Clubul aspirantelor - 63

Options Clubul aspirantelor - 63
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andia
Postat: Wednesday, May 16, 2018 7:06 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/21/2014
Postari: 1448
Locatia: Bucuresti
Albinutza30 wrote:
Buna fetelor,bun venit Boredom,sa de a Dumnezeu sa fie cu ochisori! Noi ne am intors de la urolog, ne a zis ca spermograma facuta acu cateva luni nu este dezastruoasa si avem sanse pe cale naturala, a zis ca nu simte sa fie varicocel dar totusi i a dat sa faca o ecografie testiculara plus o alta spermograma,ptr ecografie trebuia sa asteptam pana in decembrie,dar am zis ca mergem sa o facem la privat chiar daca e vreo 100 de euro,pana in decembrie se pot rezolva multe, a zis ca pana facem investigatii daca tot nu reusim natural au ei un centru de foarte bun care cu siguranta ne v a ajuta sa ne indeplinim visul. Dar poate cu ajutorul lui Dumnezeu reusim natural. VaCheek Kiss

Super, poate vin vestile bune mai iute :D

Bebitzaa felicitari pt testul pozitiv!
Andreea-Alexandra
Postat: Wednesday, May 16, 2018 7:06 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 1/22/2018
Postari: 347
Locatia: Londra
Albinutza30 wrote:
Buna fetelor,bun venit Boredom,sa de a Dumnezeu sa fie cu ochisori! Noi ne am intors de la urolog, ne a zis ca spermograma facuta acu cateva luni nu este dezastruoasa si avem sanse pe cale naturala, a zis ca nu simte sa fie varicocel dar totusi i a dat sa faca o ecografie testiculara plus o alta spermograma,ptr ecografie trebuia sa asteptam pana in decembrie,dar am zis ca mergem sa o facem la privat chiar daca e vreo 100 de euro,pana in decembrie se pot rezolva multe, a zis ca pana facem investigatii daca tot nu reusim natural au ei un centru de foarte bun care cu siguranta ne v a ajuta sa ne indeplinim visul. Dar poate cu ajutorul lui Dumnezeu reusim natural. VaCheek Kiss

Vesti bune.Ma bucur sa aud asta.Si eu as face la fel in locul tau.Decat sa astept pana in decembrie mai bn platesc sa stiu una si buna si poate pana in decembrie cine stie o sa ramai insarcinata.Iti tin pumnii si astept sa ne dai o veste buna.DistanceKiss DistanceKiss
FloreFlore
Postat: Wednesday, May 16, 2018 7:07 PM

Intrat: 8/17/2017
Postari: 1083
Albinutza30 wrote:

D ne ajuta !E bine ca repeta spermograma ?i în rest sa aiba grija la alimenta?ie ,fara fumat ,alcool în exces,multa miscare. ..Succes coeur
Ella123
Postat: Wednesday, May 16, 2018 7:15 PM

Nivel: Membru

Intrat: 5/9/2018
Postari: 37
Andia wrote:

Vad ca ai avut endometrul de 5.3mm? Era in ziua 10 sau 12? Nu stiu daca ai mai scris, scuze.
ziua 14. Am luat pastilele din ziua 5 și înainte am avut o întârziere de vreo 14 zile a cm. Medicul meu a spus ca e posibil sa am ovulația în weekend în jurul zilei 21. Nu știu cât de multe șanse de bebe sunt luna asta dar sunt optimista și încercăm. :)
Andia
Postat: Wednesday, May 16, 2018 7:22 PM

Ella123 wrote:
ziua 14. Am luat pastilele din ziua 5 ?i înainte am avut o întârziere de vreo 14 zile a cm. Medicul meu a spus ca e posibil sa am ovula?ia în weekend în jurul zilei 21. Nu ?tiu cât de multe ?anse de bebe sunt luna asta dar sunt optimista ?i încercam. :)

Da, daca ne luam dupa dimensiunea foliculilor, cam asa ar trebui sa fie.
Albinutza30
Postat: Wednesday, May 16, 2018 7:25 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/18/2018
Postari: 114
Locatia: Italia
Va multumesc fetelor enorm pentru sustinere,sunteti unicele cu exceptia sotului meu cu care pot vorbi si ma descarca ,dar uneori nici lui nui zic si nu ma plang cand il vad cat de trist si abatut este,uneori am impresia ca si a pierdut posta de viataCray incerc sa l incurajez cum pot, si dupa cum v am mai zis el ocazional mai bea inainte cate o bere dar acum a renuntat sa mai puie picatura in gura,de fumat nu a fumat in viata lui chiar si l a cafea a renuntat ,mai bea uneori cate un capucino. De mancat mancam sanatos el la amiaza vine mereu acasa sa manance , SPER fetelor sa vina MINUNEA si la noi. Va multumesc DistanceKiss Cheek Kiss
Ella123
Postat: Wednesday, May 16, 2018 7:41 PM

Andia wrote:

Da, daca ne luam dupa dimensiunea foliculilor, cam asa ar trebui sa fie.
?i tu ai sindrom de ovar polichistic?
Bebitzaa
Postat: Wednesday, May 16, 2018 7:50 PM

Intrat: 5/16/2018
Postari: 43
coeur Doamne ajuta Albinuta30.Sa va ajute si.pe voi toate bunul Dumnezeu sa vedem multe multe burtici.Eu numar orele pana maine dimineata??
Mihaela14
Postat: Wednesday, May 16, 2018 9:31 PM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 151
Locatia: Targu Mures
Dragi aspirici, cum sunteti?computerlove
Eu sunt in asteptarea ovulatiei, nu am noutati ..

Sky88 te vad online, ai reu?it sa faci ceva investiga?ii , hsg ...?

Yonica ati inceput pregatirile pentru fiv2 ?
Va pup pe toate! DistanceKiss DistanceKiss DistanceKiss
Andia
Postat: Wednesday, May 16, 2018 9:51 PM

Ella123 wrote:
?i tu ai sindrom de ovar polichistic?

Nu... Eu sunt OK.

Later edit: De fapt am un polip endometrial si imi sta deja pe creier sa il elimin. Mi-a fost doar teama ca o sa reapara si de aia nu am facut histeroscopia pana acum. Plus ca ultima data am mers la un medic ce a zis ca daca vreau FIV o sa il scoatem atunci inainte, nu acum... ca sa se refaca pana atunci. Dar eu vreau sa incerc natural, deci concluzia mea e ca trebuie sa il rezolv si pe el si sa sper ca spermograma lui va iesi mai bine luna care vine!

Practic, pana acum am descoperit problemele lui. Polipul meu a aparut abia de un an maxim.
Ella123
Postat: Wednesday, May 16, 2018 10:31 PM

Andia wrote:

Nu... Eu sunt OK.

Later edit: De fapt am un polip endometrial si imi sta deja pe creier sa il elimin. Mi-a fost doar teama ca o sa reapara si de aia nu am facut histeroscopia pana acum. Plus ca ultima data am mers la un medic ce a zis ca daca vreau FIV o sa il scoatem atunci inainte, nu acum... ca sa se refaca pana atunci. Dar eu vreau sa incerc natural, deci concluzia mea e ca trebuie sa il rezolv si pe el si sa sper ca spermograma lui va iesi mai bine luna care vine!

Practic, pana acum am descoperit problemele lui. Polipul meu a aparut abia de un an maxim.
ah.. Am în?eles. Mult succes ?i sper sa reu?im cât mai curând sa fim cu burtici newclap
anemona30
Postat: Wednesday, May 16, 2018 10:32 PM

Intrat: 12/15/2015
Postari: 1038
FloreFlore wrote:

computerlove computerlove computerlove Ai intrat pe ultima suta de metri, ce a trecut timpulhearts

mai am fff putin Flore, are 3 kg deja bebe , asa ca fi atenta la barzoi Lol
Ratonita
Postat: Wednesday, May 16, 2018 10:51 PM

Intrat: 2/26/2018
Postari: 194
Ella123 wrote:
Buna. Nu sunt ovule. sunt niste pastilute albe si maro... stiu ca cele albe contin estradiol iar cele maro parca progesteron sau nu mai stiu exact. Mie medicul mi-a recomandat doar pastilele albe... initial le-am inghitit...dar dupa prima monitorizare pt ca endometrul era mic, a trebuit sa le introduc ca pe ovule.
Eu luam pastilele de estradiol din prima zi de sangerare si aveam endometrul 7 in ziua 10-11 dupa ce deja terminam cele 5 zile cu Clostilbegyt. Eu luam din ziua 5 pâna în ziua 9. Medicului nu ii place la 7mm si atunci imi dadea estradiol 2/zi si luam pâna când vedea foliculii sparti. De ex cand imi dadea sa fac injectia endometrul era 14mm. Eu luam pastilele albe din Climen.
Ratonita
Postat: Wednesday, May 16, 2018 10:59 PM

Intrat: 2/26/2018
Postari: 194
Bebitzaa wrote:
Boredom Buna ziua tuturor!
Sunt noua pe aici si am mare nevoie de parerea voastra.
Mai am 5 zile pana la cm.Am facut dimineata un test de sarcina.Se vede si a doua liniuta mai putin.Am ajuns la servici si am refacut un test aceeasi marca insa este clar negativ.
Ce sa cred???????uff
Imi este frica sa nu ma bucur degeaba
Si eu zic ca primul test e pozitiv. Mie un test nefacut cu prima urina mi-a iesit negativ chiar in ziua in care trebuia sa imi vina. E cam devreme sa se pozitiveze cele care nu sunt facute cu prima urina. Medicii zic sa le faci abia la o saptamâna de intarziere. Considera-te norocoasa ca ai un test asa frumos cand mai ai 5 zile pana cand trebuia sa vina.
medusa
Postat: Wednesday, May 16, 2018 11:09 PM

Intrat: 11/24/2017
Postari: 95
Locatia: Braila
Albinutza30 wrote:
foarte bine..nu a?tepta?i pâna în decembrie. Eu de exemplu a trebuit sa fac irm ?i a costat 200 pt hipotalamus,bine ca era ?i chestia aia doamne fere?te sa nu am vreun adenom.?i oricum ?i a?a a durat 2-3 saptamâni. Multa sanatate va doresc
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed