Clubul aspirantelor - 59

Options Clubul aspirantelor - 59
Subiectul anterior · Subiectul urmator
anemona30
Postat: Thursday, October 12, 2017 11:30 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/15/2015
Postari: 681
zgubyro wrote:

O iau de cateva zile, dimineata cand ma trezesc. 3 zile la rand am avut 36.6 si azdim 36.3. azi , maine ar tb sa fie si ovulatia, eu normal o am in ziua 15-16.

pai este ok atunci daca scade inainte de ovulatie :D
sper sa se mentina doar ridicata
azi eram buimaca si nu am mai luat temperatura
sunt curioasa cum este si la mine , iau maine dimineata
Chris
Postat: Thursday, October 12, 2017 11:39 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/23/2017
Postari: 204
Locatia: Suceava
FloreFlore wrote:

Avand in vedere ca sunt foarte pu?in peste limita ?i daca crezi ca e de la raceala nu cred ca e cazul de antibiotic...Mai bine încearca sa manânci mult usturoi (antibiotic naturalbounce )?i bea multa apa cu lamaie. ..În rest mult spor la bebelit ?i sa se lase cu ochisori luna asta newclap topai coeur

Da, sunt putin peste limita. Asa banuiesc eu, ca ar fi de la racelile din anturaj. :) Momentan n-am simptome, poate putin nasul, dar nu mai stiu daca imi induc sau asa o fi :)) O sa incerc sa o pacalesc... macar pana la z1, daca nu de tot. Bravoo Cheek Kiss
Lili Eu
Postat: Thursday, October 12, 2017 11:44 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/23/2015
Postari: 2700
Locatia: ploiesti
Buna aspirici cu sclipici Cheek Kiss la mine sa nu va asteptati la grafic ptr ca ar fi in zadar sa ma chinui sa il atasez....nu am timp si nici cum sa imi iau temperatura ..... eu am un ceas care poarte pijamale si dup cum se trezeste el ma trezesc si eu.m..are acum de o luna cred un obicei sa se trezeasca si sa se joace prin pat pe la ora 3-4 eu sunt chioara de somn si el se joaca de zor...azi la trei dimineata avea un chef de joaca dar nu a vrut sa se joace doar cu mine a vrut si cu taty il tragea de par. de urechi sa se trezeasca sa ne jucam ....Lol si noua ne cadea ochii in gura de somn hohot computerlove
LAURA0202
Postat: Thursday, October 12, 2017 1:49 PM

Intrat: 10/1/2016
Postari: 1790
Locatia: verona
Adina Mariana wrote:
pupici cu sclipici iubilove DistanceKiss sa ai spor la treburi.Cat despre ganglioni si noduli..mi-au gasit si mie la eco cativa ganglioni dar cica nu erau periculosi ci in urma unei raceli netratate corespunzator si eu mai iau si de la copiii de la gradi.Asa ca merg la eco periodic si sper sa nu mi se agraveze.Tu iti iei temperatura bucal ca e atat de mica?

Cheek Kiss
Oral o iau iubita. Tb ....nu altceva ras
Mersi. Is tot pe fuga. Asta este. Când îs la Timi?oara am timp sa ma mai odinnesc.
Bafta multa
Cheek Kiss
Gossip
computerlove
FloreFlore
Postat: Thursday, October 12, 2017 2:52 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 8/17/2017
Postari: 266
Fetele eu nu ?tiu ce am avut luna asta din prima zi a menstrei ca m am sim?it foarte rau. .dureri groaznice de cap,frica inexplicabila ?i stari de plans plus în fiecare noapte co?maruri. ..Probabil am avut a?tepta?i ?i speran?e mari în ultima luna de monitorizare...Eu mereu cadeam într o mica depresie 1-2 z dupa de vedeam ro?u dar îmi reveneam imediat ..În schimb acum a fost urat ce am trait. ..Aseara când a venit so?ul de la servici m a descantat continuu, eu am ?i patima deochiului. .Ce a fost ,ce nu a fost ma bucur ca m am trezit diminea?a fara dureri de cap ?i cu o stare de bine ?i pofta de via?a ..parca am renascut. ..
Asa ca ave?i grija dragi aspirici ca oricât de mult ne dorim ceva trebuie sa ramânem ?i un pic cu picioarele pe pamânt ca uneori cazând prea de sus durerile vor fi pe masura...Trai?i via?a a?a cum e,cu bune ?i rele ca trece imediat si uneori parca nu mai vedem padurea de copaci..hearts
Abia a?teptam sa evadam din tara saptamâna viitoare, sa ne deta?am ...Va pup ?i va ?in pumnii sa ave?i toa?e teste pozitive pana la CraciunDistanceKiss
carlita
Postat: Thursday, October 12, 2017 3:18 PM

Intrat: 2/9/2016
Postari: 1657
Amaria2511 wrote:

e tot la ominiclinic ....hai spune ca ma ?ii pe jar Big Surprise

E clar, ti le-a dat sa le ingrasi lor incasarile .... is curioasa cum le interpreteaza cand te duci cu rezultatele; sa fii atenta ce iti zice sa ne redai si noua informatiile (daca vrei, bineinteles DistanceKiss ). Insist pe subiect ca si eu ma gandeam sa apelez la Omini si auzisem ca is pusi pe capatuiala, dar nu retin de unde am informatiile, deci, nici dovezi si sper sa nu-i confund. DAr cazul tau mi-a intarit convingerile. computerlove
carlita
Postat: Thursday, October 12, 2017 3:30 PM

Adina, fluturash, nu prea arata graficul ca ati fi ovulat .... vedem in continuare
Flore, o fi ceva de la vreme ca si eu am avut o stare proasta in primele zile ale cm
Chris, nu pare a fi nevoie de luat antibiotic deocamdata. Oricum, chiar daca l-ai lua vreo 5 zile, tot nu afecteaza embrionul ca sigur nu se implanteaza asa de devreme.
anemona30
Postat: Thursday, October 12, 2017 3:40 PM

Intrat: 12/15/2015
Postari: 681
FloreFlore wrote:
Fetele eu nu ?tiu ce am avut luna asta din prima zi a menstrei ca m am sim?it foarte rau. .dureri groaznice de cap,frica inexplicabila ?i stari de plans plus în fiecare noapte co?maruri. ..Probabil am avut a?tepta?i ?i speran?e mari în ultima luna de monitorizare...Eu mereu cadeam într o mica depresie 1-2 z dupa de vedeam ro?u dar îmi reveneam imediat ..În schimb acum a fost urat ce am trait. ..Aseara când a venit so?ul de la servici m a descantat continuu, eu am ?i patima deochiului. .Ce a fost ,ce nu a fost ma bucur ca m am trezit diminea?a fara dureri de cap ?i cu o stare de bine ?i pofta de via?a ..parca am renascut. ..
Asa ca ave?i grija dragi aspirici ca oricât de mult ne dorim ceva trebuie sa ramânem ?i un pic cu picioarele pe pamânt ca uneori cazând prea de sus durerile vor fi pe masura...Trai?i via?a a?a cum e,cu bune ?i rele ca trece imediat si uneori parca nu mai vedem padurea de copaci..hearts
Abia a?teptam sa evadam din tara saptamâna viitoare, sa ne deta?am ...Va pup ?i va ?in pumnii sa ave?i toa?e teste pozitive pana la CraciunDistanceKiss

sa stii ca si eu am patit ceva asemanator anul trecut...tu macar ai reactionat ok,eu eram f nervoasa si nu aveam chef sa vad pe nimeni...simteam nevoia sa ma izolez si eram cam furioasa,nemultumita, ma simteam neputincioasa si ma apucau dracii ..din acest motiv m-am si detasat si nu am mai intrat nici pe forum.....
bine ca tu esti ok acum si te simti foarte bine Cheek Kiss poate chiar ai fost deocheata,pentru starile de rau pot aparea si de la asa ceva ..
fluturash26
Postat: Thursday, October 12, 2017 4:09 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 9/9/2017
Postari: 275
Locatia: iasi
carlita wrote:
Adina, fluturash, nu prea arata graficul ca ati fi ovulat .... vedem in continuare
Flore, o fi ceva de la vreme ca si eu am avut o stare proasta in primele zile ale cm
Chris, nu pare a fi nevoie de luat antibiotic deocamdata. Oricum, chiar daca l-ai lua vreo 5 zile, tot nu afecteaza embrionul ca sigur nu se implanteaza asa de devreme.

Da asa ma gandeam si eu...plans da vedem...nu vrea organismul meu sa functioneze fara stimulente..
Chris
Postat: Thursday, October 12, 2017 4:14 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/23/2017
Postari: 204
Locatia: Suceava
carlita wrote:

Te pup, Carlita. Si eu zic ca o sa mai stau in standby... mai un paracetamol, mai un decasept, poate poate trece.
Flore, e tare aiurea prima si a doua zi, insa cand vine gandeste-te ca e mai bine sa vina decat sa vezi teste negative si nici urma de cm. Ca e muuuuult mai fustrant. Hai ca ne apropiem toate de infaptuirea visului...Cheek Kiss Cheek Kiss
carlita
Postat: Thursday, October 12, 2017 4:33 PM

Chris wrote:

Te pup, Carlita. Si eu zic ca o sa mai stau in standby... mai un paracetamol, mai un decasept, poate poate trece.
Flore, e tare aiurea prima si a doua zi, insa cand vine gandeste-te ca e mai bine sa vina decat sa vezi teste negative si nici urma de cm. Ca e muuuuult mai fustrant. Hai ca ne apropiem toate de infaptuirea visului...Cheek Kiss Cheek Kiss

Ti-as fi recomandat un ceai de salvie, dar nu stiu ce implicatii are asupra ovulatiei ...Cheek Kiss
Lili Eu
Postat: Thursday, October 12, 2017 4:40 PM

Intrat: 3/23/2015
Postari: 2700
Locatia: ploiesti
FloreFlore wrote:
Ohh ce bine cunosc starile astea de dorinta de neputinta ..Cray eu am trecut prin ele de zeci de ori.... as fi vrut sa se deschida pamantu sa nu mai aud sa nu mai vad pe nimeni nu aveam chef de nimeni si de nimic in acele monente. Imi doream sa fiu singura si sa plang....dar trebuie sa fi puternica ca bebele e aproape eu asa presint computerlove
Amaria2511
Postat: Thursday, October 12, 2017 7:39 PM

Nivel: Membru

Intrat: 9/23/2017
Postari: 64
Locatia: Iasi
carlita wrote:

E clar, ti le-a dat sa le ingrasi lor incasarile .... is curioasa cum le interpreteaza cand te duci cu rezultatele; sa fii atenta ce iti zice sa ne redai si noua informatiile (daca vrei, bineinteles DistanceKiss ). Insist pe subiect ca si eu ma gandeam sa apelez la Omini si auzisem ca is pusi pe capatuiala, dar nu retin de unde am informatiile, deci, nici dovezi si sper sa nu-i confund. DAr cazul tau mi-a intarit convingerile. computerlove

Big Surprise normal ar trebui sa ma duc sapt viitoare cu tot cu rezultatele de la spermograma... M.as duce mâine doar cu rezultatele mele.... Sa vad macar ce zice....o sa va tin la curent Cray
Adina Mariana
Postat: Thursday, October 12, 2017 8:50 PM

Intrat: 8/16/2017
Postari: 555
Locatia: Satu Mare
carlita wrote:
Eu clar nu am mai ovulat doar mi so confirmat si la ecografie.Asta este..dar macar iau temperatura la fel ca sa pot sa fac o diferenta luna viitoare.
Adina Mariana
Postat: Thursday, October 12, 2017 8:51 PM

Intrat: 8/16/2017
Postari: 555
Locatia: Satu Mare
fluturash26 wrote:

Da asa ma gandeam si eu...plans da vedem...nu vrea organismul meu sa functioneze fara stimulente..
o sa fie bine..nu te intrista.Sunt alaturi de tineCheek Kiss ne stimulam una pe altasic Hilar
Utilizatori in acelasi subiect
Adina Mariana,Andia,Andreea06
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed