Clubul aspirantelor - 60

Options Clubul aspirantelor - 60
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Alexandraa
Postat: Tuesday, November 14, 2017 8:36 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/8/2017
Postari: 147
Locatia: Bucuresti
Ce povesti emotionantecomputerlove sper ca toate sa ne realizam visul cat mai curand! computerlove
La mine vad ca crampele sunt tot prezente,vin,pleaca,am avut un usor disconfort si la contact si parca au devenit mai puternice cand am facut un dus fierbinte.uff
cybele
Postat: Tuesday, November 14, 2017 8:48 PM

Intrat: 12/31/2016
Postari: 167
Dana_ wrote:

Mersi Adina dar eu din contra nu ma consider un exemplu . Dupa primul copil cand vorbeam cu prietene sau fete de varsta mea le ziceam sa astepte , sa nu se grabeasca pt ca nu e usor . Stiu ca sunt printre noi fete tinere de 20 ani care isi doresc copilasi , asta e cu totul alta treaba .
Hai ca mai e putin si poate ne arati un testulet cu 2 liniute , si nu te mai stresa cu varsta ca esti tanara si mai e timp .
Ziceai de rugaciuni sa iti dea Dzeu un bb cand considera dar sa fie sanatos . Asta conteaza cel mai mult , eu cu sarcina asta am trecut prin atatea probleme si ma gandeam la fetele de pe forum care au pierdut sarcini..iar eu am trecut printr-un calvar cu analize care nu ieseau bine dar la eco bb parea perfect sanatos , si m-am rugat in fiecare zi sa fie totul in regula .
Imi pare rau pt fetele care au pierdut sarcinile dar trebuie sa se gandeasca ca Dzeu asa a vrut sa le fie mai bine , decat sa aiba un copil bolnav . Va veni bb si la voi fetelor , mai devreme sau mai tarziu , este cum vrea Dzeu

Sarcina ai nastere usoara Dana. Un copil este o binecuvantare, ca vine din greseala sau nu. Mi se pare minunat ca inca exista femei care decid sa faca acei copii cand totul in jur pare sa spuna nu. Eu iti zic cu durere ca probabil nu as fi stat pe ganduri la acea varsta si nu as fi pastrat copilul. M-a ferit universul de asa o trauma (cea a avortului), pentru ca in mod sigur, cu mintea de atunci, asta as fi facut. Te imbratisez pupici
Lili Eu
Postat: Tuesday, November 14, 2017 8:53 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/23/2015
Postari: 2901
Locatia: ploiesti
Alexandraa wrote:
Ce povesti emotionantecomputerlove sper ca toate sa ne realizam visul cat mai curand! computerlove
La mine vad ca crampele sunt tot prezente,vin,pleaca,am avut un usor disconfort si la contact si parca au devenit mai puternice cand am facut un dus fierbinte.uff
Nu sunt indicate baile ferbinti...daca e sa fie bebe in primele saptamani de sarcina la o baie ferbinte poti suferi un avort spontan....asa ce sunt de evitat baile ferbinti pt noi cele care ne dorim bebei...computerlove
Alexandraa
Postat: Tuesday, November 14, 2017 8:58 PM

Lili Eu wrote:
Nu sunt indicate baile ferbinti...daca e sa fie bebe in primele saptamani de sarcina la o baie ferbinte poti suferi un avort spontan....asa ce sunt de evitat baile ferbinti pt noi cele care ne dorim bebei...computerlove

Of doamne..pale
cybele
Postat: Tuesday, November 14, 2017 9:02 PM

Alexandraa wrote:

Of doamne..pale
Nu te panica. Una e dusul alta e baia cand stai in apa clocotita. Dar incearca sa nu mai faci nici dusurile foarte fierbinti pentru ca si asa iti creste temperatura destul de mult (dar nu asa rau totusi ca atunci cand stai in cada)
Adina Mariana
Postat: Tuesday, November 14, 2017 9:11 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 8/16/2017
Postari: 944
Locatia: Satu Mare
Asta cu baia si eu am stiut-o si am o prietena care a suferit avort menstrual la 4 saptamani cat ce aflase de sarcina si a facut baie fierbinte nestiind ca poate sa faca rau.Eu fac baie doar dupa ciclu cu cateva zile in rest doar dusuri caldute.Macar scot din calcul aceasta posibilitate sa imi fac rau singura.pale
Adina Mariana
Postat: Tuesday, November 14, 2017 9:13 PM

cybele wrote:

Eu nu am niciodata cicluri mai lungi de 31 32 de zile. O sa merg si urmatoarele luni la monitorizare. Dar asa tare m-a daramat cum a iesit azi ca am plans de la cabinet pana acasa si nu imi revin. Atat am sperat ca are dimensiuni bune...
Asa am ieseam si eu plangand mereu pana acasa nu ma opream dar trebuie sa luptam si sa fim puternice.Alta solutie nu avem..stresandu-ne si gandindu-ne numai acolo ne facem mai mult rau...
cybele
Postat: Tuesday, November 14, 2017 9:17 PM

Adina Mariana wrote:
Asa am ieseam si eu plangand mereu pana acasa nu ma opream dar trebuie sa luptam si sa fim puternice.Alta solutie nu avem..stresandu-ne si gandindu-ne numai acolo ne facem mai mult rau...

Multumesc Adina, stiu. O sa ma ridic pentru ca nu am incotro. Maine o sa fiu mult mai bine. Tu cum esti? Abia astept cele 2 linute ale tale SimplyLove
Alexandraa
Postat: Tuesday, November 14, 2017 9:20 PM

Adina Mariana wrote:
Asta cu baia si eu am stiut-o si am o prietena care a suferit avort menstrual la 4 saptamani cat ce aflase de sarcina si a facut baie fierbinte nestiind ca poate sa faca rau.Eu fac baie doar dupa ciclu cu cateva zile in rest doar dusuri caldute.Macar scot din calcul aceasta posibilitate sa imi fac rau singura.pale

M'am cam speriat acum.am facut mai fierbinte ca ma supara o articulatie la picior si ma mai ajuta caldurauff
Alexandraa
Postat: Tuesday, November 14, 2017 9:22 PM

cybele wrote:
Nu te panica. Una e dusul alta e baia cand stai in apa clocotita. Dar incearca sa nu mai faci nici dusurile foarte fierbinti pentru ca si asa iti creste temperatura destul de mult (dar nu asa rau totusi ca atunci cand stai in cada)

M am potolit.m am speriat si in dus ca devenisera crampele mai puternice,acum e mai ok.
Adina Mariana
Postat: Tuesday, November 14, 2017 9:43 PM

Alexandraa wrote:

M am potolit.m am speriat si in dus ca devenisera crampele mai puternice,acum e mai ok.
Stai linistita...e ok..mai periculos e dupa 4 saptamanipupici dar acum ai invatat ceva nou si vei stii pe viitorras pupici
Adina Mariana
Postat: Tuesday, November 14, 2017 9:48 PM

cybele wrote:

Multumesc Adina, stiu. O sa ma ridic pentru ca nu am incotro. Maine o sa fiu mult mai bine. Tu cum esti? Abia astept cele 2 linute ale tale SimplyLove
Da draga mea..noptea e un sfetnic bun..si eu in ziua cu controlul sunt plansa,daramata,speriata,panicata iar in cealalta zi dupa ce dorm parca intra cineva in visul meu ca ma trezesc mai puternica,mai luptatoare si mai optimista....imi recapat putereaDistanceKiss

Eu sunt ok dar in proportie de 90% nu cred ca am ramas..imi cunosc ft bine corpul si am putin disconfort ce il am mereu inainte cu o saptamana de a-mi veni.Inghit in sec pana trebuie sa imi vina,am emotii cu toate astea si sper sa am puterea sa continui dupa...daca nu e sa fie.
alina89
Postat: Tuesday, November 14, 2017 10:01 PM

Intrat: 3/21/2017
Postari: 746
Adina Mariana wrote:
Da draga mea..noptea e un sfetnic bun..si eu in ziua cu controlul sunt plansa,daramata,speriata,panicata iar in cealalta zi dupa ce dorm parca intra cineva in visul meu ca ma trezesc mai puternica,mai luptatoare si mai optimista....imi recapat putereaDistanceKiss

Eu sunt ok dar in proportie de 90% nu cred ca am ramas..imi cunosc ft bine corpul si am putin disconfort ce il am mereu inainte cu o saptamana de a-mi veni.Inghit in sec pana trebuie sa imi vina,am emotii cu toate astea si sper sa am puterea sa continui dupa...daca nu e sa fie.

Sa nu te lasi oricat de mare o sa fie dezamagirea. Esti pe un drum bun si e pacat sa renunti acum. E frumos un testulet pozitiv acum de sarbatori, dar sarbatoare o sa fie si in ziua in care o sa il ai si ca minunea asta sa se intample are nevoie de puterea ta de a lupta pana la capat!

Valabil pt voi toate care va ridicati mai devrrme sau mai tarziu si continuati sa luptati pt visul asta! grup
cybele
Postat: Tuesday, November 14, 2017 10:06 PM

Adina Mariana wrote:

Eu un singur lucru iti spun, pana nu vezi liniutele sau pana nu vine cm, nu te lua dupa simptome. Sunt identice chiar si atunci cand nu sunt deloc. Iti tin pumnii.
Andreea06
Postat: Tuesday, November 14, 2017 10:22 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/28/2017
Postari: 2570
Adina Mariana wrote:

Eu in luna cand am ramas am mers la munte la spa, piscina si jacuzzi, era caaald cel putin in jacuzzi, dupa sauna nu ma omor asa ca n-am stat. Dar nu stiam nici eu ca nu e ok, din fericire bebe s-a prins abia dupa ce am ajuns acasa, ca acolo mi-au iesit testele negative.. Si de cand mi-a zis doctorita sa nu stau la sauna sau bai, doar dusuri sa fac, eram f recunoscatoare ca a fost in urma weekendul acela.
Utilizatori in acelasi subiect
Adina Mariana,AleC,Alexandraa,Andia,Chris,cybele,DiaCatalina,Elena7,Ionela Constantin,laura513,maria2013,Mgeorgiana85,Nella,oanatm,zgubyro
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed