Colegii de serviciu

Chestionar intrebare: Cum v-ati descrie relatia cu colegii de serviciu?
Alegere Voturi Statistici
foarte buna 4 15%
buna 13 50%
satisfacatoare 6 23%
proasta 0 0%
foarte proasta 3 11%

Options Colegii de serviciu
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bereea
Postat: Sunday, November 6, 2011 9:09 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
Eu am votat satisfacatoare.Cu seful ma inteleg bine, imi cere parerea si de multe ori il inlocuiesc , adica trebuie sa raspund si la telefon, la e-mail-uri, etc.
De curand am si un coleg nou, e ok, asculta si incearca sa invete.Problema o constituie colegul cel mai vechi, venit cu 5 ani inantea mea si care nu prea accepta "ordine"(e un fel de a spune) de la mine.Si cum e si sotul meu, problema devine mai spinoasa pentru ca nu reuseste sa ma considere doar o colega de munca, ci ma vede tot ca pe sotia lui.
oanamaria
Postat: Monday, November 7, 2011 8:55 AM

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Mie nu mi-ar fi placut sa lucrez in acelasi loc cu sotul -ar deveni plictisitor si ar creea tensiuni.
Avea un post disponibil chiar la el in departament -deci ar fi fost seful meu si as fi stat cu el in birou.
Numai gandul ma irita ,dar sa mai stam 24 din 24 nas in nas si sa-mi si spuna ce sa fac.Nuuuuuuu!
bereea
Postat: Monday, November 7, 2011 9:04 AM

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
Si eu as fi spus nu daca n-as avea avantajele pe care le am: mergem amandoi cu aceeasi masina,munca aproape de casa , ma poate inlocui la nevoie, orar fix, un salariu bun ...singurul incovenient e ca stam prea mult impreuna si asta creeaza tensiuni intre noi
katy_lumika
Postat: Monday, November 7, 2011 9:50 AM

Nivel: Senior

Intrat: 1/14/2008
Postari: 5944
Locatia: Constanta
In ciuda personalitatii mele, pe care majoritatea o gasesc agreabila, la serviciu nu prea socializez, se pare ca nici nu empatizez, dupa ultimile statisticisorry1 Cel mai grav a fost cand lucram in televiziune, atat de frustrata eram ca nu pot fi in spatele camerei de luat vederi incat adoptam figura de motociclist rau, increzut, care nu baga pe nimeni in seama.
kali
Postat: Monday, November 7, 2011 11:37 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14339
Noi suntem impreuna 24/7, insa in birouri alaturate, fiecare cu job-ul lui. Bine, suntem "proaspeti" si inca ne cautam non-stop unul pe altul ( jalea era cand lucram separat si nu dadeam niciunul randament din cauza doruluialcool ).
Insa, daca ar fi sa avem o relatie sef/subaltern, cred ca ar iesi scantei la propriu. Suntem firi puternice amandoi si foarte asemanatori in reactii... amandoi vrem sa dominam si... Doamne fereste de asa ceva.duel Cu atat mai mult cu cat niciunul dintre noi nu a fost vreodata in postura de subaltern; deci nu stim ce e aia cap plecat iar diplomatia la serviciu tinde spre 0. Mai bine ca nu...
In rest, ca sa fiu on-topic... super ok cu colegii de birou ( ca am avut grija sa am... nu-mi place sa stau singura ca ma plictisesc ). Fiecare isi stie treaba si si-o face foarte bine, deci... de ce sa nu fie ok?
bulibuli
Postat: Monday, November 7, 2011 8:06 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
eu am votat "foarte bine" pt ca, intr-adevar imi place sa ma inteleg foarte bine cu toata lumea (conteaza mult pt mine, pt ca in felul asta nimeni nu ma refuza cand ii solicit serviciile si treaba merge..), desi nu pe toti ii apreciez la fel si nici nu am pretentia ca toti sa ma placa... sunt o fire sociabila, dar dureaza putin pana ma integrez cu adevarat intr-un colectiv incat sa ma simt in largul meu (astept sa cunosc putin omul intai...)... relatia asta ramane la nivel de loc de munca, nu o extind si in viata privata si de aceea nu simt nevoia sa ma fac "iubita" de toata lumea, adica nu fac din asta un scop.. cine ma place bine, cine nu - doar nu-mi e frate, asa simt eu.. nu-mi pasa prea mult, vreau doar sa avem o relatie buna cat timp suntem la serviciu ca sa faca munca mai placuta si sa reducem pe cat posibil stresul si oboseala...
marivic
Postat: Monday, November 7, 2011 8:41 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13404
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Eu am votat foarte proasta.In alte conditii m-ar fi scos din minti,acum ma amuza sa stiu ca sunt altele mai proaste decat minehohot hohot Le vad cat sunt de pline de ele,cat sunt de increzute,cat sunt de pline de prostie si ma gandesc:ce bine ca sunt mai mult decat minehohot hohot Nu ma mai sufera de cand am iesit si eu prof.si drept sa va spun incep sa le pun la fund.Sefa mea,cu care m-am certat la cutite,am o buna aliata acum si prietena cea mai buna-o singura colega,care mi-a fost alaturi si la bine si la rauhearts
In rest,cand lucram cu sotul meu in aeronautica,era seful meusic ,...era supeeeer!Ne intelegeam excelent si eram 24/24 impreuna si tot nu ne saturam.Chiar imi este dor de acele vremuri dar nu mai pot opri timpul sau sa-l dau innapoiuff uff
shirel
Postat: Monday, November 7, 2011 9:36 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11794
Locatia: israel
Waaaw eu la serviciu aveam o relatie super buna cu toti asta binenteles numai la pauze ,lucram singura in cabinetul meu nu ma deranja nimeni era superb .In meseria mea am avut nevoie de linistete sa ma concentrez numai la pacientul care avea nevoie 100% de mine.Pana in ziua de asta suntem in relatii de prietenie ,ne vizitam si vorbim la telefon destul de des.
Daca trebuia sa lucrez cu iubitul era cred ca terminat hohot hohot hohot eu fiind ordonata la locul de munca iar ce am auzit ca este la biroul lui m-ar inspaimanta asa ca numai de la asta m-as lua de el in fiecare dimineatza.hohot sic
michi
Postat: Tuesday, November 8, 2011 10:09 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/17/2009
Postari: 1038
Locatia: romania
Din pacate foarte proasta de ceva vreme.Ne spionam unii pe altii , ne punem bete in roate si tot asa.Cu sotul lucrez in acelasi loc dar in compartimente si etaje diferite.De cele mai multe ori nu ne vedem decat seara cand plecam acasa.
oanamaria
Postat: Tuesday, November 8, 2011 4:33 PM

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
E ingrozitor sa ai o atmosfera tensionata si sa mergi fara drag la munca !sorry
delfinasa
Postat: Thursday, November 10, 2011 6:32 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Eu eram mai mult singura la birou, astfel ca aveam o atmosfera de munca foarte placuta, colegii mei fiind pe teren si intalnindu-i o data/maxim de 2 ori/sapt pentru putin timp, ca si pe sefu'.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed