Clubul aspirantelor - 70

Options Clubul aspirantelor - 70
Subiectul anterior · Subiectul urmator
FloreFlore
Postat: Wednesday, December 19, 2018 11:02 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/17/2017
Postari: 2054
M2m2m2 wrote:

Flore ia sta sus pana vine menstra ...mai dibuiesti daca graficul arata vreo implantare dar in general nu te poti lua dupa ea ..pana in z13 totul e frumos in ziua 14 sa nu scada :))
Doamne ajuta sa ti se implineasca visul!! grup

Da,din pacate ?i asta e adevarat pale Cu visul ce sa zic,D ne ajuta !Cheek Kiss
FloreFlore
Postat: Wednesday, December 19, 2018 11:44 AM

Mirela.t83 wrote:

Nu te mai gandi.
Asa am avut si eu intebari 1000 cum am reusit Dumnezeule sa fie Denis ok si fara pic de tratament.
Eu o lupta grea dar nu te descuraja.
Mie mi au luat aproape 3 ani sa diger trombofilia asta. Adica inclusiv perioada celor 4 sarcini pierdute.
N ai ce sa faci.
Eu in preconceptie am aspenter de 75 mg si methylfolate. Nu acid folic asta e buba care nu o în?elege majoritatea. Cand ai mutatii nu iei acid folic.
Apoi direct injectii. Clexane.
Te cred ca nu e u?or, dar ai speranta ca va fi ok! Cheek Kiss

Eu intentionez sa iau Femibion 1 începând de luna viitoare pentru ca are în compoziție si folati. .uff

Compozitie:
Compozitie / comprimat :
Folati , Vitamina B1 , B2 , B6 , B12 , Biotina , Niacina , Acid pantotenic , Vitamina C , Vitamina E , Iod .

Acidul folic:
Un tip de vitamină B care, in corp, este transformată in folat pentru a deveni activă biologic. Contribuie atat la creșterea țesutului matern in timpul sarcinii, cat si la procesul de diviziune celulară. Insă nu toate femeile pot utiliza in intregime acidul folic.

Metafolin:
O formă specială de folat, dezvoltată și brevetată de Merck, care nu mai trebuie transformată in corp, ci este disponibilă direct. Metafolin® este marcă inregistrată a Merck KGaA, Darmstadt, Germania.

Iod:
Contribuie la producţia normala de hormoni tiroidieni și la funcţionarea normală a glandei tiroide.

Vitamina B1, B2 și biotina:
Contribuie la metabolismul energetic normal și la funcţionarea normală a sistemului nervos.

Vitamina B6, B12 niacina și acidul pantotenic:
Contribuie la reducerea oboselii și extenuării.

Vitamina C:
Contribuie la funcţionarea normală a sistemului imunitar.

Vitamina E:
Contribuie la protecția celulelor impotriva stresului oxidativ.

Mod de administrare :
1 comprimat / zi , in timpul mesei .

Andreea06
Postat: Wednesday, December 19, 2018 11:47 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/28/2017
Postari: 5730
Adina Mariana wrote:
Nu mai dureaza mult Andreea.Eu spun ca pe poimaine ovulezi.Maine va fi ca cea de control si poimaine mai accentuat apoi.Deci pe poimaine,maxim raspoimaine ziua 17,18 ovulezi.Eu am facut azi un test de ovulatie negativ complect.Abia am zarit linia a doua.Deci la mine o sa mai dureze,cum am spus initial de Craciun va fii.Tot sper ca Vitexul si faptul ca mai sunt sub stimularea de luna trecuta sa fie mai repede si la mine dar....la mine nu exista asa ceva.Sunt cu incetinitorul rau de tot.Daca pe stimulare injectabila am facut iui in ziua 15 pe natural nici o sansa pana dupa ziua 18.Mai repet si eu poimaine un test de ovulatie sa vad macar nu se apropie?

Merciiii
O sa testez si azi sa vad daca e ceva schimbat. Temp a crescut la 36 si ieri si azi 36.1 ..

Si de esti cu incetinitorul, priveste partea buna ca la un moment dat tot ovulezi, ai foliculi si mai multi grasunei deci lunile nu sunt pierdute. Atat ca astepti mai mult sa se intample, dar bine ca se intampla dance
Andreea06
Postat: Wednesday, December 19, 2018 11:55 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/28/2017
Postari: 5730
Alle.p wrote:
Alina, la fundeni am stat aprox o ora de la 6 la 7 dimineata pt recoltare si aprox 2 ore de la 2 pt interpretare. Am avut trimitere, dar nu a fost nevoie de ea.
Le: daca faci la Fundeni ce se poate si le ai pe celelalte facute în privat, economise?ti si banui?i pt consulta?ie, pt ca dna U se uita atent peste toate analizele

Ce frumoasa e poza ta de profil. Intru rar pe laptop si pe tel nu imi arata avatarele. Cheek Kiss
FloreFlore
Postat: Wednesday, December 19, 2018 12:30 PM

Andreea06 wrote:

Ce frumoasa e poza ta de profil. Intru rar pe laptop si pe tel nu imi arata avatarele. Cheek Kiss

Daa,exact!De ceva timp nu se mai vad avatarele pe tel .De ce oare?uff
Mihaela14
Postat: Wednesday, December 19, 2018 12:40 PM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 1619
FloreFlore wrote:

Daa,exact!De ceva timp nu se mai vad avatarele pe tel .De ce oare?uff

Inainte foloseam chrome ca si browser si la un moment dat au dusparut avatarele. Am incercat atunci sa intru cu internet explorer si cu asta se vad si pozele. Deci am ramas cu Internet Explorer. grup
FloreFlore
Postat: Wednesday, December 19, 2018 12:57 PM

craciun
Mihaela14 wrote:

Inainte foloseam chrome ca si browser si la un moment dat au dusparut avatarele. Am incercat atunci sa intru cu internet explorer si cu asta se vad si pozele. Deci am ramas cu Internet Explorer. grup

Aaaa ,ok,mulțumesc! Vad ca acum suntem și în ton cu Sarbatorile de Craciun ,rosu și verde !Hilar
Tzepii
Postat: Wednesday, December 19, 2018 1:01 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/13/2006
Postari: 1829
Locatia: Romania-Bucuresti
Andreea06 wrote:

Au fost facute niste modificari software, astfel incat pe dipozitivele cu rezolutii mici(categorie in care intra si telefoanele mobile) nu se mai afiseaza informatiile despre profilul utilizatorului (aici era si poza de profil).Acest lucru a fost facut pentru a putea citi un mesaj fara a mai fi nevoie sa scrolam stanga dreapta, ci doar sus jos. Pe dispozitivele cu rezolutie suficient de mare informatiile de profil apar indiferent de browserul folosit (Chrome sau Internet Explorer)
M2m2m2
Postat: Wednesday, December 19, 2018 1:14 PM

Intrat: 6/30/2018
Postari: 1081
Locatia: Arad
FloreFlore wrote:

Eu intentionez sa iau Femibion 1 începând de luna viitoare pentru ca are în compozi?ie si folati. .uff

Compozitie:
Compozitie / comprimat :
Folati , Vitamina B1 , B2 , B6 , B12 , Biotina , Niacina , Acid pantotenic , Vitamina C , Vitamina E , Iod .

Acidul folic:
Un tip de vitamina B care, in corp, este transformata in folat pentru a deveni activa biologic. Contribuie atat la cre?terea ?esutului matern in timpul sarcinii, cat si la procesul de diviziune celulara. Insa nu toate femeile pot utiliza in intregime acidul folic.

Metafolin:
O forma speciala de folat, dezvoltata ?i brevetata de Merck, care nu mai trebuie transformata in corp, ci este disponibila direct. Metafolin® este marca inregistrata a Merck KGaA, Darmstadt, Germania.

Iod:
Contribuie la productia normala de hormoni tiroidieni ?i la functionarea normala a glandei tiroide.

Vitamina B1, B2 ?i biotina:
Contribuie la metabolismul energetic normal ?i la functionarea normala a sistemului nervos.

Vitamina B6, B12 niacina ?i acidul pantotenic:
Contribuie la reducerea oboselii ?i extenuarii.

Vitamina C:
Contribuie la functionarea normala a sistemului imunitar.

Vitamina E:
Contribuie la protec?ia celulelor impotriva stresului oxidativ.

Mod de administrare :
1 comprimat / zi , in timpul mesei .

Flore sa ai grija ca ingrasa femibionu ..cel putin la mine asa a fost , ma apuca foamea de imi venea sa lesin daca nu mancam in momentul ala ..si am pus destul bine acumulat cu sarcina dupa ce l-am oprit am reusit sa mai dau jos 3 kg ..
Eu am luat din timpul sarcini imediat ce am aflat si nu l-am mai intrerupt pana luna trecuta cand de fapt nu am mai luat nimic..revenind luna asta la beuri, vitd3 si omega3.

Si daca cumva ai tiroida sau aveti nu e voie ca , contine iod.
Aleahim
Postat: Wednesday, December 19, 2018 1:28 PM

Intrat: 7/19/2018
Postari: 1275
Ohooo...vad ca ne-am imbracat de sarbatoarecraciun santa
FloreFlore
Postat: Wednesday, December 19, 2018 1:33 PM

M2 ,sa ?tii ca ai dreptate ,acum 4 ani când am inceput sa muncim pentru bebe ,dr de atunci mi a prescris Elevit...Am luat 3 luni ?i de atunci m am îngra?at destul de mult..De la 47 kg am ajuns în 2 ani,luând ?i alte suplimente ,la 64 Cray ...Acum stagnez la 60....Cu tiroida nu ?tiu ce sa zic. ..La analize mi.a ie?it ok..Doar la eco mi a vazut ceva nodul pe partea stânga ?i a ramân sa mai repet dar nu am mai apucat. ..Uneori am senzatia ca nu primesc suficient aer în plamâni ...etcuff
M2m2m2
Postat: Wednesday, December 19, 2018 1:41 PM

Intrat: 6/30/2018
Postari: 1081
Locatia: Arad
FloreFlore wrote:
M2 ,sa ?tii ca ai dreptate ,acum 4 ani când am inceput sa muncim pentru bebe ,dr de atunci mi a prescris Elevit...Am luat 3 luni ?i de atunci m am îngra?at destul de mult..De la 47 kg am ajuns în 2 ani,luând ?i alte suplimente ,la 64 Cray ...Acum stagnez la 60....Cu tiroida nu ?tiu ce sa zic. ..La analize mi.a ie?it ok..Doar la eco mi a vazut ceva nodul pe partea stânga ?i a ramân sa mai repet dar nu am mai apucat. ..Uneori am senzatia ca nu primesc suficient aer în plamâni ...etcuff

Eu de la 57 am ajuns la 67 cu tot cu sarcinii si toate medicamentele luate ..si acum oprind tot am 64 mai am de dat ..dar nu m-am stresar ca am zis ca raman iar repede ...
Am gasit un truc cu femibionu si il luam in timpul mesei de pranz si nu mai ma lua cu lesin :))
Dar am zis ca il iau degeaba daca nu vine bb ..nu putem trai cu medicamente zilnice ficatul nostru e in pioneze ..asa ca mai fac pauze!
Adina Mariana
Postat: Wednesday, December 19, 2018 1:58 PM

Intrat: 8/16/2017
Postari: 4658
Locatia: Sibiu
Andreea06 wrote:

Merciiii
O sa testez si azi sa vad daca e ceva schimbat. Temp a crescut la 36 si ieri si azi 36.1 ..

Si de esti cu incetinitorul, priveste partea buna ca la un moment dat tot ovulezi, ai foliculi si mai multi grasunei deci lunile nu sunt pierdute. Atat ca astepti mai mult sa se intample, dar bine ca se intampla dance
Asa este ai dreptate.Bine ca se intampla nu conteaza cand.Astept testul tau de ovulatie de azi.Sunt sigura ca e ca liniuta de controlyes
Adina Mariana
Postat: Wednesday, December 19, 2018 2:02 PM

Intrat: 8/16/2017
Postari: 4658
Locatia: Sibiu
Hehe a venit Craciunul pe forumyes frumos arata cu verde si rosu.Mie imi placea mai mult cand se vedea poza si orasul si postarile.M-am si obisnuit asa cu avatarele,a fost frumos.Eu mereu numai pe telefon intru sau tableta ca nu am calculator si nu mai vad pozele de profil din pacate,am si uitat ce poza am eu.M-am uitat sa vad ca nu mai stiamhohot
FloreFlore
Postat: Wednesday, December 19, 2018 2:03 PM

M2m2m2 wrote:

Eu de la 57 am ajuns la 67 cu tot cu sarcinii si toate medicamentele luate ..si acum oprind tot am 64 mai am de dat ..dar nu m-am stresar ca am zis ca raman iar repede ...
Am gasit un truc cu femibionu si il luam in timpul mesei de pranz si nu mai ma lua cu lesin :))
Dar am zis ca il iau degeaba daca nu vine bb ..nu putem trai cu medicamente zilnice ficatul nostru e in pioneze ..asa ca mai fac pauze!

Ma crezi ca un fiecare luna îmi propun sa nu mai iau nimic???i apoi iar "ma prostesc "si zic hai sa o încerc si pe asta...Dar ne agatam de orice doar doar sa apara bebe...Cray
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed