Clubul aspirantelor - 76

Options Clubul aspirantelor - 76
Subiectul anterior · Subiectul urmator
FloreFlore
Postat: Friday, September 20, 2019 8:25 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/17/2017
Postari: 2085
ROX, felicitari !!!yes
ALEXIOANA ,îmi pare rau de z1 dar azi,de ziua ta,nu ai voie sa fii trista !!Cheek Kiss V a veni si ziua testului pozitiv coeur
Rox
Postat: Friday, September 20, 2019 8:26 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 1/20/2018
Postari: 162
Locatia: Bucuresti
Aleahim wrote:

Bravoooo Rox.Felicitari!!!!
Nu ai cum sa faci azi, cu repetare luni? Eventual cand iesi de la munca?

As putea sa le fac azi, dar mi e asa frica de beta.. Voi sta in stres tot week endul. Va mul?umesc din suflet.. Imi doresc asa mult sa fie bine..
Mihaela14
Postat: Friday, September 20, 2019 8:26 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2192
Rox wrote:
Nu stiu ce sa fac.. Mi am favut programare la 10 la ginecolog. O sa i cer sa mi dea sa fac beta, progesteron, Tsh.cel mai probabil le voi face luni. Dr hematolog mi a spus sa incep clexane dupa sarcina confirmata ecografic... Eu le as incepe de saptamana viitoare. Ce ma sfatuiti? Momentan sunt pe aspenter. Sunt in ziua 11 dupa ovulatie :*. Merg spre munca si înca tremur.

Nu stiu ce sa zic, eu am inceput clexane inainte de confirmarea ecografica. Tu ai deja doua sarcini pierdute, trombofilie confirmata, deci cred ca ar fi bine daca ai incepe injectiile mai repede. Capul sus si bucura-te !
alexioana
Postat: Friday, September 20, 2019 8:48 AM

Intrat: 4/19/2019
Postari: 142
Mihaela14 wrote:

Imi pare rau pt z1 , dar azi n-ai voie sa fii suparata sic Iti doresc sanatate si fericire alaturi de cei dragi!computerlove

Nu sunt suparata Miha, mai incercam, o sa vina si testul meu pozitiv computerlove
M-am decis sa fiu optimista orice s-ar intampla pupici Multumesc pentru sprijin!
alexioana
Postat: Friday, September 20, 2019 8:51 AM

Intrat: 4/19/2019
Postari: 142
FloreFlore wrote:
ROX, felicitari !!!yes
ALEXIOANA ,îmi pare rau de z1 dar azi,de ziua ta,nu ai voie sa fii trista !!Cheek Kiss V a veni si ziua testului pozitiv coeur

Sunt sigura ca va veni si ziua cu testul pozitiv pt mine Florehearts
Sunt optimista, fac tot ce pot si o sa fie binecomputerlove grup Multumesc pt incurajarinewclap
Rox
Postat: Friday, September 20, 2019 9:01 AM

Intrat: 1/20/2018
Postari: 162
Mihaela14 wrote:

Nu stiu ce sa zic, eu am inceput clexane inainte de confirmarea ecografica. Tu ai deja doua sarcini pierdute, trombofilie confirmata, deci cred ca ar fi bine daca ai incepe injectiile mai repede. Capul sus si bucura-te !

Mul?umesc mult! Intreb ginecologul azi ce parere are si saptamana viitoare merg la hematolog:) grup pupici
IoanaIoanaC
Postat: Friday, September 20, 2019 10:08 AM

Intrat: 8/30/2019
Postari: 183
Rox! Felicitari! Citisem in casutele mai vechi ca locul 3 in lista e cu noroc si te-ai bucurat pentru el. Datorita testului tau pozitiv trec eu pe 3? Poate imi poarta si mie noroc! ras ras
Alexioana La Multi Ani! Sa ti se indeplineasca toate visele frumoase!majoreta
Dxc
Postat: Friday, September 20, 2019 11:18 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/17/2018
Postari: 881
Felicitariii rox!!!
Alexioana la multi ani si iti doresc sa ti se îndeplineasca visul cat mai repede!!!
Anaveli Ovitrelle se face cu aprox 24 ore inainte de iui, cu siguranta medicul iti va zice cand e momentul! Bafta!!!!
Andreea06
Postat: Friday, September 20, 2019 11:19 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/28/2017
Postari: 5780
FElicitari Rox!! Deci cand am facut lista chiar m-am gandit la locul ala 3, ca stiu ca am zis ca te las acolo si cand sortam lista ar fi fost altcineva conform TTC acolo.. dar am zis ca nu schimb, inca nu! Eu am senzatia ca e magic locul acela hainoroc
Dxc
Postat: Friday, September 20, 2019 11:21 AM

Andreea06 wrote:
FElicitari Rox!! Deci cand am facut lista chiar m-am gandit la locul ala 3, ca stiu ca am zis ca te las acolo si cand sortam lista ar fi fost altcineva conform TTC acolo.. dar am zis ca nu schimb, inca nu! Eu am senzatia ca e magic locul acela hainoroc
andreiuto noi astea de pe 1, 2 nu ne poti pune pe 3Lol glumesc, o sa vedeti ca eu o sa rup bariera locurilor ras in curând....coeur
Andreea06
Postat: Friday, September 20, 2019 11:35 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/28/2017
Postari: 5780
Dxc wrote:
andreiuto noi astea de pe 1, 2 nu ne poti pune pe 3Lol glumesc, o sa vedeti ca eu o sa rup bariera locurilor ras in curând....coeur

Ba da, va pun pe toate! cred ca cu virgula asa in sir Hilar Lol Si carlita, ca si ea s-a anuntat atunci cand am pus-o pe Rox si am zis ca ea urmeaza.
Dxc
Postat: Friday, September 20, 2019 11:42 AM

Andreea06 wrote:

Ba da, va pun pe toate! cred ca cu virgula asa in sir Hilar Lol Si carlita, ca si ea s-a anuntat atunci cand am pus-o pe Rox si am zis ca ea urmeaza.
asaaaa sa dispara celalate locuri!!! Doar 3 vrem Bravoo
Rose
Postat: Friday, September 20, 2019 12:26 PM

Intrat: 2/23/2018
Postari: 192
Roser wrote:

Da, am presimtit eu ca o sa ma tragi de maneca deaia am iesit singura la raport sic
Pai sa nu ai asteptari prea mari de la mine, ca azi deja am simtit primele crampe, intotdeauna incep cu o saptamana inainte de menstruatie, asa ca slabe sanse. Poate incepi tu casuta asta cu o veste buna :).

Rose daca ne mai citesti, spune-ne cum esti? Ai terminat stimularile?

Buna! Mersi pentru intrebare. Da, am terminat si punctia. Am avut 8 ovocite extrase din care s-au fertilizat normal toate. Sunt puse la crescut si abia luni (ziua 5) vedem cati blastocisti s-au format.
Pana acum am trecut usor peste tratament iar punctia nu mi-a provocat nicio neplacere. S-a rupt filmul la un moment dat si apoi m-am trezit la final ca si cand nici nu am fost in sala de operatii. Ma simteam odihnita si normal. Acum am emotii pentru pasul urmator dar incerc sa raman optimista.

Tu ce faci? Cand incepi tratamentul sau l-ai inceput deja?
Rose
Postat: Friday, September 20, 2019 12:28 PM

Intrat: 2/23/2018
Postari: 192
Rox wrote:

Mul?umesc mult! Intreb ginecologul azi ce parere are si saptamana viitoare merg la hematolog:) grup pupici

Felicitari, Rox! Sarcina usoara si la termen! :)
Miha1989
Postat: Friday, September 20, 2019 1:12 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 7/17/2019
Postari: 476
Locatia: Brasov
La multi ani Alexioana, sa fi sanatoasa.Felicitari Roxi, chiar ma uitam ziele trecute la istoricul tau si am vz ca ai pierdut 2 sarcini ca mine, ma bucur ca tare mult ca azi am citit o veste atat de frumoasa.Am zis ca nu mai intru dar nu ma pot abtineBlushing incerc sa ma adun cat pot eu ca am picat intr o stare aiurea din nou, poate o sa imi revin dupa ce merg la medic sa vad el ce mai spune. Va pup fetelor, astept de la voi cat mai multe vesti buneGossip
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed