Clubul aspirantelor - 64

Options Clubul aspirantelor - 64
Subiectul anterior · Subiectul urmator
simmo
Postat: Wednesday, July 11, 2018 10:01 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 6/19/2018
Postari: 169
LAURA0202 wrote:

Cheek Kiss
bafta si Cheek Kiss sa speram ca is ok analizele.
si eu cam tot pe alea le am facut plus inca alte chesti ereditare-sunt in semnatura mea, nu pare sa fie probleme din punctul asta de vedere. poate la mine era doar afptul ca nu puteam bebeli in perioada ovulatiei din cauza durerilor insuportabile NuStiu NuStiu Doamne ajuta sa fi fost asa Hands
luna asta poate poate Hands
Cheek Kiss campfire

Multumesc Laura,
Cele genetice inca nu le-am facut. Momentan nu mi le-a recomandat nimeni.
Am mai facut niste analize de endocrinologie, iar saptanama viitoare ar trebuie sa primesc rezultatul. Sper sa fie ok si acolo.

Iti tin pumnii! Sper sa se implineasca visul la toate cat de curand.
wav
LAURA0202
Postat: Wednesday, July 11, 2018 10:20 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/1/2016
Postari: 3022
Locatia: Italia-Verona
simmo wrote:

Multumesc Laura,
Cele genetice inca nu le-am facut. Momentan nu mi le-a recomandat nimeni.
Am mai facut niste analize de endocrinologie, iar saptanama viitoare ar trebuie sa primesc rezultatul. Sper sa fie ok si acolo.

Iti tin pumnii! Sper sa se implineasca visul la toate cat de curand.
wav

Cheek Kiss
Hands
Gossip
maria2013
Postat: Wednesday, July 11, 2018 10:27 PM

Intrat: 7/29/2013
Postari: 1722
Locatia: Constanta
simmo wrote:
Cheek Kiss
Multumesc fetelor de informatii referitor la analizele hemato (pret/gratuitate).

maria2013, sunt din Buc, dar am vazut ca exista Bioclinica si in aici. O sa verific si ce preturi au aici, dar sper sa fie la fel bounce

Preturile sunt aceleasi, dar, din ce stiu, analizele de trombofilie se prelucreaza la Timisoara. Cel putin anul trecut (când am facut eu, în iulie) asa era. Stiu ca AMH ul l-au prelucrat la Bucuresti si trombofilia la Timisoara.
Claudiaileee
Postat: Thursday, July 12, 2018 12:33 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/24/2017
Postari: 315
Locatia: Spania
Buna seara , fetele ! Ieri am avut a?a o pata maronie/crem pe ?erve?el , iar azi ma doare burta ca la menstruatie , as fi cam 8-9 dpo , nu ?tiu sigur .....
LAURA0202
Postat: Thursday, July 12, 2018 12:52 AM

Claudiaileee wrote:
Buna seara , fetele ! Ieri am avut a?a o pata maronie/crem pe ?erve?el , iar azi ma doare burta ca la menstruatie , as fi cam 8-9 dpo , nu ?tiu sigur .....

Cheek Kiss
pare explicatia ta, asemantoare cu implantarea... booo????
fetele care au avut o ,poate iti zic mai multe.
majoreta majoreta majoreta
Cheek Kiss
Adina Mariana
Postat: Thursday, July 12, 2018 1:03 AM

Intrat: 8/16/2017
Postari: 2603
Locatia: Sibiu
maria2013 wrote:
cred ca e foarte bine. Nu inteleg de ce nu vine bebe la voi... Sper sa gasesti raspunsuri la toate întrebarile la Iasi!
Am vb.cu medicul de la Iasi azi si a spus ca este ft.bun Amh-ul meu si ca sunt o norocoasa.Asa ca am ramas stabiliti la prima intalnire in august dupa menstruatie intre zilele 7-12 pt.verificarea trompelor.Atunci il sun si ma programeaza.Ce mi se pare o cheltuiala de bani este ca trebuie sa facem si eu si sotul niste analize cele pt.hepatite,hiv,sifilis care costa in jur de 250 lei la unul.Sotul poate beneficia de o reducere dar eu nu am cum.Cei de la clinica nu se risca sa isi infecteze ustensilele probabil,este totul la sigur.Intr-un fel imi convine si mie asa ca nu iau ceva de pe acolo dar va fii iar o cheltuiala pt.noi dar le facem ca nu avem ce face.
Nu stiu nicu eu de ce nu vine bebe la noi,pare totul in regula,chiar nu gassc explicatia dar o sa o aflam noi sunt sigura.Ma bucur ca am reusit insfarsit sa gasesc doza de Euthyrox potrivita pt.mine si am reglat si Tsh.Este 1.90 iupyyymajoreta Love
Andia
Postat: Thursday, July 12, 2018 1:25 AM

Intrat: 8/21/2014
Postari: 1588
Locatia: Bucuresti
Adina Mariana wrote:
Am vb.cu medicul de la Iasi azi si a spus ca este ft.bun Amh-ul meu si ca sunt o norocoasa.Asa ca am ramas stabiliti la prima intalnire in august dupa menstruatie intre zilele 7-12 pt.verificarea trompelor.Atunci il sun si ma programeaza.Ce mi se pare o cheltuiala de bani este ca trebuie sa facem si eu si sotul niste analize cele pt.hepatite,hiv,sifilis care costa in jur de 250 lei la unul.Sotul poate beneficia de o reducere dar eu nu am cum.Cei de la clinica nu se risca sa isi infecteze ustensilele probabil,este totul la sigur.Intr-un fel imi convine si mie asa ca nu iau ceva de pe acolo dar va fii iar o cheltuiala pt.noi dar le facem ca nu avem ce face.
Nu stiu nicu eu de ce nu vine bebe la noi,pare totul in regula,chiar nu gassc explicatia dar o sa o aflam noi sunt sigura.Ma bucur ca am reusit insfarsit sa gasesc doza de Euthyrox potrivita pt.mine si am reglat si Tsh.Este 1.90 iupyyymajoreta Love

Eu stiam ca hepatitele si hiv cel putin se pot face gratuit cu trimitere de la medicul de familie. Dar ei nu recomanda decat daca ai pe cineva in familie sau exista pericolul sa te fi infectat de pe undeva. Insa merita incercat sa vezi daca le poti face asa. Felicitari pt AMH si TSH :)

Sau mai pot fi facute gratuit daca donezi sange si te vor testa ei automat acolo. Eu cred ca e de luat in calcul si varianta asta, va scuteste de niste costuri. Stiu ca pe langa faptul ca le testeaza atunci cand donezi sange, iti mai si ofera un pachet de analize gratuit pt tine dupa. Am si gasit, la drepturile donatorilor http://www.ctsbucuresti.ro/cum_donez.html

Pe langa faptul ca ai anumite beneficii, mai si faci un bine cuiva care are nevoie de sange. Eu am donat o data dar nu m-au interesat analizele respective asa ca nu m-am dus dupa rezultate.
FloreFlore
Postat: Thursday, July 12, 2018 5:53 AM

Intrat: 8/17/2017
Postari: 1477
Adina Mariana wrote:
Buna fetelor.Mi-a sosit analiza Amh-ului.Am valoarea 4,99,credeti ca e prea mare?pt.varsta mea valorile de referinta sunt intre 1,20 - 9.02.

E ff bine !!coeur
Albinutza30
Postat: Thursday, July 12, 2018 6:28 AM

Intrat: 4/18/2018
Postari: 284
Locatia: Italia
Neata fetelor! Noi gata vacanta, incet ne intoarcem la ritmul normal al zilelor! Mi a venit ?i rezultatul AMH ului va atasez poza , la 31 ani arata valorile 0.14 si 10.40 eu am 6.10 o fi problema?? Imi fac grijiCray

Albinutza30 attached the following image(s):
img_20180712_062518.jpg

maria2013
Postat: Thursday, July 12, 2018 6:39 AM

Albinutza30 wrote:
Neata fetelor! Noi gata vacanta, incet ne intoarcem la ritmul normal al zilelor! Mi a venit ?i rezultatul AMH ului va atasez poza , la 31 ani arata valorile 0.14 si 10.40 eu am 6.10 o fi problema?? Imi fac grijiCray

Este cam mare... Ai ovare polichistice? Nu mai tin minte daca ai facut si analizele hormonale. Fsh cum ti-a iesit? Amh trebuie corelat cu fsh. Tot fsh trebuie corelat cu lh (e bine ca raportul lh/fsh sa fie 1 sau cat mai aproape de 1)
Albinutza30
Postat: Thursday, July 12, 2018 6:44 AM

Intrat: 4/18/2018
Postari: 284
Locatia: Italia
maria2013 wrote:

Este cam mare... Ai ovare polichistice? Nu mai tin minte daca ai facut si analizele hormonale. Fsh cum ti-a iesit? Amh trebuie corelat cu fsh. Tot fsh trebuie corelat cu lh (e bine ca raportul lh/fsh sa fie 1 sau cat mai aproape de 1)

Nu am ovare polichistice tsh e ok la fel si glanda tiroida nu stiu de de e asa, valoarea de referinta e pana la 10 Cray
maria2013
Postat: Thursday, July 12, 2018 6:49 AM

Fsh, nu tsh. Fsh-hormonul foliculo stimulant.
Alle.p
Postat: Thursday, July 12, 2018 7:08 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 5/13/2018
Postari: 916
Locatia: Petrila
Adina,
Si eu le-am facut pe alea si multe altele pe langa. Si desi am avut trimitere pt 15 analize, tot am platit 920 lei plus 2 drumuri de Deva. Am economisit undeva la 250 lei pt cele cu trimitere. Cele care ti le-a dat sa le faci se fac in mod normal in primul trimestru de sarcina, dar daca le faci acum si ramai curand insarcinata, nu mai e nevoie sa le repeti( in sarcina ai intradevar mai multe ce se pot deconta)
Iti atasez lista cu cele care mi le-a dat mie sa le fac. Mie mi-a dat multe pt ca inca caut acul in carul cu fan. Pe langa alea am facut trombofiliile amandoua, testare TA cu holter, glicemia ibdusa si inca vre-o doua.
Astazi ff mi-a gasit ziua ovulatiei. Nu sunt convinsa ca e bine, as tinde sa cred ca a fost defapt ieri, dar e bine....credeam pana acum ca voi avea o luna fara ovulatieyes
Am luat de ieri mladite de zmeur, nu sunt asa rele la gust pe cat citisem...chiar nu se simt mai deloc in apa. Sper sa imi faca bine.
Va pupCheek Kiss

Alle.p attached the following image(s):
20180626_071821~2.jpg

Elena7
Postat: Thursday, July 12, 2018 8:45 AM

Intrat: 2/2/2015
Postari: 341
ivoreth wrote:
E 5.93 beta. Am vorbit si cu ginecologul. Ma duc o data la 3 zile la beta pana ajunge pe la 1000 si apoi ma vede.
Sper sa fie ok de data asta.

Ce frumos, ce citesc eu aici Ivoreth! Sa fie bine de data asta si sa fiti sanatosi!computerlove
LAURA0202
Postat: Thursday, July 12, 2018 9:58 AM

Adina Mariana wrote:

Cheek Kiss Neata draguto DistanceKiss . e superbun amh ul tau. ma bucur ca ai reusit sa reglezi tsh ul.
iti doresc din suflet sa gasesiti cauza pt care nu vine bobo. pot sa ti spun doar ca si eu cand am inceput cu anlizele de la clinica de ferilitate,multe mi s au parut inutile. dar daca asta vor ei -trebui, musai , ca de voie buna ras
iti trimit in privat, daca o mai am lista de la clinica ce trebuia sa am facute. poate or mai fi bagat ceva n plus????
mie, un a sincer, imi pare rau ca in cazul nostru, n au gasit cauza pt care nu vine bobo..... oricum daca tu incepi acolo, daca ti gasesc cauza sau iti propunb direct inseminare, sper ca sa vi sa ne arati doua linute in septembrie majoreta Hands
eu, simptome ca ii pe vine am, cu toate ca tb ul e sus inca. idem la Carlita -bafta majoreta
Gossip
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed