Clubul aspirantelor - 76

Options Clubul aspirantelor - 76
Subiectul anterior · Subiectul urmator
kryssu92
Postat: Friday, November 22, 2019 7:26 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/8/2018
Postari: 260
Locatia: Bucuresti
Adina Mariana wrote:
Criss Anitta are dreptate.Si eu spun ca 50 doza este prea mica daca intradevar ai Tsh-ul 10.Eu am luat de 75 in sarcina si aveam 4,3.Nu are nimeni de unde sa stie daca poate afecta sarcina asa la inceput.Tocmai pt.asta e bine sa iti faci si restul analizelor si sa mergi la un medic endocrinolog bun.Si dupa cum spune si Anitta Euthyroxul se ia doar dimineata intre ora 6-7 deoarece atunci se pune in miscare glanda si o ora nu ai voie sa mananci nimic dupa ce il iei.Sunt niste reguli care trebuie respectate altfel iei tratamentul degeaba cum am facut eu primele luni fara sa stiu pt.ca am umblat la un medic care nu mi-a spus aceste lucruri.Asa ca sfatul meu este neaparat si restul analizelor care tin de glanda,apoi mers la endocrinolog,facut Tsh-ul lunar si in functie de rezultate se alege doza de Euthyrox si asta cat mai repede trebuie deoarece esti insarcinata si trebuie sa scazi valoarea la Tsh neaparat ca sa nu ai probleme cu sarcina.

Carlita mereu sunt pe faza pt.voipupici ajut si eu cu ce pot.Va urmaresc asa printre randuri cum imi permite si mie timpul si intervin acolo unde stiu sigur ca m-am confruntat cu acea problema.Pupicipupici

Da, cum zice ?i Adina e cam micu?a doza, dar nici soc nu e bine, sa iei direct 100. Eu la 12 saptamâni aveam 2.6 tsh, se ducea spre limita superioara si de la 15 saptamâni a zis sa trec la 100 doza, de la 75. Stiu cum e sa gasesti greu programare, eu stiind ca vreau sa ramân aveam numarul doctoritei si i-am scris pe whatsapp rezultatele analizelor
Oricum, repeta analiza, dar daca repeti nu trebuie sa iei pastila înainte
Anitta76
Postat: Friday, November 22, 2019 7:50 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/11/2018
Postari: 707
Mihaela14 wrote:

Draga de tine!pupici Multumesc ca te gandesti la mine!iloveyou
Promit ca o sa ma straduiesc sa prind barzuca ta! Lol

PS: am uitat sa-ti raspund la intrebare: inca nu stiu, daca nu apare vestitorul spotting poate ca voi testa...inca nu sunt decisaras

Iti tin pumnii! Doamne ajuta!computerlove computerlove
Maria.mmh
Postat: Friday, November 22, 2019 8:01 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 10/21/2019
Postari: 180
Fetelor scuze ca nu am raspuns la timp.Am vazut ca pana la urma v-a?i deslu?it. Abia acum am ajuns acasa de la o înmormântare. Mie nici azi nu mi-a venit, nu m-a mai durut nici burta. Cred ca îl trimit pe sot mâine diminea?a dupa un test de?i temperatura îmi taie speran?ele. Posibil sa îmi întârzie ca de 3 zile am tot stat în frig. uff
Mihaela14
Postat: Friday, November 22, 2019 8:27 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/1/2018
Postari: 1984
Maria.mmh wrote:
Fetelor scuze ca nu am raspuns la timp.Am vazut ca pana la urma v-a?i deslu?it. Abia acum am ajuns acasa de la o înmormântare. Mie nici azi nu mi-a venit, nu m-a mai durut nici burta. Cred ca îl trimit pe sot mâine diminea?a dupa un test de?i temperatura îmi taie speran?ele. Posibil sa îmi întârzie ca de 3 zile am tot stat în frig. uff

Maine vei afla ce e. Daca urca temp si nu vine menstruatia fa un test.
Uite, o sa atasez un grafic ,asa ca exemplu, in cre scade temp in 14dpo si apoi creste si testul e pozitiv:

Mihaela14 attached the following image(s):
screenshot_2019-11-22-20-24-16.png

Maria.mmh
Postat: Friday, November 22, 2019 8:34 PM

Mihaela14 wrote:

Maine vei afla ce e. Daca urca temp si nu vine menstruatia fa un test.
Uite, o sa atasez un grafic ,asa ca exemplu, in cre scade temp in 14dpo si apoi creste si testul e pozitiv:

Ar fi un vis.. Dar când ma gândesc ca m-a cam durut burta aseara.. cry eram convinsa ca azi îmi vine..
Mihaela14
Postat: Friday, November 22, 2019 8:43 PM

Maria.mmh wrote:

Ar fi un vis.. Dar când ma gândesc ca m-a cam durut burta aseara.. cry eram convinsa ca azi îmi vine..

Dimineata sunt cu ochii pe tine! love
Mihaela14
Postat: Friday, November 22, 2019 9:43 PM

Anitta76 wrote:

Iti tin pumnii! Doamne ajuta!computerlove computerlove

Multumesc!Cheek Kiss
Madalina3012
Postat: Saturday, November 23, 2019 7:36 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 2/22/2018
Postari: 281
Locatia: Pitesti
Mihaela14 wrote:

Multumesc!Cheek Kiss

Mihaela a crescut temperatura la tinecoeur
Mihaela14
Postat: Saturday, November 23, 2019 7:43 AM

Madalina3012 wrote:

Mihaela a crescut temperatura la tinecoeur

A crescut pt ca de doua seri am pus utrogestan. Stiu din perioada cand foloseam progesteron dupa ovulatie ca temp mea statea undeva la 37, deci ma asteptam sa creasca si acum.
Maria.mmh
Postat: Saturday, November 23, 2019 8:43 AM

Mihaela14 wrote:

Dimineata sunt cu ochii pe tine! love

Din pacate am facut 3 paze?te toata noaptea de la ora 3 m am trezit în ni?te dureri de am zis ca nu e adevarat.. Temperatura a crescut la 37 dar din pacate mi-a venit. Nu ?tiu de ce a crescut temperatura dar m am trezit transpirata toata.. Asta este.. Sus ?i de la capat..
Mihaela14
Postat: Saturday, November 23, 2019 8:50 AM

Maria.mmh wrote:

Din pacate am facut 3 paze?te toata noaptea de la ora 3 m am trezit în ni?te dureri de am zis ca nu e adevarat.. Temperatura a crescut la 37 dar din pacate mi-a venit. Nu ?tiu de ce a crescut temperatura dar m am trezit transpirata toata.. Asta este.. Sus ?i de la capat..

Imi pare rau Maria! Iti trimit o imbratisare computerlove
Aleahim
Postat: Saturday, November 23, 2019 9:06 AM

Intrat: 7/19/2018
Postari: 1531
Maria.mmh wrote:

Capul sus. Mergem inaintecomputerlove
Aleahim
Postat: Saturday, November 23, 2019 9:07 AM

Mihaela14 wrote:

A crescut pt ca de doua seri am pus utrogestan. Stiu din perioada cand foloseam progesteron dupa ovulatie ca temp mea statea undeva la 37, deci ma asteptam sa creasca si acum.

Miha, ce emotii imi daibounce
Aleahim
Postat: Saturday, November 23, 2019 9:07 AM

Miha1989 cum esti?
Roser
Postat: Saturday, November 23, 2019 9:21 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/21/2018
Postari: 642
Mihaela14 wrote:

Miha, sa stii ca daca e sa scada, scade si daca iei progesteron. Am testat eu ciclul trecut. Desi luam 2 ovule de utrogestan pe zi, cu 2 zile inainte de menstruatie mi-a scazut temperatura. Si mai mult de atat, mi-a venit chiar si cu utrogestan, de obicei dura 4-8 zile sa imi vina dupa ce terminam utrogestanul.

Am si eu vesti, maine o sa fac a doua inseminare, de data asta nu am mai ovulat inainteyes O sa ovulez chiar maine, ieri am fost la eco si totul e ok. Iar azi noapte am facut Ovitrell-ul.Hands
O sa fiu cu ochii pe graficul taupupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed