Clubul mamicilor incepatoare - 11

Options Clubul mamicilor incepatoare - 11
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Cata123
Postat: Wednesday, December 4, 2019 12:35 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/11/2017
Postari: 477
Locatia: Bucuresti
Ella30 wrote:
Mamici, cum se face trecerea de la formula 1 de lp la formula 2? Treptat sau dintr-o data? Am citit ambele variante..Gossip acusi o sa fie nevoie sa schimbam.
Aaaa, daca trebuie sa introduc treptat cand incep? Inainte de 6 luni sau dupa? Lol

Hellooo, noi am trecut la nan 2 cred ca inainte cu cateva zile sa faca 6 luni si am trecut treptat ca am avut mai demult experienta neplacuta cu topfer cand scuipa mult si am ramas cu traume :)) cred ca este suficient sa treceti in cursul unei zile, acum faceti cum credeti voi ca este bine. Noi am inceput cu nan 2 cand mai aveam jumate de cutie mica de nan ha si le-am combinat pana s-a terminat cutia de ha. Nu are nicio problema cu asta, vad ca ii place.
hearts
Ella30
Postat: Wednesday, December 4, 2019 12:38 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/21/2019
Postari: 1566
GeorgianaB wrote:

Astept sa vad azi la ecograf ras
Noi nu prea eram convinsi cand sa il facem, se pare ca i-am facut cadou lui Luca de ziua lui :))) pe 11oct am avut UCM, sper sa se vada ceva azi, am facut beta in noiembrie si s-a dublat, acum Doamne ajuta.

Doamne ajuta sa vii cu vesti bune! Bravoo ce sentiment frumos trebuie sa fiecoeur
Pt greturi am auzit si de apa minerala, banane si chiar bere fara alcool.

Multumesc pt raspunsul legat de lpDistanceKiss
Ella30
Postat: Wednesday, December 4, 2019 12:44 PM

Intrat: 2/21/2019
Postari: 1566
Cata123 wrote:

Hellooo, noi am trecut la nan 2 cred ca inainte cu cateva zile sa faca 6 luni si am trecut treptat ca am avut mai demult experienta neplacuta cu topfer cand scuipa mult si am ramas cu traume :)) cred ca este suficient sa treceti in cursul unei zile, acum faceti cum credeti voi ca este bine. Noi am inceput cu nan 2 cand mai aveam jumate de cutie mica de nan ha si le-am combinat pana s-a terminat cutia de ha. Nu are nicio problema cu asta, vad ca ii place.
hearts

Multumesc hearts
AndreeaCD
Postat: Wednesday, December 4, 2019 12:47 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/26/2018
Postari: 493
Locatia: Bucure?ti
GeorgianaB wrote:

Multumesc, voi incerca acum apa minerala si ceva sarat, pt sunt epuizata, de la 5 dimineata vomit, sunt la serviciu, mi-am reprogramat pacientii... Cu Luca a fost ceva mai usor, ca si tine aveam greturi, foarte rar am varsat. Azi am programare pt confirmarea sarcinii si voi intreba medicul ce imi recomanda.

Felicitari ?i Doamne ajuta! A?tept confirmarea ?i eu, mi-au dat lacrimile, ma bucur pentru voi! coeur
lore.t.
Postat: Wednesday, December 4, 2019 12:57 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 9/11/2017
Postari: 858
Locatia: Deva
GeorgianaB wrote:
Fetelor, exista cineva care a gasit un antivomitiv bun in sarcina? Stiu ca unele dintre voi ati avut greturi urate, in cazul in care aveti vreun sfat v-as fi super recunoscatoare. Multumesc Cheek Kiss

Felicitari!!! :D inseamna ca avem sarcina aproape la fel :D si eu vineri am primul control si mi-e greata la greu dar macar nu vomit...eu mai rontai cate ceva sarat, covrigei, schweps bitter lemon la mine mai amelioreaza sau apa minerala, tic tac mentolat...cam asta e. Stefan s-a si racit de 2 zile am nopti albe ca e foarte agitat, zici ca is zoombie, ametita de cap, greata si sotul a trebuit sa plece la Bucuresti, superrrr!
Nicole2018
Postat: Wednesday, December 4, 2019 1:23 PM

Intrat: 1/11/2018
Postari: 1110
GeorgianaB wrote:

Noi nu prea eram convinsi cand sa il facem, se pare ca i-am facut cadou lui Luca de ziua lui :))) pe 11oct am avut UCM, sper sa se vada ceva azi, am facut beta in noiembrie si s-a dublat, acum Doamne ajuta.

Woaaaa ce veste frumoaaasaa! coeur
Felicitari, sa fiti sanatosi si sa vina bebe cu bine!
Sper sa treaca rapid greturile si sa te poti bucura de sarcina.
Sunteti niste parinti curajosi, bravo voua.

Si noi ne dorim foarte tare inca un bebe, sotul vrea oricand, asteapta doar sa zic eu ca sunt pregatita, eu initial planuiam cam tot in perioada asta sa fiu deja insarcinata insa apoi pe masura ce a crescut Iris mi-am dat seama ca nu sunt pregatita sa renunt inca la alaptat, ca mai vreau niste timp doar cu ea si niste timp pentru noi.
De cate ori aud de o sarcina in jur asaaa imi saltaa inima si ma apuca o bucurie! coeur
Tu mai alaptezi?
Nicole2018
Postat: Wednesday, December 4, 2019 1:28 PM

Intrat: 1/11/2018
Postari: 1110
lore.t. wrote:

Felicitari!!! :D inseamna ca avem sarcina aproape la fel :D si eu vineri am primul control si mi-e greata la greu dar macar nu vomit...eu mai rontai cate ceva sarat, covrigei, schweps bitter lemon la mine mai amelioreaza sau apa minerala, tic tac mentolat...cam asta e. Stefan s-a si racit de 2 zile am nopti albe ca e foarte agitat, zici ca is zoombie, ametita de cap, greata si sotul a trebuit sa plece la Bucuresti, superrrr!

Lore, pe tine nu cred ca am apucat sa te felicit.
Felicitari si sarcina usoara! Cheek Kiss
Multa sanatate lui Stefan!
lore.t.
Postat: Wednesday, December 4, 2019 1:39 PM

Intrat: 9/11/2017
Postari: 858
Locatia: Deva
Nicole2018 wrote:

Lore, pe tine nu cred ca am apucat sa te felicit.
Felicitari si sarcina usoara! Cheek Kiss
Multa sanatate lui Stefan!

Multumim mult! :) sper sa fie totul ok vineri la ecografie...eu inca alaptez dar deja a scazut lactatia...pe la 3 luni cred ca se va opri de tot iar apoi vine colostru, data trecuta mi-a venit de la 19 saptamani si poate suge in continuare dar atunci trebuie gandit serios la tandem altfel o sa aiba mai mult de suferit daca intarcarea va fi brusca cand apare fratele/ surioara :) eu inca nu m-am hotarat dar mi se rupe sufletul sa nu il las sa pape ,, ?i?i" asa imi cere el :D
Iulia13
Postat: Wednesday, December 4, 2019 2:58 PM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 626
Ella30 wrote:
Mamici, cum se face trecerea de la formula 1 de lp la formula 2? Treptat sau dintr-o data? Am citit ambele variante..Gossip acusi o sa fie nevoie sa schimbam.
Aaaa, daca trebuie sa introduc treptat cand incep? Inainte de 6 luni sau dupa? Lol

Uu, bine ca ai întrebat Ella caci habar nu aveam ca se face treptat de la nr.1 la nr. 2..vineri ar trebuie sa încep sa fac trecerea ras
Iulia13
Postat: Wednesday, December 4, 2019 2:59 PM

GeorgianaB wrote:

Felicitari pentru bebe nr. 2 hearts ?i sarcina cât mai usoarayes
Iulia13
Postat: Wednesday, December 4, 2019 3:04 PM

Mamici, voi când a?i avut bebeii raci?i a?i iesit afara cu ei? Noi suntem de 2 zile într-o batalie cu raceala, de fapt to?i 3 din casa suntem raci?i.. Cea mica are o tuse seaca ?i mucusori mai mul?i, suntem pe tratament. Dar, nu ?tiu daca sa o scot afara la o mica plimbare sau nu.. uff
AlexandraRr
Postat: Wednesday, December 4, 2019 3:28 PM

Intrat: 5/13/2017
Postari: 3042
Locatia: Iasi
Iulia13 wrote:
Mamici, voi când a?i avut bebeii raci?i a?i iesit afara cu ei? Noi suntem de 2 zile într-o batalie cu raceala, de fapt to?i 3 din casa suntem raci?i.. Cea mica are o tuse seaca ?i mucusori mai mul?i, suntem pe tratament. Dar, nu ?tiu daca sa o scot afara la o mica plimbare sau nu.. uff

Eu am iesit, nu am dus-o in parc sau locuri inchise sI aglomerate dar ne-am plimbat zilnic. Daca starea fetitei este buna (nu are febra, nu e apatica) nu vad de ce sa nu iesiti :*
Iulia13
Postat: Wednesday, December 4, 2019 3:39 PM

AlexandraRr wrote:

Eu am iesit, nu am dus-o in parc sau locuri inchise sI aglomerate dar ne-am plimbat zilnic. Daca starea fetitei este buna (nu are febra, nu e apatica) nu vad de ce sa nu iesiti :*

Am în?eles, mul?umesc pentru raspuns :* febra nu are, nici în septembrie când a racit nu a facut, e doar agitata pu?in dar din cauza nasucului ?i probabil o deranjeaza ?i dintisorii. O voi scoate un pic, caci e tare frumos afara ?i sa profitam de vreme un pic ras
AlexandraRr
Postat: Wednesday, December 4, 2019 3:51 PM

Iulia13 wrote:

Am în?eles, mul?umesc pentru raspuns :* febra nu are, nici în septembrie când a racit nu a facut, e doar agitata pu?in dar din cauza nasucului ?i probabil o deranjeaza ?i dintisorii. O voi scoate un pic, caci e tare frumos afara ?i sa profitam de vreme un pic ras

Insanatosire grabnica DistanceKiss
si noi ne plimbam https://ibb.co/1dvGGqP
AlexandraRr
Postat: Wednesday, December 4, 2019 3:52 PM

Felicitari, Georgiana, sarcina usoara si bebe sanatos yes
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed