Clasa a II-a

Options Clasa a II-a
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mama_Sonyei
Postat: Tuesday, February 28, 2012 1:42 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/24/2006
Postari: 1062
Locatia: Romania
michi daca invatatoarea i-ar lauda pe cei care au facut lucrarile cu mana lor ar fi o chestie... dar ii apreciaza pe ceilalti, ale caror lucrari sunt facute de parinti, arata mai bine si pot fi afisate sa se mandreasca de ce talentati sunt cei din clasa ei (parintii, nu copiii -oare chiar crede ca oamenii ceilalti nu stiu cine a facut lucrarea? ca a fost un adult, nu un copil?), iar daca fica-mea isi face singura lucrarile (si nu arata ca cele facute de mine sic ) nu va fi apreciata cu un calificativ decat B cel mult - ceea ce nu mi se pare corect...

Nici Sonya nu scrie foarte frumos, dar nu am ce sa-i fac, este stangace, iar ca sa scrie frumos trebuie sa scrie extrem de incet si nu mai termina in veci temele, asa ca o las sa scrie cum poate, pacat ca nu se mai face cligrafie in clasa a II-a cum se facea pe vremea noastra - asa poate scriau si ei mai frumos...
bereea
Postat: Thursday, April 12, 2012 8:54 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22708
Ieri am avut sedinta cu parintii.Ca de obicei, stau maxim 5 minte de vorba cu maestrele pentru ca nu au decat cuvinte de lauda.Singura "critica" este ca vorbeste in timpul orelor cu un anumit baietel sic .
Au avut o testatre statala la matematica si a obtinut calificaticul excelent.Din sapte clase de a doua, doar doi copii cu acest rezultat.E adevarat ca tabla inmultirii o stapaneste foarte bine, adunarea si scaderea peste ordin la fel, probleme e capabila sa rezolve, cunoaste unitatile de masura, unitatile de timp si cele monetare.Are mama fata desteapta!cool
La italiana e foarte, foarte buna.Stapaneste foarte bine limba, cunoaste notiunile de gramativa necesare, scrie cu foarte putine greseli (cate o dubla cateodata).Citeste mai bine ca multi adulti.
La engleza are cunostinte superiore copiilor din clasa, nu degeaba plateste mami ore suplimentare.Geografia, stiinta, istoria sunt discipline careii plac, are cunostinte suplimentare pentru ca studiaza acasa sub forma d ejoc cu tati.
La muzica nici nu mai vorbesc, la sport la fel.
kali
Postat: Thursday, April 12, 2012 10:48 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14333
Bereea, ai toate motivele sa fii mandra de iubita ta! Felicitari!!
danab
Postat: Thursday, April 12, 2012 11:25 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Bravo Alexandra! Brandusa, sa va traiasca fetita si mereu sa aveti bucuriile astea de la ea! (cred ca si mama mea era la fel de mandra cand era vorba de mine ras, in schimb fratii mei au "compensat" din plin ras ).
Of, ce emotii imi dau postarile cu scolarei hearts
bereea
Postat: Thursday, April 12, 2012 2:35 PM

Va multumesc!computerlove Sunt foarte mandra de ea! Se pare ca e un copil care reuseti cam tot ceea ce incearca fara prea mari eforturi.
S.ELENA
Postat: Thursday, April 12, 2012 5:05 PM

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
Felicitari Ale!!!bravo S-o tii tot asa!!!!firstprize
raly
Postat: Thursday, April 12, 2012 8:36 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Bravo Ale!newclap newclap
bereea
Postat: Friday, April 13, 2012 8:29 AM

Multumim frumoscomputerlove
celena
Postat: Thursday, May 23, 2013 5:04 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/8/2008
Postari: 240
Locatia: Bucuresti
Are cineva subiectele de la testele pilot care au avut loc in data de 09 / 10 mai ? Din cate stiu, n-au participat toate scolile ci doar un esantion.
Cris-DL
Postat: Thursday, May 23, 2013 9:22 AM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
celena wrote:
Are cineva subiectele de la testele pilot care au avut loc in data de 09 / 10 mai ? Din cate stiu, n-au participat toate scolile ci doar un esantion.

Scoala noastra nu a participat, insa doamna le-a dat totusi testarea pentru a se obisnui cu atmosfera de examen si a vedea nivelul fiecaruia...
Astea le-a avut fii-mea:

Atasamente:
mate.doc 165 KB, salvati 178 ori.
romana.doc 70 KB, salvati 183 ori.

celena
Postat: Friday, May 24, 2013 5:50 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/8/2008
Postari: 240
Locatia: Bucuresti
Cris-DL wrote:

Scoala noastra nu a participat, insa doamna le-a dat totusi testarea pentru a se obisnui cu atmosfera de examen si a vedea nivelul fiecaruia...
Astea le-a avut fii-mea:

Iti multumesc din suflet! flowers flowers
ilioara
Postat: Friday, May 24, 2013 10:13 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/5/2009
Postari: 1230
Locatia: craiova
Multumesc Criss!
Cris-DL
Postat: Friday, May 24, 2013 10:26 AM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
...pentru nimic, fetele!!!Buddy1
sandokan08ionut
Postat: Monday, October 21, 2013 4:18 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 9/26/2010
Postari: 265
Locatia: vidra
Am si eu o problema vizavi de instrumetul de scris ,am un baietel în clasa a doua si nu stiu cu ce sa mai scriem,am scris si cu stilou si cu pilot , Doamna nu îi prea lasa cu pilot iar stilourile cam curg si cand greseste "jale",as dori un stilou chinezesc dar nu am gasit.Voi cu ce scrieti ?(este vorba de sters greselile )
kali
Postat: Monday, October 21, 2013 4:22 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14333
Nu prea am inteles intrebarea.
Greselile cu stiloul se sterg cu picul, dar ulterior se scrie pe deasupra ori cu pix ori cu pilot.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed