Copii de gradinita in tabere si excursii fara parinti.

Options Copii de gradinita in tabere si excursii fara parinti.
Subiectul anterior · Subiectul urmator
danab
Postat: Wednesday, June 16, 2010 9:23 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Ey, arata super locatia, e in natura si vad ca au multe activitati. Ma bucur ca s-a simtit bine Karinuta!pupici
shirel
Postat: Wednesday, June 16, 2010 9:41 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
Minunat loc si ce ma bucur ca i-a placut fetitei!Uite Ely,ai deja domnisoara mare sic ras nu mai are nevoie de voi!
Ana
Postat: Wednesday, June 16, 2010 1:21 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Bravo Karinutza!newclap
frumos locul!!hearts hearts
Ely
Postat: Monday, June 13, 2011 12:51 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Revenim la subiect.Miercuri Karina pleaca in excursie cu colegii si educatoarele de data aceasta pentru 2 nopti si 3 zile.Nu am stat asa mult fara ea.uff
Este nerabdatoare sa mearga .pupici Ai vostri gradinari merg singurei,le place ?
ingerash
Postat: Monday, June 13, 2011 5:53 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Gradinitele de pe aici nu organizeaza excursii asa lungi,doar de dimineata pana la 1.30 si se accepta si parinti.
Ely,eu nu as lasa-o,2 nopti si 3 zile,e riscant!sorry computerlove
aurishta
Postat: Monday, June 13, 2011 6:34 PM

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Nici eu nu mi-as lasa copiii, mi se pare periculos. Este greu si cu unul sau cu doi, daramite cu o grupa de iepuri. Sincer, nu as risca!
shirel
Postat: Monday, June 13, 2011 8:07 PM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
Ely wrote:
Revenim la subiect.Miercuri Karina pleaca in excursie cu colegii si educatoarele de data aceasta pentru 2 nopti si 3 zile.Nu am stat asa mult fara ea.uff
Este nerabdatoare sa mearga .pupici Ai vostri gradinari merg singurei,le place ?

Waaaaw ce am vrea si noi asa o excursie dar la noi nu se organizeaza ...din pacate !
Karina sigur ca esti nerabdatoare sa mergi in excursie ,distractie placuta fetitza iubita !
Ely,ai o fetitza mare de acuma ,este greu tare sa ne despartim de copii dar de multe ori este spre binele lor ,invatza cum sa fie in grup ,cum sa se descurce singure si cum sa fie independente si cu incredere in propia persoana.Drum bun Karina si sa nu uiti sa ne povestesti cum a fost departe de casa!pupici pupici
delfinasa
Postat: Monday, June 13, 2011 8:21 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Ely, distractie placuta Karinei...are deja experienta plecarii cu copiii de la gradi, stiti educatoarele bine, traseul, activitatile, asa ca in conditiile astea si eu as lasa-o pe fii-mea...la noi nu se fac excursii de mai multe zile.
Daca e s-o luam pe partea protectiva extremista, cand va avea 15 ani mai greu este sa lasi copilul intr-o excursie sau tabara ca e si varsta dificila, nu stii ce se poate intampla in anturajul cu care pleaca, pe langa celelalte riscuri la care sunt expusi indiferent de varsta.
kali
Postat: Monday, June 13, 2011 10:00 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
Nici la noi nu se organizeaza excursii peste noapte.
Insa stiu o gradi particulara din Bucuresti care a facut tabara de sky pentru copii de aprox. 3 ani - 1 sapt.
Copiii au fost super fericiti... parintii incantati... eu nu mi-am pus problema daca-i las pentru ca nimeni nu a vrut sa-si asume responsabilitatea.
Maria & Mario
Postat: Tuesday, June 14, 2011 7:34 PM

Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Karina, have fun !!!!!
Si Mariuca are pe 14 iulie prima excursie de o zi cu scoala ! Pleaca la mare in Southport .... la 40 mile, cu autocarul ! nu va pot descrie entuziamul si bucuria ei ! Abia asteapta !
alimami
Postat: Wednesday, June 15, 2011 6:54 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1847
Locatia: Romanica
Maria & Mario wrote:
Karina, have fun !!!!!
Si Mariuca are pe 14 iulie prima excursie de o zi cu scoala ! Pleaca la mare in Southport .... la 40 mile, cu autocarul ! nu va pot descrie entuziamul si bucuria ei ! Abia asteapta !

Aici e vorba de copii de gradinitza,intre 2-4 ani. La scoala e altceva.Eu la 2-4 ani nu mi-as lasa fata in tabere fara mine (cu copii tot asa mici si ingrijitoarea de la gradi/cresa), dar la scoala e alta treaba,copiii sunt deja mari si pricep.
Ely
Postat: Wednesday, June 15, 2011 1:56 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Fetele multumim frumos pentru incurajari,opinii.pupici pupici coeur
Azi a plecat Karina,era plin de copii P3,P4 si P5 toate grupele de gradinita.Au 7 monitori.Toti copii foarte incantati sa plece .Este langa Barcelona cam jumatate de ora .Ea a mai fost si anul trecut si s-a simtit desul de bine.Cu ocazia aceasta mi-a zis ca ma iubeste si ca o sa-i fie dor de mine.Am prins-o ca rara imi zice dar cand i-am zis in gluma ce venim si noi mi-a zis ca nu ,noi nu avem voie doar copii si educatoarelecoeur .Eu mai repede ma gandesc acum la cei de P3 care au 3 anisori , 2nopti si 3 zile cam mult,eu nu am lasat-o cand avea 3 anisori,dar uite asa cresc mai siguri pe ei ,nu ca mine panicata la orice chestie.Chiar scrie in foaia data de la gradinita de fapt este un logo ca am sa scriu exact cum scrie si incerc sa si traduc doar asa ca idee ,parca suna mai bine in limba lor
Ser padres es preparar el fill per viure la seva propria vida.
Fiind parinte este sa pregatesti copilul sa traiasca propria viata.
.Recunosc ca mi-e greu ,mai ales noptile,dar vazand copii cu cat entuziasm vad aceste iesiri deja te face sa te simti bine.Sper sa se distreze si sa-i placa,mai ales ca merge prietena ei cea mai buna Julia bounce

Maria distractie placuta sigur o sa-ti placa.pupici

Aaa, aici mai este un ritual ar trebui discutat la alt subiect .In fiecare trimestru este cina mamelor si cina tatilor separat.este foarte frumos ca asa ne cunoastem mai bine.Plus ca aproape in fiecare dimineata dupa ce lasam copii ,ce mamica poate ,ne intalnim la o cafenea si bem cat o cafea.
Iar o data pe an se face intrunirea parintilor si a copiilor .Am fost aproape toti sambata la o ferma cu animale ,mancarea inclusa in pret .

Am cautat subiect asemanator la copii de la 5 ani in sus ,dar nu am gasit.
Mela
Postat: Wednesday, June 15, 2011 3:06 PM

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Ely,eu te admir pentru ca ai lasat-o,din raspunsurile ei imi dau seama cat e de multumita ca merge,sigur o sa se simta bine in excursie thumleft
la gradinita copiilor mei se fac excursii de o zi,se merge cu autocarul sau cu mijloace de transport in comun,depinde cat de departe e locul in care trebuie sa ajunga,se merge fara parinti,intotdeauna,ei niciodata nu mi s-au plans ca nu le-a placut,n-au spus ca nu mai merg...
delfinasa
Postat: Wednesday, June 15, 2011 5:10 PM

Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Si fii-mea a inceput cu excursiile de o zi de la 5 ani, de cand a inceput scoala-kindergarten/grupa pregatitoare...acum e in vacanta si azi de ex. e in excursie la o creamery (fabrica de lactate) si bakery (fabrica de produse de panificatie)...vara asta va merge de 2 ori/sapt. in excursii de o zi cu daycare-ul: la pestera, la ferma, la munte, muzee, la piscina si water park, Kings Dominion -un mare parc de distractii...nu fac astia excursii de mai multe zile ca eu m-as fi bucurat si ea nu mai zic. Cand era la gradinita, deci pe la 4 ani, nu faceau ei excursii cu picii, ca si-atunci as fi lasat-o. Atunci aduceau ei la gradi zoo ambulant, teatru de papusi, magician si alte distractii de-astea.

Ely, o sa fie bine; ai sa vezi ce fericita se va intoarce Karinutza acasa!
Mariuca, distractie placuta in excursie la mare!
Maria & Mario
Postat: Wednesday, June 15, 2011 5:31 PM

Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Alimami , multumim pentru atentionare , insa topicul e deschis copiilor pana la varsta de 7 ani, unde ne si incadram, perfect ! Maria are 5 ani si 11 luni ...... si da , E la scoala, ca asa e aici ! Adriana asa a setat topicul - copii de gradinita - de la 4 la 7 ani .... chiar , apropo, poate reuseste sa reintituleze topicul, sa nu mai inducem lumea in eroare ! ras

Karina - esti domnisoara mare !!!! Have fun !!
Karina - parcuri de agrement ..... frumooooos ! Have fun !!!

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed