Clubul aspiratelor - 75 (updated)

Options Clubul aspiratelor - 75 (updated)
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ancuta...
Postat: Tuesday, August 13, 2019 8:07 PM

Nivel: Membru

Intrat: 5/24/2019
Postari: 15
Locatia: Timi?oara
Big Surprise Fetelor ceau!! Nu am mai scris de ceva timp dar v-am tot urmarit!!
Ciclul tot nu a venit, sunt in 52 de zile, azi am reu?it sa merg la control se pare ca am avut ovulatie zilele trecute!! Sper ca e ceva ..
Am rugat doctorul sa îmi dea ceva tratament ca sa ma ajute sa ramân însarcinata mai repede( el a vrut da îmi dea din nou medicamentele ce le-am mai luat Sechiure-Kamayani ?i i-am sis ca nu m-a ajutat)
Mi-a prescris sa iau acum clostilbegyt (iar duhfaston sa îmi vina ciclul)!! ?ti?i ceva despre el?? Ma pute?i ajuta?
Kissnicol
Postat: Tuesday, August 13, 2019 8:17 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/22/2018
Postari: 161
Locatia: Bucuresti
AndreV wrote:
Kissnicol, condoleante. computerlove

Azi m-am intepat. Am 402 hcg, dar nu ma pricep la progesteron. E ok rezultatul?
multumesc
AndreV
Postat: Tuesday, August 13, 2019 9:03 PM

Intrat: 10/2/2018
Postari: 247
Locatia: Timi?
Ancuta... wrote:
Ciclul tot nu a venit, sunt in 52 de zile, azi am reu?it sa merg la control se pare ca am avut ovulatie zilele trecute!! Sper ca e ceva ..
Am rugat doctorul sa îmi dea ceva tratament ca sa ma ajute sa ramân însarcinata mai repede( el a vrut da îmi dea din nou medicamentele ce le-am mai luat Sechiure-Kamayani ?i i-am sis ca nu m-a ajutat)
Mi-a prescris sa iau acum clostilbegyt (iar duhfaston sa îmi vina ciclul)!! ?ti?i ceva despre el?? Ma pute?i ajuta?

Ancuta, poate isi ia concediu de tot ciclul tau! majoreta
Duphaston am luat si eu. Am luat in zilele 16-25 si imi venea ciclul mai regulat. Clostilbegytul cred ca e pentru stimularea ovulatiei. Cheek Kiss
AmiS
Postat: Tuesday, August 13, 2019 10:47 PM

Intrat: 8/10/2019
Ancuta... wrote:

Clostilbegyt ul este pt stimularea ovula?iei, î?i urez succes în a îl gasi, eu nu l am gasit... Mi am dat comanda în afara tarii de el... Foarte uimita am fost ca mi l a prescris, deși la noi s a retras de pe piața din luna ianuarie, valabil și pt ova-mit. Dacă nu îl găsești și ai pe cineva afara, roagă sa îți ia și sa îți trimită, e vreo 5€ cutia.
Luna asta o și ratez, ca nu cred ca îmi va ajunge coletul pana săptămâna viitoare, când ar trebui sa îmi vina Cray
Aleahim
Postat: Tuesday, August 13, 2019 11:08 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 7/19/2018
Postari: 1111
AndreV wrote:
Kissnicol, condoleante. computerlove

Azi m-am intepat. Am 402 hcg, dar nu ma pricep la progesteron. E ok rezultatul?

Andre ce beta frumosClap Sa repeti la 48h
Progesteronul e in limite. Nu pui arefam sau utrogestan? Eventual sa iei leg cu medicul sa vezi ce recomanda.
Sarcina perfecta iti doresc.
Roser
Postat: Wednesday, August 14, 2019 7:25 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/21/2018
Postari: 438
AmiS wrote:

Clostilbegyt ul este pt stimularea ovula?iei, î?i urez succes în a îl gasi, eu nu l am gasit... Mi am dat comanda în afara tarii de el... Foarte uimita am fost ca mi l a prescris, de?i la noi s a retras de pe pia?a din luna ianuarie, valabil ?i pt ova-mit. Daca nu îl gase?ti ?i ai pe cineva afara, roaga sa î?i ia ?i sa î?i trimita, e vreo 5€ cutia.
Luna asta o ?i ratez, ca nu cred ca îmi va ajunge coletul pana saptamâna viitoare, când ar trebui sa îmi vina Cray

Fetelor s-a retras de pe piata din aproape toate tarile UE pt ca desi stimuleaza ovulatia s-a vazut ca subtiaza foarte mult endometrul. Degeaba obtii un embrion care apoi nu are unde se implanta. Incercati cu Letrozol/Femara sau alte optiuni, intrebati un medic specializat pe stimulari pt ca ginecologii normali nu prea au habar.

Andre multe felicitari si sarcina usoara! pupici
Aleahim
Postat: Wednesday, August 14, 2019 8:01 AM

Ancuta... wrote:

Si eu am luat si closty si duphaston.
Atentie cu closty, neaparat facute monitorizari in perioada de stimulare.Plus de asta, asa cum a zis si roser, subtiaza endometrul. Eu pe perioada stimularilor, nu aveam endometru mai mare 7, ori pentru implantare, e nevoie de miniiiiim 8.
Multa bafta
Roser
Postat: Wednesday, August 14, 2019 8:23 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/21/2018
Postari: 438
carlita wrote:

Nu stiu ce sa zic legat de sport, as yice ca ar trebui sa aiba o influenta buna asupra organismului, implicit reglaje, mai creste serotonina, care teroritic intervine la nivel hormonal scazand prolactina ... practic, astept o poza cu graficul tau peste cateva zile ... computerlove
O sa vad mai sigur maine daca am ovulat sau nu, eu inca nu am "simtit" luna asta ovulatia, mai astept. Pt streptococ, data trecuta mi-a dat niste ovule cu antb, acum astept si rezultatul de la PAP si vad ce imi zice medicul. Oricum, asta reapare mereu, stiu ca pune probl in sarcina cand e vorba de nastere naturala mai ales, dar in ce fel influenteaza fertilitatea, inca nu-s lamurita. Cheek Kiss

Hey Carlita, ce mai faci?
Nu ti-am mai pus poza cu graficul pt ca nu ai ce vedea din pacate. Sunt in z22 si inca nu am ovulat, e deja a doua oara anul asta cand mi se intampla, nu am avut pb de genul asta pana acum. Am fost ieri la clinica sa imi faca o eco sa vedem ce se intampla. Mi-a spus Dra ca mai poate dura mult si bine pana ovulez asa ca mi-a propus sa iau din nou progesteron ca sa fortez menstruatia. La mine nu e niciun chist sau altceva, e doar din cauza ca se apropie menopauza si din cauza asta ciclurile mi se raresc. Asa ca mi-a propus sa nu mai stam, sa nu mai pierd vremea cu inseminarile la toamna ci sa incep direct FiV. Cum ciclul urmator nu pot incepe pt ca voi fi in Ro, voi incepe celalalt ciclu. Voi avea protocol lung (mi-a dat deja tratamentul) si in unele zile trebuie sa ma intep de 3 ori frown Toata "distractia" o sa ne coste 7000 de euro, am sanse f mici de reusita dar ce sa fac, trebuie s-o incerc si pe asta ca sa nu imi para rau mai tarziu.
Tu ai ovulat luna asta, ca nu prea imi dau seama dupa grafic?
Ancuta...
Postat: Wednesday, August 14, 2019 9:21 AM

Intrat: 5/24/2019
Locatia: Timi?oara
Aleahim wrote:

Si eu am luat si closty si duphaston.
Atentie cu closty, neaparat facute monitorizari in perioada de stimulare.Plus de asta, asa cum a zis si roser, subtiaza endometrul. Eu pe perioada stimularilor, nu aveam endometru mai mare 7, ori pentru implantare, e nevoie de miniiiiim 8.
Multa bafta

Pffff, nu stiu ceva fac!! ?ti?i pe cineva care a ramas cu closty?
Daca ar fii sa fie bine ar fii ok, daca ar fii sa pierd ?i a 3 sarcina ar fi dureros?? chiar nu stiu ce sa fac???????
AmiS
Postat: Wednesday, August 14, 2019 9:34 AM

Hai ca acum m am speriat ?i eu pu?in cu clostilbegyt ul. L am gasit în Italia, mi am luat 3 cutii, am zis ca alea sa fie paguba mea, în caz ca nu mai am nevoie de ele. Mi a zis medicul sa iau 25 mg din ziua a 2a a cm pana în ziua a 9a, iar din ziua a 10a monitorizari la 3 zile.

De aproape o saptamâna ma confrunt cu o durere de mijloc de îmi vine sa plâng, ma doare în zona lombara, nu îndraznesc sa iau nicio pastila. Azi sunt mai rau ca pana acum, abia merg, as sta numai în pozi?ia fetusului, e singura care ma elibereaza de durere, dar e cam imposibil sa stau asa pe scaun. Cray
AndreV
Postat: Wednesday, August 14, 2019 9:59 AM

Intrat: 10/2/2018
Postari: 247
Locatia: Timi?
Aleahim wrote:

Andre ce beta frumosClap Sa repeti la 48h
Progesteronul e in limite. Nu pui arefam sau utrogestan? Eventual sa iei leg cu medicul sa vezi ce recomanda.
Sarcina perfecta iti doresc.

Mul?umesc. Pun utrogestan. De cand pun, s-au mai potolit crampele. Tu cum esti? Ceva noutati pentru noi?
Aleahim
Postat: Wednesday, August 14, 2019 10:53 AM

AndreV wrote:

Mul?umesc. Pun utrogestan. De cand pun, s-au mai potolit crampele. Tu cum esti? Ceva noutati pentru noi?

E bine atunci. Cand mergi la medic?topai
Eu nu am noutati. Sunt in dubii ce sa fac, daca sa incerc niste stimulari cu letrozol, sau merg iar la iasi.Toamna asta ma hotarasc ce sa fac.
Fetelor, eu daca ar fi sa mai fac stimulari, as sice clar nu closty.Nu vreau sa va sperii, dar am citit multe despre el si de multe ori a facut mai rau.Am citit cazuri cand femeile s-au chinuit mult apoi cu endometrul, pana au reusit sa il ingroase.Discutati cu medicul, cautati alternative.Nu degeaba s-au retras de pe piata
AmiS
Postat: Wednesday, August 14, 2019 11:42 AM

Aleahim, mi a zis medicul ca nu se baga pe altceva, pt ca ii e teama, sincer, în Pite?ti nu ?tiu la cine altcineva sa ma duc. To?i sunt o apa ?i un pamânt, chestia e doamna doctor e singura din ora? care a reu?it sa îmi controleze atât partea ginecologica, cât ?i pe cea endocrinologica. Au fost mul?i care au zis sa iau x, y tratament ?i ma dereglam rau cu tiroida. Chiar nu ?tiu la cine sa ma duc.
Kissnicol
Postat: Wednesday, August 14, 2019 1:44 PM

Intrat: 11/22/2018
Postari: 161
Locatia: Bucuresti
Cum spuneam..cum va scriu voua cum vin uratiii..declar ziua 1..
Aleahim
Postat: Wednesday, August 14, 2019 2:23 PM

AmiS wrote:
Aleahim, mi a zis medicul ca nu se baga pe altceva, pt ca ii e teama, sincer, în Pite?ti nu ?tiu la cine altcineva sa ma duc. To?i sunt o apa ?i un pamânt, chestia e doamna doctor e singura din ora? care a reu?it sa îmi controleze atât partea ginecologica, cât ?i pe cea endocrinologica. Au fost mul?i care au zis sa iau x, y tratament ?i ma dereglam rau cu tiroida. Chiar nu ?tiu la cine sa ma duc.

Nu stiu ce sa zic, eu doar ti-am relatata experienta si parerea mea.Fiecare face cum considera.Eu mi-am gasit medicul potrivit la iasi si stau la 70 de km de cj.Medicul ginecolog la fel, nu e din orasul meu, e din cj. Fac ceva drumuri, dar sper sa merite...
Utilizatori in acelasi subiect
diana.dmn,Irinan,momof2
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed