Clubul aspiratelor - 75 (updated)

Options Clubul aspiratelor - 75 (updated)
Subiectul anterior · Subiectul urmator
carlita
Postat: Wednesday, September 11, 2019 1:40 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/9/2016
Postari: 3012
Blondyb wrote:

hainoroc Nu am simptome, ar trebui sa vina in 15 septembrie, oare iese ceva pe test? Nu am facut niciodata mereu m am abtinut.
Referitor la temperatura, 37.01 vroiam sa zic, posibil sa fi gresit
Sunt foarte fericita, tocmai azi am aflat ca o sa am un nepotel sau nepotica si ma bucur ca stiu ca amandoua incercam la bebe, asa ca mi a luat o inainte newclap.. Vroiam sa stiu daca am ovulat... Facusem ?i test de ovulatie luna asta..si contacte am avut in ziua cu testul pozitiv, a doua si a treia dupa care nu am mai facut nimic... Sper sa fie ok asa cum am facut....

Daca e luata corect temp, ai ovulat sigur. Dar ce termometru ai asa de grozav ca masoara asa de exact? Al meu indica doar multiplu de 0.10 ...
Cel mai indicat e sa ai contact inaintea ovulatiei, dar cum testul se pozitiveaza inainte de ovulatie, e bine cum ai prestat. De siguranta, ati putea bebeli incepand cu z10-11, sa ai acoperita per fertila.
La 2 zile de la implantare ar trebui sa se vada pe test, eu iti urez succes! wav
kryssu92
Postat: Wednesday, September 11, 2019 1:48 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 10/8/2018
Postari: 149
Locatia: Bucuresti
carlita wrote:
Flore, eu n-am folosit, dar cred ca e mai bun din surse naturale, parca recomanda cineva verzituri, spanac, ca au continut ridicat de acid folic si se asimileaza mai bine ..
Kryssu, azi te fierbe mai mult eliberarea rezultatului cu tot cu urgenta? Lol Hai cu beta de 400! majoreta majoreta majoreta

Exact asa cred si eu. Data trecuta au aparut la 4. Pâna si sotu m-a întrebat daca a venit rezultatul, ca vrea sa spuna ca suntem gravizi Lol. Deabea l-am convins sa nu spuna pana la beta, nu am nici o sansa sa astepte pana la ecografie sau chiar sa treaca primul trimestru
Miha1989
Postat: Wednesday, September 11, 2019 2:00 PM

Intrat: 7/17/2019
Postari: 118
Locatia: Brasov
Blondyb wrote:

hainoroc Nu am simptome, ar trebui sa vina in 15 septembrie, oare iese ceva pe test? Nu am facut niciodata mereu m am abtinut.
Referitor la temperatura, 37.01 vroiam sa zic, posibil sa fi gresit
Sunt foarte fericita, tocmai azi am aflat ca o sa am un nepotel sau nepotica si ma bucur ca stiu ca amandoua incercam la bebe, asa ca mi a luat o inainte newclap.. Vroiam sa stiu daca am ovulat... Facusem ?i test de ovulatie luna asta..si contacte am avut in ziua cu testul pozitiv, a doua si a treia dupa care nu am mai facut nimic... Sper sa fie ok asa cum am facut....

Din experienta mea da sunt sanse sa se vada, eu prima data l am facut cu 4 zile inainte sa imi vina si mi a iesit pozitiv, a doua liniuta slab vizibila dar se vedea, a doua oara la fel l am facut cu vreo 2 zile inainte si mi a iesit pozitiv.Legat de contactul sexual ambii doctori cand m au prins in perioada ovulatiei mi au zis ca maine ovulez si azi, maine si poimaine sa am contact, prima data dupa un an asa am ramas ca s a nimerit sa merg la doctor cu o zi inainte de ovulatie
Blondyb
Postat: Wednesday, September 11, 2019 2:04 PM

Nivel: Membru

Intrat: 6/26/2019
Postari: 49
Locatia: Timi?oara
dirol
carlita wrote:

Daca e luata corect temp, ai ovulat sigur. Dar ce termometru ai asa de grozav ca masoara asa de exact? Al meu indica doar multiplu de 0.10 ...
Cel mai indicat e sa ai contact inaintea ovulatiei, dar cum testul se pozitiveaza inainte de ovulatie, e bine cum ai prestat. De siguranta, ati putea bebeli incepand cu z10-11, sa ai acoperita per fertila.
La 2 zile de la implantare ar trebui sa se vada pe test, eu iti urez succes! wav

Multumesc Carlita... Sper sa fie luna asta ca deja sunt la capatul rabdarii. Am termometru digital simplu, luat din DM 10 lei... advocat

Blondyb attached the following image(s):
img_20190911_140619.jpg img_20190911_140858.jpg img_20190911_140840.jpg

Blondyb
Postat: Wednesday, September 11, 2019 2:28 PM

Intrat: 6/26/2019
Postari: 49
Locatia: Timi?oara
Miha1989 wrote:

Din experienta mea da sunt sanse sa se vada, eu prima data l am facut cu 4 zile inainte sa imi vina si mi a iesit pozitiv, a doua liniuta slab vizibila dar se vedea, a doua oara la fel l am facut cu vreo 2 zile inainte si mi a iesit pozitiv.Legat de contactul sexual ambii doctori cand m au prins in perioada ovulatiei mi au zis ca maine ovulez si azi, maine si poimaine sa am contact, prima data dupa un an asa am ramas ca s a nimerit sa merg la doctor cu o zi inainte de ovulatie
Wowhainoroc , ce tare.eu sunt 7 DPO.. . Initial vroiam sa fac planul acela cu sperm meet egg.. De la americani.. Dar vedem ce iese... In caz ca imi fac
curaj revin cu noutati.. Multumesc mult
alexioana
Postat: Wednesday, September 11, 2019 3:06 PM

Intrat: 4/19/2019
Postari: 90
Blondyb wrote:
Wowhainoroc , ce tare.eu sunt 7 DPO.. . Initial vroiam sa fac planul acela cu sperm meet egg.. De la americani.. Dar vedem ce iese... In caz ca imi fac
curaj revin cu noutati.. Multumesc mult

Citisem si eu de SMEP (sperm meets egg plan), dar mi se pare prea progamata treaba... plus testele de ovulatie zilnic si parca te lasa asa cu asteptari mari Lol Lol Lol eu nu prea fac fata presiunii si programelor , dar cine stie , poate ajung sa-l incerc la un moment dat , dupa ani si ani ras ras ras
kryssu92
Postat: Wednesday, September 11, 2019 3:17 PM

Nu s-a dublat, a ie?it doar 366.37
Sa mai sper?
alexioana
Postat: Wednesday, September 11, 2019 3:21 PM

Intrat: 4/19/2019
Postari: 90
kryssu92 wrote:
Sa mai sper?

https://www.babymed.com/tools/hcg-calculator

Nu stiu cat de bun e calculatorul asta , dar daca bagi valorile scrie ca e normal . Incearca si tu Hands pupici pupici Doamne ajuta! Mult succes!
Aleahim
Postat: Wednesday, September 11, 2019 3:26 PM

Intrat: 7/19/2018
Postari: 1216
kryssu92 wrote:
Sa mai sper?

Eu zic ca da. E f aproape de dublu.
Poti repeta daca vrei
kryssu92
Postat: Wednesday, September 11, 2019 3:30 PM

Aleahim wrote:

Eu zic ca da. E f aproape de dublu.
Poti repeta daca vrei

Imi vine sa plâng. O sa repet vineri iar

kryssu92 attached the following image(s):
screenshot_20190911-152322_chrome.jpg

Aleahim
Postat: Wednesday, September 11, 2019 3:31 PM

Am bagat eu datele in calculatorul de beta
Incerc sa atasez

Aleahim attached the following image(s):
screenshot_20190911-153019_chrome.jpg

Aleahim
Postat: Wednesday, September 11, 2019 3:33 PM

kryssu92 wrote:

Vad ca si tu le-ai bagat.
Hai capul sus, o sa fie bine!!
Cresterea e buna.Cheek Kiss
Irina31313
Postat: Wednesday, September 11, 2019 3:38 PM

Intrat: 1/28/2019
Postari: 237
kryssu92 wrote:

Te rog linisteste-te, nu ai nevoie de stres acum (stiu ca e greu) . Valoarea e aproape dubla. Iti tin pumnii sa fie bine.
Miha1989
Postat: Wednesday, September 11, 2019 3:42 PM

kryssu92 wrote:
Sa mai sper?

Eu zic ca da, am citit un articol la un momendat si zicea ca nu este obligatoriu sa se dubleze important este sa fie o crestere aproape de dublu...
Miha1989
Postat: Wednesday, September 11, 2019 4:08 PM

kryssu92 wrote:

Am cautat articolul ala dar nu l am mai gasit, acolo scria exact cat treb sa fie minimul cresteri ( era in procente)era articolul unui doctor.stiu ca in momentele astea incurajarile sunt degeaba dar daca erau probleme scadea, la mine a scazut la 48 ore cand am pierdut sarcina...fi pozitiva pt ca nu iti face bine, noi suntem alaturi de tine grup
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed