Clubul aspirantelor - 67

Options Clubul aspirantelor - 67
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Alle.p
Postat: Friday, September 14, 2018 6:32 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 5/13/2018
Postari: 641
Locatia: Petrila
StiuuuuCrazy ....dar intr-o zi ne va fi resplatita (ne)rabdareaBuddy1
elena2695
Postat: Friday, September 14, 2018 8:23 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 6/29/2018
Postari: 118
buna fetele! am nevoie de o parere.mi s a terminat menstruatia acum 2 zile si azi am observat pe chilot o mica sangerare si o usoara durere a ovarelor.nu mi s a mai intamplat pana acum.aveti idee ce poate fi?
Alle.p
Postat: Friday, September 14, 2018 8:33 PM

Hi ElenaCheek Kiss
Daca sangele era foarte inchis la culoare, putea fi o ramasita din menstra care s-a scurs fooooarte incet. Eu dupa menstra de obicei mai am 2-3 zile spotting. Cu durerea nu stiu ce sa zic. La mine sunt obisnuite, le am cam pe toara durata cm, odata la cateva zile
elena2695
Postat: Friday, September 14, 2018 8:42 PM

Intrat: 6/29/2018
Postari: 118
Alle.p wrote:
Hi ElenaCheek Kiss
Daca sangele era foarte inchis la culoare, putea fi o ramasita din menstra care s-a scurs fooooarte incet. Eu dupa menstra de obicei mai am 2-3 zile spotting. Cu durerea nu stiu ce sa zic. La mine sunt obisnuite, le am cam pe toara durata cm, odata la cateva zile

ma gandeam si eu la chestia asta eu nu ma confrunt de obicei cu dureri ale CM si nici spotting nu am apoi. poate o fi vreo modificare de la duphaston in sensul asta.pupici Alle si noroc la burticuta acolo sa se prinda bobita luna asta!!pupici
Alle.p
Postat: Friday, September 14, 2018 8:51 PM

Multumesc, asemeneaDistanceKiss
Bella_Tm
Postat: Friday, September 14, 2018 10:32 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 2/23/2018
Postari: 250
Locatia: Timisoara
Primavera7 wrote:

Pai cred ca cele recomandate de tine sunt si cele recomandate de medicul meu ginecolog. Cand ajung acasa iti spun exact cum suna trimiterea. Spun asta pentru ca si pe mine ma costa 450 lei dar am reducere pe asigurarea medicala de la munca si dau mai putin.
Partea cu mai multe sarcini pierdute am auzit-o si eu de la o prietena de a mea, care a descoperit ca are trombofilie, ei i-a zis primul medic ginecolog ca pana nu pierde mai multe sarcini nu are cum sa fie sigur ca asta e problema ei.
Ea a tinut sarcina cu aspenter doar din cate stiu.
In orice caz mai am ceva timp pana sa ma apuc de bebelit si o sa profit de el pentru ca sa-mi fac analizele.
Tu cum esti? Burtica ce face? Cheek Kiss

Sunt bine, multumesc de intrebare. In fiecare dimineata mi-e rau si incerc sa vomit dar nu prea am ce, dar restjl
LadyXmc
Postat: Friday, September 14, 2018 11:57 PM

Intrat: 6/10/2018
Postari: 192
Locatia: Viena
Alle.p wrote:
StiuuuuCrazy ....dar intr-o zi ne va fi resplatita (ne)rabdareaBuddy1

Asa e coeur Buddy1 trebuie sa nu ne pierdem speranta topai
Cata123
Postat: Saturday, September 15, 2018 9:17 AM

Nivel: Membru

Intrat: 11/11/2017
Postari: 86
Locatia: Bucuresti
Bella_Tm wrote:

Sunt bine, multumesc de intrebare. In fiecare dimineata mi-e rau si incerc sa vomit dar nu prea am ce, dar restjl

Buna dimineata, incearca sa mananci ceva, cat de putin, ceva ce iti place tie. Si eu ma trezesc cu stare de greata, azi la fel, am mancat o banana si mi a trecut. Apoi am continuat cu cafea si un pateu cu branza :))) si la serviciu cand mi se face foame daca nu mananc apare si starea de greata si trece cu mancare, e ciudat ca in mod normal nu as avea chef sa mananc, dar in situatia asta, mi e cam foame :)
topai
Aleahim
Postat: Saturday, September 15, 2018 10:23 AM

Intrat: 7/19/2018
Postari: 232
Buna dimi feteleCheek Kiss
stie careva de ce graficul meu e in grade F si nu C?
in aplicatie mi le arata in C, dar aici nu si oricat am incercat sa modicifc, nu pot
btw...mi se pare ciudat ca in fiecare zi creste tb cu fix 0.1. vad la voi ca oscileaza, de aia ma intreb ca oare fac eu ceva gresit?scratch
Alle.p
Postat: Saturday, September 15, 2018 11:15 AM

Neata Aleahim,
Nu stiu de ce arata in F. Dar am vazut ca e un buton sub grafic "view in celsius" si daca dai pe el arata in C.
Tb inainte de ovulatie nu cred ca e foarte importanta....la mine fluctueaza, dar am vazut grafice in care era destul de constanta. Nu te stresa cu astaCheek Kiss
Aleahim
Postat: Saturday, September 15, 2018 11:57 AM

Mersi Alle. Ma gandeam ca nu fac eu ceva bine.
Vaaai ca abia astept sa vad daca am ovulatie luna astaHands
Albinutza te vad online. Cum mai esti?
Adina Mariana
Postat: Saturday, September 15, 2018 1:36 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/16/2017
Postari: 2375
Locatia: Sibiu
Aleahim wrote:
Buna dimi feteleCheek Kiss
stie careva de ce graficul meu e in grade F si nu C?
in aplicatie mi le arata in C, dar aici nu si oricat am incercat sa modicifc, nu pot
btw...mi se pare ciudat ca in fiecare zi creste tb cu fix 0.1. vad la voi ca oscileaza, de aia ma intreb ca oare fac eu ceva gresit?scratch
sa stii ca nu o sa iti poti da seama prea multe dupa o luna de masurat temperatura.Mie mi-a trebuit cam 3,4 luni sa imi dau seama cum functioneaza,cum imi este inainte de ovulatie,dupa sau si daca raman.Nu te ingrijora,treptat o sa ajungi sa te cunosti.Sunt fete care au destul de clar graficul gen al meu dar sunt si care abia isi dau seama asa oscilatii mari au si abia le traseaza liniuta desi iau temperatura corect..Incearca sa respecti cat mai mult principiile,sa iei la aceasi ora,sa dormi minim 4 ore fara sa mergi la pipi sau sa te trezesti des iar daca o noapte nu este ok nu lua temperatura,nu are rost ca numa iti faci ganduri si nici graficul nu stie incotro sa o ia.Eu cand vad ca e prea mare diferenta de la o zi la alta nu notez pe grafic numai daca si a doua zi este la fel.Mai sunt si nopti in care ma foiesc ft mult si nu dorm bine si atunci nici temperatura nu este relevanta,imi este mult mai mare.
Aleahim
Postat: Saturday, September 15, 2018 4:43 PM

Mersi Adina. O sa incerc pe cat posibil sa imi iau temperatura in fiecare dimi la acceasi ora. Eu in fiecare dimineata ma trezesc la 5 jumate, nu stiu de ce, dar nici nu ma pot misca de somn si apoi adorm pana la 6 jumate, cand iau si tb.
Ps: sa stii ca ma gandeac tot timpul la tine si iti tin pumniiCheek Kiss
Andia
Postat: Saturday, September 15, 2018 6:28 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/21/2014
Postari: 1572
Locatia: Bucuresti
Aleahim wrote:
Mersi Adina. O sa incerc pe cat posibil sa imi iau temperatura in fiecare dimi la acceasi ora. Eu in fiecare dimineata ma trezesc la 5 jumate, nu stiu de ce, dar nici nu ma pot misca de somn si apoi adorm pana la 6 jumate, cand iau si tb.
Ps: sa stii ca ma gandeac tot timpul la tine si iti tin pumniiCheek Kiss

Degeaba mai iei temperatura la 6:30 daca deja te-ai trezit inainte si nu mai ai cele 4 ore continue de somn... Ideea e sa ai cel putin 4 ore neaparat, chit ca nu te trezesti la aceeasi ora. Eu o iau mereu cand ma trezesc si stiu ca nu m-am trezit sa merg la baie sau sa ma fi trezit asa random toata noaptea. Nu conteaza ca e 7, 8 sau 10 dimineata. Ba nici macar nu o masor in pat ca piuie termometrul, ci ma ridic si masor temperatura in baie. Cativa pasi nu iti cresc temperatura.
Albinutza30
Postat: Saturday, September 15, 2018 7:10 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/18/2018
Postari: 261
Locatia: Italia
Aleahim wrote:
Mersi Alle. Ma gandeam ca nu fac eu ceva bine.
Vaaai ca abia astept sa vad daca am ovulatie luna astaHands
Albinutza te vad online. Cum mai esti?

Buna,sunt in asteptare luni sotul a facut spermograma recomandata de centrul de infertilitate si acum asteptam rezultatul cu sufletul la gura, pe 3 octombrie avem intalnire iar cu ei sa vedem ce facem in dependenta de toate rezultatele analizelor facute, ori IUI ori FIV . In plus luna asta nu stiu iar daca am ovulat vroiam sa repet analiza progesteronuluiCray . Multa bafta majoreta
Utilizatori in acelasi subiect
Adina Mariana
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed