Clubul aspirantelor - 18

Options Clubul aspirantelor - 18
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Iriska92
Postat: Saturday, April 20, 2013 12:09 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/18/2013
Postari: 8
aurishta wrote:
Un test ar fi potrivit,zic eu....Pana luni, este mai mult decat nimic!

am facut dimineata un test simplu imi ramasese de data trecuta,dar a iesit negativ,dar e prea devreme,mentionez ca scurgerea inca este dar putin curge citeo picatura maronie,dar aseara am avut dureri ca in ziua mentrei,am luat o pastila de durere si am adormit(sanii sunt putin tarisori dar moi totodata,deoicei cu citeva zile inainte simt sanii foarte tari si ma dor dar acuma nu ma dor(
flor3ntza
Postat: Sunday, April 21, 2013 10:43 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/26/2013
Postari: 109
Locatia: Constanta
Fetiliiiiii, se pare ca la noi e cu ochisori yes O sa mai fac un test si maine, azi e abia a 2-a zi de intarziere, dar testul a iesit din prima POZITIVVVV!!!! majoreta
Sper sa fie bn, ma pregatesc sa ma programez la medic, si... SA TREC LA BURTICI ras Asa ca fetelor nu disperati, tot raul spre bine, trecem una cate una pragul dance
roxinthya
Postat: Sunday, April 21, 2013 6:45 PM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
Felicitari!Bravoo Bravoo Angel Angel
bebe
Postat: Monday, April 22, 2013 3:45 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/22/2013
Postari: 420
hellooo tuturor :)

sunt si eu o mamica aspiranta si am inceput de curand pregatirile pentru un viitor bebe; imi monitorizez menstruatia de vreo 4 luni (un ciclu regulat de aprox 29 zile);

luna asta am facut pt prima data dragoste neprotejat, cam tarziu ce-i drept (ziua 14), sperand ca ovulatia sa aiba loc in ziua 15 (asa ar iesi cu un calculator); fix la 7 zile dupa posibila ovulatie (ziua 22), am avut usoare sangerari; am sperante mari, gandindu-ma ca ar fi sangerarea de nidatie, dar a doua zi am facut un test de sarcina si a iesit negativ;

o fi prea devreme pt efectuarea testului(a 8 a zi de la posibila ovulatie, ziua 23 a ciclului menstrual)? sa mai am sperante?

sani umflati sau alte simptome nu am, doar dureri de cap

astept sfaturile si incurajarile voastre si cateva informatii despre cand se pozitiveaza un test de sarcina si sangerarea de nidatie
kali
Postat: Monday, April 22, 2013 10:12 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14340
Bebe, bine ai venit!

Se zice ca e bine de facut test de sarcina in prima zi de intarziere a c.m. Deci ar fi prea devreme in cazul tau...
Nanny
Postat: Tuesday, April 23, 2013 8:56 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Bebe...bine ai venit! Cheek Kiss Stiu cum e sa astepti,Hilar dar ai un picut de rabdare! Cred ca ai facut testul prea devreme! Doamne ajuta sa fie dupa cum iti doresti!
bebe
Postat: Tuesday, April 23, 2013 10:07 AM

am ajuns la a 3-a zi de sangerare usoara; incept sa ma ingrijorez; am usoare dureri de burta, iar sangele este...sange, adica lichid, nu cum ar fi menstruatia in mod normal, un pic mai groasa; azi imi curge aproape constant, dar nu mult, adica nu imi trebuie tampon, port un absorbant subtire; sa fie oare sangearea de nidatie atat de evidenta? nu cred ca e ciclu, mie niciodata nu mi-a venit asa devreme, s-a intamplat sa vina mai tarziu, dar niciodata in ziua 21-22; voi ce credeti? cateva sfaturi?
CasandraE
Postat: Tuesday, April 23, 2013 10:18 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/17/2012
Postari: 205
bebe wrote:
am ajuns la a 3-a zi de sangerare usoara; incept sa ma ingrijorez; am usoare dureri de burta, iar sangele este...sange, adica lichid, nu cum ar fi menstruatia in mod normal, un pic mai groasa; azi imi curge aproape constant, dar nu mult, adica nu imi trebuie tampon, port un absorbant subtire; sa fie oare sangearea de nidatie atat de evidenta? nu cred ca e ciclu, mie niciodata nu mi-a venit asa devreme, s-a intamplat sa vina mai tarziu, dar niciodata in ziua 21-22; voi ce credeti? cateva sfaturi?

Sangerarea de nidatie nu este de obicei abundenta, sunt mai mult "pete". Doar ca perioada corespunde cu ce zici tu, sangerarea de implantare apare cu o saptamana pana la cateva zile inainte de perioada menstruala. Sangerarea de nidatie are de obicei culoarea roz sau maronie, si nu contine cheaguri de sange si nici nu este insotita de binecunoscutele crampe.

Asa ca tinem pumnii si welcome to the club Bravoo
Nanny
Postat: Tuesday, April 23, 2013 8:54 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Bebe...poate sa fie si o sangerare de nidatie sau poate sa fie o sangerare dupa ovulatie din cauza ruperii folicolului ( adica ovulul nu a fost fecundat)! Sa speram ca va fi prima varianta!Clap Hai ca mai e putin si afli...Doamne ajuta!
bebe
Postat: Wednesday, April 24, 2013 8:11 AM

eee, sunt cam ingrijorata eu, sangerarea mea a devenit hemoragie in adevaratul sens al cuvantului, cu usoare dureri abdominale; nici nu mai stiu ce sa cred; am cautat ieri la birou toata ziua despre sangerarea de nidatie, mai multe am gasit in engleza decat in romana; ideea este ca parerile sunt impartite, o mie de povesti, o mie de variante; unele spun ca nidarea inseamna doar o pata pe chilot, altele spun k poate tine pana la 5 zile;

eu tind sa cred ca poate dura asa mult, pentru ca toate articolele de specialitate spun ca multe femei confunda sangerarea de nidatie cu ciclu; eu cred ca e imposibil sa le confunzi daca tu sangerezi doar o pata pe chilot;

revening strict la cazul meu, am 2 ipoteze:

1) sangerare de nidatie
2) avort spontan

sunt 100% convinsa ca nu e ciclu pt ca este sange lichid, la fel ca orice alta sangerare din alta parte a corpului

ma gandesc totusi, k poate un avort ar fi insotit si de stari de rau, ori eu nu ma simt rau; voi ce credeti?

mirela74chris
Postat: Wednesday, April 24, 2013 8:29 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Cred ca ar fi mai bine sa nu iti mai faci atatea ganduri.Sigur nu are cum sa fie bebe.Stai linistita sa treaca sangerarea,apoi poti merge la un medic ,poti face o ecografie,etc.Atunci cand iti doresti un copilas,e de preferabil sa nu fi stresata.Succes.
bebe
Postat: Thursday, April 25, 2013 12:08 PM

va multumesc tuturor pt sfaturi si incurajari :) azi la 5 sunt prezenta la ginecolog; va zic diseara dc vine bebe sau a fost doar o menstruatie anormala sau ceva mai grav :) va pup
MamiSerafim
Postat: Thursday, April 25, 2013 12:10 PM

Nivel: Membru

Intrat: 10/13/2011
Postari: 36
Locatia: Ploiesti
Revin si eu dupa o lunga absenta si intru in clubul aspirantelor pentru al doilea bebelus. Serafim are 1 an si 1 luna si imi doresc sincer un alt copilas daca este voia lui Dumnezeu. Asteptam sa treaca postul si.....anunt imediat ce apare o schimbare gravida
Dumnezeu sa va ajute fetelor sa dobanditi copilasul mult dorit !
AdrianaC
Postat: Thursday, April 25, 2013 12:21 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17760
flor3ntza wrote:
Fetiliiiiii, se pare ca la noi e cu ochisori yes O sa mai fac un test si maine, azi e abia a 2-a zi de intarziere, dar testul a iesit din prima POZITIVVVV!!!! majoreta
Sper sa fie bn, ma pregatesc sa ma programez la medic, si... SA TREC LA BURTICI ras Asa ca fetelor nu disperati, tot raul spre bine, trecem una cate una pragul dance

Felicitari !

Te asteptam la burtici ! pupici
AdrianaC
Postat: Thursday, April 25, 2013 12:24 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17760
Bebe, sangerarea de nidatie apare de obicei cam cand ar fi trebuit sa vina si ciclul...
De obicei nu este abundenta, este discreta si nu dureaza mai mult de 1-3 zile maxim.

In primul trimestru de sarcina riscul de avort spontan este foarte mare, asa ca daca suspectezi ca ar fi bebe, trebuie sa mergi de indata la medic...

Succes !

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed