Clubul aspirantelor - 76

Options Clubul aspirantelor - 76
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lori
Postat: Saturday, October 19, 2019 12:07 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/7/2014
Postari: 196
Mihaela14 wrote:

Lori si eu dupa avort am sangerat usor trei sapt, s-a oprit vreo doua zile si apoi la 21 de zile de la avort deja am avut prima menstruatie. Eu cred ca e menstruatie si la tine.

Multumesc pentru raspuns Mihaela si imi pare rau pentru pierderea ta. Iti doresc speranta si incredere ca va veni si momentul tauCheek Kiss
Mihaela14
Postat: Saturday, October 19, 2019 12:07 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/1/2018
Postari: 1702
Dxc wrote:
hey neata! Ma crezi ca tot cu gândul asta am intrat!ras adinaaaa ce vesti ne dai?

sic
Tu ai depus dosarul pt fiv?
Mihaela14
Postat: Saturday, October 19, 2019 12:09 PM

Lori wrote:

Multumesc pentru raspuns Mihaela si imi pare rau pentru pierderea ta. Iti doresc speranta si incredere ca va veni si momentul tauCheek Kiss

Multumesc computerlove
Dxc
Postat: Saturday, October 19, 2019 12:59 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/17/2018
Postari: 614
Mihaela14 wrote:

sic
Tu ai depus dosarul pt fiv?
nuu...sapt viitoare majoreta
adina1109
Postat: Saturday, October 19, 2019 2:33 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 6/29/2018
Postari: 397
Dxc wrote:
hey neata! Ma crezi ca tot cu gândul asta am intrat!ras adinaaaa ce vesti ne dai?

Dragele mele continui tratamentul, am si marit doza putin, foliculii sunt inca mici pentru punctie au intre 13-17,4 si continui tratamentul pana luni. Luni iar eco si analize. Daca totul e ok luni , punctia va fi miercuri . Va multumesc si va pup
adina1109
Postat: Saturday, October 19, 2019 2:34 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 6/29/2018
Postari: 397
Dxc wrote:
nuu...sapt viitoare majoreta

Superrrrr .... tin pumnii
Dxc
Postat: Saturday, October 19, 2019 5:13 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/17/2018
Postari: 614
adina1109 wrote:

Superrrrr .... tin pumnii
si eu iti tin pumnii, sa auzim numai de bineBravoo
Criss90
Postat: Saturday, October 19, 2019 6:55 PM

Nivel: Membru

Intrat: 10/16/2019
Postari: 20
Locatia: Bucuresti
Am o nelamurire legata de testele de sarcina ultrasensibile, cica ar depista sarcina cu 5 zile inainte de presupusa menstruatie, dar de multe ori implantarea are loc foarte aproape de ziua menstruatiei, in acest caz cum ar putea depista o posibila sarcina cu cele 5 zile inainte? Hormonul se secreta inainte de implantare?
Andreea06
Postat: Saturday, October 19, 2019 7:13 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/28/2017
Postari: 5744
Criss90 wrote:
Am o nelamurire legata de testele de sarcina ultrasensibile, cica ar depista sarcina cu 5 zile inainte de presupusa menstruatie, dar de multe ori implantarea are loc foarte aproape de ziua menstruatiei, in acest caz cum ar putea depista o posibila sarcina cu cele 5 zile inainte? Hormonul se secreta inainte de implantare?

Nu se secreta inainte. Mizeaza pe ideea ca implantarea poate avea loc cu min 6 zile dupa ovulatie (daca esti norocoasa asa repede) si atunci la un ciclu de 28 zile cu ov in ziua 14, cu 6 zile implantare e ziua 20 si lasi 2 zile sa se secrete hormonul ca sa poata depista testul.. ar fi ziua 22. Deci cu 5 zile mai devreme de cand ar fi sa vina.

Implantarea are loc in 6-12 zile dupa ovulatie. Tre calculat asa pt fiecare in parte si nu dupa cand e menstruatia pt ca poate fi ciclu de 25 zile sau 28 sau 35 zile etc (pt fiecare e diferit)
Criss90
Postat: Saturday, October 19, 2019 8:29 PM

Andreea06 wrote:

Nu se secreta inainte. Mizeaza pe ideea ca implantarea poate avea loc cu min 6 zile dupa ovulatie (daca esti norocoasa asa repede) si atunci la un ciclu de 28 zile cu ov in ziua 14, cu 6 zile implantare e ziua 20 si lasi 2 zile sa se secrete hormonul ca sa poata depista testul.. ar fi ziua 22. Deci cu 5 zile mai devreme de cand ar fi sa vina.

Implantarea are loc in 6-12 zile dupa ovulatie. Tre calculat asa pt fiecare in parte si nu dupa cand e menstruatia pt ca poate fi ciclu de 25 zile sau 28 sau 35 zile etc (pt fiecare e diferit)

Multumesc mult pt raspunsCheek Kiss
Sisi2
Postat: Sunday, October 20, 2019 11:23 AM

Intrat: 8/7/2019
Postari: 90
Criss90 wrote:

Buna Criss! Ai testat? Cheek Kiss
Criss90
Postat: Sunday, October 20, 2019 5:16 PM

Sisi2 wrote:

Buna Criss! Ai testat? Cheek Kiss

Buna, din pacate mi-a venit in aceasta dimineata exact cand vroiam sa fac testulCray . Asta e, mergem inainte cu optimism si asteptam minunea, o sa vina bebe cand vrea elcoeur
Mihaela14
Postat: Sunday, October 20, 2019 10:21 PM

Criss90 wrote:

Buna, din pacate mi-a venit in aceasta dimineata exact cand vroiam sa fac testulCray . Asta e, mergem inainte cu optimism si asteptam minunea, o sa vina bebe cand vrea elcoeur

Criss, o imbratisare computerlove
Sisi2
Postat: Sunday, October 20, 2019 11:21 PM

Intrat: 8/7/2019
Postari: 90
Criss90 wrote:

Criss, imi pare rau!!! Asa e, mergem inainte!! Te pup si capul susCheek Kiss
Aleahim
Postat: Monday, October 21, 2019 10:24 AM

Intrat: 7/19/2018
Postari: 1359
Neata gagici! Sa aveti un inceput de saptamana minunat!
Criss imi pare rau.Cheek Kiss
Adina multa bafta azi, sa vii cu vesti bune!
Rose ce mai faci? Nu mai dai nici un semn.Sper ca esti bine.
Carlita iar te pistonez, nici o noutate?Nu ai mai facut nici o investigatie?
Fetelor, noi tocmai am petrecut un weekend minunat la Budapesta si parca mi-am incarcat bateriile.Desi sunt super obosita de la atatea plimbari+ drumul destul de lung, psihic sunt pregatita sa mergem inainte.
Va pupgrup
Utilizatori in acelasi subiect
eve23
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed