Clubul mamicilor incepatoare - 11

Options Clubul mamicilor incepatoare - 11
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ella30
Postat: Saturday, November 30, 2019 5:41 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/21/2019
Postari: 1566
AlexandraRr wrote:

Ella, conexiunea este creata din momentul implantarii in uter, nu exista nici o ora sau moment magic. Tu esti totul pentru ea indiferent ca ai tinut-o in brate imediat sau dupa 1 saptamana de la nastere, mereu va exista conexiunea iar magia o faci tu tot restul vietii SimplyLove

computerlove DistanceKiss
Ella30
Postat: Saturday, November 30, 2019 5:43 PM

Adina Mariana wrote:
Asa este lumea Ella,unii sunt ft bagaciosi si eu chiar daca ignor ma afecteaza cand vine vorba de imaginea mea.Mereu am fost pretentioasa cu mine si sa arat bine si am asa un gust amar cand ii aud dar nah...o sa ma fac eu diva inapoi mai incoloCrazy mersi pt.sfat.O sa fac asa cum a spus doctorul meu plus analizele de sange sapt.viitoarepupici
important e ce crezi tu despre tine si cum te vezi tu. Restul e can canCheek Kiss pana una alta vezi sa te faci bine, da? computerlove
Adina Mariana
Postat: Saturday, November 30, 2019 7:32 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5182
Locatia: Satu Mare
Fetelor de 3 zile ma simt rau.Ametesc atat de tare incat parca plutesc,nu am vlaga si abia il pot ridica in brate pe Luca si alapta.De frica sa nu cad cu el sta mai mult in brate sotul cu el.Simt cum fuge pamantul de sub mine asa ametita sunt.M-am speriat ft.tare si azi am mers si mi-am facut toate analizele se sange(hemograma si ce tine de anemie,fier,calciu,magneziu,vsh etc) rezultatele la toate numai luni vin dar totusi au fost gata cateva si azi care au iesit cu rosu.Alexandra sau cine ma poate ajuta sa imi spuna ca oare de aici ametelile mele?de ieri iau Lactiferon plus 1 pe zi,magneziu si Elevit si am baut lapte dar nu prea vad imbunatatiri mariCray abia astept sa iasa si restul analizelor luni si sa merg la medicul de familie pt.interpretare pt.ca deja mi-am facut scenarii ca am ceva la cap dar din fericire nu ma doare capul doar ametesc ft.tareCray

Adina Mariana attached the following image(s):
img_20191130_121947-800x600.jpg

Adina Mariana
Postat: Saturday, November 30, 2019 7:36 PM

Ella30 wrote:
important e ce crezi tu despre tine si cum te vezi tu. Restul e can canCheek Kiss pana una alta vezi sa te faci bine, da? computerlove
Da,dapupici
lore.t.
Postat: Saturday, November 30, 2019 7:46 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 9/11/2017
Postari: 858
Locatia: Deva
Adina Mariana wrote:
Fetelor de 3 zile ma simt rau.Ametesc atat de tare incat parca plutesc,nu am vlaga si abia il pot ridica in brate pe Luca si alapta.De frica sa nu cad cu el sta mai mult in brate sotul cu el.Simt cum fuge pamantul de sub mine asa ametita sunt.M-am speriat ft.tare si azi am mers si mi-am facut toate analizele se sange(hemograma si ce tine de anemie,fier,calciu,magneziu,vsh etc) rezultatele la toate numai luni vin dar totusi au fost gata cateva si azi care au iesit cu rosu.Alexandra sau cine ma poate ajuta sa imi spuna ca oare de aici ametelile mele?de ieri iau Lactiferon plus 1 pe zi,magneziu si Elevit si am baut lapte dar nu prea vad imbunatatiri mariCray abia astept sa iasa si restul analizelor luni si sa merg la medicul de familie pt.interpretare pt.ca deja mi-am facut scenarii ca am ceva la cap dar din fericire nu ma doare capul doar ametesc ft.tareCray

Buna Adina...hematocrit si hemoglobina scazuta apar in anemii, de unde si ametelile dar oricum e bine ca mergi la dr sa iti dea si un tratament adecvat! Multa sanatate! :*
Ella30
Postat: Saturday, November 30, 2019 8:17 PM

lore.t. wrote:

Buna Adina...hematocrit si hemoglobina scazuta apar in anemii, de unde si ametelile dar oricum e bine ca mergi la dr sa iti dea si un tratament adecvat! Multa sanatate! :*

Subscriu. In plus abia de ieri ai inceput sa iei vitaminele , deci o sa dureze cateva zile pana vei vedea ceva rezultate.
Sa papi variat si pe cat posibil sa respecti orele de masaDistanceKiss
Cu siguranta in functie de tipul de anemie iti va recomanda dr ce sa iei si ce regim sa adopti ca sa iti revii in scurt timpDistanceKiss
Adina Mariana
Postat: Saturday, November 30, 2019 8:22 PM

lore.t. wrote:

Multumesc pt.raspuns.Acuma ma gandeam ca ieri si azi am luat fier Lactiferon forte si citeam ca in alaptare il poate constipa pe bebe.Acuma nu stiu daca sa mai iau si maine sau sa nu mai iau si luni cand is gata toate analizele sa merg la medicul de familie sa imi dea el ce trebuie.Dar am luat ca tare m-am speriat cu aceste ameteli si am spus ca sigur este anemia.
Adina Mariana
Postat: Saturday, November 30, 2019 8:24 PM

Ella30 wrote:

Subscriu. In plus abia de ieri ai inceput sa iei vitaminele , deci o sa dureze cateva zile pana vei vedea ceva rezultate.
Sa papi variat si pe cat posibil sa respecti orele de masaDistanceKiss
Cu siguranta in functie de tipul de anemie iti va recomanda dr ce sa iei si ce regim sa adopti ca sa iti revii in scurt timpDistanceKiss
asta incerc sa fac dar nici pofta de mancare nu am la cat sunt de speriata.Clar cum alaptez bebe mi-a papat toti nutrientii.Acuma pana isi fac efectul vitaminele cred ca va mai trece o perioada.Nu e bai ca suport eu dar numa sa nu fie ceva mai grav legat de globule sau mai gravCray asa rau imi pare ca m-am crezut eu Batman si nu am luat vitaminele prescrise de medic dupa ce am nascutCray
AlexandraRr
Postat: Saturday, November 30, 2019 9:04 PM

Intrat: 5/13/2017
Postari: 3042
Locatia: Iasi
Adina, ia vitaminele prescrise de medic si asteapta anizele chiar daca e probabil anemie feripriva, toate pierdem sange la nastere indiferent ca e natural sau cezariana, plus cat consuma bebe in sarcina, alaptarea iar consuma si fara suplimente oricat ai manca nu are timp organismul sa refaca lipsurile. Nu te mai gandi la ce ai facut sau nu, ia problema asa cum e si rezolv-o, e bine ca ai facut anizele, de acum cu tratament va fi bine dar dureaza ceva timp pana iti revii. Lipsa poftei de mancare e exact ce iti explicam ieri, e un cerc vicios, anemia iti taie pofta de mancare, nu mananci si se agraveaza anenia. Vitaminele te vor ajuta sa iti recapeti apetitul si energia.multa sanatate :*
Adina Mariana
Postat: Saturday, November 30, 2019 9:16 PM

AlexandraRr wrote:
Adina, ia vitaminele prescrise de medic si asteapta anizele chiar daca e probabil anemie feripriva, toate pierdem sange la nastere indiferent ca e natural sau cezariana, plus cat consuma bebe in sarcina, alaptarea iar consuma si fara suplimente oricat ai manca nu are timp organismul sa refaca lipsurile. Nu te mai gandi la ce ai facut sau nu, ia problema asa cum e si rezolv-o, e bine ca ai facut anizele, de acum cu tratament va fi bine dar dureaza ceva timp pana iti revii. Lipsa poftei de mancare e exact ce iti explicam ieri, e un cerc vicios, anemia iti taie pofta de mancare, nu mananci si se agraveaza anenia. Vitaminele te vor ajuta sa iti recapeti apetitul si energia.multa sanatate :*
Multumescpupici si tu spui maine sa nu mai iau Lactiferonul?nu am luat numai ieri si azi.
AlexandraRr
Postat: Saturday, November 30, 2019 10:14 PM

Intrat: 5/13/2017
Postari: 3042
Adina Mariana wrote:
Multumescpupici si tu spui maine sa nu mai iau Lactiferonul?nu am luat numai ieri si azi.

Nu stiu ce sa iti zic legat de fier, eu am fost anemica aproape toata sarcina si am tot luat lactiferon plus. Dupa ce am nascut am mai luat 2 luni plus vitaminele si copilul nu a avut probleme de tranzit, a avut cateva scaune verzi si am presupus ca din cauza suplimentelor dar nu constipatie. Cel mai bine e sa asculti sfatul pe care ti l-a dat ginecologul chiar daca a trecut ceva timp. :*
MirelaD
Postat: Sunday, December 1, 2019 8:18 AM

Intrat: 5/16/2019
Postari: 543
Adina, si eu zic la fel, sa tii cont de ce ti-a prescris medicul:*
Ca sunt cazuri, cum sunt eu, in care sa nu iti recomande nimic, cu toate ca pe foaia mea de externare era o anemie de toata frumusetea, identificata din greseala mai tarziu ( ca eu nu am stat sa citesc decat hartiile fetei) ..
Asa ca ai grija de tine,nu te neglija pe cat posibil, si va fi bineCheek Kiss
Adina Mariana
Postat: Sunday, December 1, 2019 9:29 AM

Alexandra,Mirela asa am sa facpupici
Adina Mariana
Postat: Sunday, December 1, 2019 9:32 AM

La multi ani fetelor! Si o luna minunataLumanari
MirelaD
Postat: Sunday, December 1, 2019 9:48 AM

Intrat: 5/16/2019
Postari: 543
La multi ani tuturor romanilor!!
Nu imi vine sa cred ca am intrat in al treilea anotimp cu buburuza meacoeur si imediat facem si primele sarbatori in formula de 3 hearts
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed