus la baie Sara, o trimit pe Andra sa vada care e faza ca eu eram plina de faina. Vine Andra repede, "mami, mami, a inchis-o baba rea pe Sara". Ma bufnise rasul si nu intelegeam la ce se refera. M-a luat Andra de mana si m-a dus la locul cu pricina. Incerc sa deschis usa, ioc. Cum sa pot daca era incuiata? Si striga Sara de dincolo, din camera: "Ajutor mama, ma sufoc". Va dati seama ca in acel moment am in-cre-me-nit. M-am speriat groaznic, am intrebat-o cum se sufoca, ce are si incercam din rasputeri sa deschis usa. Mi-a zis ca s-a incuiat, a incercat sa vada ce-i cu cheia aia si acum se sufoca de fricabanghead . Si defapt nici nu stie ce inseamna 'sufocat'a zis-o la pleasca ca sa ma bage pe mine in sperietialcool . Acele momente au fost groaznice, de nedescris. I-am zis sa incerce sa se descuie, si a reusit dupa cateva incercari, a avut noroc si a reusit. Norocul meu este ca stie care este stanga si care e dreapta, ca altfel era belea. Si i-am zis sa invarta cheia spre dreapta, a incercat ea de vreo doua ori si, a reusit. Asta s-a intamplat prin septembrie.
Cu Andra a fost cand s-a incuiat in casa, in iulie, eu am iesit pe casa scarii(stam la bloc), sa ma duc pana la o vecina sa imprumut ceva si desigur Sara a fost prezenta ca deobicei, iar Andra a ramas in casa. Am lasat-o pentru ca aveam incredere ca n-are ce sa faca rau, mai ales ca tati era in casa numai ca dormea. Ea s-a inchis, a invartit cheia si a reusit sa se inchida. Incerc sa deschis usa, nu pot. Ma gandesc ca o fi vrut tati sa ne faca vreo farsa ceva, si il sunbataus . Norocul meu, telefonul il aveam in buzunar. Sun de vreo 2, 3 ori in disperare si a treia a oara cand am sunat a raspuns si madam tati. Speriat, what? Ce s-a intamplat? Am crezut ca asta isi bate joc de mine ca pune intrebarile acestea, i-am zis sa deschida usa. El era somnoros, avea niste cearcane... Iar Andra, copil ca toti copii a zis ce a facut si astfel a scapat tati de cearta si a ramas Andra sa o certam putin.
Sper sa nu se mai repete intamplarile caci la amandoua era sa fac pre-infarct. disputa
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed