Clubul aspirantelor - 72

Options Clubul aspirantelor - 72
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lili Eu
Postat: Monday, February 11, 2019 10:21 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/23/2015
Postari: 3341
Locatia: ploiesti
Aleahim wrote:

Sunt de acord cu tine.O data ce se produce ovulatia, corpul galben incepe sa secrete progestron, care inhiba o alta posibila ovulatie. De aceea si cand prescrie medicul progesteron, se incepe adiministrarea incepand cu ziua 15-16, pentru a nu inhiba ovulatia.
Pai e logic...doar un Dr care habar nu are de nimic poate sa zica asemenea aberatii...NuStiu nu e posibil asa ceva....poate nu sa spart primul folicul si intre timp a ma crescut unul....dar sa ovulezi de 2 ori la interval de zile nu e posibil clar ....Crazy
kryssu92
Postat: Monday, February 11, 2019 10:21 AM

Nivel: Membru

Intrat: 10/8/2018
Postari: 65
Locatia: Bucuresti
Inseamna ca am inteles eu ori total gresit, ori a luat-o el razna.
Tinand cont ca ar fi trebuit sa se vada ceva pana acum sigur nu e nimic, doar probabil o dereglare. Mai astept 2-3 zile, daca nu vine, ma duc la doctor sa vedem ce imi da sa ma regleze la loc. Cum am mai zis, niciodata nu a intarziat nici macar o zi, poate chiar venea mai devreme cu o zi.
Mihaela14
Postat: Monday, February 11, 2019 10:25 AM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 1056
kryssu92 wrote:

La mine e mai complicat, pentru ca aparent de vreo 3 luni ovulez de 2 ori, confirmat de doctor. A zis ca e rar, dar se intampla.
Am avut dureri de pe 21 pana pe 25 ianuarie cu secretie egg pe 23-24 ianuarie, si iar au inceput durerile de pe 30 pana pe 6, cu egg pe 1. Contacte pe 23,24,25 si pe 2 februarie. Daca ar fi fost sa se implanteze pe 24 ma gandesc ca s-ar fi vazut iar.

Daca imi vin uratii de luna viitoare fac teste de ovulatie ca sa vad exact ce si cum e cu ovulatia asta, ca ma da peste cap.

S-a mai auzit de ovulatie dubla dar la interval de o zi maxim, nu la cinci zile distanta. Ceva nu se leaga. Parerea mea e ca ar trebui sa mai consulti si un alt medic, asta mi se pare ca nu prea stie ce vorbeste, dar repet e doar parerea mea. Sa-ti povestesc cum am patit eu cu primul dictor cu care am pierdut timp pretios:
Am inceput sa incercam pt bebe in dec 2016, in ian 2017 deja m-am prezentat la ginecolog pt consult si eco stiind ca peste 35 de ani pot aparea ptobleme( eu aveam 36 atunci) dupa eco, consult si analiza pap mi-a zis ca am sop ,dar ca totul e ok sa ma duc acasa sa bagam material si dupa trei luni sa ma intorc daca nu raman. Dupa astea trei luni mi-a dat sa iau clostylbegit( pt stimulare) si duphaston din z 15 pana in 24 bineinteles fara monitorizare ecografica -total GRESIT! Eu deja incepusem sa-mi pun intrebari: fara monitorizare? fara analize hormonale? Apoi am luat singura initiativa, am fost la endo si am schimbat medicul. Acum simt ca nici al tau nu e ok si de asta te-am sfatuit sa ceri si o alta parere. Si informeaza-te de la bun inceput!
Iti doresc un bebe cat mai curand!!coeur
kryssu92
Postat: Monday, February 11, 2019 10:26 AM

Lili Eu wrote:
Pai e logic...doar un Dr care habar nu are de nimic poate sa zica asemenea aberatii...NuStiu nu e posibil asa ceva....poate nu sa spart primul folicul si intre timp a ma crescut unul....dar sa ovulezi de 2 ori la interval de zile nu e posibil clar ....Crazy

in ianuarie am fost la eco fix dupa a doua perioada de dureri, si mi-a zis ca deabea am ovulat, pe dreapta, unde ma si durea. Eu fiind ferm convinsa, ca am ovulat cu o saptamana mai devreme. Cred ca am interpretat eu gresit, si am auzit ce am vrut eu sa aud, ca ar mai fi fost o sansa, dar nu a fost in ianuarie.

E posibil sa nu se fi spart pe 24-25 ci deabea la sfarsitul lunii? Ma dau peste cap toate informatiile noi legate de corpul meu, pana acum aveam interzis la a face copii, dar acum de cand putem si vrem, sunt multe informatii pe care trebuie sa le inteleg.
Lili Eu
Postat: Monday, February 11, 2019 10:28 AM

kryssu92 wrote:
Inseamna ca am inteles eu ori total gresit, ori a luat-o el razna.
Tinand cont ca ar fi trebuit sa se vada ceva pana acum sigur nu e nimic, doar probabil o dereglare. Mai astept 2-3 zile, daca nu vine, ma duc la doctor sa vedem ce imi da sa ma regleze la loc. Cum am mai zis, niciodata nu a intarziat nici macar o zi, poate chiar venea mai devreme cu o zi.
Eu iti zic sa cauti alt Dr si iti zic din tot sufletul...nu mai pierde timpul cu el....cine stie ce iti mai face si iti deregleaza corpul .. sper sa intelegi ce vreu sa iti zic....fetelor cand dati de Dr de genul fugiti cat va tin picioarele... eu era sa mor din vina la o toanta...cand am avut sarcina extrauterina ..ma chiuretat pe viu ..si eu de fapt aveam sarcina extrauterina si dupa inca 3 saptamani sa spart trompa si am fost la 10 minute de moarte....asa ca va dau un sfat nu mai aveti incredere in toti incompetenti ...voi aveti de suferit uff
kryssu92
Postat: Monday, February 11, 2019 10:47 AM

Lili Eu wrote:
Eu iti zic sa cauti alt Dr si iti zic din tot sufletul...nu mai pierde timpul cu el....cine stie ce iti mai face si iti deregleaza corpul .. sper sa intelegi ce vreu sa iti zic....fetelor cand dati de Dr de genul fugiti cat va tin picioarele... eu era sa mor din vina la o toanta...cand am avut sarcina extrauterina ..ma chiuretat pe viu ..si eu de fapt aveam sarcina extrauterina si dupa inca 3 saptamani sa spart trompa si am fost la 10 minute de moarte....asa ca va dau un sfat nu mai aveti incredere in toti incompetenti ...voi aveti de suferit uff

Cred ca da, cel mai bine il schimb. Mi-au recomandat niste colege unul bun, dar se ajunge foarte greu la el, trebuie facuta programare cu mult timp inainte. O sa incerc sa ma programez cat mai curand, sa fac un control.
Lili Eu
Postat: Monday, February 11, 2019 10:51 AM

kryssu92 wrote:

Cred ca da, cel mai bine il schimb. Mi-au recomandat niste colege unul bun, dar se ajunge foarte greu la el, trebuie facuta programare cu mult timp inainte. O sa incerc sa ma programez cat mai curand, sa fac un control.
Foarte bn...macar pt o parere sa mergi Buddy1
AleC
Postat: Monday, February 11, 2019 12:06 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 5/31/2017
Postari: 636
Lili Eu wrote:

Cati incompetenti exista, din pacate. Cum am dat si eu de cel de la inceputul sarcinii, care ma programase urmatoarea zi pentru scoaterea trompei, ca era sarcina extrauterina..ar trebui sa merg cu baiatul acum la el, sa ii arat cat de profesionist a fost. Si cand ma gandesc ca poate altcineva ar fi mers pe mana lui..
kryssu92
Postat: Monday, February 11, 2019 1:37 PM

Gata, m-am programat la doctor pe 25 februarie.
Am 4 colege care merg constant la el, 3 au si nascut cu el si sunt multumite. Vedem ce imi zice. Eu totusi, cumva in sufletul meu inca sper sa fie totul ok, si sa fie cu ochi. Cateodata ma gandesc ca sper degeaba, dar totusi sper
Mihaela14
Postat: Monday, February 11, 2019 1:46 PM

kryssu92 wrote:
Gata, m-am programat la doctor pe 25 februarie.
Am 4 colege care merg constant la el, 3 au si nascut cu el si sunt multumite. Vedem ce imi zice. Eu totusi, cumva in sufletul meu inca sper sa fie totul ok, si sa fie cu ochi. Cateodata ma gandesc ca sper degeaba, dar totusi sper

F bine ca te-ai programat si f bine faci ca speri, fara speranta nu am reusi!computerlove
Adina Mariana
Postat: Monday, February 11, 2019 1:58 PM

Intrat: 8/16/2017
Postari: 3216
Locatia: Sibiu
Fetele mele dragi,beta meu este 540 iar joi am primul eco.Pe aceasta cale vreau sa imi zborul oficial de la aspirante si sa va transmit toate gandurile mele pozitive.Ma rog pt.voi sa ma urmati si sa vi se implineasca visul cat mai repede.O sa mai intru si pe aici cand am timp pt.ca momentan imi este foarte somn,ma simt epuizata total.Primul meu simtomAngelNot bafta fetelor.Va pup
Mihaela14
Postat: Monday, February 11, 2019 2:00 PM

Adina Mariana wrote:
Fetele mele dragi,beta meu este 540 iar joi am primul eco.Pe aceasta cale vreau sa imi zborul oficial de la aspirante si sa va transmit toate gandurile mele pozitive.Ma rog pt.voi sa ma urmati si sa vi se implineasca visul cat mai repede.O sa mai intru si pe aici cand am timp pt.ca momentan imi este foarte somn,ma simt epuizata total.Primul meu simtomAngelNot bafta fetelor.Va pup

Multumim Adina! pupici Sa-mi trimiti praf de bebe, vreau sa ma molipsesc de la tine!sic
kryssu92
Postat: Monday, February 11, 2019 2:07 PM

Adina Mariana wrote:

Miha, pana nu e rosu, eu sper. M-am dus azi de 3 ori la toaleta sa ma verific, dar nici de a naibii nu schimb protejslip-ul zilnic cu tampon pana nu vad rosu. De obicei cand stiam ca trebuie sa vina ma pregateam, acumnu vreau. Vreau sa lipseasca pana la anul daca se poate Lol

Felicitari Adina. Sa ai o sarcina usoara, si un bebe sanatos. SimplyLove
carlita
Postat: Monday, February 11, 2019 2:10 PM

Intrat: 2/9/2016
Postari: 2601
Adina Mariana wrote:

Adina, de acum iti uram sarcina usoara si la termen! Te predam la burtici cu conditia sa mai vii sa ne prafuiesti din cand in cand! Lol
PS: La cine mergi la primul eco? La Iasi?
Mihaela14
Postat: Monday, February 11, 2019 2:19 PM

kryssu92 wrote:

Miha, pana nu e rosu, eu sper. M-am dus azi de 3 ori la toaleta sa ma verific, dar nici de a naibii nu schimb protejslip-ul zilnic cu tampon pana nu vad rosu. De obicei cand stiam ca trebuie sa vina ma pregateam, acumnu vreau. Vreau sa lipseasca pana la anul daca se poate Lol

Felicitari Adina. Sa ai o sarcina usoara, si un bebe sanatos. SimplyLove

Esti ambitioasaLol
Si eu "astept" menstruatia bataus ,azi a scazut drastic tempetatura, pe maine cred ca vine..dar e ciudat ca nu am spotting desi n-am mai luat progesteron de 4 zile. Si eu imi fac filme ca creste temp din nou , in fiecare luna fac la fel. Luna asta dupa cele doua teste negative am zis ca-mi iau gandul, am plans mult ,dar parca sperantele au revenit! Ma imaginez burticagravida ras
Utilizatori in acelasi subiect
ivoreth
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed