Clubul mamicilor incepatoare - 11

Options Clubul mamicilor incepatoare - 11
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Adina Mariana
Postat: Monday, December 9, 2019 3:43 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5182
Locatia: Satu Mare
Iulia13 wrote:

Hmm, nu am observat pale dar nu în?eleg întrebarea, scuze. De unde mai exact zici?
Stai linistita.Daca nu intelegi intrebarea clar nu esti de prin zona measic am crezut ca esti din Ardeal.Odata ai pus o poza cu Simona intr-un costumas popular care se poarta in zona mea si credeam ca esti de pe aici de prin Negresti Oas.pupici
Iulia13
Postat: Monday, December 9, 2019 4:15 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/8/2017
Postari: 626
Adina Mariana wrote:
Stai linistita.Daca nu intelegi intrebarea clar nu esti de prin zona measic am crezut ca esti din Ardeal.Odata ai pus o poza cu Simona intr-un costumas popular care se poarta in zona mea si credeam ca esti de pe aici de prin Negresti Oas.pupici

Aaa, era costumasul luat de nasici la botez. Nu,nu am neamuri în zona Ardealului dar sunt din Sv ras
MaryPoppins
Postat: Monday, December 9, 2019 4:31 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/20/2017
Postari: 2868
Locatia: Timisoara
Felicitari, Georgiana si Lore grup Multa sanatate si voua si puiutilor din burtica computerlove
Irinan
Postat: Monday, December 9, 2019 6:39 PM

Intrat: 9/20/2018
Postari: 646
Locatia: Suceava
Adina Mariana wrote:
Serios va ganditi la al 4-lea copil?bravo..ai respectul meuClap eu sunt o gaina fricoasa momentanHilar dar apreciez femeile care gasesc puterea sa faca mai multi copilasi.Asa mult imi plac tiketele tale,ma tot uit cu drag la ele..parca si vad inca un tiket la fel de frumos peste ceva timp hehesic computerlove

Ne gandim deocamdata, poate incepem proiectul in primavararas dupa baietel m am dereglat urat si mi au trebuit 2 ani sa reusesc sa raman iar insarcinata.. sper sa fie mai cu noroc acum ca nici varsta nu mai e de partea mea, tocmai ce am implinit 34 de ani. S stiu ca dupa 35 e ceva mai greu
Irinan
Postat: Monday, December 9, 2019 6:41 PM

Ella30 wrote:

Ce fain , a 4a burtica in plan! Sa dea Dumnezeu sa fie asa cum va doriticomputerlove
Noi nu ne gandim la pereche pt bebelina desi dr m a sfatuit sa nu zic nuLol si aveam abia 8 sapt de la cezarianaalcool
Foarte frumoase luminitelecomputerlove

MultumimDistanceKiss DistanceKiss
Irinan
Postat: Monday, December 9, 2019 6:47 PM

Iulia13 wrote:

Da, e ok totul, opera?ia este ok, uterul oricum era retras de la 5 sapt chiar ?i atunci doctorul a zis ca arata bine ?i opera?ia, iar uterul e deja retras. Acum, cum a vrea D-zeu, la Simo abea a treia luna s-a prins Lol de ceva, pe voi va voi anun?a primele hearts Tu cum mai e?ti? Ai reu?it sa mergi la dr. Criste?

N am reusit sa prind programare la dr Criste. M am intors la dr Dragoi. El m a ajutat sa raman insarcinata cu fetita.am mai facut 10 zile injectii pt uter, s a mai retras dar nu total inca, si ceva tratament pt niste chistulete. Trebuie sa ma intorc la control acum, deja ultima menstruatie a fost cat de cat ok, cu cheaguri inca dar fara hemoragie..multumesc de intrebareDistanceKiss
Iulia13
Postat: Monday, December 9, 2019 7:11 PM

Irinan wrote:

N am reusit sa prind programare la dr Criste. M am intors la dr Dragoi. El m a ajutat sa raman insarcinata cu fetita.am mai facut 10 zile injectii pt uter, s a mai retras dar nu total inca, si ceva tratament pt niste chistulete. Trebuie sa ma intorc la control acum, deja ultima menstruatie a fost cat de cat ok, cu cheaguri inca dar fara hemoragie..multumesc de intrebareDistanceKiss

Aha, am în?eles. ?tiu ca este mai greu de prins loc, insa puteai sa îmi dai un mesaj si te ajutam cu noua locatie a domnului doctor, ma gândesc ca acolo nu era asa aglomerat. Doamne ajuta sa fie bine ?i sa se retraga complet ca sa va apuca?i de proiectul cu bebe nr. 4 daca va dori?i tare mult hearts
Mirela.t83
Postat: Monday, December 9, 2019 10:33 PM

Intrat: 11/1/2018
Postari: 680
Locatia: Belfast
Buna mamici!
Poate sa ma dumireasca careva:
N a avut cojite in cap deloc...au aparut deodata cateva spre spate in crestet apoi acum sunt app de frunte unde începe fontanela numai ca sunt diferite ca textura si mai galbene la culoare si mai proeminete...mie teama sa nu fie legat de fontanela...
In avion cand am venit am crezut ca l am atins la fontanela acolo in spatar cand l am sucit la san dar nu a avut nici zgarietura nici o vanataie sau ceva de genu..dar locul ala mi s a parut mai galbior la vreo saptamana sau 2 dupa ce am venit.
Am luat topfer si eu tot de la voi am auzit si sper sa ii treaca desi stau cu teama sincer daca o fi fost atingerea aia in avion dar n am simtit ca e ca o lovitura doamne fereste dar nu stiu...ori sunt paranoia dar oare cum au aparut asa cojitele astea si nu imi plac deloc cum arata.
O sa merg totusi si la pediatra sa discut.
Iulia13
Postat: Monday, December 9, 2019 10:38 PM

Buna seara, mamici. Vin si eu cu o intrebare care ma ingrijoreaza.. Simo a mea a mai avut mucus prezent in scaun dar in cantitate mica.. Insa astazi a avut 4 scaune dintre care 2 de culoare verde spre galben cu foarte mult mucus cel de acum seara iar cel de la amiaza a fost verde cu un pic de alb si mucus.. De la ce ar putea fi? V-ati mai confruntat cu asa ceva? Maine diminea?a trag o fuga sa-i fac o analiza la scaun, dar pana atunci as vrea sa stiu daca ati patit vreo una din voi asa cu bebele vostru? pale
AlexandraRr
Postat: Monday, December 9, 2019 10:46 PM

Intrat: 5/13/2017
Postari: 3042
Locatia: Iasi
Iulia13 wrote:
Buna seara, mamici. Vin si eu cu o intrebare care ma ingrijoreaza.. Simo a mea a mai avut mucus prezent in scaun dar in cantitate mica.. Insa astazi a avut 4 scaune dintre care 2 de culoare verde spre galben cu foarte mult mucus cel de acum seara iar cel de la amiaza a fost verde cu un pic de alb si mucus.. De la ce ar putea fi? V-ati mai confruntat cu asa ceva? Maine diminea?a trag o fuga sa-i fac o analiza la scaun, dar pana atunci as vrea sa stiu daca ati patit vreo una din voi asa cu bebele vostru? pale

Poate e din cauza a ceea ce a mancat? Ai introdus ceva nou? Oricum daca a mai avut e bine sa ceri sfatul unui pediatru SimplyLove
A mea face asa cand mananca lactate din lapte de vaca dar stiu ca are alergie, tot la 6 luni si un pic a avut primele manifestari.
AlexandraRr
Postat: Monday, December 9, 2019 10:54 PM

Intrat: 5/13/2017
Postari: 3042
Locatia: Iasi
Mirela.t83 wrote:
Buna mamici!
Poate sa ma dumireasca careva:
N a avut cojite in cap deloc...au aparut deodata cateva spre spate in crestet apoi acum sunt app de frunte unde începe fontanela numai ca sunt diferite ca textura si mai galbene la culoare si mai proeminete...mie teama sa nu fie legat de fontanela...
In avion cand am venit am crezut ca l am atins la fontanela acolo in spatar cand l am sucit la san dar nu a avut nici zgarietura nici o vanataie sau ceva de genu..dar locul ala mi s a parut mai galbior la vreo saptamana sau 2 dupa ce am venit.
Am luat topfer si eu tot de la voi am auzit si sper sa ii treaca desi stau cu teama sincer daca o fi fost atingerea aia in avion dar n am simtit ca e ca o lovitura doamne fereste dar nu stiu...ori sunt paranoia dar oare cum au aparut asa cojitele astea si nu imi plac deloc cum arata.
O sa merg totusi si la pediatra sa discut.

Nu cred ca e de la lovitura, daca era traumatism ar fi facut cucui, se vedea clar. Vezi cu topfer daca va fi bine, multi copii au crustele astea dar apar din cauza unui exces de sebum cel mai probabil. Foloseste cu 10-15 minute inainte de baie o crema pentru a se inmuia cojitele (de la bioderma stiu ca e ok, are si aplicator), la baita sa speli parul bine pentru a se indeparta si crema aplicata inainte si a se inmuia si mai bine crustele dar fara miscari agresive, fara sa le smulgi si doar cu mana, fara bureti sau altceva iar dupa baita poti folosi o perie cu peri moi pentru a le indeparta (doar pe acelea care sunt deja desprinse, sa nu faci nimic agresiv). Eu as face baia asta zilnic pana dispar :*
Iulia13
Postat: Monday, December 9, 2019 11:10 PM

AlexandraRr wrote:

Poate e din cauza a ceea ce a mancat? Ai introdus ceva nou? Oricum daca a mai avut e bine sa ceri sfatul unui pediatru SimplyLove
A mea face asa cand mananca lactate din lapte de vaca dar stiu ca are alergie, tot la 6 luni si un pic a avut primele manifestari.

Off, i-am dat ni?te branzica, oare sa aiba si ea alergie la lactate? pale
A mai avut ?i înainte dar de pu?ine ori ?i în cantitate foarte mica, însa astazi a avut mai mult.. Sper sa fie vorba de o alergie si nu de vreo infectie uff
Mirela.t83
Postat: Monday, December 9, 2019 11:14 PM

Intrat: 11/1/2018
Postari: 680
Locatia: Belfast
AlexandraRr wrote:

Nu cred ca e de la lovitura, daca era traumatism ar fi facut cucui, se vedea clar. Vezi cu topfer daca va fi bine, multi copii au crustele astea dar apar din cauza unui exces de sebum cel mai probabil. Foloseste cu 10-15 minute inainte de baie o crema pentru a se inmuia cojitele (de la bioderma stiu ca e ok, are si aplicator), la baita sa speli parul bine pentru a se indeparta si crema aplicata inainte si a se inmuia si mai bine crustele dar fara miscari agresive, fara sa le smulgi si doar cu mana, fara bureti sau altceva iar dupa baita poti folosi o perie cu peri moi pentru a le indeparta (doar pe acelea care sunt deja desprinse, sa nu faci nimic agresiv). Eu as face baia asta zilnic pana dispar :*

Da bine zis cruste Alexandra asa sunt!
Nu am tras de ele nici nu m-am gandit dar azi in masina la lumina mai buna m am uitat la ele mai atent asa...unele se vad ca s-ar desprinde usor dar unele sunt efectiv cruste una in alta asa par.
O sa caut si eu crema asta cu aplicatie am o crema a-derma de la dermalibour dar o luasem pt iritare la fundulet. Protective cream scrie pe ea. Oare ar fi ok?
Nu folosesc deloc burete doar samponel aveno din uk.

Sper sa fie util topfer si o sa cumpar si o perie moale.
Parca m-am mai linistit un pic eram asa cu teama sa nu fie de la fontanela.
Mersi frumos Alexandra.Cheek Kiss
Adina Mariana
Postat: Monday, December 9, 2019 11:27 PM

Iulia13 wrote:

Aaa, era costumasul luat de nasici la botez. Nu,nu am neamuri în zona Ardealului dar sunt din Sv ras
Foarte frumos costumasul si la noi se poarta de aceea te intrebampupici
Adina Mariana
Postat: Monday, December 9, 2019 11:35 PM

Irinan wrote:

Ne gandim deocamdata, poate incepem proiectul in primavararas dupa baietel m am dereglat urat si mi au trebuit 2 ani sa reusesc sa raman iar insarcinata.. sper sa fie mai cu noroc acum ca nici varsta nu mai e de partea mea, tocmai ce am implinit 34 de ani. S stiu ca dupa 35 e ceva mai greu
bafta multa iti doresc sa reusesti mai repede de data asta daca va doriti si sa nu intampini dificultatipupici inca esti ok la varsta.Multe femei raman insarcinate si la 40 ani deci este totul okbounce
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed