Coca Cola - sanatoasa sau nu?

Options Coca Cola - sanatoasa sau nu?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
kali
Postat: Thursday, January 18, 2007 2:34 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
g_nicoleta2000 wrote:

Am vazut si eu emisiunea si totusi a iesit adevarat faptul ca are puterea de a curata metalele.

Pai asa si pasta de dinti e cea mai eficienta in a curata argintul, si cat despre asta o folosim toti, zilnic. Cine stie cate 'or mai fi si nu si-a pus nimeni problema sa incerce...
stele_pe_cer
Postat: Thursday, January 18, 2007 2:47 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
AdrianaC wrote:
Ce parere aveti de Coca Cola? Este sanatoasa sau nu prea? Cum puteti sa va lasati de cola, daca sunteti un bautor inrait?

Eu consider ca toate produsele acidulate si mai ales pe baza de cofeina nu sunt sanatase, drept pt.care nici nu le consum, sau daca le consum, le consum extrem de rar, in functie de imprejurari.

Nu mi-a placut niciodata Cola, exceptie fiind perioada de sarcina, in primul trimestru.Mi-a fost pofta de cateva ori de cola si am baut putintica.

Iar de lasat, te poti lasa si de droguri adevarate cu vointa.Daca nu ai vointa, si cea mai mica renuntare va parea o batalie pierduta.
taki
Postat: Thursday, January 18, 2007 3:02 PM

Nivel: SMARALD

Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
stele_pe_cer wrote:

Daca nu ai vointa, si cea mai mica renuntare va parea o batalie pierduta.

Foarte adevarat!bravo
georgy_adinutza
Postat: Saturday, January 20, 2007 9:18 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/2/2006
Postari: 3065
Locatia: Bucuresti
Mie imi place cola , insa la servici nu beau nici un stop , acasa insa beau de rup .....recunosc ca eram mare fan cola vanilla , insa nu se mai produce plans ...
De faza cu mentos stiu si eu , insa nu stiu ce sa spun , ...ptr ca in fiecare tara reteta difera un picutz (si aici ma refer la concentratie) . Colega mea e nu fan , ci pot spune dependenta de cola light si nu are pb de nici un fel . Cred ca aveti dreptate cand spuneti "nu e sanatos ", poate ca da , insa depinde si de organismul fiecaruia cum se comporta ......Ptr ca asa , daca stam sa ne gandim si alte sucuri au E-uri, conservanti etc , .....Eu recunosc ca consum si noaptea cola , si nu am nimik .
Kiki
Postat: Saturday, January 20, 2007 10:29 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Eu am cateva zile bune de cand nu am mai pus gura pe Cola. Luci mai scapa boticul in cate un pahar la serviciu, dar una e un pahar si alta e o sticla de 2 l. yes yes yes
Sincer, de cand nu mai beau Cola ma simt mai bine, nu am mai avut probleme cu stomacul. Asa ca de data asta ma tzin de promisiune sa nu mai consum Coca Cola. firstprize
sousourel
Postat: Saturday, January 20, 2007 10:54 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Noi rarut consumam....dar cand e vorba de sucuri, tot la cola trag. Adevarul e ca sucuri naturale in comert....hmmmmoare ...nu prea cred ca sunt intr-adevar. Cred ca sucul natural e doar ala pe care il fac cu manuta mea, in rest....tot chimicale.
Miri
Postat: Saturday, January 20, 2007 11:04 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Kiki, mult succes!Sper ca , de data asta, sa te tiide promisiune, nu cum a fost cu tigrile....bataus bataus
Kiki
Postat: Saturday, January 20, 2007 11:10 PM

Miri wrote:
Kiki, mult succes!Sper ca , de data asta, sa te tiide promisiune, nu cum a fost cu tigrile....bataus bataus

Am uitat sa zic ca m-am lasat si de tzigari...asta gratie unor picaturi naturale cumparate de la farmacie...nu stiu cum se cheama...trebuie sa ma duc la bucatarie sa ma uit pe sticlutza, dar mi-e lene...ras
Ely
Postat: Saturday, January 20, 2007 11:42 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Felicitari Kiki pentru ca nu mai fumezidance ,ma bucur ca ai vointa asa eram si eu e foarte bine ca vrei sa te lasi .Cel mai rau etse cand nu vrei sau nici nu te gandesti sa te lasi.pupici

Noi cumparam foarte rar coca cola si atunci luam ca avem musfiri ,nu ca nu ne place ,dar stiu ca nu este sanatoasa.Noi bem multa apa de fapt sotul meu , ice tea si suc de fructe sau de morcov facute in casa.
dya
Postat: Sunday, January 21, 2007 10:02 AM

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Kiki wrote:

Am uitat sa zic ca m-am lasat si de tzigari...asta gratie unor picaturi naturale cumparate de la farmacie...nu stiu cum se cheama...trebuie sa ma duc la bucatarie sa ma uit pe sticlutza, dar mi-e lene...ras

Kiki felicitari pentru performantebravo love pupici si te rog cind ai chef sa imi spui si mie cum se numesc picaturile alea ca sunt direct interesata.
Apropo de Coca-Cola sau Pepsi (caci eu sunt dependenta de amindoua angry banghead , adica daca nu este una este foarte buna si cealalta) sunt de acord cu fetele care spun ca nu sunt niste produse sanatoase, la mine se manifesta prin luarea in greutate. Am ajuns la concluzia asta deoarece am avut o perioada in care mi-am notat ce maninc si ar fi fost imposibil sa ma ingras de le mincare singurul lucru a ramas Coca-Cola. Am zile cind in loc de apa beau Coca-Cola , de zici ca nu sunt normala.banghead banghead banghead Sper sa reusesc si eu sa ma las de acest "sport".sic ras
Kiki
Postat: Sunday, January 21, 2007 10:54 AM

dya wrote:

Kiki felicitari pentru performantebravo love pupici si te rog cind ai chef sa imi spui si mie cum se numesc picaturile alea ca sunt direct interesata. ...

Se cheama AntiTabac Plant...Am at 88.000 pe picaturile astea. Uite detalii aici:
AntiTabac Plant
dya
Postat: Sunday, January 21, 2007 11:11 AM

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Kiki wrote:

Se cheama AntiTabac Plant...Am at 88.000 pe picaturiel astea. Uite detalii aici:
AntiTabac Plant

pupici pupici pupici
Cris-DL
Postat: Sunday, January 21, 2007 6:03 PM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
Felicitari Cris bravo bravo bravo

Doamne, eu sunt dependenta de tigari si cola si stiu ca nu sunt bune plans dar nu pot bea alt suc banghead iar de tigari nu ma pot lasa banghead nu am pic de vointa in ceea ce priveste fumatul plans banghead
Andi&Mariuca
Postat: Monday, January 22, 2007 8:48 AM

Postari: 5089
la mine in casa nu se prea mai bea cola sau pepsi desi barbatu-meu, daca il intreb ce vrea sa bea, zice sec...pepsi... banghead dar nu mai cumpar si nu mai bem...

stiam si eu de faza cu carnea in cola... nu stiam ca dispare dar stiam sigur ca o macina efectiv si ca ajunge la o culoare scarboasa rau de tot... tot ce este acidulat este o porcarie... inclusiv apa minerala pt ca toate acele gaze din lichide ataca stomacul si ii strica echilibrul fiziologic. noi avem apa plata in casa sau ceai, sucuri naturale si in fiecare dimineata bem cate o cana cu lapte. si e mult mai bine asa.

eu am ulcer in antecendente si gastrita si nu am cum sa beau mizerii acidulate. mai scap uneori la Fanta sau la
Cola dar ... o gura, doua...
taki
Postat: Monday, January 22, 2007 8:56 AM

Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Stiu ca Pespi/Cola si in general, bauturile acidulate nu sunt bune, dar ma declar fun COLA. firstprize

Dupa ce am nascut, beam si cate 2 litri pe zi, acum ma multumesc cu 0,5litri pe zi.ras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed