Clubul aspirantelor - 76

Options Clubul aspirantelor - 76
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Aleahim
Postat: Saturday, November 23, 2019 9:24 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 7/19/2018
Postari: 1531
Roser wrote:

Miha, sa stii ca daca e sa scada, scade si daca iei progesteron. Am testat eu ciclul trecut. Desi luam 2 ovule de utrogestan pe zi, cu 2 zile inainte de menstruatie mi-a scazut temperatura. Si mai mult de atat, mi-a venit chiar si cu utrogestan, de obicei dura 4-8 zile sa imi vina dupa ce terminam utrogestanul.

Am si eu vesti, maine o sa fac a doua inseminare, de data asta nu am mai ovulat inainteyes O sa ovulez chiar maine, ieri am fost la eco si totul e ok. Iar azi noapte am facut Ovitrell-ul.Hands
O sa fiu cu ochii pe graficul taupupici

Super vesti Roser.
Iti tin pumnii stransi sa se lase cu ochisori!Hands
Adina Mariana
Postat: Saturday, November 23, 2019 9:27 AM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5178
Locatia: Satu Mare
Mihaela14 se inalta graficul taubounce .Doamne ce m-as bucura sa fie cu ochisori.Sunt cu ochii pe tineClap
Roser
Postat: Saturday, November 23, 2019 9:36 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/21/2018
Postari: 642
Aleahim wrote:

Super vesti Roser.
Iti tin pumnii stransi sa se lase cu ochisori!Hands

Mersi Aleahim, acum citeam din urma si vad ca si tu ai vesti super bune, ma bucur ca ai ovulatyes Ai sanse mari zic eu :). Cam cate zile dpo esti?
Aleahim
Postat: Saturday, November 23, 2019 9:49 AM

Roser wrote:

Mersi Aleahim, acum citeam din urma si vad ca si tu ai vesti super bune, ma bucur ca ai ovulatyes Ai sanse mari zic eu :). Cam cate zile dpo esti?

Nu stiu exact cand am ovulat dar cam 4-5. Oricum tre sa astept minim 12 zile ca am facut ovitrelle.Si asa mi-e frica de testLol
Roser
Postat: Saturday, November 23, 2019 10:06 AM

Aleahim wrote:

Nu stiu exact cand am ovulat dar cam 4-5. Oricum tre sa astept minim 12 zile ca am facut ovitrelle.Si asa mi-e frica de testLol

Da, ai "scuza" cu Ovitrell-ul sa nu faci testulLol
Oricum din cate am citit ar da pozitiv si a 12-a zi pe un test ultrasensibil, asa ca da, e mai bine sa astepti.
Eu asa fac, nu am niciun test in casa, maine dupa inseminare o sa imi dea unul de la spital, dar nu o sa il iau sic
Mihaela14
Postat: Saturday, November 23, 2019 10:07 AM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 1984
Aleahim wrote:

Miha, ce emotii imi daibounce

Si eu am emotii! Hilar
De vreo trei zile am niste dureri de sani suspecte, mai mult seara. Si aseara am avut si usoare crampe ca cele de data trecuta cand am ramas. Sunt ceva semne bune, acum Dumnezeu stie!!
Mihaela14
Postat: Saturday, November 23, 2019 10:10 AM

Roser wrote:

Miha, sa stii ca daca e sa scada, scade si daca iei progesteron. Am testat eu ciclul trecut. Desi luam 2 ovule de utrogestan pe zi, cu 2 zile inainte de menstruatie mi-a scazut temperatura. Si mai mult de atat, mi-a venit chiar si cu utrogestan, de obicei dura 4-8 zile sa imi vina dupa ce terminam utrogestanul.

Am si eu vesti, maine o sa fac a doua inseminare, de data asta nu am mai ovulat inainteyes O sa ovulez chiar maine, ieri am fost la eco si totul e ok. Iar azi noapte am facut Ovitrell-ul.Hands
O sa fiu cu ochii pe graficul taupupici

O sa vad peste doua trei zile, faza mea luteala normala era de 14 zile.
Multa bafta sa vii cu vesti bune! Ai facut stimulare?
Mihaela14
Postat: Saturday, November 23, 2019 10:12 AM

Adina Mariana wrote:
Mihaela14 se inalta graficul taubounce .Doamne ce m-as bucura sa fie cu ochisori.Sunt cu ochii pe tineClap

Merci Adina !computerlove
Pupici tie si lui bebe Luca!pupici pupici
Aleahim
Postat: Saturday, November 23, 2019 10:13 AM

Roser wrote:

Da, ai "scuza" cu Ovitrell-ul sa nu faci testulLol
Oricum din cate am citit ar da pozitiv si a 12-a zi pe un test ultrasensibil, asa ca da, e mai bine sa astepti.
Eu asa fac, nu am niciun test in casa, maine dupa inseminare o sa imi dea unul de la spital, dar nu o sa il iau sic

Daaaa, buna scuzaLol
Oricum o sa trebuiasca sa fac, daca iese negativ sa opresc arefamul.
Dar am zis ca prin 2-3 dec o sa fac.Atunci stiu sigur ca o sa iasa corect.
Eu am 2 teste. Mi le-a luat nasa cabd am avut luna trecuta intarziere si incerca sa ma convinga sa fac, dar nu am facut.Acuma sper sa fie de alea cu 2 liniute sau cu praf de bebe pe ele, ca ea e gravidadance
Vedem ce a fi. Nici nu indraznesc sa sper.De cate ori imi zboara gandul, ma cobor inapoi pe pamant si imi zic ca ar fi prea fumospale
Aleahim
Postat: Saturday, November 23, 2019 10:14 AM

Mihaela14 wrote:

Si eu am emotii! Hilar
De vreo trei zile am niste dureri de sani suspecte, mai mult seara. Si aseara am avut si usoare crampe ca cele de data trecuta cand am ramas. Sunt ceva semne bune, acum Dumnezeu stie!!

Doamne ce m-as bucura. Ar fi cazul, prin cate ai trecut.Hands computerlove
Roser
Postat: Saturday, November 23, 2019 10:19 AM

Mihaela14 wrote:

O sa vad peste doua trei zile, faza mea luteala normala era de 14 zile.
Multa bafta sa vii cu vesti bune! Ai facut stimulare?

Mersi Miha! Da, am facut tot cu 50 de Gonal F, dar de data asta a fost mult mai repede, doar 7 zile de stimulari si am avut un folicul de 20mm, restul au ramas mici.
Nu stiu ce sa zic de endometru, era trilaminar dar ieri avea 12mm, mie mi se pare cam grosut si poate mai creste dar doctorita a zis ca e ok. Nici nu vreau sa ma gandesc ce menstruatie o sa ma astepte,... potopul Lol
Roser
Postat: Saturday, November 23, 2019 10:29 AM

Aleahim wrote:

Daaaa, buna scuzaLol
Oricum o sa trebuiasca sa fac, daca iese negativ sa opresc arefamul.
Dar am zis ca prin 2-3 dec o sa fac.Atunci stiu sigur ca o sa iasa corect.
Eu am 2 teste. Mi le-a luat nasa cabd am avut luna trecuta intarziere si incerca sa ma convinga sa fac, dar nu am facut.Acuma sper sa fie de alea cu 2 liniute sau cu praf de bebe pe ele, ca ea e gravidadance
Vedem ce a fi. Nici nu indraznesc sa sper.De cate ori imi zboara gandul, ma cobor inapoi pe pamant si imi zic ca ar fi prea fumospale

Atunci sigur sunt prafuite bine testele :). Prin 2-3 dec sigur o sa arate ceva, asta daca nu o sa ai vreun simptom inainte care sa iti dea de banuit sic
Cu speratul si eu sunt la fel, cu cat trec lunile cu atat sper mai putin, dar totusi imi fac temele, merg la doctor, fac tratamente etc. Dar raman cu picioarele pe pamant.

Aleahim
Postat: Saturday, November 23, 2019 10:30 AM

Roser wrote:

Mersi Miha! Da, am facut tot cu 50 de Gonal F, dar de data asta a fost mult mai repede, doar 7 zile de stimulari si am avut un folicul de 20mm, restul au ramas mici.
Nu stiu ce sa zic de endometru, era trilaminar dar ieri avea 12mm, mie mi se pare cam grosut si poate mai creste dar doctorita a zis ca e ok. Nici nu vreau sa ma gandesc ce menstruatie o sa ma astepte,... potopul Lol

Sau poate nu mai vine nici o menstruatieClap chitara
Aleahim
Postat: Saturday, November 23, 2019 10:31 AM

Roser wrote:

Atunci sigur sunt prafuite bine testele :). Prin 2-3 dec sigur o sa arate ceva, asta daca nu o sa ai vreun simptom inainte care sa iti dea de banuit sic
Cu speratul si eu sunt la fel, cu cat trec lunile cu atat sper mai putin, dar totusi imi fac temele, merg la doctor, fac tratamente etc. Dar raman cu picioarele pe pamant.

Pai a 13-a zi de la ovitrelle o sa fie in 1. Si prefer sa am 14 zile de la ovulatie cand fac testul
Mihaela14
Postat: Saturday, November 23, 2019 10:31 AM

Roser wrote:

Hai sa ne gandim ca nu va mai veni menstruatia dupa iui-ul asta ras
Iti trebuie putina incredere tie!Clap
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed