Copil cu cutit la scoala.

Options Copil cu cutit la scoala.
Subiectul anterior · Subiectul urmator
victoria1
Postat: Saturday, October 13, 2012 12:09 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Spaima intr-o scoala din Iasi, unde un copil cu un cutit in mana, a venit la scoala suparat pentru ca a incasat o palma de la un copil mai mare cu un an.
Credeti ca am citit intrun ziar???ei nu.Sa petrecut vineri 12 octombrie in clasa Laviniei,fiica mea mai mare.
Cum sa ami trimit copilul la scoala? Cum sa stau linistita stiind ca copilul meu sta in clasa cu un agresor?
Credeti ca poate fi exmatriculat pentru fapta lui?
ingerash
Postat: Saturday, October 13, 2012 4:55 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27673
Locatia: u.k.
sorry1 pale m-am ingrozit!
Adina
Postat: Saturday, October 13, 2012 5:21 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 4/19/2012
Postari: 684
Locatia: Landshut,Germania
Am citit de cateva ori ca sa ma conving ca nu e vreun articol de ziar... Nu am cuvinte...
monica irimia
Postat: Saturday, October 13, 2012 5:52 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1941
Victoria, ingrozitor! pale Poti da mai multe detalii despre scoala? In ce zona? Directorul a luat la cunostinta? Diriginta clasei, parintii, stiu?

shirel
Postat: Saturday, October 13, 2012 6:39 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11773
Locatia: israel
Cred totusi ca acest copil este o victima si nu un agresor ,el nu are intentia sa injunghie pe nimeni din clasa lui ci doar cred ca a fost atacat de celalalt mai mare si el crede ca asa va fi in aparare .El pur si simplu se teme ,trebuie ajutat si discutat cu el despre ce-i s-a intamplat lui.
Pute-ti sa crede-ti ce vreti eu in clasa a cincea am venit la scoala cu 2 cutzite din astea in buzunarul de la geaca si asta prin anii 83 .Si asta nu ptr ca sa omor pe cineva ci doar ca sa sperii cateva specimene care ma jigneau si nu-mi dadeau pace .Asa ca fiecare cauta o solutie prin care sa se salveze ,eu cred ca daca povesteam la diriginta ,nu ma ajuta nimic si cred ca o incurcam si mai rau.Asa ca la toti le era frica de mine pe urma ,nu le-am folosit niciodata dar am avut de grija sa se duca vestea ce am in geaca sau ghiozdean.
bereea
Postat: Saturday, October 13, 2012 7:21 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22650
A veni inarmat la scoala nu este o joaca.De la o simpla amenintare se poate ajunge la crima si la distrugerea a doua vieti.Sunt curioasa din ce mediu provine copilul respectiv.
victoria1
Postat: Saturday, October 13, 2012 7:41 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
De ce miam permis sa al numesc agresor???pentru ca agreseaza copii din clasa si copii mai mici inclusiv fetele mele,una fiid cu el in clasa si cealalta cu doi ani mai mica.Eu saptamina trecuta am fost la politie si am depus reclamatie pentru ca am batea fetele cand esiau de la ore.Cu doua saptamini in urma a lovit un coleg de clasa cu pumnul in gura .Si asta a anceput de anul tecut cand a fost mutat de la alta scoala.Pina in clasa a 3 a fost mutat la 3 scoli diferite. Parintii sunt chemati la scoala aproape zilnic si cand d-na invatatoare le spune ce face copilul lor ,acestia sar cu gura.Am incercat si eu sa stau de vorba cu parintii lui dar sa stiti ca nu se poate discuta nici cu unul din ei.Eu sunt de parere ca vinovati sunt doar parintii.
Lavinia a venit vineri de la scoala speriata si mia zis ce sa intamplat.Si eu care speram sa se linisteasca dupa ce parintii au fost chemati la politie.
Invatatoarea stie si cred ca si la urechile directoarei a ajuns. Va spun luni ce s-a hotarit.
Shirel,ati dau mare dreptate, ca un copil se apara cum poate doar ca nu in acest caz.el este obisnuit s-a loveasca s-a jigneasca pe toata lumea si nu si-a dat seama ca s-ar putea s-o ia si el inapoi de la cineva.El are 10 ani ,citeste ca un copil de clasa 1,aproape ca nu scrie la ore (pentru ca nu vrea).
shirel
Postat: Saturday, October 13, 2012 10:21 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11773
Locatia: israel
victoria1 wrote:
De ce miam permis sa al numesc agresor???pentru ca agreseaza copii din clasa si copii mai mici inclusiv fetele mele,una fiid cu el in clasa si cealalta cu doi ani mai mica.Eu saptamina trecuta am fost la politie si am depus reclamatie pentru ca am batea fetele cand esiau de la ore.Cu doua saptamini in urma a lovit un coleg de clasa cu pumnul in gura .Si asta a anceput de anul tecut cand a fost mutat de la alta scoala.Pina in clasa a 3 a fost mutat la 3 scoli diferite. Parintii sunt chemati la scoala aproape zilnic si cand d-na invatatoare le spune ce face copilul lor ,acestia sar cu gura.Am incercat si eu sa stau de vorba cu parintii lui dar sa stiti ca nu se poate discuta nici cu unul din ei.Eu sunt de parere ca vinovati sunt doar parintii.
Lavinia a venit vineri de la scoala speriata si mia zis ce sa intamplat.Si eu care speram sa se linisteasca dupa ce parintii au fost chemati la politie.
Invatatoarea stie si cred ca si la urechile directoarei a ajuns. Va spun luni ce s-a hotarit.
Shirel,ati dau mare dreptate, ca un copil se apara cum poate doar ca nu in acest caz.el este obisnuit s-a loveasca s-a jigneasca pe toata lumea si nu si-a dat seama ca s-ar putea s-o ia si el inapoi de la cineva.El are 10 ani ,citeste ca un copil de clasa 1,aproape ca nu scrie la ore (pentru ca nu vrea).

Atunci este un pericol pentru clasa si pentru toti din jur si trebuie scoala sa hotarasca ceva in legatura cu el .Poate daca ai aduna semnaturi de la mai multi parinti si sa le duceti la director/e ati avea sanse sa fie exmatriculat.
zaza_
Postat: Sunday, October 14, 2012 12:45 AM

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
Problema este ca invatamantul este obligatoriu. Si chiar daca este exmatriculat din aceasta scoala, va ajunge in alta. Iar problema in sine nu este rezolvata. Consilierea psihologicaeste cea mai buna. Si pentru el, dar mai ales pentru parinti.
monica irimia
Postat: Sunday, October 14, 2012 1:16 PM

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1941
Despre ce scoala este vorba?
andrushka
Postat: Monday, October 15, 2012 9:25 PM

Intrat: 1/9/2011
Postari: 1589
Locatia: Iasi
monica irimia wrote:
Despre ce scoala este vorba?

La ce scoala este fetita ta?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed