Clubul aspirantelor - 56

Options Clubul aspirantelor - 56
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lidiutza85
Postat: Saturday, February 25, 2017 7:49 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 12/3/2016
Postari: 173
Locatia: Bucuresti
Cory wrote:
Mul?umesc mult pentru încurajari fetelorCheek Kiss Asta e via?a!Ma ridic ?i merg mai departe.Cumva ma a?teptam dar tot e dureros.Acum ma simt fizic pu?in mai bine desi inca sângereze puternic.Avortul a fost fara anestezie generala, doar locala ?i am sim?it tot.Era acolo o fata de 18 ani care vroia sa avorteze ?i era gravida in 13 saptamâni.Imi venea sa ma duc sa o iau de par de nervi de?i fiecare are dreptatea lui ?i povestea ei.Nu am nici un drept sa judec pe nimeni dar efectiv ma gândeam de ce nu are ea ghinionul meu daca tot nu vrea copilul.

Offff...daca viata asta ar fi fost dreapta tu ai fi mamica...dar vezi tu....nimic nu e corect. Ma gândesc la tine cum ai avut tu instinct de mama ?i ai sim?it ca nu e în regula. Imi pare tare rau. Te îmbra?i?ez cu drag
Lidiutza85
Postat: Saturday, February 25, 2017 7:59 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 12/3/2016
Postari: 173
Locatia: Bucuresti
Aura_Plum wrote:
Dragele mele, ma scuzati ca insist, dar am inca nevoie sa ma sfatuiesc cu voi...

Astazi am facut ordine prin casa si am vazut cele doua teste pe raft si le-am dat sotului sa le arunce, sa nu le mai vad si cand colo ma cheama din bucatarie ca inainte sa le arunce s-a mai uitat o data peste ele si se pare ca si al doilea se vede slab pozitiv la lumina zilei.

Eu stiu ca testul de sange e sfant si sunt o persoana foarte rationala de regula, dar nu inteleg de ce sa imi faca testele de urina una ca asta... uff

Pt ca sunt ni?te scârbe. Mai fetelor parca ma apuca dracii când ma gândesc. Ne chinuim cu teste de ovulatie cu monitorizari ale temperaturii....cu dracu sa-la ia de chin. Ca sa nu mai zic ca m-m-a durut o masea ca dracu intr-o zi ?i nu am luat nimic de frica sa nu-i fac rau bebelului închipuit. ?i altele vorba lui Cory ii arunca la canal ca nu e momentul potrivit. Nu ?tiu ce sa mai zic. Am draci rau pe mine sunt foarte suparata. P.S. nu va supara?i pe mine pt ie?ire dar sunt în a doua zi de menstra ?i am draci
Cory
Postat: Saturday, February 25, 2017 8:05 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 1/19/2017
Postari: 292
Locatia: Arges
Lidiutza85 wrote:

Offff...daca viata asta ar fi fost dreapta tu ai fi mamica...dar vezi tu....nimic nu e corect. Ma gândesc la tine cum ai avut tu instinct de mama ?i ai sim?it ca nu e în regula. Imi pare tare rau. Te îmbra?i?ez cu drag

Da Lidia chiar am simtit ca nu e in regula ceva înca de la testul de sarcina dar nu am vrut sa cred.Sa aveti încredere în instinctul vostru.Va pup si va multumesc înca o data pentru gândurile bune.Acum gata,ma scutur,ma ridic pentru ca sunt puternica nu o plângacioasa pentru sotul si fetita mea.In plus eu macar am un copil,multe dintre voi au patit la fel de la prima sarcina.Asa ca nu pot sa fiu asa ipocrita sa-mi plâng de mila.Va pupCheek Kiss
monica irimia
Postat: Saturday, February 25, 2017 8:58 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1943
Aura_Plum wrote:

Astazi am facut ordine prin casa si am vazut cele doua teste pe raft si le-am dat sotului sa le arunce, sa nu le mai vad si cand colo ma cheama din bucatarie ca inainte sa le arunce s-a mai uitat o data peste ele si se pare ca si al doilea se vede slab pozitiv la lumina zilei.

Aura, eu cred ca primul test "s-a pozitivat" deoarece "l-ai citit" mai tarziu de cele 10 minute prevazute pe prospect. Am patit-o si eu demult, cand am interpretat rezultatul mai tarziu. Aveam a doua liniuta foarte pala, desi nu eram insarcinata. Mult succes in continuare, va fi bine, cu siguranta! DistanceKiss

Cory, cuvintele sunt de prisos. DistanceKiss Imi pare tare rau ca ai trecut prin aceasta experienta. Timpul le vindeca pe toate si va veni si vremea ta in care vei fi fericita cu BB al tau mic in brate.

Fetelor, va doresc numai teste pozitive si sarcini bine fixate si la termen! majoreta majoreta majoreta
DianaM
Postat: Saturday, February 25, 2017 9:07 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 12/5/2016
Postari: 1452
Locatia: Buzau
Aura_Plum wrote:
Dragele mele, ma scuzati ca insist, dar am inca nevoie sa ma sfatuiesc cu voi...

Eu stiu ca testul de sange e sfant si sunt o persoana foarte rationala de regula, dar nu inteleg de ce sa imi faca testele de urina una ca asta... uff

Aiurea rau de tot....Eu eram sigura ca al doilea iti va iesi si mai vizibil...
Sangele e cel mai credibil in orice caz...E un mister de ce au dat fals pozitiv testele astea care ar fi cele mai bune de pe piata.
L-am pastrat si eu pe al meu sa vad cum se prezinta pana maine. Cheek Kiss
meme
Postat: Saturday, February 25, 2017 9:16 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 7/26/2016
Postari: 618
Simonel wrote:

progesteron si estradiol parca :D
meme
Postat: Saturday, February 25, 2017 9:18 PM

Dana_ wrote:
Am uitat sa va zic cum am ramas eu gravida , nu ne-am protejat desi nu vroiam copil atat de tanara dar dupa vreo 5 luni de relatie am zis sa iau anticonceptionale , si cum eu nu am agreeat niciodata pastilele ...am luat cateva apoi am sarit peste cate una si uita asa am ramas gravi in luna in care am inceput sa iau anticonceptionale . Intotdeauna m-am gandit ca nu e normal sa se intample asta , dar acum din contra ...observ ca unii dr recomanda un fel de tratament cu anticonceptionale pt o luna si apoi sansele sunt f mari dupa intreruperea pastilelor ...vorbiti cu dr poate va recomanda si voua , eu zic doar din ce citesc acum pe net Lol

asa mi-a recomandat si mie dr: tocmai am tmrinat o luna de anticonceptionale, si acuma m-am reprogramat sa vedem rezultatul
Aura_Plum
Postat: Saturday, February 25, 2017 9:24 PM

Intrat: 2/16/2017
Postari: 335
Locatia: Brasov
Multumesc dragelor pentru raspunsuri! computerlove Zapaceala mare luna asta cu testatul, ce sa mai. Frustrant ca m-a tinut in impas toata situatia asta, dar am mai invatat ceva nou. Acu' bag metformin si astept cumintica sa vina urateii. Crazy

Dianaaa, hai cu II maine!! majoreta majoreta Clap
meme
Postat: Saturday, February 25, 2017 9:28 PM

Lidiutza85 wrote:

Pt ca sunt ni?te scârbe. Mai fetelor parca ma apuca dracii când ma gândesc. Ne chinuim cu teste de ovulatie cu monitorizari ale temperaturii....cu dracu sa-la ia de chin. Ca sa nu mai zic ca m-m-a durut o masea ca dracu intr-o zi ?i nu am luat nimic de frica sa nu-i fac rau bebelului închipuit. ?i altele vorba lui Cory ii arunca la canal ca nu e momentul potrivit. Nu ?tiu ce sa mai zic. Am draci rau pe mine sunt foarte suparata. P.S. nu va supara?i pe mine pt ie?ire dar sunt în a doua zi de menstra ?i am draci

ai tot dreptul sa fii nervoasa, si sa explodezi...la urma urmei, suntem oameni, si nu putem indura incontinuu fara sa ne descarcam Cheek Kiss
meme
Postat: Saturday, February 25, 2017 9:43 PM

aura, m-ai intrebat cum ma simt...sunt bine, am luat ultimul anticonceptional miercuri seara si inca astept sa apara uratii... am inteles ca apar la 3-4 zile dupa...deci astepttttt :D

cory, imi pare tare rau ca trebuie sa treci prin asta si tu... cred ca ultimele zile ne-au facut sa intelegem de ce nu se spune la cunoscuti de sarcina inainte de 3 luni, pentru ca exista riscul mare de avort... eu sigur o sa tin pentru mine si sotul meu pana in 3 luni....doar sa ni se intample o data :D fii puternica :XSimplyLove
Aura_Plum
Postat: Saturday, February 25, 2017 10:01 PM

DianaM wrote:

Aiurea rau de tot....Eu eram sigura ca al doilea iti va iesi si mai vizibil...
Sangele e cel mai credibil in orice caz...E un mister de ce au dat fals pozitiv testele astea care ar fi cele mai bune de pe piata.
L-am pastrat si eu pe al meu sa vad cum se prezinta pana maine. Cheek Kiss

Acum am vazut ca ai facut azi test. Scuze, mi-a scapat postarea ta Blushing

Vezi acum cum se prezinta situatia si repeta-l peste cateva zile daca e. Daca nu, te iau de manuta si mergem amandoi luna viitoare la burtici, da? Cheek Kiss
Aura_Plum
Postat: Saturday, February 25, 2017 10:02 PM

meme wrote:
aura, m-ai intrebat cum ma simt...sunt bine, am luat ultimul anticonceptional miercuri seara si inca astept sa apara uratii... am inteles ca apar la 3-4 zile dupa...deci astepttttt :D

cory, imi pare tare rau ca trebuie sa treci prin asta si tu... cred ca ultimele zile ne-au facut sa intelegem de ce nu se spune la cunoscuti de sarcina inainte de 3 luni, pentru ca exista riscul mare de avort... eu sigur o sa tin pentru mine si sotul meu pana in 3 luni....doar sa ni se intample o data :D fii puternica :XSimplyLove

Doamne ajuta sa fie martie luna noastra norocoasa! Cheek Kiss
Aura_Plum
Postat: Saturday, February 25, 2017 10:06 PM

monica irimia wrote:

Aura, eu cred ca primul test "s-a pozitivat" deoarece "l-ai citit" mai tarziu de cele 10 minute prevazute pe prospect. Am patit-o si eu demult, cand am interpretat rezultatul mai tarziu. Aveam a doua liniuta foarte pala, desi nu eram insarcinata. Mult succes in continuare, va fi bine, cu siguranta! DistanceKiss

Cory, cuvintele sunt de prisos. DistanceKiss Imi pare tare rau ca ai trecut prin aceasta experienta. Timpul le vindeca pe toate si va veni si vremea ta in care vei fi fericita cu BB al tau mic in brate.

Fetelor, va doresc numai teste pozitive si sarcini bine fixate si la termen! majoreta majoreta majoreta

Multumesc Monica pentru raspuns. La asta m-am gandit si eu, insa cum nu m-am mai lovit de situatia asta pana acum si nu stiam pe nimeni care a patit la fel, m-a dezorientat tare de tot.

Ma ajuta foarte mult raspunsul tau ca ramasesem blocata intre ciocan si nicovala. Buddy1
meme
Postat: Saturday, February 25, 2017 10:42 PM

Aura_Plum wrote:

Doamne ajuta sa fie martie luna noastra norocoasa! Cheek Kiss

sa iti fie gura aurita floare3
Simonel
Postat: Saturday, February 25, 2017 10:58 PM

Nivel: Membru

Intrat: 2/23/2017
Postari: 43
Locatia: Tr jiu
[youtube][/youtube]
meme wrote:

progesteron si estradiol parca :D
.......eu analizele astea le.am facut in ziua 2 de menstruatie??
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed