Clubul aspirantelor - 70

Options Clubul aspirantelor - 70
Subiectul anterior · Subiectul urmator
M2m2m2
Postat: Friday, January 11, 2019 9:30 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/30/2018
Postari: 685
Locatia: Arad
FloreFlore wrote:
Fetelor ,graficul mi a trasat din nou ovulatia ptr ca am trecut în z 13 dureri de ovulatie etc...Deci as fi acum în z3 dpo ras

LE:am scos secre?iile ?i durerile de ovulatie din z13 ?i sa vedem de luni ce ne rezerva testarea Crazy Hands

Neata! Flore si mie mi-a schimbat-o in z 15 dar am pus un test de ov in z10 sa o lase asa in z 11 de 3 cicluri incoace tot asa am patit ca tot o schimba :))
Nu am facut test vad ca ma ma tin bine :))
Albinutza30
Postat: Friday, January 11, 2019 9:33 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/18/2018
Postari: 306
Locatia: Italia
FloreFlore wrote:
wav
Mul?umesc SimplyLove La mine de pe telefon nu se vede sic Dar aseara am intrat de pe laptop ?i "m am jucat "putinLove

Albinutza majoreta majoreta majoreta wav

Multumesc mult de incurajare,dar scade temperaturapale ,asta este o noua luna, noi sanse. Pe 18 avem si programmate la centrul de infertilitate , sper sa fie bine. Scot majoreta majoreta majoreta majoreta ptr care sunteti la testare. Sa vedeti dubluhearts computerlove
simmo
Postat: Friday, January 11, 2019 9:38 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 6/19/2018
Postari: 180
Mihaela14 wrote:
Simmo te vad online: buna dimineata :003:
Cum mai esti? Nu ne-ai mai scris demult..computerlove

Buna Mihaela / fetelor,

Aseara nu prea am avut somn si v-am citit comentariile (ramasesem in urma). Felicitari celor care au test pozitiv: va urez sarcina usoara, la termen si bebei sanatosi.
Tin pumnii la cele ce urmeaza sa testeze.

Mihaela, ai fost gand la gand cu mine. Nu am mai scris pentru ca nu am mai avut ce sa zic.

Dar chiar azi vroiam sa va adresez o intrebare: la sectia de hematologie Fundeni (Uscatescu), o gasesc pe dna doctor in fiecare zi lucratoare (luni - vineri) de dimineata, nu ? Pentru analize dimineata, iar interpretare la ora pranzului parca ?! La RM gasesti loc disponibil abia peste cateva luni :(
alina89
Postat: Friday, January 11, 2019 9:44 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/21/2017
Postari: 1830
Locatia: Bucuresti
simmo wrote:

Buna Mihaela / fetelor,

Aseara nu prea am avut somn si v-am citit comentariile (ramasesem in urma). Felicitari celor care au test pozitiv: va urez sarcina usoara, la termen si bebei sanatosi.

Mihaela, ai fost gand la gand cu mine. Nu am mai scris pentru ca nu am mai avut ce sa zic.

Dar chiar azi vroiam sa va adresez o intrebare: la sectia de hematologie Fundeni (Uscatescu), o gasesc pe dna doctor in fiecare zi lucratoare (luni - vineri) de dimineata, nu ? Pentru analize dimineata, iar interpretare la ora pranzului parca ?! La RM gasesti loc disponibil abia peste cateva luni :(

Mie mi-a recoltat la 8 dimineata la fundeni si m-a chemat intro ora jumate dupa rezultat. Probabil era o zi mai linistita. La RM eu am prins loc in aceeasi zi am sunat dimineata si se eliberase un loc.
Ella123
Postat: Friday, January 11, 2019 9:53 AM

Intrat: 5/9/2018
Postari: 605
Locatia: Ploiesti
simmo wrote:

Buna Mihaela / fetelor,

buna Simmo. eu cand am fost am recoltat dimineata si apoi pe la 12 jum a inceput sa ne cheme pe rand la interpretat. trebuie sa ai ceva rabdare... eu cand am intat a durat maxim 5 min interpretarea. mai multe lamuriri de la ea am primit pe mail.
Roser
Postat: Friday, January 11, 2019 10:00 AM

Intrat: 10/21/2018
Postari: 161
M2m2m2 wrote:

Neata! Flore si mie mi-a schimbat-o in z 15 dar am pus un test de ov in z10 sa o lase asa in z 11 de 3 cicluri incoace tot asa am patit ca tot o schimba :))
Nu am facut test vad ca ma ma tin bine :))

Credeam ca nu rezisti si il faci azisic
Eu zici ca m-am trezit batuta dimineata asta, atat sunt de obosita ca as fi ramas in pat toata ziua, deja noptile de insomnie isi spun cuvantul. Cred ca o sa las dhea o perioada sa vad daca e de la el. Plus ca nu mai am sperante deloc, sanii au inceput sa se dezumfle, cred ca scade progesteronul si se apropie ciclonul. Asa m-a indispus chestia asta ca azi dimineata m-am descarcat pe un biet taximetrist, dar fara sa-i pomenesc de tzatzele mele, bineinteles Lol
FloreFlore
Postat: Friday, January 11, 2019 10:36 AM

Intrat: 8/17/2017
Postari: 1824
M2 ,sa vad cât ma pot tine și eu de tare ca deja ma manânca sa bag un test Buddy1
Albinutza computerlove Luna viitoare sper sa vii cu vestea cea mare DistanceKiss
Roser ce haioasa ești hohot Da,astai cu sanii nu știu ce sa zic...Mai așteaptă sa vedem și temperaura de mâine. .SimplyLove
M2m2m2
Postat: Friday, January 11, 2019 10:48 AM

Intrat: 6/30/2018
Postari: 685
Locatia: Arad
FloreFlore wrote:
M2 ,sa vad cât ma pot tine ?i eu de tare ca deja ma manânca sa bag un test Buddy1
Albinutza computerlove Luna viitoare sper sa vii cu vestea cea mare DistanceKiss
Roser ce haioasa e?ti hohot Da,astai cu sanii nu ?tiu ce sa zic...Mai a?teapta sa vedem ?i temperaura de mâine. .SimplyLove

Flore la tine se vede scaderea aia la mine nu nu ma convinge graficul sa testez inca ..oricum sunt z 20 si 9dop e cam repede pt un test de 25 , cred ca ma incurajez singura :))) sa nu il fac :))
Roser las ca se unfla la loc sani :))

Tocmai am primit raspuns de la un medic ginecolog din Iasi ..pt problema cu antibioticul a spus ca nu de la el am ramas :(( ce stiu ..
Tot stau si ma gandesc ce am mai facut in perioada aia ..am facut si relexoterapie vreo 6 sedinte pe langa toate medicamentele luate ..sunt in dubii!
kryssu92
Postat: Friday, January 11, 2019 12:26 PM

Nivel: Membru

Intrat: 10/8/2018
Postari: 30
Buna fetelor.
Eu am vazut mai devreme ceva roz, deci cred ca spre sfarsitul zilei, daca nu maine, declar Z1. Ma dor sanii de mor si am o stare mega proasta, as bate pe toata lumea, deci Roser, eu te integ.

O zi usoara si un weekend frumos si linistit sa aveti, poate ne mai aduceti un test pozitiv.
Ella123
Postat: Friday, January 11, 2019 12:38 PM

Intrat: 5/9/2018
Postari: 605
Locatia: Ploiesti
kryssu92 wrote:
Buna fetelor.
Eu am vazut mai devreme ceva roz, deci cred ca spre sfarsitul zilei, daca nu maine, declar Z1. Ma dor sanii de mor si am o stare mega proasta, as bate pe toata lumea, deci Roser, eu te integ.

O zi usoara si un weekend frumos si linistit sa aveti, poate ne mai aduceti un test pozitiv.
kryss in ce zi esti?
kryssu92
Postat: Friday, January 11, 2019 12:57 PM

CM 26. Mi le notez din aprilie anul trecut, si am o medie de 26 de zile de ciclu. Am avut si la 24, si la 28. In general vine la 26-27 zile. Nu stiu cat e de bine ca e mai scurt. Vreau de luna asta sa incerc sa masor temperatura, dar cred ca o voi face sublingual, nu ma tenteaza sa bag termometru acolo jos Lol

Cam asa a fost anul trecut:

Prima zi
1-Apr
29-Apr - 28 zile
26-May - 27 zile
21-Jun - 26 zile
15-Jul - 24 zile
9-Aug - 25 zile
5-Sep - 27 zile
29-Sep - 24 zile
25-Oct - 26 zile
20-Nov - 26 zile
17-Dec - 27 zile
mdspa
Postat: Friday, January 11, 2019 2:14 PM

Intrat: 11/21/2018
Postari: 66
Locatia: b
Buna gagici, eu am lipsit cateva zile, am fost cu copiii la zapada, tare bine ne-am simtit, am profitat de vacanta lor si de cateva zile de concediu. Am reusit insa ca citesc tot.
Asa ca tin pumnii pentru testari si va incurajez.
De azi am inceput serviciu, vineri, ca sa-mi placa hahaha
De luni copiii merg la scoala si incepem in forta.
Eu pe baricade , azi e a 12 a zi de la cm, nu m-am testat la ovulatie ca nu eram acasa si era prea complicat, O sa fac unul azi sa vad ce-o iesi.
Ar trebui sa ma duc la control luna asta, daca imi vine cm, ca se termina si cele 3 luni de normens si progesteron.
Dr zicea ceva de o usoara stimulare ovariana, dupa cele 3 luni. Sincer, nu stiu daca sa incerc. Inca ma gandesc.
Va pup
Roser
Postat: Friday, January 11, 2019 2:21 PM

Intrat: 10/21/2018
Postari: 161
kryssu92 wrote:
CM 26. Mi le notez din aprilie anul trecut, si am o medie de 26 de zile de ciclu. Am avut si la 24, si la 28. In general vine la 26-27 zile. Nu stiu cat e de bine ca e mai scurt. Vreau de luna asta sa incerc sa masor temperatura, dar cred ca o voi face sublingual, nu ma tenteaza sa bag termometru acolo jos Lol

Cam asa a fost anul trecut:

Prima zi
1-Apr
29-Apr - 28 zile
26-May - 27 zile
21-Jun - 26 zile
15-Jul - 24 zile
9-Aug - 25 zile
5-Sep - 27 zile
29-Sep - 24 zile
25-Oct - 26 zile
20-Nov - 26 zile
17-Dec - 27 zile

Dar cand incepeti pt bebe, ciclul asta? Atunci poti sa incepi sa iei temperatura dupa menstruatie daca vrei, inainte nu prea are rost.
Si eu o iau tot sublingual, nu e nicio problema daca dormi cu gura inchisa Victory
kryssu92
Postat: Friday, January 11, 2019 2:36 PM

Roser wrote:

Dar cand incepeti pt bebe, ciclul asta? Atunci poti sa incepi sa iei temperatura dupa menstruatie daca vrei, inainte nu prea are rost.
Si eu o iau tot sublingual, nu e nicio problema daca dormi cu gura inchisa Victory

Da, de luna vrem sa incepem incercarile. Sper ca dorm cu gura inchisa. De obicei asa dorm, doar daca sunt usor infundata ma mai trezesc si cu gatul uscat, semn ca am dormit cu gura deschisa. Axial nu cred ca ar merge la mine, ca dorm in maieu, inclusiv iarna.
Adina Mariana
Postat: Friday, January 11, 2019 2:46 PM

Intrat: 8/16/2017
Postari: 2961
Locatia: Sibiu
Uau ce frumos so albastrit forumulyes o schimbare noua pe forum,sper sa fie si in burtica noastra ceva schimbatClap
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed