Clubul mamicilor incepatoare - 5

Options Clubul mamicilor incepatoare - 5
Subiectul anterior · Subiectul urmator
delia.c.yaya
Postat: Thursday, November 8, 2018 11:55 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/4/2017
Postari: 1733
Locatia: IT (Bt)
MaryPoppins wrote:
Mai fetelor, si eu as plange daca ar zice primul cuvant tata, dar de ciuda hohot

Sa sti ca mie un pic ciudaCrazy dar nah, zic si eu ca fiesa trage la tasu mai mult si gata.
Ne facem un baiat sa ne zica mama. hohot
Mgeorgiana85
Postat: Friday, November 9, 2018 2:48 AM

Intrat: 11/3/2016
Postari: 1405
Locatia: Alba Iulia
MaryPoppins wrote:
Mai fetelor, si eu as plange daca ar zice primul cuvant tata, dar de ciuda hohot

hohot hohot hohot
AlexandraRr
Postat: Friday, November 9, 2018 4:10 AM

Intrat: 5/13/2017
Postari: 1794
Locatia: Iasi
Fetele cu cezariana, voi ati avut sangerari dupa? De cand am iesit din spital purtam protej slip normal insa de aseara am inceput sa sangerez, e ca o menstruatie cu sange rosu deschis. Cantitatea este ca la o menstra normala, nu e foarte mult dar nu stiu daca e normal :( am 11 zile dupa cezariana :(
Ilinca003
Postat: Friday, November 9, 2018 5:04 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 1/5/2018
Postari: 296
AlexandraRr wrote:
Fetele cu cezariana, voi ati avut sangerari dupa? De cand am iesit din spital purtam protej slip normal insa de aseara am inceput sa sangerez, e ca o menstruatie cu sange rosu deschis. Cantitatea este ca la o menstra normala, nu e foarte mult dar nu stiu daca e normal :( am 11 zile dupa cezariana :(

eu stiu ca este normal...
alina89
Postat: Friday, November 9, 2018 7:42 AM

Intrat: 3/21/2017
Postari: 1651
Locatia: Bucuresti
AlexandraRr wrote:

Si eu stiu ca e normal, aveam si eu zile doar cu spotting si zile cand curgea mai mult. Nu mai stiu daca am avut si culore asa rosie, stiu ca trecusem prin multe culori ras pe mine lohiile m-au tinut pana la 7s, desi ff slab cantitativ.
Andreea06
Postat: Friday, November 9, 2018 8:40 AM

Intrat: 2/28/2017
Postari: 4853
MaryPoppins wrote:
Big Laugh Big Laugh Hilar
MaryPoppins
Postat: Friday, November 9, 2018 9:04 AM

Intrat: 9/20/2017
Postari: 2265
Locatia: Timisoara
http://www.cristinavancsa.ro/index.php?route=stories%2Fshow&story_id=9&fbclid=IwAR1pW39MaxRyj65rvLdtakoP6fQONVqfNFG-m-xQKdey1nlrJSxKG87h-_Y

Ca tot s-a vorbit zilele astea, va las un articol excelent care explica, pe intelesul tuturor, ce e si cu frenurile astea.
oanatm
Postat: Friday, November 9, 2018 9:21 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/8/2017
Postari: 872
Locatia: TM
AlexandraRr wrote:

E normal,stai linistita...si eu am avut asa...pana la 3 sapt...
Andreea-Alexandra
Postat: Friday, November 9, 2018 10:22 AM

Intrat: 1/22/2018
Postari: 884
Locatia: Londra
Neata fetelor.Mary multumesc pt link.am citit.m-am trezit f bn de dimineata pt ca am gasit un consultant in alaptare care mi-a facut programare astazi la 2 si un sfert.a zis ca o sa ii verifice frenul,procedura in sine o face sfaturi ce am de facut dupa si mai am si sedinta de alaptare inclusa sa imi arate cum sa pozitionez bebe corect la san.abia astept sa scap de cosmarul asta.
fluturash26
Postat: Friday, November 9, 2018 10:38 AM

Intrat: 9/9/2017
Postari: 2463
Locatia: iasi
AlexandraRr wrote:

eu inca mai am spotiing cateodata, am zile cand nu curge nimic...ca la menstra nu am avut...
MaryPoppins
Postat: Friday, November 9, 2018 10:41 AM

Intrat: 9/20/2017
Postari: 2265
Locatia: Timisoara
Andreea-Alexandra wrote:
Neata fetelor.Mary multumesc pt link.am citit.m-am trezit f bn de dimineata pt ca am gasit un consultant in alaptare care mi-a facut programare astazi la 2 si un sfert.a zis ca o sa ii verifice frenul,procedura in sine o face sfaturi ce am de facut dupa si mai am si sedinta de alaptare inclusa sa imi arate cum sa pozitionez bebe corect la san.abia astept sa scap de cosmarul asta.

Bravo! Ma bucur mult, cu cat mai repede cu atat mai bine pt bebe Buddy1
GeorgianaB
Postat: Friday, November 9, 2018 1:00 PM

Intrat: 6/15/2018
Postari: 395
Andreea-Alexandra wrote:

Ce veste buna, nu am inteles bine, ii face procedura azi ? Daca da, va tin pumnii, sa decurga totul fara probleme si bebe sa isi revina repede. Consultanta mi-a spus ca este poaibil sa refuze sanul imediat dupa interventie intrucat unii bebelusi sunt putin confuzi cu noua “situatie” si trebuie sa se obisnuiasca.
AriaM
Postat: Friday, November 9, 2018 1:10 PM

Intrat: 10/1/2017
Postari: 860
Sa radeti si voi, eu am scuturat bine patul si am trezit-o pe K

https://brightside.me/inspiration-family-and-kids/a-mom-illustrates-parenting-in-a-way-that-makes-you-want-to-have-a-baby-in-like-10-years-642760/?ref=hvper.com&utm_source=hvper.com&utm_medium=website
Andreea-Alexandra
Postat: Friday, November 9, 2018 1:25 PM

Intrat: 1/22/2018
Postari: 884
Locatia: Londra
GeorgianaB wrote:

Ce veste buna, nu am inteles bine, ii face procedura azi ? Daca da, va tin pumnii, sa decurga totul fara probleme si bebe sa isi revina repede. Consultanta mi-a spus ca este poaibil sa refuze sanul imediat dupa interventie intrucat unii bebelusi sunt putin confuzi cu noua “situatie” si trebuie sa se obisnuiasca.

Da scumpa.sedinta asta include verificarea lui de fren procedura in sine si dupa am jum de h sa imi arate cum sa il atasez corect la san.toata treaba asta ma costa 150 lire.dar e un nimic atata vreme cat el se face bine
GeorgianaB
Postat: Friday, November 9, 2018 1:31 PM

Intrat: 6/15/2018
Postari: 395
Andreea-Alexandra wrote:

Da scumpa.sedinta asta include verificarea lui de fren procedura in sine si dupa am jum de h sa imi arate cum sa il atasez corect la san.toata treaba asta ma costa 150 lire.dar e un nimic atata vreme cat el se face bine

Stiu cum este, nici noi nu ne uitam la bani, de aceea nici nu punem pe hartie cheltuielile pt el, apelam la cei mai buni in domeniu si aia este. Ne-a schimbat foarte mult cel mic, azi am realizat ca nu am mai fumat de 3 saptamani, eu care fumez de 9 ani fara pauza
Utilizatori in acelasi subiect
AndreeaCD,Chris,Diana1489,fluturash26,Ilinca003,Nicole2018
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed