Clubul aspirantelor - 76

Options Clubul aspirantelor - 76
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Maria.mmh
Postat: Friday, November 8, 2019 2:36 PM

Nivel: Membru

Intrat: 10/21/2019
Postari: 42
Miha1989 wrote:

Miha, exact la asta m-am gandit si eu, mie doctorul mi-a zis ca in cazul unei stimulari sansele sa fac gemeni sunt foarte mari, pt ca am ovulatie constant si de cand am vz istoricul Madalinei am vz ca suntem asemanatoare m-am gandit ca este posibil de gemeni, acum sa vedem Love

Bafta multa! Iti tin pumnii sa iasa cum iti doresti !love
carlita
Postat: Friday, November 8, 2019 2:36 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/9/2016
Postari: 3079
Mihaela, multumesc pt raspuns, dupa cum ma asteptam, e destul de complexa aria de incidenta a vit D. La multi ani tie si tuturor Mihaelelor/Gabrielelor de pe forumul nostru - Aleahim, Miha, ...! Sa fiti sanatoase si cat mai curand cu visul implinit!
Roser, mi-am amintit de episodul de hemoragie cu care te-ai confruntat, dar nu retinusem ca ai fost si la urgente ... pale
Madalina, sa fie cu Doamne-ajuta!
Beatrice, iar mi-a stricat Barza feng-shuiul, bataus nu e prima data, de unde rezulta ca orice test Barza trebuie confirmat si reconfirmat pana sa ne bucuram ...
Miha1989
Postat: Friday, November 8, 2019 2:54 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 7/17/2019
Postari: 202
Locatia: Brasov
Maria.mmh wrote:

Bafta multa! Iti tin pumnii sa iasa cum iti doresti !love

Multumesc, insa eu ma refeream la Madalina ea face stimulare, la mine este pe lista de dorinte in viitor, inca sunt la capitolul de gandire, parca as mai incerca natural si la anul probabil o sa incerc si eu daca nu se intampla. Madalina acum pentru mine este o motivare ras
Madalina3012
Postat: Friday, November 8, 2019 2:59 PM

Intrat: 2/22/2018
Postari: 223
Locatia: Pitesti
Mihaela14 wrote:

Multumesc!pupici
Ce rezultate bune , ma bucur ! Esti pregatita sa ai gemeni? Lol

Sa dea Dumnezeu. Nu ma mai gândesc nici la ideea cum e sa ai unul... Dar doi. Ce o vrea Dumnezeucomputerlove
Madalina3012
Postat: Friday, November 8, 2019 3:07 PM

Intrat: 2/22/2018
Postari: 223
Locatia: Pitesti
Miha1989 wrote:

Multumesc, insa eu ma refeream la Madalina ea face stimulare, la mine este pe lista de dorinte in viitor, inca sunt la capitolul de gandire, parca as mai incerca natural si la anul probabil o sa incerc si eu daca nu se intampla. Madalina acum pentru mine este o motivare ras

computerlove
?i eu am încercat 2 ani. Cand am vazut ca nu se poate am recurs la stimulare. Sper la tine sa vina natural. Hands
Miha1989
Postat: Friday, November 8, 2019 3:15 PM

Intrat: 7/17/2019
Postari: 202
Locatia: Brasov
Madalina3012 wrote:

computerlove
?i eu am încercat 2 ani. Cand am vazut ca nu se poate am recurs la stimulare. Sper la tine sa vina natural. Hands

Multumesc Madalina, si eu am sperante mari sa se mai prinda odata si de data asta sa ramana acolo, as astepta si eu pana in mai cand se fac 2 ani si daca nu vine sa incerc stimularea, din ce am vz doctorul meu are sperante de natural si mereu ma incurajeaza sa am rabdare...imi doresc tare mult dorinta sa ti se indeplineasca si peste 2 sapatamani sa vi cu test pozitiv Cheek Kiss Buddy1 Love
Maria.mmh
Postat: Friday, November 8, 2019 4:36 PM

Intrat: 10/21/2019
Postari: 42
Miha1989 wrote:

Sunt capie dupa o zi de munca Lol unde mai pui ca e si vineri. Bag-o pe lista de dorinte pentru Mosul ras
Ella123
Postat: Friday, November 8, 2019 7:28 PM

Intrat: 5/9/2018
Postari: 1234
Locatia: Ploiesti
La multi ani, Mihaelelor ?i Gabrielelor de pe grup. Sa dea Dumnezeu sa vi se îndeplineasca cel mai mare vis. Va imbratisez! Buddy1
Sisi2
Postat: Friday, November 8, 2019 7:33 PM

Intrat: 8/7/2019
Postari: 93
Buna fetelor! Am facut progesteronul si mi-a iesit 21,8 ng/ ml iar valorile de referinta in faza luteala sunt 1.8 ng/ml-22,5 ng/ml. Ce parere aveti? Eu chiar nu ma pricep deloc. Toate analizele hormonale mi-au iesit bine cu exceptia prolactinei care a iesi peste 1000 uUI/ml.
Cheek Kiss
Mihaela14
Postat: Friday, November 8, 2019 8:08 PM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 1716
Sisi2 wrote:
Bina fetelor! Am facut progesteronul si mi-a iesit 21,8 ng/ ml iar valorile de referinta in faza luteala sunt 1.8 ng/ml-22,5 ng/ml. Ce parere aveti? Eu chiar nu ma pricep deloc. Toate analizele hormonale mi-au iesit bine cu exceptia prolactinei care a iesi peste 1000 uUI/ml.
Cheek Kiss

E buna valorea progesteronului, iti confirma ca ai ovulat. Hai cu doua liniute Sisi! majoreta
Mihaela14
Postat: Friday, November 8, 2019 8:14 PM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 1716
Ella123 wrote:
La multi ani, Mihaelelor ?i Gabrielelor de pe grup. Sa dea Dumnezeu sa vi se îndeplineasca cel mai mare vis. Va imbratisez! Buddy1

Multumim Ella! Sa dea D-zeu Cheek Kiss
Sisi2
Postat: Friday, November 8, 2019 9:28 PM

Intrat: 8/7/2019
Postari: 93
Mihaela14 wrote:

E buna valorea progesteronului, iti confirma ca ai ovulat. Hai cu doua liniute Sisi! majoreta

Multumesc mult de incurajari, Miha. Eu ma gandeam ca poate e cam mare dar cum spuneam nu am habar cat trebuie sa fie.Desi imi doresc nespus, sunt cam sceptica in ceea ce priveste cele 2 liniute avand in vedere ca prolactina a luat-o razna. Doar saptamana viitoare, la final, am programare la medic....pana atunci ma tot framant! Boredom
AdrianaC
Postat: Saturday, November 9, 2019 6:57 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Locatia: Bucuresti
Nu te stresa, ca stresul nu face bine !
Succes sa vezi 2 liniute ! Clap
Raza
Postat: Saturday, November 9, 2019 8:19 AM

Intrat: 2/15/2019
Postari: 37
Sisi2 wrote:
Buna fetelor! Am facut progesteronul si mi-a iesit 21,8 ng/ ml iar valorile de referinta in faza luteala sunt 1.8 ng/ml-22,5 ng/ml. Ce parere aveti? Eu chiar nu ma pricep deloc. Toate analizele hormonale mi-au iesit bine cu exceptia prolactinei care a iesi peste 1000 uUI/ml.
Cheek Kiss

Sisi, cu prolactina am avut si eu probleme, o aveam aproape 1000. Am facut analiza dupa o perioada stresanta la munca, nu am lua niciun tratament dar m-am mai relaxat si am refacut analiza dupa 3 luni si imi era ok. Acuma vezi ce iti recomanda si doctorul si cum simti tu ca ti-ar fi mai ok, pentru mine nu a fost o problema sa astept 3 luni ca sotul astepta si el sa isi refaca spermograma.
Raza
Postat: Saturday, November 9, 2019 8:25 AM

Intrat: 2/15/2019
Postari: 37
Fetele din Cluj sau de prin zona, Genetic Center ar fi ok pentru o spermograma?
Doctorita la care am fost recent, ne-a recomandat direct FIV ca sa nu mai pierdem timpul, ne-am indrepta spre Budapesta pe anul viitor, momentan suntem in cautari si am vrea sa refacem spermograma ca sa stim exact cum stam inainte de ne prezanta la FIV. Multumesc.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed