Copil indragostit

Options Copil indragostit
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anelise
Postat: Sunday, January 11, 2015 5:50 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17380
Locatia: Ro
Mda, eu nu cred o iota din ce spune acest personaj. Crazy Numai prostii debiteaza... hainoroc
carmenalina
Postat: Sunday, January 11, 2015 6:23 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 12/3/2008
Postari: 2197
Locatia: Arad
Alina10 wrote:

Nu,domn' Prâslea,nu posteaza o feti?a ,ci o mama si un judecator.Apropo,am uitat sa Men?ionez ca mai sunt înca 4 cupluri la ea in clasa,dintre care numai unul ac?ioneaza mai grav ca si Dani si Sophia.

Dupa cum scrii, nu prea cred ca esti judecator, scuze, dar nu cred ca un om cerebral, si-ar lasa copila sa treaca printr-o experienta de aceasta natura, oricata libertate i-ar lasa...La varsta lor o deceptie, poate lasa urme grave psihologic vorbind, traumatizante, chiar si un banal sarut, care sincer vorbind nu prea ar avea ce cauta la un copil, fetele se dezvlta mai repede ca baietii, poate el va lua mai usor relatia lor de "cuplu", dar nu prea cred ca si fiica ta va face la fel, e ca si cum ai incuraja relatia decat sa o slabesti...Bunica mea avea o vorba, barbatul isi scutura palaria si pleaca...la alta daca nu-i place, dar femeia ramane cu poalele in cap. Acum depinde ce vrei sa faca fata ta mai tarziu, cand nu mai fi sub directa ta obladuire, cand va pleca sa-si traisca studentia sau cine stie ce viitor ii vei asigura...Va fi suficient de maturizata ca sa poata lua decizii sau va trai vesnic intr-un vis, pe care multe adolescente si le cladesc acum, daca nu exista parinti care sa le canalizeze energia spre domenii mai profunde, studii, hobby-uri, sport etc, care sa o ajute sa se dezvolte armosnios si nu unilateral...
Scuze daca am fost asa directa, dar sunt cadru didactic, si sincer nu as lasa sub niciun chip sa se dezvolte asa ceva la clasa la care as fi diriginta, am trecut printr-o experienta asemanatoare, aveam o clasa a X-a, de liceu, si dupa vacanta de vara dintre a IX-a si a X-a, una din eleve si-a trait visul de cuplu, si a trebuit sa ma tin de ea sa termine 10 clase, a nascut si si-a continuat scoala, ca altfel nu primea alocatia de la stat pt copii....Si sincer se poate intampla oricand...NuStiu
aurishta
Postat: Sunday, January 11, 2015 6:24 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Incep si eu sa cred ca se distreaza cineva pe seama noastra si arunca in balta cu piatra , parasindu-si demodatul obicei de a face farse la telefon!Lol
AnnaM
Postat: Sunday, January 11, 2015 7:11 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Tu esti nebuna ,Alina10?
bereea
Postat: Sunday, January 11, 2015 8:18 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22608
Oare de ce am impresia ca Alina si AnnaM sunt una si aceeasi persoana?
AdrianaC
Postat: Monday, January 12, 2015 12:45 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17601
Locatia: Bucuresti
Pentru ca se pare ca chiar sunt ras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed