Clubul aspirantelor - 76

Options Clubul aspirantelor - 76
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Rose
Postat: Friday, September 20, 2019 6:33 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/23/2018
Postari: 192
Locatia: Bucuresti
Dxc wrote:
doamne ajuta !!! In curând o sa trec si eu prin emo?iile astea....sa ne ti la curent cu.ce se intampla mai departe. Unde faci fiv? ( scuze daca ai mai zis dar ori n am fost pe faza ori am uitat, sunt cam aeriana)

La Columna fac. Mai da, chiar sunt emotii. Aseara admiram poze cu blastocisti :)
adina1109
Postat: Friday, September 20, 2019 6:33 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 6/29/2018
Postari: 481
Rose wrote:

Multumesc! A iesit mai bine decat m-am asteptat. Numarul magic pentru FIV am citit ca este 15 ovocite dar un numar optim este intre 8-15.
Mai e un pic si incepi si tu calatoria! O sa fie bine!

Eu sper la 5 macar. Cu amh ul meu mic voi avea ceva de lupta la stimulare. Am primit de la Dr schema de tratament, azi am fost sa fac dosarul la Columna si am fost si la psiholog pentru avizul pentru dosar. Te imbratisez si-ti transmit cele mai bune ganduri. Gossip
Adina Mariana
Postat: Friday, September 20, 2019 6:51 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5249
Locatia: Satu Mare
Rox wrote:
https://ibb.co/Hpz7RtV
https://ibb.co/djNv9Vn
Felicitari Roxcomputerlove te asteptam la gravidute cand esti pregatita.

Fetelor ma simt norocoasa ca am fost pe locul 3.Chiar am ramas multe gravide de pe acel loc magic.E un nr.norocos desi eu nu credeam asta la inceputsic

Aleahim,Carlita,Mihaela14,Dxc,Adina,Rose,Roser si Flore fetele mele care m-au prins aspiranta va doresc sa ocupati asa pe rand locul 3 si sa vi se implineasca marele vis.In curand eliberez si eu barzuca.Va rog sa o prindeti da?va pup si va prafuiesc pe burticipupici
Rox
Postat: Friday, September 20, 2019 7:44 PM

Intrat: 1/20/2018
Postari: 162
Fetelor, am primit rezultatele Beta este 34, ziua 10 sau 11 dupa ovulatie, Tsh este 0,77 iar progesteronul este 79. Doctorita mi a spus sa pun utrogestan chiar daca iese mare progesteronul, dar nu vad sensul. Ce parere aveti?
alina89
Postat: Friday, September 20, 2019 8:12 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/21/2017
Postari: 2376
Felicitari, Rox. E un beta f bun pt ziua asta dpo. Doamne ajuta sa ai sarcina usoara si la termen! Curaj cu injectiile, nu sunt greu de facut, eu prefer sa mi le fac singura decat altcineva.
Dxc
Postat: Friday, September 20, 2019 8:33 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/17/2018
Postari: 877
adina1109 wrote:

Eu sper la 5 macar. Cu amh ul meu mic voi avea ceva de lupta la stimulare. Am primit de la Dr schema de tratament, azi am fost sa fac dosarul la Columna si am fost si la psiholog pentru avizul pentru dosar. Te imbratisez si-ti transmit cele mai bune ganduri. Gossip
adina pt avizul psihologic trb sa fim ambii parteneri prezen?i?
Super rose si eu o sa fac la columna . Tin pumnii
Dxc
Postat: Friday, September 20, 2019 8:35 PM

Adina Mariana wrote:

Fetelor ma simt norocoasa ca am fost pe locul 3.Chiar am ramas multe gravide de pe acel loc magic.E un nr.norocos desi eu nu credeam asta la inceputsic

Aleahim,Carlita,Mihaela14,Dxc,Adina,Rose,Roser si Flore fetele mele care m-au prins aspiranta va doresc sa ocupati asa pe rand locul 3 si sa vi se implineasca marele vis.In curand eliberez si eu barzuca.Va rog sa o prindeti da?va pup si va prafuiesc pe burticipupici
nastere usoara draga mea!! Venim.si noi din urmacoeur
adina1109
Postat: Friday, September 20, 2019 8:44 PM

Dxc wrote:
adina pt avizul psihologic trb sa fim ambii parteneri prezen?i?
Super rose si eu o sa fac la columna . Tin pumnii

Da draga mea, trebuie sa fiti amandoi, va “interogheaza” pe amandoi. Lol
adina1109
Postat: Friday, September 20, 2019 8:46 PM

Adina Mariana wrote:

Nastere usoara !!!!!! Multumim pentru urari , te imbratisez Cheek Kiss
Rox
Postat: Friday, September 20, 2019 8:59 PM

Intrat: 1/20/2018
Postari: 162
alina89 wrote:
Felicitari, Rox. E un beta f bun pt ziua asta dpo. Doamne ajuta sa ai sarcina usoara si la termen! Curaj cu injectiile, nu sunt greu de facut, eu prefer sa mi le fac singura decat altcineva.

Multumesc din suflet! Nu mi s a parut greu cu injectia si nu mi a fost nici frica. Cu siguranta voi reusi sa le fac singura. Totusi mi se pare ca asistenta de astazi mi a facut injectia prea aproape de buric. Maine seara incep sa le fac singura. Dr ginecolog mi a spus ca pana luni cand ajung la hematolog sa iau ?i aspenter, chiar daca fac injectiile. Sper sa fie bine :) pupici pupici pupici
ANDREEA2929A
Postat: Friday, September 20, 2019 9:03 PM

Intrat: 1/15/2019
Postari: 144
Buna!Multumesc pentru locul din listuta.
Succes pentru cele care urmeaza FIV, Doamne ajuta ! Tin si eu legatura cu fetele de la clinica unde merg si cu care am facut cunostinta pe holuri, numai vesti bune de la toate ?i de la cele care au facut deja. Capul sus si mult curaj! O sa fie bine!
Eu astept sa ma programez in octombrie sau noiembrie la operatie si apoi vedem, nu sper sa se rezolve ceva, desi au fost multe fete cu chist sau polip ?i S a rezolvat, au trompele ok, daca nu ma alatur si eu pe acest drum.. Spunea cineva ca la dosar i a aprobat 6100de lei ?i doctorul meu la ultima programare a spus ceva de 10000 ca s ar fi majorat plafonul sau asa ceva. Poate stie cineva.
Va imbratisez hearts
Dxc
Postat: Friday, September 20, 2019 9:23 PM

adina1109 wrote:

Nastere usoara !!!!!! Multumim pentru urari , te imbratisez Cheek Kiss
ufff aici avem o problema! Al.meu so? nu o sa fie in tara atunci ras
Dxc
Postat: Friday, September 20, 2019 9:24 PM

ANDREEA2929A wrote:
Buna!Multumesc pentru locul din listuta.
Succes pentru cele care urmeaza FIV, Doamne ajuta ! Tin si eu legatura cu fetele de la clinica unde merg si cu care am facut cunostinta pe holuri, numai vesti bune de la toate ?i de la cele care au facut deja. Capul sus si mult curaj! O sa fie bine!
Eu astept sa ma programez in octombrie sau noiembrie la operatie si apoi vedem, nu sper sa se rezolve ceva, desi au fost multe fete cu chist sau polip ?i S a rezolvat, au trompele ok, daca nu ma alatur si eu pe acest drum.. Spunea cineva ca la dosar i a aprobat 6100de lei ?i doctorul meu la ultima programare a spus ceva de 10000 ca s ar fi majorat plafonul sau asa ceva. Poate stie cineva.
Va imbratisez hearts
da s a majorat pt programul na?ional, se deconteaza 10000lei
alina89
Postat: Friday, September 20, 2019 10:05 PM

Intrat: 3/21/2017
Postari: 2376
Rox wrote:

Multumesc din suflet! Nu mi s a parut greu cu injectia si nu mi a fost nici frica. Cu siguranta voi reusi sa le fac singura. Totusi mi se pare ca asistenta de astazi mi a facut injectia prea aproape de buric. Maine seara incep sa le fac singura. Dr ginecolog mi a spus ca pana luni cand ajung la hematolog sa iau ?i aspenter, chiar daca fac injectiile. Sper sa fie bine :) pupici pupici pupici

Eu mi le fac cam la 15cm de buric, in ultima luna chiar pe lateral de tot unde mai gaseam un loc unde mergea sa fac pliul fiind f intinsa pielea. Am scapat doar cu 2 vanatai toata perioada in schimb in maternitate mi le-au facut asistentele in brate si inca am vanatai dupa 2s ff urate si a durut si mult cum mi le-au facut ele.
carlita
Postat: Friday, September 20, 2019 11:39 PM

Intrat: 2/9/2016
Postari: 3276
Rox wrote:
Fetelor, am primit rezultatele Beta este 34, ziua 10 sau 11 dupa ovulatie, Tsh este 0,77 iar progesteronul este 79. Doctorita mi a spus sa pun utrogestan chiar daca iese mare progesteronul, dar nu vad sensul. Ce parere aveti?

Felicitari pt beta! Sa creasca ca pe drojdie! Eu zic sa pui progesteron sa se fixeze bine. Cred ca medicul a considerat necesar stiindu-ti istoricul si merge cu pachetul complet, nu risca nimic.

Adina, multumim de urari si prafusor, chiar voiam sa rog sa prafuiasca cnv casuta noua, sa ploua cu teste pozitive. Nastere usoara si bebe voinicel! Stam pe faza sa prindem barzuca! computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed