Clubul mamicilor incepatoare - 8

Options Clubul mamicilor incepatoare - 8
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andreea06
Postat: Friday, March 15, 2019 12:14 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/28/2017
Postari: 5486
AlexandraRr wrote:

Multumesc, caut de cateva zile.solutii pentru parchet/gresie, vreau sa le inlocuiesc cu ceva potrivit pentru copii, multumesc pentru recomandari, as fi vrut sa erg tot pe gama.friendly organic dar ma mai gandesc ;))
Noi pentru maini avem.tot friendly cu extract din.grau sau musetel am mai avut si sunt ok, pe ea o spal momentan pe.maini cu gelul ei de baie si pentru rufe tot teo bebe folosesc si sunt multumita, este des redus pe emag.
Pentru pete eu am asta ( https://m.emag.ro/spray-prespalare-rufe-bebelusi-frosch-0-3-l-4001499915222/pd/DCRYFMBBM/?X-Search-Id=92cfacc22536c59bd8cf&X-Product-Id=781404&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view ) si a.scos inclusiv petele de ulei si motorina de pe.hainele.noastre :))
Multumesc inca o data lentru recomandari, caut si eu produse din.gama Biolu, se gasesc si in supermarket sau comand online?

Nu le-am vazut in supermarket, poate doar in magazine gen ‘plafar cu produse naturale pt casa. Online gasesti si pe emag vandut de altcineva si pe biosimterra (poate au livrare gratis la o suma anume), sigur si alte siteuri. Eu pe biosimterra iau pt ca sunt din cj si au livrare gratis aici in oras.

Compara online ingredientele chiar si cu gama friendly si vezi care ti se pare mai ok eventual. Eu sunt multumita de asta, practic am comandat odata cu sistemul lenny up de pe zuzushop parca si am vazut ca avea all purpose-ul asta si l-am luat de curiozitate. De atunci tot adun produse cand mi se mai termina ceva. La podele inca am si igienol destul in debara dar am trecut pe biolu oricum :))
Gabita29
Postat: Friday, March 15, 2019 12:07 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/16/2018
Postari: 314
delia.c.yaya wrote:
Mamici, eu cu soacramea turbez.. Mai ales la faza cu mancarea lui giuliCrazy "ca uite ce slabuta e, ce manânca ea?!" ca nu stiu sai gatesc, ba ca ii dau putin, ba ca de ce ii dau asa mult, ba ca de ce atata mancare gatita pufuletii nui stau in gat... Moooor..
Si luni cand am fost la Torino nu stiu cu ce a indopato ca a avut diaree si de ieri face caca precum o oita si des, azi a facut de 6 ori cate 3-4 bilute.. Si ce se mai incordeaza se inroseste... Iam dat para ca de la asta mereu isi revenea si inca nimic.
Eu banuiesc ca luni iar fi dat 2 banane, ca lipseau bananele cand am ajuns acasa. Si doar iam zis sai dea cate putin, ca se constipa tare de la ele. pale
Si in seara asta chiar ma enervat la culme. Fiemea saraca a refuzat mai toata ziua mancarea si lp de la dinti, a mancat 2 capsuni azi si a baut multa apa... Ea baga cu forta supa de gaina... "ca asa se hraneste copilul, nu trebuie sai suporti alintaturile"
Giuli ii dadea peste lingura, ca ea nici nu voia sa manance si nici nu vrea hranita cu lingurita... Cand a inceput sa planga, am sterso si am luato..
Pana la urma nici nu mai stiu care mie problema, giuli sau socrela. pale

Sigur socrela.....eu numai cand o vad si deja imi da o stare de agitatiehohot Mie mi-a dat oua de casa sa ii frec un galbenus crud cu zahar...hohot Vezi sa nu! Eu zic ca fetita mananca ce si cat ii trebuie. Stai linistita si ignora sfaturile/comentariile socrelei.
Inawar
Postat: Friday, March 15, 2019 11:17 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/14/2016
Postari: 1428
Locatia: Timisoara
AlexandraRr wrote:

Multumesc, caut de cateva zile.solutii pentru parchet/gresie, vreau sa le inlocuiesc cu ceva potrivit pentru copii, multumesc pentru recomandari, as fi vrut sa erg tot pe gama.friendly organic dar ma mai gandesc ;))
Noi pentru maini avem.tot friendly cu extract din.grau sau musetel am mai avut si sunt ok, pe ea o spal momentan pe.maini cu gelul ei de baie si pentru rufe tot teo bebe folosesc si sunt multumita, este des redus pe emag.
Pentru pete eu am asta ( https://m.emag.ro/spray-prespalare-rufe-bebelusi-frosch-0-3-l-4001499915222/pd/DCRYFMBBM/?X-Search-Id=92cfacc22536c59bd8cf&X-Product-Id=781404&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view ) si a.scos inclusiv petele de ulei si motorina de pe.hainele.noastre :))
Multumesc inca o data lentru recomandari, caut si eu produse din.gama Biolu, se gasesc si in supermarket sau comand online?

Si eu folosesc frosch pt pete, e f bun, mai ales ca mereu pateaza hainele pe piept cu mancare, le scot curate de la spalat.
Inawar
Postat: Friday, March 15, 2019 11:19 PM

Intrat: 11/14/2016
Postari: 1428
Locatia: Timisoara
GeorgianaB wrote:
Astazi in sfarsit si-a facut aparitia primul dinte yes
Va atasez doua poze cu aspectul gingiei inainte si dupa, poate va ajuta poza inainte in cazul in care vedeti asa ceva la bebelusii vostri

https://ibb.co/yYsm35c
https://ibb.co/DpcGVkz

Felicitari pt dintisor. Dintele ala de jos a fost primul si la noi :)
Andreea06
Postat: Monday, March 18, 2019 8:26 AM

Am fost in weekend la un loc de joaca de copii imens, f fain cu o groaza de jocurii si activitati de lemn:
https://ibb.co/WHyrMN8

Next tre unul gonflabil cu bureti si tobogane :)
lore.t.
Postat: Monday, March 18, 2019 8:55 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 9/11/2017
Postari: 656
Locatia: Deva
Andreea06 wrote:
Am fost in weekend la un loc de joaca de copii imens, f fain cu o groaza de jocurii si activitati de lemn:
https://ibb.co/WHyrMN8

Next tre unul gonflabil cu bureti si tobogane :)

Ce frumos :) noi am fost la unul gonflabil si cu tobogane in Arad dar Stefan inca e cam mic, era uimit de toate Lol
Noi facem planul de prima vacanta, am vazut ca a scris Mary de Bari si regiunea Puglia si ne-am luat bilete pt luna viitoare, noi am mai fost acu 5 ani si tare mult ne-a placut...atunci am stat 3 luni ca am mers cu Erasmus de la facultate, ce vremuri...
Ce faceti mamici? Parca e cam liniste pe aici :)
Andreea06
Postat: Monday, March 18, 2019 10:22 AM

lore.t. wrote:

Ce frumos :) noi am fost la unul gonflabil si cu tobogane in Arad dar Stefan inca e cam mic, era uimit de toate Lol
Noi facem planul de prima vacanta, am vazut ca a scris Mary de Bari si regiunea Puglia si ne-am luat bilete pt luna viitoare, noi am mai fost acu 5 ani si tare mult ne-a placut...atunci am stat 3 luni ca am mers cu Erasmus de la facultate, ce vremuri...

In weekend e family time, cred ca de asta era asa liniste.

Noi asteptam saltul 10, ultimul din wonder weeks, in 20 de Zile. In rest profitam de vremea frumoasa, in sfarsiiiit. Tre sa reparam curtea, unde e arsa iarba, sa punem un gardulet pt a delimita zona de joaca de restul unde are acces si catelul, iesim tot mai mult pe afara. M. cand se satura deja vine singur la usa, adica cam la juma de ora (asta cand suntem in curte/complex, in oras nu are ce face :)) la locul acela de joaca i-a placut mult si cred ca si la gonflabile ar fo fain pt el. La carrefour e un tobogan la casa de parinti si ii place mult acolo. O sa ii luam si noi in curte sa ii punem.
Gabita29
Postat: Monday, March 18, 2019 10:49 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/16/2018
Postari: 314
Noi suntem foarte bine. Papam san si acceptam si mancare. In sfarsit ne-am mai linistit si noi.Bravoo Am timp sa am grija si de mine, sa fac putin sport ca am vreo 10 kg de dat jos....Hilar
GeorgianaB
Postat: Monday, March 18, 2019 10:50 AM

Intrat: 6/15/2018
Postari: 802
Locatia: Bucuresti
lore.t. wrote:

Poate ca este toata lumea fericita si linistita, de aceea este liniste :D
Cu vremea asta frumoasa ne-am tot plimbat, ieri am stat 6 ore pe afara, a fost tare placut.
Noi am ales sa nu iesim din tara inca, am eu un pitic pe creier, imi este frica sa nu se imbolnaveasca pe acolo si ma simt mai in siguranta la noi, am gasit niste locuri superbe, atat ca peisaj cat si ca locuri de cazare. Abia in octombrie mergem prin Madrid cu niste prieteni, bineinteles il luam si pe Luca. Sincer avem si destule cheltuieli vara asta, 4 nunti si 2 botezuri Crazy
Lui Luca ii erupe si celalalt incisiv central, mi se pare asa ciudat el neavand inca 5 luni.
Cat nu suntem de tobogane&Co profit de perioada asta de bebelus, pun pariu ca de la doi ani va fi mai entuziasmat sa se joace cu tati :))
fluturash26
Postat: Monday, March 18, 2019 1:31 PM

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3099
Locatia: iasi
Noi facem bine, crestem frumos...azi mergem la controlul lunar la medicul de familie...a inceput sa se rostogoleasca pe burta si numai asta face. Eu o pun la loc ea iar.Lol
Cred ca o dor gingiile si pe ea de acum pentru ca plange cam multisor ziua din nu stiu ce motiv, nu prea mai mananca atat de ok. Adica inainte nu prea refuza sanul chiar daca nu ii era foame lua o gura doua. Acum refuza vehement, ma impinge si se stramba. Serile sunt putin agitate, toata noaptea se foieste si se invarte prin pat.
A spus primul ma-ma!!!computerlove se juca nanutul cu ea si atunci a zis. Asa clar, nu imi venea sa cred dar de atunci nimic.hohot
Si mai avem 3 saptamani pana la diversificare, ois tare curioasa daca accepta mancarea. Pana acum tot refuza lingurita, e certata cu ea.Lol
LE: am uitat sa precizez ca ii place maxim momentan sa doarma in sistem..imediat adoarme.
Mgeorgiana85
Postat: Monday, March 18, 2019 2:27 PM

Intrat: 11/3/2016
Postari: 1669
Locatia: Alba Iulia
lore.t. wrote:

Cum faceti cu mancarea? Sunt curioasa pentru ca si noi plecam 1 sapt in Grecia in mai...
Trebuie sa ma apuca sa fac lista pentru ca mergem cu masina si sa am la mine tot :)
lore.t.
Postat: Monday, March 18, 2019 2:49 PM

Mgeorgiana85 wrote:

Cum faceti cu mancarea? Sunt curioasa pentru ca si noi plecam 1 sapt in Grecia in mai...
Trebuie sa ma apuca sa fac lista pentru ca mergem cu masina si sa am la mine tot :)

Poi mergem cu avionul din cluj si facem doar o ora jumAte...eu o sa ii fac oricum cv biscuiti, sa am la mine fructe si titi ras am inchiriat apartament acolo cu bucatarie si o sa ii fac ca si acasa, adica o masa sigur cel putin sa fie mai consistenta...in rest o sa ii dau si iaurturi, fructe, titi la discretie Lol al meu nu refuza niciodata titi, suge de cate ori ii dau Lol
lore.t.
Postat: Monday, March 18, 2019 2:54 PM

fluturash26 wrote:
Noi facem bine, crestem frumos...azi mergem la controlul lunar la medicul de familie...a inceput sa se rostogoleasca pe burta si numai asta face. Eu o pun la loc ea iar.Lol
Cred ca o dor gingiile si pe ea de acum pentru ca plange cam multisor ziua din nu stiu ce motiv, nu prea mai mananca atat de ok. Adica inainte nu prea refuza sanul chiar daca nu ii era foame lua o gura doua. Acum refuza vehement, ma impinge si se stramba. Serile sunt putin agitate, toata noaptea se foieste si se invarte prin pat.
A spus primul ma-ma!!!computerlove se juca nanutul cu ea si atunci a zis. Asa clar, nu imi venea sa cred dar de atunci nimic.hohot
Si mai avem 3 saptamani pana la diversificare, ois tare curioasa daca accepta mancarea. Pana acum tot refuza lingurita, e certata cu ea.Lol
LE: am uitat sa precizez ca ii place maxim momentan sa doarma in sistem..imediat adoarme.

Ce repede trece timpul...imediat incepeti si voi diversificarea...fetita mare!! Al meu toata ziua zice ta ta, ma ma din greseala a zis de vreo 2 ori...dar nu stiu daca asociaza inca cuvintele cu cine suntem noi.
App de seri, sa te obisnuiesti ca vor fi tot mai agitate noptile, cu n foieli...al meu iar a picat din pat acu cateva nopti si am pus laterala la pat dar s-a foit pana a ajuns la picioare si s-a dus...eu nu am auzit nimic pana a plans uff
lore.t.
Postat: Monday, March 18, 2019 2:58 PM

GeorgianaB wrote:

Poate ca este toata lumea fericita si linistita, de aceea este liniste :D
Cu vremea asta frumoasa ne-am tot plimbat, ieri am stat 6 ore pe afara, a fost tare placut.
Noi am ales sa nu iesim din tara inca, am eu un pitic pe creier, imi este frica sa nu se imbolnaveasca pe acolo si ma simt mai in siguranta la noi, am gasit niste locuri superbe, atat ca peisaj cat si ca locuri de cazare. Abia in octombrie mergem prin Madrid cu niste prieteni, bineinteles il luam si pe Luca. Sincer avem si destule cheltuieli vara asta, 4 nunti si 2 botezuri Crazy
Lui Luca ii erupe si celalalt incisiv central, mi se pare asa ciudat el neavand inca 5 luni.
Cat nu suntem de tobogane&Co profit de perioada asta de bebelus, pun pariu ca de la doi ani va fi mai entuziasmat sa se joace cu tati :))

Sunt si riscuri oricand...si noi mergem in Madrid, in Valencia mai multe zile dar la sfarsitul lui iunie, abia astept ras atunci vin si parintii mei si va fi mai relaxant si pentru noi, acum mergem doar noi 3.
Nunti mai avem si noi 4 din cele 5 pe care le stim deocamdata si 2 botezuri alcool
AlexandraRr
Postat: Monday, March 18, 2019 3:46 PM

Intrat: 5/13/2017
Postari: 2284
Locatia: Iasi
Mamici, ce carucior sport folositi? As vrea ceva care sa ocupe putin spatiu in portbagaj si sa fie usor dar nu stiu ce sa aleg, in magazine nu gasesc multe modele :(
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed