CITATE DEOSEBITE

Options CITATE DEOSEBITE
Subiectul anterior · Subiectul urmator
tiramisu
Postat: Tuesday, December 25, 2012 12:54 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 8/4/2009
Postari: 488
Locatia: Ardeal
M-am gandit ca ar fi interesant sa avem un loc unde sa scriem citate din cartile citite de noi care ne-au impresionat mult si unde sa putem comenta citatele scrise de noi sau de altii.

tiramisu
Postat: Tuesday, December 25, 2012 1:15 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 8/4/2009
Postari: 488
Locatia: Ardeal
:018: INCEP EU:018:

Copii. Cantec de stea pe un felinar iesit din ploaie.In floarea fanului si miresmele teilor se joaca vantul si nascoceste iezi pentru ei.O lumina alba, mai frumoasa ca aceea din zilele de vara, se inalta din trupul lor si se aprinde, unindu-le intr-un rau limpede, toate clipele zilei. Iar cand vorbesc isi suna sufletul in fiecare cuvant. In gandul lor soptesc povesti, in vorba li se ingana visele.(...) Copii vorbind saruta aerul cu buzele dulci - dealtfel numai prin undele acelea se clatina porumbeii si se parguiesc ciresele si spicul graului. Niciodata ca-n copilarie, cuvantul nu e atat de puternic si incarcat de intelesuri. Credinta mea e ca fiecare copil repeta prima zi a lumii, cea mai albastra dintre toate cate au urmat, cand pe pamant nu aparusera durerea orgoliul si crima. Ca asa stau lucrurile o dovedeste faptul ca ei, copii, sunt singurii oameni care isi canta lumea cand vor sa adoarma.

FANUS NEAGU - Insomnii de matase
Ana
Postat: Tuesday, December 25, 2012 1:24 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Frumos citat Tiramisu,mai asteptam.computerlove computerlove

o sa revin si eu,nu citesc eu foarte mult,asa cand am timp,dar poate o sa ma si eu ceva de scris pe aici.pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed