Clubul aspirantelor - 78

Options Clubul aspirantelor - 78
Subiectul anterior · Subiectul urmator
IoanaIoanaC
Postat: Friday, February 14, 2020 11:09 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 8/30/2019
Postari: 187
Mai bine nu stiam nici noi, si nimeni niciodata sa nu afle hohot da' ce sa faci, citesti si inveti, si doctorii astia mai trebuie contrazisi uneori. Eu de exemplu m-as duce pana la Iasi sa ma iau de cioc cu DD ca nu a vrut sa imi dea anticonceptionale sa elimin chisturile alea si se bazeaza ca se elimina singure. Da' si daca nu se elimina, e vai s-amar de c***l lui Lol
Freya, voiam sa zic si eu ca nu e de facut duo, intrebasem si eu pentru mine, dar mai bine ca ti-a zis medicul, mai multa incredere ai asa. Eu zic sa te bucuri ca iti recolteaza ovulele cele mai bune (teoretic, cele care cresc de la sine si raspund cel mai bine la stimulare sunt cele mai bune). Bafta multa, tinem pumnii si facem galerie! majoreta majoreta majoreta
Miha, eu zic ca o sa va imbatati de bucurie, cei din jurul tau si noi, ca tu nu ai voie! majoreta majoreta majoreta
freya1
Postat: Friday, February 14, 2020 11:25 AM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 105
Ioana Cheek Kiss multumesc, mai merg azi o tura la dr, sper sa nu se fi imputinat cele 2 :)) aveam ieri estradiolul 1296, deci ar putea contine ceva
tie ce ti-a zis de duo stim ? chiar de la maftei mi-a venit ideea sa intreb, ca am vazut la el pe fb ca facuse unei paciente

Droxana, poate totusi nu vine :)
Droxana
Postat: Friday, February 14, 2020 11:34 AM

Nivel: Membru

Intrat: 10/22/2019
Postari: 52
Locatia: Brasov
freya1 wrote:
Ioana Cheek Kiss multumesc, mai merg azi o tura la dr, sper sa nu se fi imputinat cele 2 :)) aveam ieri estradiolul 1296, deci ar putea contine ceva
tie ce ti-a zis de duo stim ? chiar de la maftei mi-a venit ideea sa intreb, ca am vazut la el pe fb ca facuse unei paciente

bine ar fi sa ai dreptate Hilar multumesc pt incurajare dar poate de ziua femeii ne face Doamne Doamne un cadou la toate si facem luna martie bogata love yes
Maria.mmh
Postat: Friday, February 14, 2020 11:47 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/21/2019
Postari: 339
ivy wrote:

parca mai bine eram toate proaste si fara probleme Buddy1

Ca bine mai zici hainoroc
Lol
IoanaIoanaC
Postat: Friday, February 14, 2020 11:53 AM

Intrat: 8/30/2019
Postari: 187
freya1 wrote:

Nu pe barzoi l-am intrebat, ci la Cluj pe Galan. Si mi-a zis ca o data ce e administrat triggerul, se intampla niste procese in organism, care nu sunt neaparat benefice ovulelor ramase dupa prima punctie. Si ovulele asteptate sa creasca in cazul meu, chiar daca au ajuns la maturitate si s-au fertilizat, au fost fortate mai mult si s-a simtit asta la "decesul" embrionilor. Oricum, noi acuma facem misto si zicem ca facem pomenire dupa ei Lol Hai, incredere in tine si in medicul tau, sanse ai, profita! Clap Clap Clap
freya1
Postat: Friday, February 14, 2020 11:58 AM

profit, profit... la banii astia :)) ar trebui sa ma distrez ceva
asa ceva a zis si dr mea de declansarea aia, ca ar avea niste side effects
Miha1989
Postat: Friday, February 14, 2020 12:02 PM

Intrat: 7/17/2019
Postari: 484
Pe mine m-au apucat durerile groaznice de burta, este aproape ca la menstra doar ca simt o presiune pe ovare si simt ca imi vine sa vomit, am luat jumatate de no spa ca aveam de 800 si mi s a parut pre mult sa iau una dar ma indoiesc ca imi va trece pentru ca mie deobicei nu prea imi trece cu no spa...inca nu ma simt pregatita de gravidute, sper ca nu va suparati ca inca scriu aici...

L.E: ma ia in reprize, acum m au lasat un pic, m au luat toate caldurile de la durere uff
freya1
Postat: Friday, February 14, 2020 12:05 PM

e normal, Miha, stai linistita, ia no spa daca ai si nu te agita prea mult
eu la a doua sarcina asa m-am prins dinainte de test ca e ceva, ca eu nu am crampe decat in ziua in care imi vine menstra si atunci m-au luat cu cateva zile inainte si unele chiar nasoale, in vreo cateva dati m-am trezit noaptea de durere si nu puteam dormi
Roser
Postat: Friday, February 14, 2020 1:23 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/21/2018
Postari: 709
Miri08 wrote:

Doamne, fetelor, cate lucruri stiti! Eu nu prea pot sa ma bag in subiectele astea pt ca nu stiu dar cand citesc ce scrieti voi am impresia ca scriu niste doctori Big Surprise

Mai stai mult pe aici si inevitabil o sa ajungi la fel Lol

Sotul ma tot bate la cap sa fac un master in Reproducere umana asistata-Embriologie si sa lucrez intr-un laborator fiv. Dar iarasi sa ma bag in scoalaaa? newno
Saptamana trecuta cand am fost la clinica sa stabilim detaliile pt urmatorul fiv Dra a fost asa de draguta si a pus-o pe o asistenta sa imi arate laboratorul fiv. Bineinteles ca l-am vazut de afara printr-un perete de sticla dar a fost impresionant, am vazut si niste embrioni la embryoscope (apareau imaginile pe un ecran).coeur
AmiS
Postat: Friday, February 14, 2020 2:45 PM

Nivel: Membru

Intrat: 8/10/2019
Postari: 72
Miri08 wrote:

Doamne, fetelor, cate lucruri stiti! Eu nu prea pot sa ma bag in subiectele astea pt ca nu stiu dar cand citesc ce scrieti voi am impresia ca scriu niste doctori Big Surprise

Asa sunt ?i eu. Citesc, ca de dat sfaturi... Abia, abia am mai prins ?i eu 2-3 lucruri ?i nu sunt în stare nici sa depistez singura daca ovulez sau nu. Ce sfaturi sa dau eu? Lol dar acela?i sentiment îl am, am impresia ca scriu medici aici.
Irinan
Postat: Friday, February 14, 2020 3:36 PM

Intrat: 9/20/2018
Postari: 833
Locatia: Suceava
Beta 3, ziua 27 a cm 834.. maine am 4s de sarcina
Miha1989
Postat: Friday, February 14, 2020 4:11 PM

Intrat: 7/17/2019
Postari: 484
Irinan wrote:

Da, eu zic ca sunt 2 acolo... majoreta coeur
Maria.mmh
Postat: Friday, February 14, 2020 4:25 PM

Intrat: 10/21/2019
Postari: 339
Irinan wrote:

Eu ti-am spus ca o sa ne impartasesti cum e cu 5 copii ras gravida confeti
Irinan
Postat: Friday, February 14, 2020 5:13 PM

Miha1989 wrote:

Da, eu zic ca sunt 2 acolo... majoreta coeur

Vedem...Blushing tie nu ti a venit inca rezultatul?
Irinan
Postat: Friday, February 14, 2020 5:15 PM

Maria.mmh wrote:

Eu ti-am spus ca o sa ne impartasesti cum e cu 5 copii ras gravida confeti

Mai recoltez si luni o data... nu mai am rabdare pana aflu dava e 1 sau2Cheek Kiss
Utilizatori in acelasi subiect
Buzbuchi,ivy,Sisi2
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed