Cluburi copii in Bucuresti

Options Cluburi copii in Bucuresti
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Friday, June 6, 2008 8:55 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Locatia: Bucuresti
Povestindu-le colegelor mele despre Alice si pasiunea ei pentru desen si pictura, m-au indrumat catre un club al copiilor, in sectorul 2.

Intamplator este destul de aproape de mine, nu stiu cum de nu am dat de el pana acum banghead

Inscrierile incep in toamna, si au tot felul de cursuri.

Fiecare curs are o durata de 2 ore, si de obicei se face de 2 ori / saptamana.

Eu intentionez sa o inscriu acolo pe Alice pentru arte plastice si dans.

Pentru doritori, postez si adresele si numerele de telefon ale cluburilor de copii din Bucuresti pe care le-am gasit eu:

Adresele cluburilor elevilor din Bucuresti

- Clubul copiilor, nr. 1, str. C.A. Rosetti, nr. 30, sector 1, tel. 311.23.46,
- Clubul copiilor, nr. 2, Intr. Cobilitei, nr. 8, sector 2, tel. 210.64.32,
- Clubul copiilor, nr. 3, str. Barajul Dunarii, nr. 5, sector 3, tel. 340.49.22,
- Clubul copiilor, nr. 4, str. Bradetului, nr. 24, sector 4, tel. 332.24.66,
- Clubul copiilor, nr. 5, str. Nasaud, nr. 93, sector 5, tel. 423.01.78,
- Clubul copiilor, nr. 6, str. Berzei, nr. 7, sector 1, tel. 313.29.20

În cadrul acestora exista cercuri de coregrafie, arta plastica, muzica, informatica, sah, educatie ecologica, limbi straine, teatru si jurnalism.

Pentru copii aceste cluburi sunt o alternativa fericita la petrecerea timpului, o sansa de a-si descoperi talentele ascunse si de a deveni "mici stele" la concursurile organizate în cadrul cluburilor.

La Scoala nr. 26 din sectorul 2 al Capitalei, la etajul unu, se afla Clubul copiilor nr. 2.

Parintii si bunicii asteapta pe hol, în timp ce micutii alearga de la o sala la alta.

Pe peretii clubului se pot vedea o multime de trofee, diplome si alte distinctii primite de scolari la diverse concursuri organizate în Capitala si în tara.

"Copiii vin aici de placere, atmosfera este cu totul altfel decât la scoala, iar pentru parinti este o alternativa la joaca din fata blocului", spune Cristina Tomescu, directoarea clubului.

Abia astept sa ma duc in septembrie si sa o inscriu si pe Alice. yes
TeosOf
Postat: Friday, June 6, 2008 10:34 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
Dar un club de karate in Bucuresti, stie cineva? Am cautat pe net, am dat telefon, dar nr era gresit, la unul am si mers, dar se desfiintase. As vrea unul la care se plateste, nu cel de la Palatul Copiilor, pt ca sunt prea multi copii.
AdrianaC
Postat: Friday, June 6, 2008 10:40 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Postari: 17757
Parca era unul tot pe la Lizeanu. De asemenea, poti sa incerci si la Dinamo sa vezi daca nu au si cursuri din astea.
TeosOf
Postat: Friday, June 6, 2008 10:42 AM

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
Multumesc, asa am sa fac.
tabmirela
Postat: Sunday, June 15, 2008 10:14 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 9/19/2007
Postari: 147
Locatia: bucuresti
fetita mea este inscrisa la Clubul copiilor nr. 3 care se afla in curtea liceului Alexandru Ioan Cuza (la pictura )
mai sunt cursuri de dans ,cor , engleza ,fotbal,instrument
fetita mea merge de la 1 martie acolo si a luat premiul 2 la un concurs municipal de arta plastica ,,Lumea lui Zeo
profesor Gabriela Aanitei
stele_pe_cer
Postat: Tuesday, June 17, 2008 9:06 AM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Adriana, de la ce varsta se pot inscrie copiii in cluburi?

Despre Palatul copiilor ce stiti? Ce activitati are, de la ce varste...
bela_
Postat: Saturday, February 7, 2009 11:46 AM
Nivel: Guest

Postari: 5
Buna fetelor!Eu sunt noua pe aici ...dar mi-a atras atentia discutia voastra, motiv pentru care m-am logat.
Este stiut faptul ca toti copiii sunt frumosi si talentati(fiecare cu talentul sau).Indraznesc sa va spun recomand castigurile pentru copii....este o modalitate de a "antrena" copilul pentru societate.Nu vreau sa plictisesc cu detaliile,dar va voi oferi mai mute amanunte daca voi veti vrea!
Pupici tuturor si.....multumesc ca m-ati primit printre voi!coeur
butterfly6
Postat: Sunday, March 7, 2010 9:11 PM

Cele 2 fetite ale mele sunt la clubul copiilor sector 4,inscrise la dans.Acolo limita de varsta este de 3-4 ani pana pe la 28-29 depinde de preferintele copiilor.Clubul mai are si alte activitati.

Va asteptam si pe voi in gasca noatra!
Miruna Falzon
Postat: Monday, March 14, 2011 2:14 PM

Salutari si urari de bine,
am citit posturile despe cluburi pentru prichindei si sincer va spun ca eu una nu gasesc nici unul cu pregatirea,diversiunea si decorul necesar pregatirii unui copil sau inletnicirea unor talente.
Toate cluburile actuale sunt toate la fel,cu aceleasi cursuri,aceeasi plictiseala,in locuri aglomerate iar sentimentul general al copilului este ca merge la scoala nu la a face ceva practic,util,distactiv si nou.
As fi foarte curioasa sa aflu ce alte cursuri v-ar pace voua sa fie oferite copiilor vostri,ce fel de clase v-ar incanta inafara de dans,engleza,pictura si vesnicele clase de balet?

sorry
pentru a fi fost prea directa.Sper ca nu am suparat pe nimeni.
miridia
Postat: Wednesday, March 16, 2011 12:34 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/24/2010
Postari: 753
butterfly6 wrote:
Cele 2 fetite ale mele sunt la clubul copiilor sector 4,inscrise la dans.Acolo limita de varsta este de 3-4 ani pana pe la 28-29 depinde de preferintele copiilor.Clubul mai are si alte activitati.

Va asteptam si pe voi in gasca noatra!

fetitele le ai inscrise la Camelia sau la Dana ? ... noi suntem la Cami si ne place tare mult yes
aurishta
Postat: Tuesday, September 27, 2011 2:35 PM

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
In sectorul 6 o mai fi vreun club al copiilor? Am auzit ca locatia din Berzei a fost retrocedata.
Dora__
Postat: Tuesday, October 25, 2011 10:25 AM

Fetelor, eu sunt la cursul de adulti de la STEYsha School of Irish Dance, dar au si grupa de copii - fetitele de acolo sunt intotdeauna foarte vesele si incantate de ce invata. Suntem multi cursanti care am incercat si alte dansuri, dar dansul irlandez ne place cel mai mult. Va recomand cu drag! Le gasiti pagina prin Google.
ioanapopa34
Postat: Wednesday, November 9, 2011 5:10 PM

Buna! Eu mi-am dus fetita la cursuri de balet la Studio Galapagos. Sper sa se descurce, momentan este foarte entuziasmata si sunt sigura ca se va imprietenii cu restul fetitelor. Galapagos face cursuri si de teatru si pentru adulti si de pictura.
MamicaCuFetita
Postat: Sunday, March 29, 2015 10:38 PM

Eu va recomand clubul ArtTeam mesaj editat de moderator ca sa ii urmariti si pe fb . Clubul are profesori foarte draguti si se va extinde in mai multe locatii din Bucuresti si vor sa organizeze si alte cursuri decat cele pe care le are acum, ex sah, arte martiale etc. Intentioneaza ca pe langa cursul de DANS SI ENGLEZA sa continue cu DANS SI GERMaNA si pe viitor si cu alte limbi straine cu dans si joculete . Pt detalii : suna acum la numarul de telefon mesaj editat de moderator
Lilly of the valley
Postat: Monday, March 30, 2015 8:02 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
reclama!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed