Clubul aspirantelor - 63

Options Clubul aspirantelor - 63
Subiectul anterior · Subiectul urmator
LadyXmc
Postat: Wednesday, June 13, 2018 12:58 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 6/10/2018
Postari: 201
Locatia: Germania
Sori, Mari, Ale , Flore... de fapt ce spun eu <3 fetelor !!!computerlove Vreau sa ma fac putin inteleasa caci poate am lasat o impresie gresita <3 si ptr mn bebe conteaza extrem de mult as fi in stare sa-i dau viată pruncului meu cu orice cost !!! numai ca am avut o experienta de genul cand m-am dus si era un simplu ciclu si o dereglare hormonala si m-a facut doctora de acolo cu ou si cu otet de am zis ca de atunci o sa imi aleg cu atentie doctorul la care decid sa ma duc... nu am stat sa ma cert cu ea ptr ca nu am vrut sa ma cobor la acel nivel , asa si acum, nu am tratat situatia superficial ci am vrut sa fiu sigura macar 60% ca sa nu mai fiu luata in ras (asta nici cand are menstruatie nu isi da seama, de parca eu nu eram destul de dezamagita ca nu era cu ochisori cum speram, si vorbesc de penultima data cand am fost la doctor) de aia am vrut sa fac inca un test ptr a-mi confirma banuielile... dar pana la urma am si vesti bune si mai putin bune... pana la urma am renuntat la testul de sarcina si am fost si am facut beta hcg in drum spre maga mi-a trosnit mie hai ca ma duc la beta pana la urma si am vorbit in engleza cu domnisoara de acolo spre surprinderea mea a stiut engleza.. ca nu multi nemti stiu...sau nu vor sa vorbeasca engleza(asta ar fi vestea buna)... vestea rea e ca tre sa astept vre-o doua zile dupa rezultat NuStiu si asteptarea ma omoara rauuu de tot ... voi ati mai facut beta hcg ... e normal sa dureze atat ?

P.S: Adina bine ai venit ! Va pup pe toate campfire
Andreea-Alexandra
Postat: Wednesday, June 13, 2018 1:12 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 1/22/2018
Postari: 889
Locatia: Londra
[quote=LadyXmc]Sori, Mari, Ale , Flore... de fapt ce spun eu <3 fetelor !!!computerlove Vreau sa ma fac putin inteleasa caci poate am lasat o impresie gresita <3 si ptr mn bebe conteaza extrem de mult as fi in stare sa-i dau viata pruncului meu cu orice cost !!! numai ca am avut o experienta de genul cand m-am dus si era un simplu ciclu si o dereglare hormonala si m-a facut doctora de acolo cu ou si cu otet de am zis ca de atunci o sa imi aleg cu atentie doctorul la care decid sa ma duc... nu am stat sa ma cert cu ea ptr ca nu am vrut sa ma cobor la acel nivel , asa si acum, nu am tratat situatia superficial ci am vrut sa fiu sigura macar 60% ca sa nu mai fiu luata in ras (asta nici cand are menstruatie nu isi da seama, de parca eu nu eram destul de dezamagita ca nu era cu ochisori cum speram, si vorbesc de penultima data cand am fost la doctor) de aia am vrut sa fac inca un test ptr a-mi confirma banuielile... dar pana la urma am si vesti bune si mai putin bune... pana la urma am renuntat la testul de sarcina si am fost si am facut beta hcg in drum spre maga mi-a trosnit mie hai ca ma duc la beta pana la urma si am vorbit in engleza cu domnisoara de acolo spre surprinderea mea a stiut engleza.. ca nu multi nemti stiu...sau nu vor sa vorbeasca engleza(asta ar fi vestea buna)... vestea rea e ca tre sa astept vre-o doua zile dupa rezultat NuStiu si asteptarea ma omoara rauuu de tot ... voi ati mai facut beta hcg ... e normal sa dureze atat ?

P.S: Adina bine ai venit ! Va pup pe toate campfire [/quote

Eu nu am facut asa ceva.Nu as putea sa iti spun.stiu doar ca fetele de aici faceau gen dimineata si dupa-masa aveau rezultatele.Dureaza parca cam mult 2 zile la tine Cheek Kiss Cheek Kiss
LadyXmc
Postat: Wednesday, June 13, 2018 1:17 PM

Andreea-Alexandra wrote:

Eu nu am facut asa ceva.Nu as putea sa iti spun.stiu doar ca fetele de aici faceau gen dimineata si dupa-masa aveau rezultatele.Dureaza parca cam mult 2 zile la tine Cheek Kiss Cheek Kiss

Asa mi s-a parut si mie... si inca mi se pare.. extrem de mult... si daca iti zic ca nu a costat decat 12 euro ma crezi? Mult mai ieftin decat un test de sarcina normal care e in jur de 17-30 depinde de marca. Dezavantajul e ca dureaza cam mult din cate vad ... sau ard eu nerabdare topai
FloreFlore
Postat: Wednesday, June 13, 2018 1:18 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/17/2017
Postari: 1493
LadyXmc wrote:
Sori, Mari, Ale , Flore... de fapt ce spun eu <3 fetelor !!!computerlove Vreau sa ma fac putin inteleasa caci poate am lasat o impresie gresita <3 si ptr mn bebe conteaza extrem de mult as fi in stare sa-i dau viata pruncului meu cu orice cost !!! numai ca am avut o experienta de genul cand m-am dus si era un simplu ciclu si o dereglare hormonala si m-a facut doctora de acolo cu ou si cu otet de am zis ca de atunci o sa imi aleg cu atentie doctorul la care decid sa ma duc... nu am stat sa ma cert cu ea ptr ca nu am vrut sa ma cobor la acel nivel , asa si acum, nu am tratat situatia superficial ci am vrut sa fiu sigura macar 60% ca sa nu mai fiu luata in ras (asta nici cand are menstruatie nu isi da seama, de parca eu nu eram destul de dezamagita ca nu era cu ochisori cum speram, si vorbesc de penultima data cand am fost la doctor) de aia am vrut sa fac inca un test ptr a-mi confirma banuielile... dar pana la urma am si vesti bune si mai putin bune... pana la urma am renuntat la testul de sarcina si am fost si am facut beta hcg in drum spre maga mi-a trosnit mie hai ca ma duc la beta pana la urma si am vorbit in engleza cu domnisoara de acolo spre surprinderea mea a stiut engleza.. ca nu multi nemti stiu...sau nu vor sa vorbeasca engleza(asta ar fi vestea buna)... vestea rea e ca tre sa astept vre-o doua zile dupa rezultat NuStiu si asteptarea ma omoara rauuu de tot ... voi ati mai facut beta hcg ... e normal sa dureze atat ?

P.S: Adina bine ai venit ! Va pup pe toate campfire

Pffff e jale cu unii dr ...Am avut ?i eu câteva experien?e nu prea placute în decursul anilor...E ff important sa gase?ti un medic ginecolog cu care sa po?i comunica ?i sa iti ridice moralul când experien?e cazul...Referitor la beta depinde de laborator...Eu am pa?it o în Rom sa astept 3 zile la Sante ...altadata am am facut la Synevo unde rezultatul se da în aceea?i zi...Oricum Î?i ?in pumnii sa fie binecomputerlove
LadyXmc
Postat: Wednesday, June 13, 2018 1:22 PM

FloreFlore wrote:

Pffff e jale cu unii dr ...Am avut ?i eu câteva experien?e nu prea placute în decursul anilor...E ff important sa gase?ti un medic ginecolog cu care sa po?i comunica ?i sa iti ridice moralul când experien?e cazul...Referitor la beta depinde de laborator...Eu am pa?it o în Rom sa astept 3 zile la Sante ...altadata am am facut la Synevo unde rezultatul se da în aceea?i zi...Oricum Î?i ?in pumnii sa fie binecomputerlove

topai Ms frumos iubita si eu sper la fel !!! campfire Daca da bunul Dumnezeu si e cu ochisori o sa fac tot posibilul sa caut un medic ginecolog competent si care sa il simt ca ma ajuta cu draga inima ci nu in sila ca precedenta majoreta parca sunt un copil care a mancat prea multe dulciuri... asa nerabdatoare, energica si impacientata sunt pana vine rezultatul computerlove pupici
Sorina_85
Postat: Wednesday, June 13, 2018 1:43 PM

Intrat: 9/21/2017
Postari: 770
Locatia: Brasov
LadyXmc wrote:

topai Ms frumos iubita si eu sper la fel !!! campfire Daca da bunul Dumnezeu si e cu ochisori o sa fac tot posibilul sa caut un medic ginecolog competent si care sa il simt ca ma ajuta cu draga inima ci nu in sila ca precedenta majoreta parca sunt un copil care a mancat prea multe dulciuri... asa nerabdatoare, energica si impacientata sunt pana vine rezultatul computerlove pupici

Hei, ma bucur ca ai facut beta, asa te lamuresti si vezi exact situatia, e cea mai lamuritoare metoda de a vedea daca sunt ochisori sau nu.
Doamne ajuta sa ne dai vesti bune bune! Spotting mai ai?
Pupici :*
maria2013
Postat: Wednesday, June 13, 2018 1:52 PM

Intrat: 7/29/2013
Postari: 1722
Locatia: Constanta
Ce bine ca ai facut beta! De acum, tinem pumnii! Noua ne-au dat în aceeasi zi rezultatul, dar e posibil ca acolo sa aiba alta politica. Succes!
LadyXmc
Postat: Wednesday, June 13, 2018 1:56 PM

Sorina_85 wrote:

Hei, ma bucur ca ai facut beta, asa te lamuresti si vezi exact situatia, e cea mai lamuritoare metoda de a vedea daca sunt ochisori sau nu.
Doamne ajuta sa ne dai vesti bune bune! Spotting mai ai?
Pupici :*

Doamne ajuta iubita computerlove da mai am si tot asa doar la sters majoreta iuii abia astept sa aflu ori e laie ori balaie ras pupici pupici
LadyXmc
Postat: Wednesday, June 13, 2018 1:58 PM

maria2013 wrote:
Ce bine ca ai facut beta! De acum, tinem pumnii! Noua ne-au dat în aceeasi zi rezultatul, dar e posibil ca acolo sa aiba alta politica. Succes!

Multumesc frumos iubita majoreta consider astea 2 zile ca 2 eternitati Big Surprise hehe te pup
AlexandraRr
Postat: Wednesday, June 13, 2018 3:43 PM

Intrat: 5/13/2017
Postari: 1796
Locatia: Iasi
Ma bucur mult ca ai decis sa faci beta, LadyXcm asa vei sti sigur cum sta treaba si daca iese pozitiv sa iei imediat progesteron, eu tot cu deficienta ca si tine sunt si pana la 12 saptamani am luat utrogestan 200mg la 8 ore, iti zic asta pana ajungi la medic sa iei.
Te cred ca ai avut experiente negative cu alti medici insa toate am avut si nu trebuie sa sufere bebe sau visul tau de a deveni mamica din cauza unor oameni incompetenti si prosti.
Depinde de.laborator, eu am primit si in aceeasi si rezultatul.la beta si in 2 zile, te cred ca este stres mare.
Eu nu ti-am.inteles acum confuzia, ai avut test pozitiv si nu erai incantata de ideea de a face beta,de aceea am spus asta.
Mult.succes sa fie bebe si totul.bine, sa ne spui si noua rezultatul majoreta DistanceKiss
LadyXmc
Postat: Wednesday, June 13, 2018 4:58 PM

AlexandraRr wrote:
Ma bucur mult ca ai decis sa faci beta, LadyXcm asa vei sti sigur cum sta treaba si daca iese pozitiv sa iei imediat progesteron, eu tot cu deficienta ca si tine sunt si pana la 12 saptamani am luat utrogestan 200mg la 8 ore, iti zic asta pana ajungi la medic sa iei.
Te cred ca ai avut experiente negative cu alti medici insa toate am avut si nu trebuie sa sufere bebe sau visul tau de a deveni mamica din cauza unor oameni incompetenti si prosti.
Depinde de.laborator, eu am primit si in aceeasi si rezultatul.la beta si in 2 zile, te cred ca este stres mare.
Eu nu ti-am.inteles acum confuzia, ai avut test pozitiv si nu erai incantata de ideea de a face beta,de aceea am spus asta.
Mult.succes sa fie bebe si totul.bine, sa ne spui si noua rezultatul majoreta DistanceKiss

Ms din suflet iubita ptr sfaturi computerlove bineinteles ca va voi anunta <3 indiferent de rezultat. Am ajuns sa am frica de ace ca sa ma intelegi numai cand le vad ma ia un tremurat incontrolabil am fost intepata de 9 ori pe maini in 5 minute ... si se jucau cu venele mele mai ceva ca si cu gelatina ... m'au cam ciuruit cand am fost internata ultima oara ziceai ca sunt drogata pe maini aveam numai vene sparte deci numai cand auzeam de injectii sau de branula ma apuca tremuratul... si crede'ma ca pana la treaba aia nu am avut probleme cu acele din contra... cam de asta evitam beta hcgul... dar domnisoara de aici a fost super finuta abia daca am simtit ca ma inteapa si culmea mi'a gasit vena buna din prima... ca cealalta se plangea chipurile ca am venele prea mici sau prea sensibile de aia se sparg asa repede... si eu ma gandeam oare sunt eu prea sensibila sau e ea prea badarana =)) acuma sper ca intelegi de ce vroiam sa evit putin hcgul... din cauza proastelor experiente cu "atotstiutoarea" cu care am avut de'aface in orasul meu.... marea doctorita :) si bunele ei asistente Crazy si mi'a fost si teama ca nu care cumva sa dau de vre'o tipa de genu sa rada de mn in cazul in care nu sunt si e doar o dereglare hormonala ... asa cum a facut bunaciunea
yes ei... ce a fost a fost... ma bucur ca am reusit sa fac totusi acel beta si abia astept rezultatele. Noroc cu ginecologul lu mama ca saracul om o fi fost el batran... dar mi'a zis bine ... de la el am aflat treaba cu lipsa de progesteron ca daca era dupa bunaciune nu aflam nici acum . Va pup si astept o veste buna si de la voi majoreta hai cu burticute si ochisori coeur
Alle.p
Postat: Wednesday, June 13, 2018 5:37 PM

Intrat: 5/13/2018
Postari: 920
Locatia: Petrila
A fost careva la dl dr Bosoanca Catalin din Bucuresti?
Am citit cate ceva despre el, dar postari de cativa ani.
Albinutza30
Postat: Wednesday, June 13, 2018 5:55 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/18/2018
Postari: 284
Locatia: Italia
Fetelor ce complex de b-uri ati luat si v-a ajutat cu lungirea fazei luteale? Va Cheek Kiss
AlexandraRr
Postat: Wednesday, June 13, 2018 7:25 PM

Intrat: 5/13/2017
Postari: 1796
Locatia: Iasi
Albinutza30 wrote:
Fetelor ce complex de b-uri ati luat si v-a ajutat cu lungirea fazei luteale? Va Cheek Kiss

Buna, eu cele din imaginea atasata le-am luat pentru ca aveau de toate si luam o singura pastila. Eu foarte bine m-am simtit si am apucat sa le iau doar o luna jumatate. Nu stiu daca ele m-au ajutat in lungirea fazei luteale pentru ca luam si Vitex in acelasi timp insa sigur au contribuit si ele si am ajuns si eu la faza luteala de 14 zile Cheek Kiss

AlexandraRr attached the following image(s):
screenshot_2018-06-13-19-22-01.png

Albinutza30
Postat: Wednesday, June 13, 2018 7:43 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/18/2018
Postari: 284
Locatia: Italia
AlexandraRr wrote:

Buna, eu cele din imaginea atasata le-am luat pentru ca aveau de toate si luam o singura pastila. Eu foarte bine m-am simtit si am apucat sa le iau doar o luna jumatate. Nu stiu daca ele m-au ajutat in lungirea fazei luteale pentru ca luam si Vitex in acelasi timp insa sigur au contribuit si ele si am ajuns si eu la faza luteala de 14 zile Cheek Kiss

MultumescCheek Kiss Pot fi comandate si online fiindca eu nu sunt in Romania??
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed