Clubul aspirantelor - 59

Options Clubul aspirantelor - 59
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Adina Mariana
Postat: Thursday, October 12, 2017 8:54 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 8/16/2017
Postari: 555
Locatia: Satu Mare
FloreFlore wrote:
Fetele eu nu ?tiu ce am avut luna asta din prima zi a menstrei ca m am sim?it foarte rau. .dureri groaznice de cap,frica inexplicabila ?i stari de plans plus în fiecare noapte co?maruri. ..Probabil am avut a?tepta?i ?i speran?e mari în ultima luna de monitorizare...Eu mereu cadeam într o mica depresie 1-2 z dupa de vedeam ro?u dar îmi reveneam imediat ..În schimb acum a fost urat ce am trait. ..Aseara când a venit so?ul de la servici m a descantat continuu, eu am ?i patima deochiului. .Ce a fost ,ce nu a fost ma bucur ca m am trezit diminea?a fara dureri de cap ?i cu o stare de bine ?i pofta de via?a ..parca am renascut. ..
Asa ca ave?i grija dragi aspirici ca oricât de mult ne dorim ceva trebuie sa ramânem ?i un pic cu picioarele pe pamânt ca uneori cazând prea de sus durerile vor fi pe masura...Trai?i via?a a?a cum e,cu bune ?i rele ca trece imediat si uneori parca nu mai vedem padurea de copaci..hearts
Abia a?teptam sa evadam din tara saptamâna viitoare, sa ne deta?am ...Va pup ?i va ?in pumnii sa ave?i toa?e teste pozitive pana la CraciunDistanceKiss
of..saracuta de tine.Imi pare rau pt.momente de genul dar din pacate ele apar dispar si tot asa.Noi trebuie sa luptam si sa le tinem piept.Sunt sigura ca o sa reusesti si o sa ai un minunat de bebelus in curand.Fii optimista cum te stiu,gandeste-te ca toate sunt facute cu un scop in viata.Dumnezeu nu te lasa o sa vezi iar noi suntem alaturi de tine.Pupici floreDistanceKiss
Adina Mariana
Postat: Thursday, October 12, 2017 8:56 PM

Intrat: 8/16/2017
Postari: 555
Locatia: Satu Mare
Lili Eu wrote:
Buna aspirici cu sclipici Cheek Kiss la mine sa nu va asteptati la grafic ptr ca ar fi in zadar sa ma chinui sa il atasez....nu am timp si nici cum sa imi iau temperatura ..... eu am un ceas care poarte pijamale si dup cum se trezeste el ma trezesc si eu.m..are acum de o luna cred un obicei sa se trezeasca si sa se joace prin pat pe la ora 3-4 eu sunt chioara de somn si el se joaca de zor...azi la trei dimineata avea un chef de joaca dar nu a vrut sa se joace doar cu mine a vrut si cu taty il tragea de par. de urechi sa se trezeasca sa ne jucam ....Lol si noua ne cadea ochii in gura de somn hohot computerlove
abia astept sa am si eu un kinder mic care sa nu ma lase sa dormras computerlove coeur
AlexandraRr
Postat: Thursday, October 12, 2017 9:54 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 5/13/2017
Postari: 119
Locatia: Iasi
Chris wrote:

Buna dimineata, fetelor! Cheek Kiss

Doamne ajuta sa fie cu noroc tura asta, zuby!Cheek Kiss
Ia uitati cum o dau eu din lac in put :)) In urma unor analize de rutina, rezultatul a fost: leucocite 11,8 (interval de referinta 4 – 10^3), volum mediu eritrocitar 99,5 ( interval de referinta 78 – 98/fl) si neutrofile 8.6 (interval de referinta 1.8 – 8.5). Deci toate sunt putin peste limita, insa indica ceva infectie in corp. Ce parere aveti este necesar un antibiotic avand in vedere ca nu am niciun simptom si as fi si in perioada ovulatiei. Daca as lua in aceasta perioada antibiotic, gen augumentin 3 -5 zile, ar afecta o posibila sarcina? O sa merg si la medic insa pana merg, vroiam sa vad si parerea voastra. Eu cred ca stiu de ce is marite: pentru ca toti colegii mei au fost super raciti, eu fiind singura care am scapat, sotul acasa cobza rau, parinti la fel. E foarte probabil sa ma astepte si pe mine la cotitura... Insa pica cum mai prost: nici sa iau nu e bine, nici sa nu iau nu e bine si nu stiu ce sa fac.

Nu lua antibiotic, te rog. Nu are nici un sens, chiar daca racesti pana la urma daca este viroza nu trebuie antibiotic, ceaiuri, multe fructe si doar daca faci febra ia paracetamol. Chesia asta cu antibioticul pentru orice nu este buna, stai linistita ca analizele nu sunt rele mai ales ca ai avut contact cu persoane bolnavepupici
Lili Eu
Postat: Thursday, October 12, 2017 10:24 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/23/2015
Postari: 2700
Locatia: ploiesti
Adina Mariana wrote:
abia astept sa am si eu un kinder mic care sa nu ma lase sa dormras computerlove coeur
O sa ai si tu in curand coeur eu ma joc cu el vreau nu vreau, dar mai rau e de al meu ca cu o seara inainte a fost de noapte la servici si azi de la ora 9 la 16 si acum sa dus iar de noapte si cred ca nu avea saracu nici un chef de joaca Crazy si el statea intre noi si cu o mana se juca cu nasu meu si cu cealalta il tragea de par pe taty hohot
fluturash26
Postat: Thursday, October 12, 2017 10:47 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 9/9/2017
Postari: 275
Locatia: iasi
Adina Mariana wrote:
o sa fie bine..nu te intrista.Sunt alaturi de tineCheek Kiss ne stimulam una pe altasic Hilar

Da azi m-au apucat niste dureri crancene de masea..am inceputn antibiotic ca nu puteam sa rezist..s-a umflat instant si ma durea de muream..da oricum nu cred ca e nimic ca sa ma afecteze cu ceva...am tot amanat sa o scot..si acum app mor din cauza ei..cum trece cum ma duc sa o scot
MadaMadalyna
Postat: Thursday, October 12, 2017 11:04 PM

Intrat: 4/22/2017
Postari: 548
Buna !!! computerlove

Va trimit niste prafusor magic de graviduta, in burtica cu fetita !!! majoreta majoreta majoreta

Sper sa fie o luna cu noroc si sa va mutati cat mai multe la gravidute!!! newclap newclap computerlove
LAURA0202
Postat: Friday, October 13, 2017 12:40 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/1/2016
Postari: 1790
Locatia: verona
MadaMadalyna wrote:
Buna !!! computerlove

Va trimit niste prafusor magic de graviduta, in burtica cu fetita !!! majoreta majoreta majoreta

Sper sa fie o luna cu noroc si sa va mutati cat mai multe la gravidute!!! newclap newclap computerlove

Felicitari pt bobita ta hainoroc
O sa fie o fetita, bun atunci. Ma bucur pt tine.
Si eu as vrea tot o bobita dar se încapa?îneaza sa vina. ...
Asta este.
Nu stiu ce i cu mine zile le astea......ma deranjeaza orarul stâng de zici ca acuma da sa vina cm si senza?ii asemanatoare. ..
Om vedea ce si cum ...poate chiar ma trezesc ca vine .....asa pe nepusa masa ras
Va pup si va doresc o noapte linistita.
Cheek Kiss
campfire
computerlove
AlexandraRr
Postat: Friday, October 13, 2017 8:15 AM

fluturash26 wrote:

Da azi m-au apucat niste dureri crancene de masea..am inceputn antibiotic ca nu puteam sa rezist..s-a umflat instant si ma durea de muream..da oricum nu cred ca e nimic ca sa ma afecteze cu ceva...am tot amanat sa o scot..si acum app mor din cauza ei..cum trece cum ma duc sa o scot

Cel mai bine sa mergi la dentist sa rezolvi toate problemele pana la sarcina pentru ca apoi este mai greu daca ai nevoie de antibiotic sau anestezie. Si eu am fost inainte sa incepem incercarile pentru copil, si eu aveam cateva probleme pe care tot le-am amanat :*
AlexandraRr
Postat: Friday, October 13, 2017 8:17 AM

MadaMadalyna wrote:
Buna !!! computerlove

Felicitari! majoreta sarcina usoara si o fetita sanatoasa iti doresc pupici
fluturash26
Postat: Friday, October 13, 2017 8:17 AM

AlexandraRr wrote:

Cel mai bine sa mergi la dentist sa rezolvi toate problemele pana la sarcina pentru ca apoi este mai greu daca ai nevoie de antibiotic sau anestezie. Si eu am fost inainte sa incepem incercarile pentru copil, si eu aveam cateva probleme pe care tot le-am amanat :*

Pai asta radeam cu sotul meu ca imi propusesem sa merg marti si cand colo s-a gandit durerea sa ma apuce inainte..stiu ca trebuie rezolvate toate inainte si o sa merg si eu daca imi trece pana marti ca sa incep sa imi rezolv tot ce e cu problema.. Mersi!DistanceKiss
fluturash26
Postat: Friday, October 13, 2017 8:18 AM

MadaMadalyna wrote:
Buna !!! computerlove

Felicitaaaari!!!Bravoo
MadaMadalyna
Postat: Friday, October 13, 2017 8:27 AM

Intrat: 4/22/2017
Postari: 548
Multumesc!! computerlove

Parca ieri eram la aspirici si eram chiar fara speranta, aveam 5 zile de intarziere si eram suparata ca nu mai vin uratii sa inceapa osa noua luna, nu aveam curaj sa fac test dar fetele m.au incurajat si am vazut doua linute newclap chiar nu ma asteptam sa vad dublu computerlove
Va doresc sa veniti cat mai repede la gravidute coeur si sa nu va pierdeti speranta, bebe o sa vina in curand!!
Pupici hearts
fluturash26
Postat: Friday, October 13, 2017 8:29 AM

MadaMadalyna wrote:
Multumesc!! computerlove

Parca ieri eram la aspirici si eram chiar fara speranta, aveam 5 zile de intarziere si eram suparata ca nu mai vin uratii sa inceapa osa noua luna, nu aveam curaj sa fac test dar fetele m.au incurajat si am vazut doua linute newclap chiar nu ma asteptam sa vad dublu computerlove
Va doresc sa veniti cat mai repede la gravidute coeur si sa nu va pierdeti speranta, bebe o sa vina in curand!!
Pupici hearts

E cea mai frumoasa surpriza cand ai doua liniute cred, nici nu imi pot imagina inca ce emotii te pot lua.. :D Acusi o sa ai o minunatie de fetita..poate ca atunci cand te astepti mai putin atunci vine..Hilar
FloreFlore
Postat: Friday, October 13, 2017 9:00 AM

Intrat: 8/17/2017
Postari: 266
MadaMadalyna wrote:
Multumesc!! computerlove

Pupici hearts

Mul?umimcomputerlove
Felicitari pentru fetita ?i i?i doresc sarcina usoara pana la termen coeur
Chris
Postat: Friday, October 13, 2017 10:25 AM

Intrat: 3/23/2017
Postari: 204
Locatia: Suceava
Buna dimineata fete dragi si frumoase!

Mada, felicitari pentru fetita din burtica! Doamne ajuta in continuare sa ai o sarcina usoara si sa ne trimiti maine poimaine poze cu ea in brate!

Alexandra, carlita am fost ieri la medicul de familie si mi-a dat sa iau 5 zile de Augumentin. Cica nu scap fara antibiotic pentru ca e ceva bacterie, nu e viral sa treaca de la sine. Acum sunt in perioada de ovulatie, ieri azi ar trebui sa fie, pentru ca aseara m-a durut rau ovarul drept. Aseara n-am prestat nimic, vedem azi. Daca o fi sa se prinda bine, daca nu asta e. Prefer sa iau antibioticul acum decat mai incolo cand ar fi riscurile mai mari si nici cu infectia nu e prea bine de stat sa nu apuce sa-si faca de cap. Acum om vedea... Mergem pe principiul totul sau nimic. Va pup pe toate!Cheek Kiss
Utilizatori in acelasi subiect
Adina Mariana,Andia,Andreea06
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed