Clubul aspirantelor - 56

Options Clubul aspirantelor - 56
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ami87
Postat: Monday, March 20, 2017 4:48 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 5/24/2015
Postari: 124
Locatia: Galati
Mul?umesc!! Sper sa stau cat mai pu?in aici, de aproape un an nu se prinde nimic, nu am avut avorturi sau sarcini pana acum.. raceli la ovare nu, sunt pu?in speriata, ?i îngrijorata.
Imi doresc un copil enorm de mult, am ajuns in fiecare luna sa imi urmaresc corpuk, sa citesc semnele, ca poate poate e "cu ochi" . Hahaha

Ciclul meu e ciudatel, de anul trecut din iulie imi vine la 24-25 de zile, excep?ie facând luna asta, in care mi.a venit la 23 de zile...
Ciclul ma tine 3-4 zile Maxim.
meme
Postat: Monday, March 20, 2017 5:16 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 7/26/2016
Postari: 617
Ami87 wrote:
Mul?umesc!! Sper sa stau cat mai pu?in aici, de aproape un an nu se prinde nimic, nu am avut avorturi sau sarcini pana acum.. raceli la ovare nu, sunt pu?in speriata, ?i îngrijorata.
Imi doresc un copil enorm de mult, am ajuns in fiecare luna sa imi urmaresc corpuk, sa citesc semnele, ca poate poate e "cu ochi" . Hahaha

Ciclul meu e ciudatel, de anul trecut din iulie imi vine la 24-25 de zile, excep?ie facând luna asta, in care mi.a venit la 23 de zile...
Ciclul ma tine 3-4 zile Maxim.

analize de sange ti.ai facut?
Ami87
Postat: Monday, March 20, 2017 5:30 PM

Nu, ce ar trebuii sa fac mai exact?...
Ami87
Postat: Monday, March 20, 2017 5:31 PM

meme wrote:

analize de sange ti.ai facut?

Ce analize mai exact?

meme
Postat: Monday, March 20, 2017 5:35 PM

Ami87 wrote:

Ce analize mai exact?

z2-3: LH, estradiol, FSH, progesteron, testosteron
z13 sau ziua pre-ovulatie: LH, estradiol
z21 sau 7 zile dupa ovulatie: prolactina, progesteron

daca mergi cu ele la orice ginecolog, si iti face monitorizare, ar cam trebui sa stie de unde sa inceapa... incearca sa gasesti un ginecolog bun, si sa incepeti investigatiile impreuna, cu instructiuni clare de la el/ea
Dana_
Postat: Monday, March 20, 2017 9:50 PM

Intrat: 2/23/2017
Postari: 605
Ami87 wrote:
Buna fetelor,
Numele meu este Ami, am 29 de ani, sunt agent vânzari si locuiesc cu iubitul.
Am o intrebare, ati folosit myo-sun plus? Cat de eficient este? Pe langa mi.a mai dat si aceclofen.

Docctori?a mi.a spus ca am lichid in zona Douglas, (cm imi venise pe 8 martie ?i controlul l.am facut pe 15 martie).
Mi.a dat si teste de ovula?ie pentru a o monitoriza, dar de pe 15 pana azi, nu am avut ovula?ie... Ce se întâmpla?...ati mai întâlnit asa ceva? ....
Am inceput tratamentul pe 15 seara, iar a doua zi am inceput sa am diaree.(nu este de la mancare)

Buna Ami , bine ai venit si la fel iti doresc sedere scurta pe-aici

Avand un ciclu mai scurt probabil ovulatia se va produce mai devreme , posibil sa fie o luna fara ovulatie ..nu stiu ..dar e posibil .
Eu sunt in z4 si mi-am facut in ziua 2 analize de sange - LH , FSH , estradiol si prolactina . Iti recomand sa-ti faci analizele , mai sunt si altele cum a zis meme , care se fac in alte zile . Sa faci si AMH care iti spune cum sta treaba cu rezerva ovariana, in mod normal se face dupa 30 ani sau poate 35 , dar am citit zilele acestea pe forumuri din strainatate tot felu ca sincer nu-mi venea sa cred , sunt fete mult mai tinere cu amh f mic sau tot felu de probleme , insa cu putin ajutor poti merge pe drumul cel bun . Succes si te asteptam la discutii Gossip
Victory
Postat: Monday, March 20, 2017 11:24 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/15/2016
Postari: 428
Locatia: Brasov
roxinthya wrote:

Buna,

Eu am avut asa ceva si inca mai rau. Am sangerat de am umput WC-ul de sange.
Ma-m speriat f tare ca am crezut ca am pierdut sarcina.
Polipul s-a eliminate la nastere , adica peste 6 luni.
Woaw, ce emotii!! Bine ca a fost ok pana la urma! Dar de ce nu l ai scos când ai aflat de el? Ce ?i a zis Dr, cum de l-ai lasat pana la na?tere? Unii recomanda sa i îndepartezi .
Victory
Postat: Monday, March 20, 2017 11:25 PM

Intrat: 10/15/2016
Postari: 428
Locatia: Brasov
laura513 wrote:

Victory ce bine ca e doar atat si ca sarcina e in regula! Love Cheek Kiss
Daaa, merci mult! Bebe e in regula, creste bine! Trecem noi si peste polip...
LAURA0202
Postat: Monday, March 20, 2017 11:49 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/1/2016
Postari: 1314
Locatia: verona
Ada D wrote:

Buna Laura! Ziua a 8-a dupa ovulatie

Mersi mult draguto.
Nu am mai intrat pt ca suntem la Petrosani si n am calc si net pe tel ..... nu prea.
De luna viitoare, daca vin "uratii" , o sa mi iau iara TB .
Nu sunt sigura in ce data a fost ov luna asta si n am reusit sa gasesc nicaieri tst Viola. plans
Astazi am fost la un dr ginecolog sa fac o eco vaginala, sperand ca poate se vede sau pot sa recuperez tratamentul pt infectia ce o aveam dar..... n sm reusit pt ca era.alt dr ginecolog si .....bla bla bla, n are rost sa intr. In detalii. Cert este ca , luna trecuta a fost pe 23 si a tinut doar 2-3 zile maxim. Cica am ovulat luna asta, confirmatia o am, am senzatia ca sunt "uda" si ca ar fi trebuit sa vina cm dar inca nimika. Dureri/deranj/discomfort/intepaturi la ov am avut dar n am dat foarte mare importanta, mizand pe faza ca o sa m trezesc cu cm ul fara discutii......

Cert.este ca sanii na cam dor, poate imi fac eu iluzii dar mai mult pe partea exterioara.... nu stiu daca are vreo importanta sau daca a fost cu simpotome asemanatoare,cineva in cazul meu pana acuma. Poate nu ma exprim destul de clar, dar sper sa intelegeti Ce zic eu
ras
Habar n am ce sa zic sau daca as avea motive sa sper la altceva luna asta, nu stiu exact, spuneti mi si voi ce credeti
Gossip
Cheek Kiss
O seara placuta tuturor doresc. Eu, una, o sa incerc sa termn paginile de citit, nu prea am somn inca pt ca am dormit putin dupamiaza, neavand ce face si ma simteam superobosita pt ca am colindat orasul pe jos vreo 3-4 ore ca sa mi rezolv oarecum problemele de aici, facturi si etc.
iloveyou
LAURA0202
Postat: Monday, March 20, 2017 11:58 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/1/2016
Postari: 1314
Locatia: verona
Ada D wrote:

Nu e simplu dar sunt foarte incapatanata de fel si asta ma ajuta oarecum. Mi-am propus asta si voi reusi. Doctorul mi-a zis sa mai incerc o luna dupa care fac histeroscopia ceea ce inseamna ca inca trei luni voi avea ceva tratament deeeci, nu ma mai gandesc la nimic si ii multumesc lui Dumnezeu ca sunt oarecum sanatoasa si o sa trec si de pasul asta dupa care sunt sigura ca voi reusi.

Am avut 6 luni grele, cu nopti nedormite si sincer am uitat de mine in lupta pt bebe ceea ce e foarte rau pt ca m-a afectat oarecum chestia asta, psihic vorbind! Suna egoist ceea ce zic dar ca sa fie bine, sanatatea mea psihica in cazul asta trebuie sa fie o prioritate, asta ca sa pot trece la pasul urmator, adica bebe. Promit ca o sa va impartasesc toate etapele, asta pentru fetele care mai sunt in situatia mea si au nevoie de asta.

Deci, fetelor, capul sus!! Viata merge inainte si noi cu ea. Mai devreme sau mai tarziu totul are o rezolvare. Multa sanatate, rabdare si intelepciune va doresc!

Cata dreptate ai Ada, uita te si.la poza mea de profil, ................,.....TIMPUL LW REZOLVA PE TOATE ......RABDARE , RABDARE SI IAR RABDARE si sa stii ca, intr un final si INCAPATANAREA, TURA ASTA, SE PARE CA I BUNA/UTILA LA CEVACheek Kiss
alina89
Postat: Tuesday, March 21, 2017 9:46 AM

Intrat: 3/21/2017
Postari: 352
Locatia: Bucuresti
buna fetelor!

Cam de 4 luni am inceput sa "lucram" mai serios pentru bebe. Am un cm ft neregulat, media ultimelor 6 luni este de 41 de zile :(. Acum 6 luni am renuntat la anticonceptionale. In februarie am fost "surprinsa" si mi s-au dat toate planurile peste cap cand am avut cm la 30 de zile. Deja incepeam sa fiu foarte dezamagita mai ales ca citeam tot felul de dificultati pe care le intampina femeile cu uter retrovers pentru a ramane insarcinate.

Saptamana trecuta a fost foarte ciudata, mi-a dispartut dintr-o data energia, as dormi non stop, nu am pofta de mancare (decat de savarine :() si am dureri de spate si crampe si ca sa nu mai zic.. orice lucru ma impresioneaza si imi da o lacrima.

Testul de ovulatie a iesit pozitiv pe 6 mar (um a fost pe 15 feb). Nu am rezistat si am facut un test pe 14 care a iesit negativ bineinteles, alta dezamagire. Duminica dimineata au inceput crampele mai rau si am zis gata.. au venit monstruletii nici nu voiam sa ma ridic din pat sa constat... mi-am facut curaj abea dupa 2 ore si spre surprinderea mea "all clean" asa ca am zis sadica cum sunt eu sa mai fac un test de sarcina ca sa ma mai torturez putin.. si surpriza.. a iesit si o a doua liniuta de un roz foarte foarte pal. urmatoarea zi (ieri) am facut un alt test si liniuta se vedea ceva mai bine conturata insa tot pal. Testele de pana acum le-am facut de regula seara pentru ca nu mai avem rabdare. Azi dimineata am mai facut unul cum m-am trezit si se vede ceva mai bine. Insa tot nu mi se pare suficient de colorata si mie frica sa imi fac sperante degeaba..am mari emotii si inima cat un purice

rezultatele in ordinea in care le-am facut (D/L/M):

alina89 attached the following image(s):
1_2.jpg 20170321_074651.jpg

DianaM
Postat: Tuesday, March 21, 2017 9:56 AM

Intrat: 12/5/2016
Postari: 836
Locatia: Buzau
alina89 wrote:
buna fetelor!

Cam de 4 luni am inceput sa "lucram" mai serios pentru bebe. Am un cm ft neregulat, media ultimelor 6 luni este de 41 de zile :(. Acum 6 luni am renuntat la anticonceptionale. In februarie am fost "surprinsa" si mi s-au dat toate planurile peste cap cand am avut cm la 30 de zile. Deja incepeam sa fiu foarte dezamagita mai ales ca citeam tot felul de dificultati pe care le intampina femeile cu uter retrovers pentru a ramane insarcinate.

Saptamana trecuta a fost foarte ciudata, mi-a dispartut dintr-o data energia, as dormi non stop, nu am pofta de mancare (decat de savarine :() si am dureri de spate si crampe si ca sa nu mai zic.. orice lucru ma impresioneaza si imi da o lacrima.

Testul de ovulatie a iesit pozitiv pe 6 mar (um a fost pe 15 feb). Nu am rezistat si am facut un test pe 14 care a iesit negativ bineinteles, alta dezamagire. Duminica dimineata au inceput crampele mai rau si am zis gata.. au venit monstruletii nici nu voiam sa ma ridic din pat sa constat... mi-am facut curaj abea dupa 2 ore si spre surprinderea mea "all clean" asa ca am zis sadica cum sunt eu sa mai fac un test de sarcina ca sa ma mai torturez putin.. si surpriza.. a iesit si o a doua liniuta de un roz foarte foarte pal. urmatoarea zi (ieri) am facut un alt test si liniuta se vedea ceva mai bine conturata insa tot pal. Testele de pana acum le-am facut de regula seara pentru ca nu mai avem rabdare. Azi dimineata am mai facut unul cum m-am trezit si se vede ceva mai bine. Insa tot nu mi se pare suficient de colorata si mie frica sa imi fac sperante degeaba..am mari emotii si inima cat un purice

Buna Alina si felicitari! Esti insarcinata! Pentru siguranta si liniste cel mai indicat ar fi sa mergi la un laborator si sa dozezi HCG, iar apoi sa il repeti la 48 ore. Mult succes!!majoreta
meme
Postat: Tuesday, March 21, 2017 9:56 AM

maria2013 wrote:
Meme, când am ramas insarcinata, singura diferenta fata de lunile anterioare era secretia.

cu ce era diferita secretia de lunile anterioare?
lixandra_alexandra
Postat: Tuesday, March 21, 2017 9:57 AM

Intrat: 11/4/2016
Postari: 513
Locatia: Bucuresti
alina89 wrote:
buna fetelor!

Buna Alina,

Bine ai venit, si ce sa zic felicitariiiiiiiiCheek Kiss
alexutza_88
Postat: Tuesday, March 21, 2017 10:06 AM

Intrat: 1/16/2017
Postari: 443
alina89 wrote:
buna fetelor!

Buna, Alina!! Felicitari, cu siguranta esti gravi, se vede foarte clar liniuta, mie cel putin asa mi se pare. Cum a zis si Diana, cel mai bine fugi si dozezi Beta . pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed