Copii schimbati la nastere...

Options Copii schimbati la nastere...
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Sunday, June 23, 2013 6:24 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17476
Locatia: Bucuresti
Ei... cred ca sufar eu de paranoia, dar tare frica stiu ca mi-a fost si atunci sa nu cumva sa imi incurce copilul... Va dati seama ce fata am facut si in ce panica am intrat si atunci cand am vazut ca nu are bratara la mana.... Cray Cray Cray
bereea
Postat: Monday, June 24, 2013 9:20 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22539
Nu sunt de acord ca vina ar fi a mamelor.Erau la primul copil,femei simple, fara experienta probabil emotionate si cu frica de ce va urma, dar de personalul medical nu pot spune acelasi lucru.
Ma gandeam ce s-ar intampla daca as afla ca Ale nu este copilul meu biologic (desi stiu 100% ca e a mea).As mai putea sa ma despart de ea? Am crescut-o , ne-am bucurat impreuna la fiecare mica treapta a vietii pe care a urcat-o, am plans impreuna, am stat nelinistita la capul ei cand era bolnava.Cum as putea considera vreodata ca nu este copilul meu?Bineinteles ca mi-as dori sa-mi vad si copilul nascut de mine, sa stiu cum traieste, sa-l iau langa mine daca ar fi posibil.Oricum, astea sunt numai ipoteze...pana nu treci prin as aceva nu poti sti cu adevarat cum reactionezi.
vanina
Postat: Monday, June 24, 2013 10:48 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/19/2008
Postari: 886
Locatia: Iasi
Uitati aici si video cu mamicile si bebelusii Cray http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/ancheta-la-spitalul-unde-doi-copii-au-fost-schimbati-dupa-nastere-familiile-se-adapteaza-cu-greu.html

Cica spitalul a facut inca un test ADN de urgenta ca sa confirme care a durat doar doua zile, si familiile au asteptat 3 saptamani alcool , e socant pe bune. Cum sa fie lasati sa astepte atat de mult intr-o asemenea situatie pale
bereea
Postat: Monday, June 24, 2013 11:06 AM

Intelesesem ca testul ADN a fost facut intai tatilor, abia apoi si mamelor.Nu pot sa cred ca au asteptat aiurea 3 saptamani, cred ca n-au schimbat copiii pana n-au avut o confirmare clara.

Oricum, personalul medical este vinovat de neglijenta.
vanina
Postat: Monday, June 24, 2013 11:30 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/19/2008
Postari: 886
Locatia: Iasi
Bereea, familiile au asteptat rezultatele testului ADN care a durat 3 saptamani. Dupa acest rezultat, spitalul a vrut sa confirme si a mai facut un test in regim de urgenta, care a durat doar 2 zile. Ideea era ca testul trebuia facut in regim de urgenta de la bun inceput...
bereea
Postat: Monday, June 24, 2013 11:43 AM

Aaa, am inteles...asa este cand citesti pe graba.Multumesc!Sigur, ai dreptate, testul trebuie facut in regim de urgenta.
t-mihaela
Postat: Monday, June 24, 2013 5:19 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5124
Eu sunt din Onesti, Diana s-a nascut la spitalul ala ....e trist ,socant .Tu cand scoti copilul il primesti deja sarmaluta ,ii vezi doar fatza, asa pe incredere,cel putin asa era atunci.Nu m-am gandit niciodata sa verific bratara .Big Surprise
Ma gandeam la Arti ...era imopsibil sa nu-l cunosc ca avea un par ...vai de mine ,de asta si acum il mai strigam " aricel"hohot chiar si sarmaluta daca il luam tot il recunosteam ,era cel mai urat bebe din sectie,Kaze era cam Crazy greu sa vezi vreo asemanare cu el sau cu mine ,nu semana cu niciunul era ciudat rau hohot dar era frumosul meu angel
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed