Clubul aspirantelor - 42

Options Clubul aspirantelor - 42
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bby88
Postat: Friday, January 15, 2016 12:30 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 7/31/2015
Postari: 1312
mya28 wrote:
Bby am avut spotting maroniu foarte deschis doar o zi.defapt cateva ore.de doua zile nu mai am spotting niciun strop.deci e clar ca la mine duphastonul e bun.nici simptom de rozi nu am.mi'e frica sa nu fie vreo dereglare ca deja sunt in ziua 30.

Eu nu sunt genul care sa creada in simptome tocmai pt ca mi-am facut mult rau mie crezand in ele luni la rand, dar la tine sangerarea asta cam seamana a implantare daca zici ca de 2 zile nu a mai aparut nimic.. Citisem ca abia dupa vreo 4-5 zile de la ea s-ar putea pozitiva testl asa ca iti tin pumnii sa fie cu ochisoriHands
stefy.any
Postat: Friday, January 15, 2016 12:54 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 9/29/2015
Postari: 466
Va tin pumnii fetelor, Doamne ajuta sa fie cu ochisori! Sper sa vedem doar dublu luna asta si sa plecam la gravidute!!!!majoreta majoreta majoreta
Mire
Postat: Friday, January 15, 2016 1:10 PM

Intrat: 12/4/2015
Postari: 2525
Locatia: Constanta
stefy.any wrote:
Va tin pumnii fetelor, Doamne ajuta sa fie cu ochisori! Sper sa vedem doar dublu luna asta si sa plecam la gravidute!!!!majoreta majoreta majoreta

Doamne ajuta!!Ne-am primit portia de praf de burtica!! Sa se ia si la noi acum!! majoreta hearts
mya28
Postat: Friday, January 15, 2016 1:50 PM

Intrat: 4/26/2015
Postari: 413
Locatia: faget
Tocmai asta e problema bby ca nici eu nu mai cred in simptome.doar sper ca e bebe dar mi'e frica sa ma gandesc.pt ca iar o sa fiu dezamagita ca si pana acum.mi sa mai intamplat sa imi vina fara dureri asa pe nepusa masa.si lipsa spottingului o fi si datorita duphastonului ca pt asta il iau.cum o vrea Dumnezeu!
Pisicutza_14
Postat: Friday, January 15, 2016 2:31 PM

Nivel: Membru

Intrat: 1/14/2016
Postari: 76
mya28 wrote:
Pai daca ti-a zis sa iei doar doua luni...nu stiu ce sa zic.ai grija sa nu iti dereglezi ciclul.mie mi la prescris 3 luni mai am de luat o luna.dar sunt in ziua 30 si vad ca nu e nici Urma de rozi si mi-e frica sa nu o ia razna sa imi vina neregulat.

Dimpotriva mi s-a reglat foarte mult ciclul si inainte imi venea cate 7 zile cu dureri si cheaguri. Acum abia daca imi vine 5 zile din care primele 3 sunt mai intense, insa nici pe departe cum am fost inainte.
Apropo...fac din octombrie tratamentul, si de luna asta am oprit cu myo-sunul. duphaston ar trebui sa iau prin 20 ianuarie. Oare sa mai iau?
andy07
Postat: Friday, January 15, 2016 2:57 PM

Intrat: 9/10/2015
Postari: 1883
nu patesti nimic de la progesteron. eu iau pana raman si dupa ras
mya28
Postat: Friday, January 15, 2016 3:22 PM

Intrat: 4/26/2015
Postari: 413
Locatia: faget
Nu are nimic daca iei duphaston mai multe luni?
Eu am numai vesti proaste.sunt urmarita de ghinion.imi vine sa mor.testul e negativ.cand m'am oprit sa iau testul ploua.am bagat ochelarii ii buzunar si cand m'am urcat in madina au cazut.am obs cand am ajuns la servici.m'am intors si i'am gasit zdrobiti in fata la farmacie.au costat 10 mil ca am probleme mai mari.acum trebuie sa fac rata la banca sa merg sa fac operatia care ma cosa 70 de mil.si cand voi face bebe nu am voie sa nasc natural doar prin cezariana.oricum bebele nu o sa mai vina prea curand.asta este.nici macar nu pot sa plang sa ma descarc ca sunt la servici.abia imi stapanesc lacrimile.
russiantonik
Postat: Friday, January 15, 2016 3:42 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 7/31/2014
Postari: 119
Locatia: bacau
Multumesc pentru primire!!Angel Pai,eu am ramas cam dupa 1 an de incercari si..cand m-am asteptat mai putin..am ramas! Bravoo Ca sa pastrez sarcina ok a fost nevoie sa fac injectii in burta zilnic [anticoagulant clexane] eu cred ca a ajutat la conceptie si faptul ca am tinut o cura de detoxifiere inainte,sau...asa spun doctorii ca asta ar fi ajutat! PS: imi inatzrie ciculul,sa am oare surprise?:))) Eu mereu am avut ciclul la 28 de zile,chiar si dupa ce am nascut,de vreo 2 luni imi vine la 31-32 acum ....vad ca is deja in ziua 33...cred ca e o dereglare,sper sa fie ok,sa ajung la medic sa imi spuna de bine,ca mi se par suspecte dereglarile astea fara motiv. Pupici!
andy07
Postat: Friday, January 15, 2016 3:47 PM

russiantonik wrote:
Multumesc pentru primire!!Angel Pai,eu am ramas cam dupa 1 an de incercari si..cand m-am asteptat mai putin..am ramas! Bravoo Ca sa pastrez sarcina ok a fost nevoie sa fac injectii in burta zilnic [anticoagulant clexane] eu cred ca a ajutat la conceptie si faptul ca am tinut o cura de detoxifiere inainte,sau...asa spun doctorii ca asta ar fi ajutat! PS: imi inatzrie ciculul,sa am oare surprise?:))) Eu mereu am avut ciclul la 28 de zile,chiar si dupa ce am nascut,de vreo 2 luni imi vine la 31-32 acum ....vad ca is deja in ziua 33...cred ca e o dereglare,sper sa fie ok,sa ajung la medic sa imi spuna de bine,ca mi se par suspecte dereglarile astea fara motiv. Pupici!

un testulet?

mya28, descarca-te aici, suntem aici sa ascultam ofurile :), din pacate nu te putem ajuta si altfel. imi pare rau si pt test, si pt ochelari cry
stefy.any
Postat: Friday, January 15, 2016 4:00 PM

Intrat: 9/29/2015
Postari: 466
mya28 wrote:
Eu am numai vesti proaste.sunt urmarita de ghinion.imi vine sa mor.testul e negativ.cand m'am oprit sa iau testul ploua.am bagat ochelarii ii buzunar si cand m'am urcat in madina au cazut.am obs cand am ajuns la servici.m'am intors si i'am gasit zdrobiti in fata la farmacie.au costat 10 mil ca am probleme mai mari.acum trebuie sa fac rata la banca sa merg sa fac operatia care ma cosa 70 de mil.si cand voi face bebe nu am voie sa nasc natural doar prin cezariana.oricum bebele nu o sa mai vina prea curand.asta este.nici macar nu pot sa plang sa ma descarc ca sunt la servici.abia imi stapanesc lacrimile.

Offf!!!! Imi pare foarte rau Mya!!!
Carlymaria
Postat: Friday, January 15, 2016 4:01 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/23/2015
Postari: 113
russiantonik, bun venit si fuguta la burtici! Asteptam testul!!!
mya28, asa e cate o zi! Dar dupa furtuna, vine si soarele! Cheek Kiss
MitranAndreea
Postat: Friday, January 15, 2016 4:15 PM

Intrat: 1/10/2016
Postari: 44
Ajutor fetelor!!
Tocmai am iesit de la dus, am vrut sa verific mucusul cum fac zilnic la dus si am vazut o sangerare rosu pal. Uratii mei trebuie sa vina in ziua 28 pe 20ianuarie. Sunt foarte speriata,aseara an simtit o durere surda jos ca o intepatura nu ca la menstra. Azi sunt in ziua 23 si sangerarea asta, am avut întârzieri dar niciodata nu mia venit mai devreme Bye2 . Si nu simt nicio durere. Uratii mei ma chinuie cu dureri cu o zi doua înainte.

Fetelor oare ce se întâmpla? Nu vreau sa vina uratii !! plans plans Cray
andy07
Postat: Friday, January 15, 2016 4:38 PM

MitranAndreea wrote:
Ajutor fetelor!!
Tocmai am iesit de la dus, am vrut sa verific mucusul cum fac zilnic la dus si am vazut o sangerare rosu pal. Uratii mei trebuie sa vina in ziua 28 pe 20ianuarie. Sunt foarte speriata,aseara an simtit o durere surda jos ca o intepatura nu ca la menstra. Azi sunt in ziua 23 si sangerarea asta, am avut întârzieri dar niciodata nu mia venit mai devreme Bye2 . Si nu simt nicio durere. Uratii mei ma chinuie cu dureri cu o zi doua înainte.

Fetelor oare ce se întâmpla? Nu vreau sa vina uratii !! plans plans Cray

Asta poate sa fie sangerarea de nidare :) cam e perioada cand se implanteaza embrionul.
MitranAndreea
Postat: Friday, January 15, 2016 4:40 PM

Intrat: 1/10/2016
Postari: 44
andy07 wrote:

Asta poate sa fie sangerarea de nidare :) cam e perioada cand se implanteaza embrionul.

Pai eu stiu ca nidatia are loc la 7-10 zile de la ovulatie. Eu sunt in a 14 zi de la ovulatie..
Mire
Postat: Friday, January 15, 2016 4:40 PM

Intrat: 12/4/2015
Postari: 2525
mya28 wrote:

Offf imi pare rau!! pale
Si eu am miopie,la fel trebuie sa ma operez..dar am zis dupa o nastere macar,sa vedem dupa..ma ajunge undeva la40de mil.Inca sunt ok dioptriile,am prietene carora dupa nastere le-au crescut f putin ,iar altora cu cezariana le-au crescut mai mult..
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed