Clubul mamicilor incepatoare - 2

Options Clubul mamicilor incepatoare - 2
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andreea06
Postat: Tuesday, March 13, 2018 11:41 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/28/2017
Postari: 4442
alina89 wrote:

Si mie mi se pare ca e leit cu sotul tau Lol am vrut sa iti zic de mai multe ori dar stiu cum e sa ti se zica asta intruna Haha desi al meu pare blondut pana acum si buzitele clar sunt ale mele.

Hihi! Sa stii ca nu ma supara, nu stiu de ce ca am tot auzit asa ca e aiurea sa stii ca tu l-ai avut in burtica si toti zic ca seamana cu tati.. dar chiar nu ma afecteaza :) poate daca era fetita as fi vrut sa semene cu mine ca sa stiu sigur ca are trasaturi feminine? Ma gandesc...
Deci e ok sa semene cu el, e frumoooos de ma topesc!

Parul i s-a mai deschis, era initial saten mai inchis ai acum e tot mai deschis. Sprancenele inca nu se vad decat de aproape. Ochii tot albastri. hearts
MaryPoppins
Postat: Tuesday, March 13, 2018 11:47 AM

Intrat: 9/20/2017
Postari: 1750
Locatia: Timisoara
Hihi, facem niste pariuri pe bebei si reevaluam la 6 luni, 1 an? hohot
AriaM
Postat: Tuesday, March 13, 2018 12:27 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/1/2017
Postari: 759
Am auzit recent o chestie tare de tot: se pare ca bebelusii in primele saptamani de viata seamana foarte mult cu tatii pt ca acestia sa ii recunoasca, sa stie ca e adn-ul lor - cica e mostenire de la animale, mama stie ca e puiul ei, tatal nu e sigur haha. Ulterior se modifica trasaturile si va incepe sa semene si cu mama.

In spital si mie mi-au spus ca mandra mea seamana leit cu omul meu. Asa mi se pare si mie, acum sa vedem in cateva sapt cum se transforma copila.
Inawar
Postat: Tuesday, March 13, 2018 4:50 PM

Intrat: 11/14/2016
Postari: 1229
alina89 wrote:
Deci ne-a lovit rau raceala, ma gandeam ca bebe scapa, dar de la 5 dimineata se trezea din 15 in 15 min si plangea 1-2min. A stat sotul cu el si cand m-am dus eu am pus mana pe el si era ft cald, m-am gandit ca i-a fost cald in sacul de dormit apoi dupa vro 15 min i-am luat temp 38.6 pale abea a mancat 100ml in 45min. L-am lasat doar in body cu piciorusele goale si dupa o ora avea 38.1. Inca nu i-am dat nimic. Asa e cat de cat vesel se uita la noi si se pune pe ras ca suntem amandoi cu masti si voci ciudate Cray

Sper sa nu mai creasca temperatura Hands joi mergem la p..

Sper sa va faceti bine cat mai repede! Ai putea sa ii dai panadol sirop si scapi de grija, la bebelusi temperatura poate sa creasca repede iar noaptea e greu sa monitorizezi. Daca abia mananca e posibil si rosu in gat, dar trebuie verficat la medic.
Inawar
Postat: Tuesday, March 13, 2018 4:51 PM

Andreea, si eu zic ca iti seamana, mai ales la forma fetei. Cand pui poze cu el parca te vad pe tine Lol
MaryPoppins
Postat: Tuesday, March 13, 2018 5:29 PM

Hehe, pare ca de la Timisoara se vede la fel Lol

Inawar, tot voiam sa te intreb de pediatrul la care mergeti voi, unde presteaza si daca esti multumita. Eventual scrie-mi in privat daca nu vrei sa dai nume aici ras
Inawar
Postat: Tuesday, March 13, 2018 5:33 PM

AriaM wrote:
Am auzit recent o chestie tare de tot: se pare ca bebelusii in primele saptamani de viata seamana foarte mult cu tatii pt ca acestia sa ii recunoasca, sa stie ca e adn-ul lor - cica e mostenire de la animale, mama stie ca e puiul ei, tatal nu e sigur haha. Ulterior se modifica trasaturile si va incepe sa semene si cu mama.

In spital si mie mi-au spus ca mandra mea seamana leit cu omul meu. Asa mi se pare si mie, acum sa vedem in cateva sapt cum se transforma copila.

La noi se potriveste chestia asta. La inceput semana mai mult cu sotul, toata lumea zicea asta, acum seamana tot mai mult cu mine. Sunt curioasa la 1 an cum va fi :)
Inawar
Postat: Tuesday, March 13, 2018 5:36 PM

MaryPoppins wrote:
Hehe, pare ca de la Timisoara se vede la fel Lol

Inawar, tot voiam sa te intreb de pediatrul la care mergeti voi, unde presteaza si daca esti multumita. Eventual scrie-mi in privat daca nu vrei sa dai nume aici ras

Iti scriu in privat, am alte recomandari ca nu sunt chiar multumita, dar are alte plusuri si e si medic de familie. Cel mai mare plus e faptul ca are cabinetul in capatul strazii unde stau si uneori vine si sambata.
alina89
Postat: Tuesday, March 13, 2018 6:29 PM

Intrat: 3/21/2017
Postari: 1548
Locatia: Bucuresti
Inawar wrote:

Sper sa va faceti bine cat mai repede! Ai putea sa ii dai panadol sirop si scapi de grija, la bebelusi temperatura poate sa creasca repede iar noaptea e greu sa monitorizezi. Daca abia mananca e posibil si rosu in gat, dar trebuie verficat la medic.

Ii crescuse iar la 38.3 si i-am pus jumatate de supozitor. Acum de 2-3 ore se mentine la 37.0. Tusea il supara tare si mananca mai putin, dar nu plange cand mananca doar se joaca cu tetina.. cred ca si cum are nasucu mai infundat oboseste mai usor. Sper sa fie bine pana ajungem la medic. Bine ca vaccinu e abea peste 2 sapt.
Mirunah
Postat: Wednesday, March 14, 2018 11:02 AM

Intrat: 10/23/2017
Postari: 1169
Locatia: Buzau
AleC iti scriu si aici pentru ca nu stiu daca citesti mereu mesajele la gravidute.

Cat de mare ai avut tu presiune pe arterele uterine?

Mai sunt si alte mamici ce au avut aceasta problema?
alina89
Postat: Wednesday, March 14, 2018 11:22 AM

Intrat: 3/21/2017
Postari: 1548
Locatia: Bucuresti
Am fost la consult in urgenta azi Cray bebe a facut laringita, nu poate sa scoata nici un sunet. Avem tratament cu aerosoli nurofen si tantrum verde. Ne-a recomandat si pediatra si in bebetei acelasi aparat pt aerosoli. Va dau link acasa daca va trebuie.
MaryPoppins
Postat: Wednesday, March 14, 2018 11:27 AM

Off, Alina, ce rau imi pare de bebe uff Multa sanatate, aveti grija de voi computerlove
AriaM
Postat: Wednesday, March 14, 2018 11:28 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/1/2017
Postari: 759
Off! Insanatosire grabnica!

alina89 wrote:
Am fost la consult in urgenta azi Cray bebe a facut laringita, nu poate sa scoata nici un sunet. Avem tratament cu aerosoli nurofen si tantrum verde. Ne-a recomandat si pediatra si in bebetei acelasi aparat pt aerosoli. Va dau link acasa daca va trebuie.
Andreea06
Postat: Wednesday, March 14, 2018 11:54 AM

alina89 wrote:

Of micutul.. aveti grija de voi Cheek Kiss
O sa fie bine, cu tratamentul si asa lupta si corpul lui, invata cum.. luam si partea buna, ce sa facem.

Eu te rog sa pui linkul ca si noi tre sa luam un aparat candva, ne-a zis pediatru ca e bine de avut in casa.

Noi tot aspiram la bebe o data pe zi nasucul acum, iar aseara a avut asa cu sange.. a mai avut asa si pediatru nu s-a panicat atunci, doar la galben/verde e infectie la plamani. Dar tot nu e fun sa vezi mucusori asa Cray

PS: L-am cantarit azi naked, 7,200 kg, OMG OMG bratele si salele mele..
Andreea06
Postat: Wednesday, March 14, 2018 12:01 PM

AriaM wrote:
Neata mamici! Woi ce buna e cafeauayes
Andreea ai apucat sa testezi espressorul?

Acuma pot sa iti raspund. Il adoooor. E greu asa cu pus cafea, scos filtru apoi, aruncat, spalat (nu dureaza mult dar tre facut mereu dupa folosire), scos comparimentul de lapte si pus la frigider (aia oricum faci si la espressoarele automate care au ele cafeaua inauntru si dozeaza cat trebe). Dar m-am prins cum imi place mie cel mai mult cafeaua, spuma, cantitatea si ii pun si caramel si iese deliciiooooos.

Deci, o cafeluta?
https://ibb.co/iXQrHx
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed