Clubul aspirantelor - 76

Options Clubul aspirantelor - 76
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Dxc
Postat: Friday, September 20, 2019 1:47 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/17/2018
Postari: 877
Rose wrote:

Buna! Mersi pentru intrebare. Da, am terminat si punctia. Am avut 8 ovocite extrase din care s-au fertilizat normal toate. Sunt puse la crescut si abia luni (ziua 5) vedem cati blastocisti s-au format.
Pana acum am trecut usor peste tratament iar punctia nu mi-a provocat nicio neplacere. S-a rupt filmul la un moment dat si apoi m-am trezit la final ca si cand nici nu am fost in sala de operatii. Ma simteam odihnita si normal. Acum am emotii pentru pasul urmator dar incerc sa raman optimista.

Tu ce faci? Cand incepi tratamentul sau l-ai inceput deja?
doamne ajuta !!! In curând o sa trec si eu prin emo?iile astea....sa ne ti la curent cu.ce se intampla mai departe. Unde faci fiv? ( scuze daca ai mai zis dar ori n am fost pe faza ori am uitat, sunt cam aeriana)
carlita
Postat: Friday, September 20, 2019 1:52 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/9/2016
Postari: 3276
Alexioana, la multi ani, sa fii sanatoasa si la anul cu bebe in brate! sarbatoare birthday
Rox, felicitari pt test! Ai ajuns la medic? Sa faci bine sa ai grija maxima de bebe care s-a cuibarit in burtica ca ti-am cedat locul norocos gravida Nu le am cu mutatiile de trombo, dar stiu ca se dozeaza periodic dd-merii si in functie de rezultat se stabileste doza de anticoagulant. Oare se pot doza si acum, intr-o sarcina incipienta? Sa recoltezi 1 data pt toate: beta, progesteron, TSH ...
Dxc, te rog sa schimbi norocul locului cu nr.2! Clap Clap Clap
Roser
Postat: Friday, September 20, 2019 1:54 PM

Intrat: 10/21/2018
Postari: 687
Rose ai avut un raspuns super bun. Wow as da orice pt 8 ovocite fertilizate newclap. Cu ce ai facut stimularile si ce concentratii? Sa ne tii la curent. De fapt, oricum o sa te mai intreb eusic .Eu incep doar in octombrie, trebuia sa incep acum dar cum primele injectii erau de tinut la frigider si eu sunt in concediu, tot plecata ba intr-un loc, ba in altul, am zis ca nu ma complic ciclu asta si incep luna urmatoare cand ajung acasa.

Rox, ce ma bucur, felicitaaaari!yes Intr-adevar locul 3 e un loc magic.

alexioana La multi ani!!birthday
Multa sanatate si un bebe cat mai curand iti doresc, chiar daca luna asta nu a fost sa fie.
carlita
Postat: Friday, September 20, 2019 1:55 PM

Rose wrote:

Buna! Mersi pentru intrebare. Da, am terminat si punctia. Am avut 8 ovocite extrase din care s-au fertilizat normal toate. Sunt puse la crescut si abia luni (ziua 5) vedem cati blastocisti s-au format.
Pana acum am trecut usor peste tratament iar punctia nu mi-a provocat nicio neplacere. S-a rupt filmul la un moment dat si apoi m-am trezit la final ca si cand nici nu am fost in sala de operatii. Ma simteam odihnita si normal. Acum am emotii pentru pasul urmator dar incerc sa raman optimista.

Wow, Rose, ce recolta bogata! Sa dea Dumnezeu sa se dezvolte mai departe si sa se faca grasuti toti cei 8 embrionasi. Luni faci ET? Sa fie cu Doamne-ajuta si sa ne tii la curent si pe noi! majoreta majoreta majoreta
kryssu92
Postat: Friday, September 20, 2019 3:08 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/8/2018
Postari: 300
Locatia: Bucuresti
Felicitari Rox. Asteptam vesti de la doctor.Hilar

alexioana la multi ani sanatosi, frumosi si fericiti. hearts
Rox
Postat: Friday, September 20, 2019 3:35 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 1/20/2018
Postari: 162
Multumesc din suflet tuturor. Am fost la ginecolog, am facut beta, Tsh si progesteron, nu stiu sigur cand voi avea rezultatele. Ea mi a recomandat sa incep clexane de azi, mi a facut o asistenta prima injectie, zilele urmatoare le voi face singura seara. Luni la h 19 am programare la hematolog:). Mi e teama de beta, stiu ca o sa iasa mica acum,ca abia duminica sau luni ar fi trebuit sa imi vina, dar sper ca luni cand o repet sa creasca semnificativ. Va tin la curent si va pup. Locul 3 e cu noroc :)
carlita
Postat: Friday, September 20, 2019 3:38 PM

Rox wrote:
Multumesc din suflet tuturor. Am fost la ginecolog, am facut beta, Tsh ?i progesteron, nu ?tiu sigur cand voi avea rezultatele. Ea mi a recomandat sa incep clexane de azi, mi a facut o asistenta prima injectie, zilele urmatoare le voi face singura seara. Luni la h 19 am programare la hematolog:). Mi e teama de beta, stiu ca o sa iasa mica acum,ca abia duminica sau luni ar fi trebuit sa imi vina, dar sper ca luni cand o repet sa creasca semnificativ. Va tin la curent si va pup. Locul 3 e cu noroc :)

Ce doza ai facut la clexane?
Rox
Postat: Friday, September 20, 2019 4:01 PM

Intrat: 1/20/2018
Postari: 162
carlita wrote:

Ce doza ai facut la clexane?

0,4 momentan:)Am 56 kg ?i 1,73 ?i mi a spus doct ca e suficient la greutatea mea :*
Anitta76
Postat: Friday, September 20, 2019 4:15 PM

Intrat: 11/11/2018
Postari: 749
Rox wrote:
Multumesc din suflet tuturor. Am fost la ginecolog, am facut beta, Tsh si progesteron, nu stiu sigur cand voi avea rezultatele. Ea mi a recomandat sa incep clexane de azi, mi a facut o asistenta prima injectie, zilele urmatoare le voi face singura seara. Luni la h 19 am programare la hematolog:). Mi e teama de beta, stiu ca o sa iasa mica acum,ca abia duminica sau luni ar fi trebuit sa imi vina, dar sper ca luni cand o repet sa creasca semnificativ. Va tin la curent si va pup. Locul 3 e cu noroc :)

Felicitari! Iti tinem pumnii la beta! majoreta
Mihaela14
Postat: Friday, September 20, 2019 4:34 PM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2180
Rose wrote:

Uau ce rezultate super Rose! Clap
Iti fac galerie de pe acum pentru ca astept numai vesti bune de la tine si pe mai departe !majoreta majoreta
Mihaela14
Postat: Friday, September 20, 2019 4:36 PM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2180
Rox wrote:

0,4 momentan:)Am 56 kg ?i 1,73 ?i mi a spus doct ca e suficient la greutatea mea :*

Bafta si la beta !computerlove
carlita
Postat: Friday, September 20, 2019 4:37 PM

Rox wrote:

Da, cred ca e ok deocamdata, pe parcurs o sa decida hematologul daca e nevoie de mai mult. computerlove
LE: beta cand iese? topai topai topai
adina1109
Postat: Friday, September 20, 2019 5:08 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 6/29/2018
Postari: 481
Rose wrote:

Ce frumosss!!!! Ai avut un numar bun de ovocite, tin pumnii pentru transfer .
Felicitari Rox!!!!!!
Rose
Postat: Friday, September 20, 2019 6:23 PM

Intrat: 2/23/2018
Postari: 192
carlita wrote:

Wow, Rose, ce recolta bogata! Sa dea Dumnezeu sa se dezvolte mai departe si sa se faca grasuti toti cei 8 embrionasi. Luni faci ET? Sa fie cu Doamne-ajuta si sa ne tii la curent si pe noi! majoreta majoreta majoreta

Multumesc, Carlita! Asa sper si eu sa avem o surpriza placuta luni cand se deschide cutia. Statistic, cel putin jumate sunt asteptati sa nu ajunga in ziua 5. Asta e si un avantaj al FIV pentru ca sunt selectati embrionii cei mai buni.
Da, luni fac ET. Sper! :) va anunt sigur! Poate vin cu o veste buna chiar daca nu sunt pe locul 3 in lista :)
Rose
Postat: Friday, September 20, 2019 6:26 PM

Intrat: 2/23/2018
Postari: 192
adina1109 wrote:

Ce frumosss!!!! Ai avut un numar bun de ovocite, tin pumnii pentru transfer .
Felicitari Rox!!!!!!

Multumesc! A iesit mai bine decat m-am asteptat. Numarul magic pentru FIV am citit ca este 15 ovocite dar un numar optim este intre 8-15.
Mai e un pic si incepi si tu calatoria! O sa fie bine!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed