Clubul aspiratelor - 75 (updated)

Options Clubul aspiratelor - 75 (updated)
Subiectul anterior · Subiectul urmator
LadyXmc
Postat: Thursday, July 11, 2019 10:06 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 6/10/2018
Postari: 209
Locatia: Oradea
BeatriceAndreea wrote:
Sincer nu stiu cate zile dpo am,am tot facut teste de ovulatie luna asta dar toate imi ieseau la fel...sunt in ziua 29.In primele 5 min cand m-am uitat la el nu am vazut nimic si apoi m-am mai uitat peste inca vreo 2-3 min si se vedea un pic,poza e facuta cam la 15 min dupa ce s a mai uscat DistanceKiss

Ca sa fie treaba treaba, eu zic sa repeti testul dimi, daca si maine e la fel e clar topai iti tin pumnii computerlove
Irina31313
Postat: Thursday, July 11, 2019 10:15 PM

Intrat: 1/28/2019
BeatriceAndreea wrote:
Sincer nu stiu cate zile dpo am,am tot facut teste de ovulatie luna asta dar toate imi ieseau la fel...sunt in ziua 29.In primele 5 min cand m-am uitat la el nu am vazut nimic si apoi m-am mai uitat peste inca vreo 2-3 min si se vedea un pic,poza e facuta cam la 15 min dupa ce s a mai uscat DistanceKiss

Repeta testul si citeste-l dupa 5 minute, nu mai târziu. Citit prea târziu e irelevant.
AndreV
Postat: Friday, July 12, 2019 8:53 AM

Intrat: 10/2/2018
Postari: 222
Locatia: Timi?
Beatrice, cum e testul? majoreta
Oana_oana
Postat: Saturday, July 13, 2019 6:41 PM

Nivel: Membru

Intrat: 7/13/2019
Postari: 2
Locatia: Bucuresti
Buna fetelor, va urmaresc de ceva vreme dar este prima data când îmi fac curaj sa va scriu. Vreau sa va felicit pentru suportul pe care îl oferi?i ?i multele informa?ii/sfaturi pe care le da?i! M-am bucurat la fiecare test de sarcina pozi?iv pe care l-am vazut aici! Poza testului ?i emo?ii pe care le raspândi?i chiar incarca cu energie pozitiva!Love
O sa va povestesc pu?in despre mine. De 1 an jumate încercam sa avem un bebe, am facut de curând un HSG din care a rezultat: uter anteroflectat ?i laterodeviat stânga, trompe filiforme cu traiect sinuos, permeabile. La ecografie tv ( cea anterioara a fost acum 1 an ?i era ok) am avut urmatorul rezultat: ovar drept cu endometrion de 4,6/1.35 cm ?i folicul dominant de 19 mm ( la eco se vedea aplatizat) ovar stâng 2.7/2,3 cu multipli foliculi cavitarim. Mi-a explicat ce înseamna endometrioza.. nu a sunat prea încurajator. Urmatorii pa?i pentru mine ar fii sa urmaresc lunar ovulatia ecografic, teste de ovula?iei ( mi-a fost recomandat sa fac diminea?a ?i seara. Nu prea în?eleg de ce ca ?i pe prospect scrie ca se fac la pranz) ?i contacte 3-4 zile la rand in perioada fertila ( ?tiu ca se recomanda la 2 zile, dar am fost prea zapacita ca sa mai întreb). Tratament pentru endo nu am primit pentru ca îmi doresc un bebe. A zis sa fac tot posibilul sa ramân însarcinata ca sa nu fac parte din cazurile cu endometrioza care ajung la fiv. Este suficient sa fac un eco sa se puna acest diagnostic? Daca ave?i recomandari, le a?tept cu drag. Va mul?umesc ?i va doresc ?edere cât mai scurta la aspirante!
Lori
Postat: Saturday, July 13, 2019 8:14 PM

Intrat: 3/7/2014
Postari: 98
firstprize
Oana_oana wrote:
Buna fetelor, va urmaresc de ceva vreme dar este prima data când îmi fac curaj sa va scriu. Vreau sa va felicit pentru suportul pe care îl oferi?i ?i multele informa?ii/sfaturi pe care le da?i! M-am bucurat la fiecare test de sarcina pozi?iv pe care l-am vazut aici! Poza testului ?i emo?ii pe care le raspândi?i chiar incarca cu energie pozitiva!Love
O sa va povestesc pu?in despre mine. De 1 an jumate încercam sa avem un bebe, am facut de curând un HSG din care a rezultat: uter anteroflectat ?i laterodeviat stânga, trompe filiforme cu traiect sinuos, permeabile. La ecografie tv ( cea anterioara a fost acum 1 an ?i era ok) am avut urmatorul rezultat: ovar drept cu endometrion de 4,6/1.35 cm ?i folicul dominant de 19 mm ( la eco se vedea aplatizat) ovar stâng 2.7/2,3 cu multipli foliculi cavitarim. Mi-a explicat ce înseamna endometrioza.. nu a sunat prea încurajator. Urmatorii pa?i pentru mine ar fii sa urmaresc lunar ovulatia ecografic, teste de ovula?iei ( mi-a fost recomandat sa fac diminea?a ?i seara. Nu prea în?eleg de ce ca ?i pe prospect scrie ca se fac la pranz) ?i contacte 3-4 zile la rand in perioada fertila ( ?tiu ca se recomanda la 2 zile, dar am fost prea zapacita ca sa mai întreb). Tratament pentru endo nu am primit pentru ca îmi doresc un bebe. A zis sa fac tot posibilul sa ramân însarcinata ca sa nu fac parte din cazurile cu endometrioza care ajung la fiv. Este suficient sa fac un eco sa se puna acest diagnostic? Daca ave?i recomandari, le a?tept cu drag. Va mul?umesc ?i va doresc ?edere cât mai scurta la aspirante!

Uite un link care ti-ar putea fi de folos: https://www.printesaurbana.ro/2019/03/endometrioza-boala-de-care-sufera-una-din-zece-femei-si-pe-care-medicii-o-diagnosticheaza-greu.html
Adina Mariana
Postat: Saturday, July 13, 2019 8:43 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/16/2017
Postari: 4114
Locatia: Sibiu
Buna Oana,bine ai venit si sa reusesti cat mai repede.Eu am fost o aspiranta dar acum sunt o graviduta fericita.Ti-am scris pt.ca eu am endometrioza si stiu prin ce treci.Tot ce pot sa iti spun este ca se poate ramane si cu endo.Eu am ramas dupa 2 ani si 7 luni de incercari.Am 2 chisturi pe ovarul drept endo si aderente pe ovare.Am luat anti pana sa imi doresc copii iar dupa progesteron,asa tineam boala sub control.In luna cand am ramas am luat Vitex 800 pe zi care mi-o recomandat medicul specializat pe endo fiind un tratament bun pt.femeile cu endo si am facut teste de ovulatie.Acolo pe prospect scrie asa pt.ca intradevar dupamasa se fac.Urina fiind mai buna dupamasa,nivelul LH este mai concentrat dupamasa/seara decat dimineata.Si eu le faceam la 6 seara si inainte cu 3,4 ore nu beam apa deloc si nu urinam.Iar legat de contacte eu faceam odata la 2 zile.Ei spun zilnic sa fi acoperita dar esti si cu contacte din 2 in 2 zile.Spermatozoizii rezista inauntru.Iti doresc multa bafta si rabdare!
AndreV
Postat: Saturday, July 13, 2019 9:31 PM

Intrat: 10/2/2018
Postari: 222
Locatia: Timi?
Buna Oana. Bine ai venit. Sa sari repede gardul. Probabil ti-a zis sa faci 2 teste pe zi, pentru ca uneori ovula?ia se intampla asa repede, incat nu nimeresti sa se vada pe test. Ti se pare ca e pozitiv intr-o dupamasa, dar ca ar putea fi inca un pic mai tare liniuta pentru a fi cu adevarat pozitiv si in ziua urmatoare parca e mai slaba liniuta. Cu 2 pe zi e mai clara evolutia pe teste. Majoritatea fetelor fac doar dupamasa si e ok, se vede evolutia bine.
Lori
Postat: Sunday, July 14, 2019 6:10 PM

Irina31313
Postat: Sunday, July 14, 2019 6:33 PM

Intrat: 1/28/2019
Lori wrote:
Buna aspirici! Sunt o membra mai veche a acestui forum si va citesc de o vreme si va tin pumnii la fiecare sa vina cat mai curand ziua in care veti deveni mame!
Doresc sa cer parerea voastra:eu de curand am implinit 40 de ani, sotul 41, avem o fetita de 6 ani si un baiat de 4 ani jumate. De o vreme incoace ne bate gandul sa mai avem un bebe...Si copiii si-ar dori inca un fratior sau surioara...insa mie mi-e putin teama...din cauza varstei...a celor doua cezariene...ca nu voi putea face fata cu trei copii...Sufletul meu viseaza cu ardoare la inca un bebelus, dar mintea ma blocheaza...
Voi ce ziceti? E prea tarziu la aceasta varsta?

Noi, care doar aspiram la statutul de mame, nu putem sa îti raspundem la întrebare. Cred ca mai bine te adresezi în sectiunea de gravidute :)
Lori
Postat: Sunday, July 14, 2019 6:52 PM

Irina31313 wrote:

Noi, care doar aspiram la statutul de mame, nu putem sa îti raspundem la întrebare. Cred ca mai bine te adresezi în sectiunea de gravidute :)

Iti multumesc pentru raspuns!
Aleahim
Postat: Monday, July 15, 2019 1:02 PM

Intrat: 7/19/2018
Postari: 1078
Gagici!!!!!!
Ce-i cu linistea asta aici?
Nu testeaza nimeni, nu are nimeni nici o intrebare?
Eu astept ziua de joi, mi-am facut programare la un alt gine, unul obisnuit, sa vad cum sta treaba pe acolo, sa fie totul ok si dupa ce ne intoarcem din concediu, vreau sa il contactez pe dr Maftei sa vedem ce facem mai departe, poate ii venim cumva de hac sop-ului astabataus box2
Noutati, ceva?
Haideti la povesti ca ne intrec gravidutele la umplut paginile.closedtopic Inainte eram fruntasefirstprize
BeatriceAndreea
Postat: Monday, July 15, 2019 1:16 PM

Intrat: 3/19/2019
Postari: 9
Locatia: Pitesti
AndreV wrote:
Beatrice, cum e testul? majoreta

Scuza-ma nu am mai avut timp sa intru,am fost ocupata cu munca ,am avut un botez..am repetat testul si este negativ..momentan inca mai sper..Semne de uratii nu am deloc ,doar ca ma dor foarte tare sanii si ma simt din de in ce mai obosita.Mai astept cateva zile si daca nu imi vine o sa imi mai fac un test.Boredom DistanceKiss
FloreFlore
Postat: Monday, July 15, 2019 1:16 PM

Intrat: 8/17/2017
Postari: 1987
Aleahim wrote:
Gagici!!!!!!
Ce-i cu linistea asta aici?
Nu testeaza nimeni, nu are nimeni nici o intrebare?
Eu astept ziua de joi, mi-am facut programare la un alt gine, unul obisnuit, sa vad cum sta treaba pe acolo, sa fie totul ok si dupa ce ne intoarcem din concediu, vreau sa il contactez pe dr Maftei sa vedem ce facem mai departe, poate ii venim cumva de hac sop-ului astabataus box2
Noutati, ceva?
Haideti la povesti ca ne intrec gravidutele la umplut paginile.closedtopic Inainte eram fruntasefirstprize

Si mie îmi este dor de animatia de pe forum de acum 4-5 ani când m am înscris eu...Intru rar dar observ ca de cateva luni e liniste. .
Succes la noul gine ,sa vii cu vesti bune !Si eu trebuie sa ajung sa fac PAP ul si un control de rutina dar tot amân. ...
De testat eu nu testez pentru ca abia in week end aștept cm.ul....E prea devreme uff
Oana_oana
Postat: Monday, July 15, 2019 1:35 PM

Intrat: 7/13/2019
Postari: 2
Locatia: Bucuresti
Mul?umesc pentru raspunsuri!
Adina Maria ma bucur enorm pentru tine!
Ma voi înscrie ?i eu pe listuta la urmatoarea strigareDistanceKiss . Luna asta pentru ca am facut hsg nu mi s-a recomandat sa încercam sa facem un bebe, dar luna viitoare o sa fiu con?tiincioasa cu teste ?i temperatura ( aici este zona noua pentru mine) ?tiu ca s-a tot povestit de ea pe aici.. dar daca tot este lini?te topai

Aleahim
Postat: Monday, July 15, 2019 1:54 PM

Intrat: 7/19/2018
Postari: 1078
FloreFlore wrote:

Si mie îmi este dor de animatia de pe forum de acum 4-5 ani când m am înscris eu...Intru rar dar observ ca de cateva luni e liniste. .
Succes la noul gine ,sa vii cu vesti bune !Si eu trebuie sa ajung sa fac PAP ul si un control de rutina dar tot amân. ...
De testat eu nu testez pentru ca abia in week end a?tept cm.ul....E prea devreme uff

Eu doar de un an sunt pe aici, dar era mai multa forfota.
Oare PAP-ul la cat timp se repeta?
Luna asta se implineste un an de cand l-am facut.Nu mai stiu daca la un an sau doiBlushing
Shame on meLol
Utilizatori in acelasi subiect
Adina Mariana,Claudiaileee
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed